FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

S Biblijom u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   23.12.15 20:24

Na forumu moze da pise ko sta hoce sve dok se ne kosi sa pravilima. Ako ti se nesto ne svidja nemoj da ucestvujes u diskusiji a moderatorstvo ostavi onima koji su za to zaduzeni. Junastvo iskoristi negdje drugo.

A sto se tice letova, Perica ima para ne treba da ceka vansezonska snizenja.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   23.12.15 20:27

@pera84 (citat):
Na forumu moze da pise ko sta hoce sve dok se ne kosi sa pravilima. Ako ti se nesto ne svidja nemoj da ucestvujes u diskusiji a moderatorstvo ostavi onima koji su za to zaduzeni. Junastvo iskoristi negdje drugo.

A sto se tice letova, Perica ima para ne treba da ceka vansezonska snizenja.
Pero kako ti kažeš! Nemoj me samo tući, znaš di sam, pa kad dođeš, što god oćeš. Ja obećavam. A Nemoj to sa parama, može neko misliti da si buržuj.
Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter

Broj komentara : 36
Član od : 2012-09-06

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   23.12.15 20:59

Hvala General-Major!
Jel` to ban pros`o?
Vidi,Radovanovu,sve je pocelo sa pitanjem treba li vojniku duhovna okrepa?
Ili sam ja zalut`o?Pogrijesio adresu?
Ne zelim nikoga preveslati preko vode,nek` sva`ko vjeruje u sta hoce,ili ne vjeruje.
I dalje tvrdim da vojniku treba dosta municije i sposobnih oficira,da ne trosi zivot uzaludu.
Zasto ovo pisem?Zet mi je u kanadskoj mornarici,otac mojih unuka,muz moje kceri itd.
Pa kad se ukrca na brod?hoce li se vratiti?I u stvari,za koga se on bori?
Zadnji put kad sam pogledao kartu,Kanada je imala preko 8 miliona kv.kilometara!I danas su tu!?
Zbog cega bi zet isao i prijetio,pucao po nekim domorodcima u nekoj Tunguziji?
I hoce li se vratiti ziv iz misije?Ili ce popiti metak i PTSD.
`ajd,Radovanovu,ukljuci to malo sivih celija sto imas,pa mi daj odgovor?
Kako cu ja pojasniti svojim unucima da im je caca zaginuo negdje?
Jeli ovo prica sebicnost iz mene?Bio vojnik,odsluzio casno i vise nikad uniforma na mene.
Zajebi vjeru...ni njima ne vjerujem(mantijasima).
Eh,sad si me razpizdio...
Zet je otisao prije mjesec i vise,mala se u suze umila,svega joj je 3 i po godina i zna da joj caca ode
i da se mozda nece vratiti?Kome sada treba duhovna okrepa?Tebi?Meni?
`ajd kad sve vidish reci i meni....
Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 3:39

@Srdjan Radovanov (citat):
@pera84 (citat):
@Srdjan Radovanov (citat):
Čelindžeru! Ovo je vojska, nemoj tupit o religiji, pogrešio si forum, daj nam neko tehničko znanje o tvom ves-u da nešto naučimo, razmenimo iskustva, a teološki neki religiozni forum možeš nać, ovo očitno nije mesto za tebe skupa sa nama, osim...(nije Ivica)

Radovanov, jel' tebe neko postavio za moderatora il' si ti tol'ko mnogo zajeban pa sam odlucujes ko je za drustva a ko nije?

Nije, a možeš proveriti kad budu low cost letovi, ja sam tu.
Radovanovu??To je malo nisko.Siguran sam da ja i Pera84 mozemo kupiti cijeli avion,da ne govorim o nekim klasama.
Zasto ti to treba??`oces biti mangup?Odgovori mi na pitanje o vojsci i vjeri...
et`ja i Pera84 smo se nekako razumjeli,moze potvrditi ili ne,mozda me drug Djeneral iz Loznicu sada shvati?
Drug Djeneral?Pera mi otpisa ovako:"Znao sam da ti je neko u uniformi...!?)
dalje mozete na PP.Radovanovu sam poslao sto sam poslao,i sada mi .ebe mater?
Pa,Radovanovu,pred tobom je!!Velika porcija pasulja,da vidim `oces kusati?
Kusaj koshki jest kartoshki?tako nekako?
U ostalom,evo,ja ti platim kartu u prvoj klasi,Lufthansa,ima da te dvore k`o kralja.
Pod uslovom,da pojasnish mojoj unuki sto joj je caca odplivao u Perzijski Zaliv?
I sa kim se on bori??
Pera i ja smo razmijenuli misljenje o vojnicima,kako se tretiraju kad odsluze svoje,pa se nadoveze(a nije Nadoveza!)
Laza L.?Hvala Bracho,drzi sine?Tako nekako.Sjecanja su grde uspomene...
`oces josh??Da se prijateljski pohebemo??Bujrum brale!Crta ti je podvucena,a ja ni makac od crte!
Tupoglav,pacifista?Stoji!Pero,jos jednom ti hvala,rodila te majka!!
`ajd,sade,da zapjevamo
https://www.youtube.com/watch?v=bxdz7lSsiv4
Em sam Cigan,em prijatelja k`o u kurjaka.Eh,jesam odkacen!!
Nadam se da ce se zet vratiti iz misije,i da ce unuka prestati plakati za ocem!
Da spomenem opet Boga?Ne smijem,izricito je receno da cu biti banovan do daljnjeg....
Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 4:32

Uuuuh,hebo te!umirem od smijeha!!
Bonga ti blagog?Majke mi,i ne dirajte u majku!trinaesti,sesti,2000 i devete!
Flat liner,ravna crta,srce otislo u tri materine?Stanesh pred komandantom i izbroji ti
onih nekoliko zapovjedi i mursne te nazaj?Zashto?Da se svadjam sa vama?
Mozda?
Znam samo,kad su me probudili iz mrtvila da sam nekome .ebao majku,i pitao"Shto me budite"
Imam napismeno,EKG,kako se zove onaj test,IVP je za bubrege,za srce je???
Sjecam se i Kineza,ljekara,metar i zhilet,bushenje arterija.Kad je dosao do srca!Koja je to vriska bila?
Ooooh,blagog ti Gospoda!?!?Eh,sad mi recite da nijesam odkacen?
Eto vam,pa vjerujte u sta hocete?Moram se nasmijati,oprostite....
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2750
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 4:43

E moj izazivacu-(challengeru)jesi otkacen i vjerski totalno analfabeta,i uz to provokator.Tvoj zet i njegov vojni angazman je njegova slobodna volja. I nemoj molim te tu njegovu kcerku-njegov izbor,njegova volja a vezati uz to ovog Balasevica je niskost.
Moj savet je da ides u crkvu i pricestis se 3-4 puta godisnje.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 5:39

milutn(e)s,zbog cega je niskost?Hoces li zaboravit`da je ta njegova  kcer moja unuka?Za kojeg kurca?
Da mi unuche pati?Zato sto joj je roditelj blesavi??
Evo,nudim,posaljite svoju djecu u vojnike,Bujrum,uskurci se Brale?
`ajd,da te vidim?
A sve je pocelo?treba li vojniku duhovna okrijepa?
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 8:03

Gospodin Čelindžer, ovako prvo: ja nisam mangup, niti jednu ružnu reč nisam rekao, i nisam rekao ništa što nije istina. Na pitanje da li treba vojniku duhovna okrepa, je odgovoreno od strane mnogih članova. Vi potencirate i dalje raspirujući neslogu i ne jedinstvo na forumu, shvatio sam da imate nečiju podršku, bar tako izgleda. Vi i ja o smrti, a vi ste je prvi pomenuli, nemožemo niti ćemo razgovarati. Niste u toj poziciji.
Rado ću vam objasniti zašto vaš zet radi to što radi i zašto vi imate novca da kupite ceo kamion, pardon, avion. Vaš zet je imao takvu volju, nije ga niko naterao na to, znači vidite to vi sa njim. Ja sigurno znam da moja noga nebi kročila na tuđu teritoriju da se bori radi ekonomskog interesa. Odatle vama Amerima to što imate, jer živite od tuđe nesreće, pa sad vi čelindžeru ste to izabrali, vi biste da imate love za ceo avion, a nebiste da uprljate ruke i pri tom propagirate duhovnost. Vašem zetu je lakše i profitabilnije da ide da umrlja ruke tuđom krvlju da biste vi Ameri lepo živeli. Ne bih ovo nikad ni pominjao, ali vaše provociranje je neumesno. Nisam ja nista novo rekao, ali nemojte : 01. Lagati, 02. Nemojte raspirivati neslogu, 03. nemojte provocirati.

U našoj, al ne i vašoj zemlji su deca išla u vojnike iz drugih razloga, nije kao u vašoj zemlji. Da vi meni platite kartu? Zbog čega vredjate? Nije to lepo, postoji bitna razlika izmedju vas i mene, a odgovorno tvrdim izmedju vas i još par ljudi ovde, ta razlika se zove čast. O vašem laganju...nema tu kraja, lepo ste rekli da ste vi meni poslali na PP poruku, a zapravo ja je nisam nikad dobio, i još laži, koje svako vidi javno, pošto na pp sa vama nisam razgovarao, je da ste rekli ovako, pa citiram: dalje mozete na PP.Radovanovu sam poslao sto sam poslao,i sada mi .ebe mater?

Nemojte meni, nego samom sebi recite i vama sličnima: šta čoveka tera da bude lažov i nečastan? Da li je to deformacija stečena kroz vreme radi jurenja za dinarom, pardon dolarom pa se izgube svi kriteriji? Neznam, recite to kome treba, meni ne, svakako.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 12:03

Niti što dodati niti što oduzeti. Bravo.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 12:28

Dodati nista,oduzeti?Mene!
`ajmo sada,par godina na ban!
Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 12:36

A ja,evo je i odjava,i ne prati vise ovu temu,tako da mi na mail ne dolazi..
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2750
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   24.12.15 14:58

Srdjane mrzi me da kopiram tvoj post-procitao sam ga 2x.Ovo zasto ameri idu u rat je manje vise tacno.Kratko receno ratuju zbog profita.
Hajd' sad malo razmisli o ratovima na brdovitom Balkanu,manje vise ratovala se zbog genocida,proterivanja,unistavanja privatne imovine.
Ko je  postenije ratovao,ameri ili balkanci -jako je diskutabilno??

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   Today at 1:14

Na vrh Go down

S Biblijom u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4