FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
nekad bio mlad
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2013-11-01
Dob : 52
M(j)esto blizu zagreba

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   20.02.15 20:03

pozdrav nikola i ja se nalazim na slici ( polu sagnut iznad zastavnika petkovića) koju si stavio da li znaš nešto o popović vasiliju ili mičkoviću
Na vrh Go down
Deza
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-06-30

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   30.06.15 9:54

Pozdrav svima koji su tamo bili na vojnom roku, posebno svojoj generaciji, septembarcima iz '89/90.
Na vrh Go down
bećarina
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2015-11-10
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   10.11.15 4:19

Pozdrav svim vojnicima iz 1983/84., fotka od nikolaul i napis od nekad bio mlad 
me podsjetiše da sam i ja bio u toj četi, ali zaboravih imena...
nikolaul koji si ti na toj slici... a za nekad bio mlad mislim da je bio zagorac, a od
meni poznatih je čini mi se Zgombić Hrvoje, predzadnji stoji do oficira xy. Question  Question  Question
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2014-02-26
Dob : 58
M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   10.11.15 16:38

Za Nekad bio mlad, pozdrav Zdravko, drago mi je da te čujem poslije mnogo vremena. Za drugare za koje pitaš mogu ti reći da za Mićkovića imam staru informaciju, a to je da je po  svijetu hodio sa svojom violinom, dok za  Popovića znam da je dobro i  živi u Ulcinju.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   10.11.15 17:10

Aprilska klasa 1983. Zvezdara

nikolaul: komentar modifikovan dana: 10.11.15 17:19; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   10.11.15 17:11

Javite se ako ima koga sa ove fotografije na forumu i ako zna ponešto o drugima , pozdrav svima.
Na vrh Go down
bećarina
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   10.11.15 23:43

Klasa 1983. evo imam fotku a ja sam zadnji na njoj desno - čučim do Zgombić Hrvoja.
Neka se jave svi oni koji se prepoznaju na njoj.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   11.11.15 23:18

@bećarina (citat):
Pozdrav svim vojnicima iz 1983/84., fotka od nikolaul i napis od nekad bio mlad 
me podsjetiše da sam i ja bio u toj četi, ali zaboravih imena...
nikolaul koji si ti na toj slici... a za nekad bio mlad mislim da je bio zagorac, a od
meni poznatih je čini mi se Zgombić Hrvoje, predzadnji stoji do oficira xy. Question  Question  Question
Ja sam u sredini gornjeg reda inače sam u to vrijeme bio mlađi vodnik stažista. Tačnije nalazim se između Popovića i Černea. Sjećam se Zgombić Hrvoja i većine drugih iz čete i voda.
Na vrh Go down
bećarina
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   11.11.15 23:53

nikolaul: (citat):
Ja sam u sredini gornjeg reda inače sam u to vrijeme bio mlađi vodnik stažista. Tačnije nalazim se između Popovića i Černea.
Sjećam se Zgombić Hrvoja i većine drugih iz čete i voda.

Gdje si Nikola, ma znam te mlađi vodnik... a sjećaš se kako smo se zabavljali
na moj račun... on je taki, vaki, naki ma svakaki joooooooooooj.
Kad se sjetim vojske... to su bila vremena... a sad smo eto ostarili i oćoravili,
barem neki ne kažem svi al eto...
Kako je u Ulcinju, šta se radi i čime se baviš? Šta si po činu, jel još radiš ili...
volio bi eto znati?
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   12.11.15 0:01

@bećarina (citat):
Ja sam u sredini gornjeg reda inače sam u to vrijeme bio mlađi vodnik stažista. Tačnije nalazim se između Popovića i Černea.
Sjećam se Zgombić Hrvoja i većine drugih iz čete i voda.

Gdje si Nikola, ma znam te mlađi vodnik... a sjećaš se kako smo se zabavljali
na moj račun... on je taki, vaki, naki ma svakaki joooooooooooj.
Kad se sjetim vojske... to su bila vremena... a sad smo eto ostarili i oćoravili,
barem neki ne kažem svi al eto...
Kako je u Ulcinju, šta se radi i čime se baviš? Šta si po činu, jel još radiš ili...
volio bi eto znati?
Poslije završetka vojnog roka nijesam nastavio aktivnu službu, bio sam u rezervnom sastavu a radio sam kao pravnik u Ministarstvu odbrane i Unutrašnjih poslova. Danas sam u penziji - mirovini. Nemogu da te se sjetim po tvom kazivanju mislim na šalu na tvoj račun, ali bih te na fotografiji vjerovatno poznao.
Na vrh Go down
bećarina
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   12.11.15 0:18

Poslije završetka vojnog roka nijesam nastavio aktivnu službu, bio sam u rezervno sastavu a radio sam kao pravnik u Ministarstvu odbrane i Unutrašnjih poslova. Danas sam u penziji - mirovini. Nemogu da te se sjetim po tvom kazivanju mislim na šalu na tvoj račun, ali bih te na fotografiji vjerovatno poznao.

Ja sam na fotki koju sam poslao... čučim desno zadnji u prvom redu.
Ma nema veze bitno je da si dobro i eto u penziji kratiš vrijeme...
Ja sam evo sad imam 52 god. i rabadžijam u metropoli i treba mi
cca 10-ak godina do mirovine... uzalud nam trud svirači, što bi neki
rekli... e da, i to još kao hrv. branitelj 4 godine staža u aktivnoj službi
tj. policiji... ma to je uzalud kad moraš rintati a Zagreb ko Zagreb sve
skupo, joooj... ma išao bi i u Njemačku al me jezik hebe, više znam
eng. tako da, sve je to jedno veliko ništa tj. neizvjesnost u sutra...
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   12.11.15 0:24

@bećarina (citat):
Poslije završetka vojnog roka nijesam nastavio aktivnu službu, bio sam u rezervno sastavu a radio sam kao pravnik u Ministarstvu odbrane i Unutrašnjih poslova. Danas sam u penziji - mirovini. Nemogu da te se sjetim po tvom kazivanju mislim na šalu na tvoj račun, ali bih te na fotografiji vjerovatno poznao.

Ja sam na fotki koju sam poslao... čučim desno zadnji u prvom redu.
Ma nema veze bitno je da si dobro i eto u penziji kratiš vrijeme...
Ja sam evo sad imam 52 god. i rabadžijam u metropoli i treba mi
cca 10-ak godina do mirovine... uzalud nam trud svirači, što bi neki
rekli... e da, i to još kao hrv. branitelj 4 godine staža u aktivnoj službi
tj. policiji... ma to je uzalud kad moraš rintati a Zagreb ko Zagreb sve
skupo, joooj... ma išao bi i u Njemačku al me jezik hebe, više znam
eng. tako da, sve je to jedno veliko ništa tj. neizvjesnost u sutra...
Pokušavam da se sjetim , da te pitam da li si za vrijeme dok sam ja bio tamo imao neki problem sa zdravljem i  da li si bio u stacionaru?
Na vrh Go down
bećarina
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   12.11.15 0:29

Pokušavam da se sjetim , da te pitam da li si za vrijeme dok sam ja bio tamo imao neki problem sa zdravljem i  da li si bio u stacionaru?

Nisam nikad bio u stacionaru niti imao ikakvih problema sa zdravljem...
Ma ja sam naime iz voda otišao u CVOJ KOGB tj. imali smo smještaj
na ulazu u kasarnu tj. mislim da je prerađena ulazna stražarnica za nas.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   12.11.15 0:36

@bećarina (citat):

Nisam nikad bio u stacionaru niti imao ikakvih problema sa zdravljem...
Ma ja sam naime iz voda otišao u CVOJ KOGB tj. imali smo smještaj
na ulazu u kasarnu tj. mislim da je prerađena ulazna stražarnica za nas.
Da te pitam još jesi li se obučavao za radio-telegrafistu ili neki drugi VES?
Na vrh Go down
bećarina
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   12.11.15 0:42

Završio sam za telegrafistu pa sam sa još cca 10-om vojnika radio u
Komandi obr. g. Beograda tj. tamošnjem Centru za vazduš. osmatr.
i javljanje kod Slavije ulica se zvala Cara Dušana...
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   12.11.15 0:46

@bećarina (citat):

Završio sam za telegrafistu pa sam sa još cca 10-om vojnika radio u
Komandi obr. g. Beograda tj. tamošnjem Centru za vazduš. osmatr.
i javljanje kod Slavije ulica se zvala Cara Dušana...
Koliko se sjećam na fotografiji do tebe su Zgombić i Mateković , sjetiću se ja ...
Na vrh Go down
nekad bio mlad
Gušter
Gušter

M(j)esto blizu zagreba

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   29.04.16 5:40

Pozdrav svima.
bećarina jel si ti to letiću iz sela lipe
Na vrh Go down
bećarina
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   29.04.16 11:15

E bok Zdravkec, inače šta ima, kako si, kako zdravle...
Na vrh Go down
nekad bio mlad
Gušter
Gušter

M(j)esto blizu zagreba

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   29.04.16 14:07

Drago pozdrav! Tebe sam se sjetio nekoliko puta i baš me razveselilo što si se javio. Ja sam relativno dobro, živ pomalo zdrav, obitelj je dobro, zabavljam se košnjom trave doma te u malom vinogradu,u invalidskoj mirovini sam, te pomalo se bavim osiguranjem
Na vrh Go down
bećarina
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   29.04.16 21:18

Zdravko bok, pišeš da si u inv. mirovini jel to posljedica
iz dom. rata ili pak nešto drugo...
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2432
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   30.04.16 6:04

Evocirajte uspomene i desavanje iz vremena koje nije predmet ovog foruma putem privatnih poruka.
Hvala na razumijevanju.

Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   30.04.16 13:02

E Zdravko, ako pak imaš Skype, tamo sam ja becar007
Pozdrav!
Na vrh Go down
nekad bio mlad
Gušter
Gušter

M(j)esto blizu zagreba

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   07.05.16 6:08

Drago nemam Skype, imam Watsup, I u mirovini sam prije rata zbog bolesti.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd   Today at 22:44

Na vrh Go down

228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd
» Skoplje 319. puk veze
» Vod veze - komandna baterija
» VP 4736 Puk veze SSNO Topcider
» Aerodrom Zemunik Zadar