FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Bileća ŠRO

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
more6
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   14.12.13 6:12

Što se dešavalo sa pitomcima koji nisu zadovoljili na kraju vaše svaka čast i kapa dolje obuke?
Pretpostavljam da je njihova sudbina bila nešto drugačija,ili se varam možda.Ima slučajeva kad
lošiji bolje prođu.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   14.12.13 11:21

@more6 (citat):
Što se dešavalo sa pitomcima koji nisu zadovoljili na kraju vaše svaka čast i kapa dolje obuke?
Pretpostavljam da je njihova sudbina bila nešto drugačija,ili se varam možda.Ima slučajeva kad
lošiji bolje prođu.

Bilo je jedan ili dva u mojoj klasi ŠRO RM (ne bih navodio razloge zašto), mislim da su nastavili služenje u drugim jedinicama sa činom koji su do tada stekli i normalno odslužili vojni rok do kraja. Ne vjerujem ni da je u Bileći bilo drugačije.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   14.12.13 14:42

@more6 (citat):
lošiji bolje prođu.

Sa nama je bio jedan staza (ima slika postavljena) a umesto njega dosao jedan sa cinom mladji vodnik. Zasto neznem, ja sam se skinuo 2 dana posle toga.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   15.12.13 5:11

Ne znam ima li tko dovoljno malo mlad (neću reći star), a bio je u Bileći, da potvrdi ili demantira, a možda i dopuni pričicu koju smo čuli od našeg vodnika-stažiste Samardžije u Prizrenu 1973./1974.
Navodno je tamo bio neki oficir koga su zvali Silver (kao žilet). Taj je po Samarinom pričanju bio udaren na svoj način. Došao bi kući, sjeo za ručak i usred ručka sâm sebi dreknuo: - Uzbuna! - Onda bi otrčao u punoj opremi na neko brdo i pogledao na štopericu, pa ako ne bi bio zadovoljan vremenom viknuo bi: - Ostav!
Iz mojeg vojnog roka pamtim trojicu ''Bilećana'': moj komandir voda Miomir Samardžija iz Pančeva, Branko Bakek iz Stubice kod Zagreba i Leopold Kržišnik iz Slovenije.
Taj Kržišnik je bio posljednji (privremeni) komandir ostatka ostataka moje PT čete, zapravo grupe nâs godišnjaka koji smo čekali otpuštanje kućama. Pita mene jedan dečko Albanac (Fatmir Šehu): - Znaš kako se zove naš novi stažo? - Ja se pravim da ne znam, a on: - Ljeopard!
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   16.12.13 14:05

Da možda i nije bilo pravila oko sudbine vojnika koji nisu zadovoljili na obuci.Tako je npr.kod nas
nakon dva mjeseca obuke dvojica mornara su dobili prekomande po kazni i to jedan zbog loše
discipline u vešeraj u Kardeljevo a drugi zbog loših pokazatelja na obuci radiotelegrafiste dobio
je prekomandu u dom JNA na Vis.Ponavljam radi se o prekomandama po kazni a svi koji su bili
u JNA znaju kakve su to ;teške; prekomande mogle biti.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3170
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   16.12.13 18:01

U mojoj klasi u mome vodu jedan je dogurao do cina desetara i dalje nije mogao. Dobio je prekomandu - Vis, obalska artiljerija. Da li je on to shvatio kao kaznu pitanje je. Vecina nas je smatrala da je kaznjen.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   16.12.13 18:22

@dpuric (citat):
U mojoj klasi u mome vodu jedan je dogurao do cina desetara i dalje nije mogao. Dobio je prekomandu - Vis, obalska artiljerija. Da li je on to shvatio kao kaznu pitanje je. Vecina nas je smatrala da je kaznjen.

Jedno podpitanje za te "neuspele" staze. Jeli su imali oznake roda ili samo cisto cin naprimer desetara ili ml. vodnika?
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3170
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   16.12.13 18:27

Govorim za SRO. Zadrzavali su cin razvodnika , desetara i mladjeg vodnika ali nisu mogli da nose na reveru ukrstene maceve- znak pitomca SRO.
Koliko mi je poznato pitomci VA ukoliko ne zavrse akademiju mogli su zadrzati  postojeci cin ml.oficira i biti prevedeni u aktivnu vojnu sluzbu.
Na vrh Go down
Shando
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2013-10-10
M(j)esto LJ SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   19.12.13 0:21

U mojoj klasi se je selekcija i prekomande izvršila več u prvom mjesecu prije nego se stigao čin razvodnika. Dvojicu su premjestili zbog psihofizičkih poteškoča (jedan je imao 180 kila - ne znam ko je takvog čovjeka slao u Bileću  Rolling Eyes ), treči (advokat iz Zenice) pa je umruo zbog posledica fizičkih preopterečenja na prvom nočnom maršu pod uzbunom, kad još nismo imali prave kondicije ...  Crying or Very sad
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   19.12.13 9:18

@Shando (citat):
U mojoj klasi se je selekcija i prekomande izvršila več u prvom mjesecu prije nego se stigao čin razvodnika. Dvojicu su premjestili zbog psihofizičkih poteškoča (jedan je imao 180 kila - ne znam ko je takvog čovjeka slao u Bileću  Rolling Eyes ), treči (advokat iz Zenice) pa je umruo zbog posledica fizičkih preopterečenja na prvom nočnom maršu pod uzbunom, kad još nismo imali prave kondicije ...  Crying or Very sad

Da li je neko odogovarao u to vreme za smrt ? Ili je to rešavano po pravilu-tolerancije, na tolko i tolko vojnika predviđene povrede tolko procenata, smrt toliko procenata ?

Na vrh Go down
Shando
Gušter
Gušter

M(j)esto LJ SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   19.12.13 12:03

@Srdjan Radovanov (citat):
Da li je neko odogovarao u to vreme za smrt ? Ili je to rešavano po pravilu-tolerancije, na tolko i tolko vojnika predviđene povrede tolko procenata, smrt toliko procenata ?

Bilo bi mnogo toga, da se odgovora. Momak je u bolovima ležao čitav dan a sledeče jutro su ga oficiri sterali, da se jedva obukao in četveronoške odvukao na pistu gdje je pao u nesvest. Tek tada su ga odnjeli doktoru i nikad više ga nismo vidjeli a nama niko nije ništa kazao. Tek poslije mjesec dana smo od nekih pitomaca iz Zenice saznali, da su ga iz Bileće odvezli u VMA Beograd jer je zbog upale mišića dobio tešku infekciju bubreza. A na VMA je došao nekoliko sati prekasno .....

Za pitomce u Bileći u ono vrijeme nije bilo baš pametno, da se raspituju ili traže odgovornost u takvim slučajevima  silent

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   19.12.13 12:21

Zar je kasarna još u funkciji?Na slici se vidi gomila tehnike,tenkova,kamiona topova...

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   19.12.13 18:57

@Shando (citat):
@Srdjan Radovanov (citat):

Bilo bi mnogo toga, da se odgovora. Momak je u bolovima ležao čitav dan a sledeče jutro su ga oficiri sterali, da se jedva obukao in četveronoške odvukao na pistu gdje je pao u nesvest. Tek tada su ga odnjeli doktoru i nikad više ga nismo vidjeli a nama niko nije ništa kazao. Tek poslije mjesec dana smo od nekih pitomaca iz Zenice saznali, da su ga iz Bileće odvezli u VMA Beograd jer je zbog upale mišića dobio tešku infekciju bubreza. A na VMA je došao nekoliko sati prekasno .....

Za pitomce u Bileći u ono vrijeme nije bilo baš pametno, da se raspituju ili traže odgovornost u takvim slučajevima  silent

I čuvari na Golom otoku  postupili bi humanije  Question tako mu nekako prema ovoj priči dođe

Gušter
Gušter

M(j)esto LJ SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   19.12.13 23:18

East&West (citat):
I čuvari na Golom otoku  postupili bi humanije  Question tako mu nekako prema ovoj priči dođe

Nisam bio na Golom otoku, a ko je prešao Bileću zna kako ja tamo bilo. Možda samo još jedan moj lični primjer: ispala mi plomba iz zuba sedmice. Išao sam u ambulantu, da mi poprave. Kaže doktor "Ma kakva plomba? - samo vadimo!". To nisam htio jer je bio zub zdrav pa sam otišao. A poslije nekoliko dana su počeli bolovi do nepodnošjivosti i morao sam se vratiti u ambulantu. Zdrav velik zub su mi bez narkoze razsjekli i po komadičima vadili jedan sat na živom mesu....

Taj dan sam dobio poslijepodne poštedu od nastave .... humano?

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 0:33

Fant, ti si stvarno najebo u Bileći i u JNA??

Evo gledam ove slike neki, nostalgičari za Bilećom, posle svega i pored svega još se i okupljaju iz cele EX-YU. Ti si onda bio manj(š)ina, mučili te na živo, kao Matiju Gubca, ili ??

Gušter
Gušter

M(j)esto LJ SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 2:03

East&West (citat):
Fant, ti si stvarno najebo u Bileći i u JNA??

Evo gledam ove slike neki, nostalgičari za Bilećom, posle svega i pored svega još se i okupljaju iz cele EX-YU. Ti si onda bio manj(š)ina, mučili te na živo, kao Matiju Gubca, ili ??

Ja sam bio tamo, vidio i doživeo ono šta sam napisao (a mogao bi napisat još neke stvari).

Nisam bio jedini tamo pa če ti možda još koje iskustvo napisat neki drugi bilećanac, ako ti nisi bio ... Cool

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 2:34

@Shando (citat):
Ja sam bio tamo, vidio i doživeo ono šta sam napisao (a mogao bi napisat još neke stvari).

Nisam bio jedini tamo pa če ti možda još koje iskustvo napisat neki drugi bilećanac, ako ti nisi bio ... Cool

Nisam bio, ali znam neke kolege koji su vam bili komandiri. Ti ljudi(vaši komandiri) izgledaju mi normalni, nikada ne bih pomislio da su nekada nekoga maltretirali ili da je neko zbog njih izgupio život.

Evo ti slika i tekst, tvoji rojaki "hodočaste" u Bileću. Nije da ti ne verujem, ali ići tamo gde su ti nekada ugrožavali prava, zdravlje, gde su te maltretirali i ponižavali??? Nije li to mazohizam?

http://www.prlekija-on.net/lokalno/4335/obisk-nekdanjih-slovenskih-gojencev-srop-v-bileci.html

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 3:00

@Shando (citat):
Možda samo još jedan moj lični primjer: ispala mi plomba iz zuba sedmice. Išao sam u ambulantu, da mi poprave. Kaže doktor "Ma kakva plomba? - samo vadimo!". To nisam htio jer je bio zub zdrav pa sam otišao.

Ovo mogu potvrditi sa obuke na Fizeli - Pula, nema popravaka zuba, samo vađenje.  What a Face 
(Moguće da su se na ovaj način htjeli riješit foliranata, i to podržavam, ali bi dobar zubar trebao prepoznat tko je folirant.)  Exclamation 

Na to sam zaboravio, jer meni nije, na svu sreću, trebalo, ali su pričali oni koje je zabolio zub, i to jako.

Koliko se sad sjećam samo su dvojica pristala na vađenje zuba, oslali: trpi dok i ako prođe.

Poslije u Kumboru mi isto nije trebalo., ali je tamo bilo popravaka zubi.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 3:24

@Shando (citat):
Momak je u bolovima ležao čitav dan a sledeče jutro su ga oficiri sterali, da se jedva obukao in četveronoške odvukao na pistu gdje je pao u nesvest. Tek tada su ga odnjeli doktoru i nikad više ga nismo vidjeli a nama niko nije ništa kazao. Tek poslije mjesec dana smo od nekih pitomaca iz Zenice saznali, da su ga iz Bileće odvezli u VMA Beograd jer je zbog upale mišića dobio tešku infekciju bubreza. A na VMA je došao nekoliko sati prekasno .....

East&West (citat):

East&West (citat):
Nisam bio, ali znam neke kolege koji su vam bili komandiri. Ti ljudi (vaši komandiri) izgledaju mi normalni, nikada ne bih pomislio da su nekada nekoga maltretirali ili da je neko zbog njih izgupio život.

Čitam i zaključujem:

Onako kako ti Shando pišeš, ispada da je služenje vojnog roka u JNA bilo jedno veliko mučilište, što nije istina, nego škola za život, tko je tako shvaćao.
(I zakonska obaveza.)

Također sam svašta čuo i čitao o Bileći i dopuštam mogućnost da je netko od stažista na obuci zaista umro na način kakav je Shando opisao!!
I to više njih u par desetljeća!

Možda su zato Rusi i Amerikanci (navodno) smatrali bilećku obuku ravnopravnu njihovim obukama, jer je tamo najnormalinija stvar da netko na obuci pogine.

A psihologija kaže: Ako je netko (makar bila legenda o tome), na obuci koju sam prošao izgubio život zbog napora, a ja nisam, onda ću koračat i stupat još ponosnije i jače njoj u čast!

Tako da vam se priče obojice savršeno poklapaju.

I Shando, ne pretjeruj. Very Happy  (Inače.)
Što ti je bilo lijepo u Bileći?

Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 8:25

Moj stari je pričao jedne prilike da su bili na nekakvoj vežbi tokom služenja vojnog roka, on je služio u Rijeci, te su bili negde valda u Sloveniji, al nemojte me držat za reč, te je jedan vojnik nastradao bio ranjen, krvi na sve strane, zanimljivo je da je moj stari njega vozio i kaže da ni u ratu nije posle doživeo takav stres, krv lije, momak se dere u bolovima, dal je preživio neznam, verovatno ne.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 9:41

U svim vojskama svijeta su se dešavale nezgode sa smrtnim ishodom i dešavat će se i dalje. Drugi par rukava je koliko se radi (lo) na prevenciji da do toga ne dođe.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 10:10

Sječam se kad smo se spremali za manevre da je neki od oficira govorio o nekim postocima, tj predviđanjima koliko ljudi može biti ranjeno ili poginulo na toj vježbi.Na neki način to je bila prevencija na nas vojsku u smislu poštivanja siguronosnih propisa.
Vjerojatno neki od naših kolega na forumu a vojnih lica znaju nešto o tome,pa ako imaju volju...
Na vrh Go down
Shando
Gušter
Gušter

M(j)esto LJ SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 20:15

East&West (citat):
Nisam bio, ali znam neke kolege koji su vam bili komandiri. Ti ljudi(vaši komandiri) izgledaju mi normalni, nikada ne bih pomislio da su nekada nekoga maltretirali ili da je neko zbog njih izgupio život.

Evo ti slika i tekst, tvoji rojaki "hodočaste" u Bileću. Nije da ti ne verujem, ali ići tamo gde su ti nekada ugrožavali prava, zdravlje, gde su te maltretirali i ponižavali??? Nije li to mazohizam?

http://www.prlekija-on.net/lokalno/4335/obisk-nekdanjih-slovenskih-gojencev-srop-v-bileci.html

Šta hočeš dokazat sa tim linkom? Mogu ti i ja pronači linkove kad ljudi koji se zbog uspomena skupe u bivšim nacističkim logorima gdje se stvarno stradalo. Jel se oni skupljaju tamo jer jim je bilo lijepo ili zbog toga što su tamo doživjeli nešto izvanredno?

@Max Blitz (citat):
I Shando, ne pretjeruj. Very Happy (Inače.)
Što ti je bilo lijepo u Bileći?

Vas dvojica pišete o stvarima koje niste videli niti doživjeli. Da bi htio pretjerivati bi to pisao na nekom drugom forumu a ne baš ovdje gdje su ljudi koji su stvarno bili tamo.

Nigdje nisam pisao, da je bilo to mučilište. A neke stvari koje su se dešavale tamo se nikako ne bi smjele.

Jel mi bilo lijepo u Bileći? Da, bili su i takvi momenti iako rijetki. To je bila prava vojska koja nas nešto naučila i za život što danas fali omladini - naročito oko discipline.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.12.13 21:18

@Shando
Fant tebe ovde niko ne sprečava da kada pišeš o ružnim događajima, navedeš ime ili imena loših oficira koji su za iste odgovorni, a kako ti pišeš? sledeče jutro su ga oficiri sterali, Koji oficiri, koliko ih je bilo, itd?????

Kakvu sliku može stvoriti onaj koji ovo čita ?? Eto ja zamišljam grupu razjarenih siledžija, tirana koji kundacima, nogama-čizmama teraju vojnika. Da si napisao jedan, dva, pet i po mogućnosti njihovo ime, lično bih odmah okrivio nehuman čin starešina prema svome vojniku, ovako mi ništa nije jasno i javlja se sumnja ili u tvoju iskrenost ili u tvoje sećanje-zaboravnost??

Takođe, kada čovek piše o nečem, mora poznavati materiju ili se informisati kod onoga ko poznaje. Kažeš "jer je zbog upale mišića dobio tešku infekciju bubreza" što jednostavno nije moguće i nije tačno, već je obrnuto. Proverio kod uglednog urologa danas. Malaksalost je prvi znak, a upala mišića je siguran znak akutne upale-infekcije bubrega, dok samu upalu-infekciju bubrega izaziva bakterija koja na različite načine dođe u organizam-bubrege. Da je bila krivica JNA bila bi epidemija, pošto je pojedinačan slučaj, ko zna na koji način je taj jadni čovek zaradio bubrežnu infekciju.

Ovim naravno ne opravdavam postupak prema njemu i izostanak razumevanja i prve pomoći, ali ako već pišemo o nekim stvarima, onda da ih nazovemo pravim imenom.

Onim linkom ja ništa ne dokazujem, sve je dokazano, ko je pročitao tekst shvatio je zbog čega su ti ljudi išli u Bileću.

To što pišem o nečemu što nisam video i doživeo, ne znači da nemam pravo na svoje mišljenje o tome. Mišljenje ne zasnivam na osnovu bla-bla, već na poznastvu i druženju sa mnogo starešina iz Bileće, ali i bivših slušalaca sa kojima sam sarađivao od Slovenije do Srbije. To sam ti i napisao:Nisam bio, ali znam neke kolege koji su vam bili komandiri. Ti ljudi(vaši komandiri) izgledaju mi normalni, nikada ne bih pomislio da su nekada nekoga maltretirali ili da je neko zbog njih izgupio život.

Naravno da nisi nigde napisao da je to bilo mučilište, međutim tvoj opis događaja ostavlja takvu sliku koja neupućene i neinformisane može usmeriti ka takvom zaključku.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   21.12.13 9:28

@Shando (citat):
To je bila prava vojska koja nas nešto naučila i za život što danas fali omladini - naročito oko discipline.

Eto.

Ovo debelo potpisujem.  Exclamation

Svi imamo i loše momente sa služenja vojnog roka, zar bi samo o tome trebali pričati?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   Today at 13:32

Na vrh Go down

Bileća ŠRO
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Bileća ŠRO
» Bileća 83
» SUSRETI