FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Bileća ŠRO

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
trigo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
REPUTACIJA : 0
Član od : 2014-06-23
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   07.08.15 13:45

Franciskovic, pozdrav 
Ja sam bio pitomac 78 klase, januar 84. godine. Komandir cete mi je bio kapetan Luka Teslic a komandir voda pporucnik Pavicic koji je isto bio svez tek dosao sa akademije ako se dobro secam. Hteo sam da te pitam znas li ista o Pavicicu, sta je bilo sa njim i gde se sada nalazi? Puno pozdrava

trigo: komentar modifikovan dana: 10.08.15 7:34; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
trigo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-06-23
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   07.08.15 14:12

Na vrh Go down
Dado1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-08-09

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   09.08.15 9:56

има ли кога из 100. класе, командир вода кап. Никола Гузина, ком. чете кап. Зоранцис(ш)ковић, командири одељења Аничић ? (мислим да је био иж Лабина) и два Словенца (ниски црни чок Антон ?, и човек којем се не сећам имена). Сећате ли се одласка на Автовац и птомца Станишић Ђорђа, који је на маршу заспао у ходу и изгубио ранац? Било негде рано ујутро, још прије сванућа. ола вода је тумарало да нађе ранац.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3258
REPUTACIJA : 561
Član od : 2012-10-22
Dob : 51
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   09.08.15 19:05

Dado1970 dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
ACA- ŠOK
Gušter
Gušter

Član od : 2015-05-03

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   25.09.15 20:47

Pozdrav 100 klasi,bilo je teško ali s ove distance poučno,posebno četvrtom vodu druge čete poručnika Terzića.
Pozdrav za Gorana Majstorovića.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4482
REPUTACIJA : 617
Član od : 2011-06-23
Dob : 54
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   25.09.15 23:25

Dobrodosao na Forum ACO cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-05-30
M(j)esto Labin

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   30.12.15 1:09

Dado1970 (citat):
има ли кога из 100. класе, командир вода кап. Никола Гузина, ком. чете кап. Зоранцис(ш)ковић, командири одељења Аничић ? (мислим да је био иж Лабина) и два Словенца (ниски црни чок Антон ?, и човек којем се не сећам имена). Сећате ли се одласка на Автовац и птомца Станишић Ђорђа, који је на маршу заспао у ходу и изгубио ранац? Било негде рано ујутро, још прије сванућа. ола вода је тумарало да нађе ранац.
pozdrav Aničić Damir iz Labina
Na vrh Go down
Dado1970
Gušter
Gušter

Član od : 2015-08-09

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   08.01.16 0:50

Здраво Дамире (одмах сам се сетио имена, чим сам видео поруку). Са малим кашњењем честитам и теби и свим осталим "питомцима" (наводници зато што смо питомци били пре неких две и по деценије) прошле и наступајуће празнике! Драго ми је да се повремено нађем (или бар чујем) са неким од бивших колега из Билеће. Ја сам онај "брка" коме сте првих дана нашег школовања неколико пута кревет вратили на "коцку". Још једном, велики поздрав!
Na vrh Go down
Бадивук .A.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-01-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   16.01.16 20:14

Да се и ја прикључим 103 класа (јун 1990).Велики поздрав!
Na vrh Go down
broj osam
Gušter
Gušter

Član od : 2012-09-05
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: ti si aleks, a ne?   01.02.16 18:40

Ax (citat):
Prašinar (citat):
Jao, Bileća... Još uvijek se sjećam svakog kamena u okolini, a naročito Avtovca gdje smo izvodili razne vježbe.

Moja malenkost bila je jubilarna, 100. klasa, i služio sam od septembra 1989. do čini mi se marta iduće godine, kada sam dobio prekomandu u Zagreb.

Drugi bataljon, treća četa, četvrti vod...

Komandir čete kapetan Francišković Zoran, komandiri odjeljenja vodnici Rebše Andrej, Haris Smriko i izvjesni Mirković. Komandira voda se ne sjećam, ali znam da je bio zaj*ban prilično Smile

Interesantno je da su formacijski u Bileći komandiri vodova bili poručnici, a četa kapetani, dok su u "običnim" kasarnama kapetani uglavnom komandovali bataljonima, a poručnici četama.

I da dodam još jedan "bilećki" stih: Oj Bilećo, ne treba ti kiše, pitomci te znojem natopiše Smile

Svakako bio je Terzić Zoran. Car!
Ja sam bio dole kod njega i sledeče pola godine, do kraja "mandata".
A kako pišeš, bili smo zajedno u tom vodu....
Ja sam nosio Šarac, ti?

Ti si aleks,a ne?
Na vrh Go down
Zmago 86 klasa
Gušter
Gušter

Član od : 2016-05-02

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   02.05.16 21:32

Ima li koga ovde sa 86 klase -  marec 1986 - september 1986.
Poveljnik voda Nikola Guzina, komandir čete Zlatko Posavec
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 5620
REPUTACIJA : 64
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   03.05.16 8:32

Zmago 86 klasa (citat):
Ima li koga ovde sa 86 klase -  marec 1986 - september 1986.
Poveljnik voda Nikola Guzina, komandir čete Zlatko Posavec
Dobrodosao, Zmago!
Je li neko vidio Nikolu ljutitog?

madona
Gušter
Gušter

Član od : 2016-06-20
Dob : 51
M(j)esto Sežana - Slo

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   03.07.16 10:25

Pozdrav svim Bilećancima.
U ŠROP-u VP 3219/22, sam bio tačno pre 30 godina ( 86. klasa od 17.3. - 10.09.1986). 2. bataljon, 3. četa, 3. vod. Komandir voda p.por. Vidoje Kovačević. Do danas sam ponovo sreo sledeču četvoricu kolega iz voda:
- Radoslav Veselica
- Tončo Ante Pavičič
- Duško Krivokapić
- Miloje Stojanović

Voleo bi pronaći još kojeg kolegu, zbog toga, molim sve ako neko iz 86. klase vidi ovu poruku (ili poznaje takvog Bilećanca), da mi se obratite na E-mail addresu: robert.kavcic66@gmail.com 
Još uvjek imam fotografiju mog voda, defilea 30 godišnjice ŠROP (18.6.1986) i jednu fotografiju jutranje smotre sa komandirom voda, koje mogu poslati interesentima.
Zbog toga: Ako si bio ili si možda poznao nekog pitomca iz moje generacije, molim da mi se obratiš na e-mail adresu.

Pozdrav svima!
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 347
REPUTACIJA : 5
Član od : 2013-04-08
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   21.09.16 16:25

Ima li na forumu nekog da poznaje koga od ŠRO iz Bileće da je u periodu oktobar 1981 mart 1982 bio na službi u Pirotu u prvom bataljonu na obuci kursista za komandire odeljenja. Ja se sjećam nekog Šafran Marijana iz Zagreba i još jednog kome neznam ime a koji su bili komandiri vodova u prvom bataljonu. Bili su sposobni naročito u izvođenju taktičke obuke.
Na vrh Go down
bakovaca
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-18

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   18.10.16 20:47

Latko (citat):
Ima li ko iz 101 klase! Bio sam minobacacki vod kod por. Redze Ruzdi!
Ima nas iz 101. klase. 3. vod kod Lerić Osmana. Sećam se dobro Redže
Na vrh Go down
Zoransezovem
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2017-01-24

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   24.01.17 19:34

Latko (citat):
Ima li ko iz 101 klase! Bio sam minobacacki vod kod por. Redze Ruzdi!
Ja sam bio miobacki vod pjesama u avtovac
Na vrh Go down
Zoransezovem
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   24.01.17 19:45

PORUCNIK (citat):
G. Nikola je bio moj cimer 4 godine u VoGi. Redza mi je klasic.
Zna li neko sta je sa Nikolom G?
U Beogradu gledam u brata
Na vrh Go down
Zoransezovem
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   24.01.17 19:47

101 klasa kod redže javite se
Na vrh Go down
Vila Izvor
Gušter
Gušter

Član od : 2017-01-08

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   27.01.17 15:22

Zemunac (citat):
Nastava je bila od 8 pa do negde 13:30 ,to je valjda 6 školskih časova, onda čišćenje oružja pa ručak, dnevni odmor (uspevao sam ponekad i da odspavam) pa obavezni popodnevni časovi u učionici sa vodnicima ili noćna vežba-nastava sa KV.

Dnevnik je jedno vreme bio obavezan (prvih par meseci do prvih političkih previranja- (tada je i štampa prestala da stiže)pa kad je ukinut ,niko ga više nije ni gledao-jedna obaveza manje  . Ponekad je bilo  ono  jutarnje informisanje kada su nam plasirali polucenzurisane i pažljivo odabrane vesti, tako da smo bili totalno neinformisani o dešavanjima ali moram priznati da smo bili i nezainteresovani  i za politiku i za vesti( za Berlinski zid i Čaušeskua sam saznao-primio k znanju tek posle godinu dana kad sam se skinuo a stranke,pokreti i partije, koje su baš tada počele da se javljaju, za mene su bila španska sela).Nas su tad mučile druge brige-kako završiti ovu školu i naravno devojke, uvek sam govorio : '' eh da mi je njena pamet samo 5 minuta pa da znam šta više hoće''

Mnogi od nas su tek u vojci saznali-naučili imena tadašnjih političara u predsedništvu SFRJ (a ko će ih popamtiti kad su se menjali svake godine) i predsednike republika ( morali smo sve da ih naučimo-15tak imena i funkcija) . Uglavnom je svako znao predsednika svoje republike.

Rad sa vodnicima popodne ili subotom pre podne je znao da bude jako naporan. Predpostavljam da su i oni bili pod pritiskom KV da nas što bolje nauče i spreme jer naš loš uspeh bi bio njihov neuspeh. Ali jel' moralo po 100 puta atomski s leva, desna i ne znam ni ja odakle sve,  pa pretrčavanje tučene prostorije( što se pokazalo kao potpuni promašaj u praksi, najbolje je zaleći tu gde jesi) i naravno nezaobilazno puzanje. Gas maska se podrazumeva.

Posle večere je bilo slobodno vreme ali ne uvek. Vodnici bi nas terali u učionicu da učimo naročito pred neko propitivanje ili kontrolni . To je znalo da traje i do ponoći.
"Bilo je pitomaca koji su sami učili i drugim danima do kasno u noć."

Jedan od tih, maximalno sam se dao, rezultati nisu izostali, da citiram jednog kolegu s foruma na završnim ispitima "a  šta da te pitam ti sve znaš".  Koliko smo bili izdrilani i sami to htjeli govori  situacija u trupi
 " Postrojavanje jutarnje,
kiša ljeva, "Voljno"  i kud ko, ja "normalno" s mojim vodom na kapiju prema poligonu".    Izlijeće major iz kancelarije zaustavlja me i pita "kud ćeš s vojskom vodniče" ja odgovaram "na poligon" on meni "zar ne vidiš da kiša pada"  ja odgovaram  "nema veze po rasporedu je poligon" normalno na takav odgovor on poludi kaže mi da stanem "mirno"  vrati vojsku u kasarnu a po mene dođe i odvede me u
kancelariju (mislio da ču ja za njima a ja ostao stajati mirno dok se nije vratio po mene (inat)), s vama pitomcima nikad na zelenu granu večina ste isključivi hočeš da vojska dobije upalu pluća itd itd..

Interesantno da je kad je padala kiša poslije toga on bio na postrojavanju jer nije bio siguran da ču ja ili neki od nas to isto napraviti, istina i jedan potporučnik koji je tek došao s akademije te se više družio s nama "stažama" nego s aktivnim oficirima. O kondiciji majko mila, kad smo došli i preuzeli vojsku samo je jedan vojnik bio brži od nas i izdržljiviji, završio DIF u to vrjeme današnju Kineziologiju.   

Čitajući događaje o služenju vojnog roka  i u razgovoru poslije pitam se tko je bio na izletu a tko u vojsci.  Kasnije po povratku (popratno pismo, depeša) odredili su mi što reče kontra admiral zašto nije htio u ŠRO, godine vježbi, predavanja, subote nedjelje, po 15 (petnaest), 20 (dvadeset) dana. I da dodam nisam ništa zaradio (kako su neki pomislili), dnevnica da, od koje je odbijena hrana i spavanje, plaća normalno kao da sam radio što je i normalno.
Istina da mi nije bilo ni onda a ni sada žao iskustvo za cijeli život.
Na vrh Go down
Zoransezovem
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   29.01.17 23:21

Latko javise
Na vrh Go down
Jakob Trček
Gušter
Gušter

Član od : 2017-07-13
Dob : 64
M(j)esto Vrhnika

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   13.07.17 21:38

ima li ko iz 46.klase
Na vrh Go down
PORUCNIK

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 5620
REPUTACIJA : 64
Član od : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   13.07.17 23:03

Zoransezovem (citat):
PORUCNIK (citat):
G. Nikola je bio moj cimer 4 godine u VoGi. Redza mi je klasic.
Zna li neko sta je sa Nikolom G?
Pozsrav, Zorane!
Tek sad sam vidio tvoj odgovor, ali na mjestu gdje piše naslov. Kad ubacuješ citat, treba da pišeš ispod, a ne iznad njega.
Jesam li dobro razumio: Nidžo ti je brat?

Zoran I
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 440
REPUTACIJA : 9
Član od : 2015-01-02
M(j)esto Izola

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   16.07.17 16:15

VASJA BUTINA: BILEČANEC VASJA

Iz knjižice spominov na služenje vojaškega roka v Bileći, PŠRO, kot pitomac v 45 klasi in nato stažist, 1972/3 bom objavljal zanimivejše odlomke. Vesel bom predlogov in dopolnitev.

Objavljam popravljen in dopolnjen odlomek:
Obiski delegacije občine Ljubljane Moste Polje v Bileći
Med Slovenci v Bileći je bilo največ Ljubljančanov in to je kmalu spodbudilo, da sta se 21. 9. 1972 občini Bileća in Ljubljana (Moste Polje) pobratili. Že prvo leto, in vsa naslednja leta, je občinska delegacija obiskala Bilećo na dan njenega občinskega praznika, 2.10. dan, ko so leta 1944 mesto in okolico osvobodile enote 29. udarne hercegovske divizije.
Tudi Vasja je med služenjem vojske v Bileći doživel ta praznik, v torek 2.10.1973 naslednje leto po pobratenju občin. Seveda takrat to ni vedel in dogodek je šel mimo njega, ne spominja se, da bi bilo tega leta organizirano kakšno srečanje z delegacijo in predstavniki šole. A to je bilo le nekaj dni pred njegovim odhodom iz Bileće domov, v civilno življenje, tako da ga to niti ni več zanimalo.

Posebej lahko omenimo obisk ljubljanske delegacije v pobrateni občini, v soboto, 2. 10. 1976, na 32 obletnico osvoboditve Bileće. Ljubljančanom je ostalo v spominu nepozabno srečanje z Vladom Šegertom, velikim hercegovskim junakom, komandantom 29. udarne hercegovske divizije, ki je tega dne leta 1944 vodil boje za osvoboditev Bileće. V vojni je na strani NOB sodelovalo okoli 3.000 Bilećancev, 2.200 je bilo aktivnih borcev med njimi 12 narodnih herojev, širom Jugoslavije jih je padlo 456. Mladi in stari prebivalci Bileće in okoliških krajev so tega preprostega ljudskega junaka in narodnega heroja pozdravljali, ga objemali in mu stiskali roke. Za vsakega je našel čas in toplo besedo. Pri mnogih je bilo opaziti v očeh solze, ki so verjetno privrele ob spominu na lepe in težke trenutke še ne tako davne preteklosti.
Proslavi so bili posvečeni razni športni dogodki, srečanje mladine Bileće z gojenci PŠRO in kulturno-zabavni program. Temu dogodku je bila posvečena tudi svečana seja občinske skupščine Bileća, ki je prejela odlok o podelitvi nagrade mesta Bileća in prvič tudi podelila nagrado PŠRO Bileća. Le-ta je nagrado odstopila kulturnemu društvu. Vsi povabljeni delegati so bili gostje šole, v kateri so spoznali življenje in delo bodočih pešadijskih oficirjev. Članica delegacije Silva Jereb je ob obisku PŠRO zapisala: "Možnosti za delo in šolanje kažejo na to, da v bilećanski oficirski šoli le ni tako hudo, kot nekateri pravijo. Res je disciplina na višku, pa tudi red in snaga sta lahko vsem za zgled." Pred spomenikom padlim borcem v Bileći je bilo vseljudsko zborovanje, na katerem delegacija Ljubljane skupaj z Bilećanci položila venec pred spomenik padlim borcem.
Nekaj še živih taboriščnikov, med njimi Pepca Karedelj, Milan Apih, Lojze Ocepek, Ivan Kreft, Viljem Mavrer in Vencelj Perko so junija 1981 ponovno obiskali Bilećo in taborišče, tedaj Šolo za rezervne oficirje pešadije. V delegaciji je bil tudi Ivo Gajič, pitomac šole, ki je zapisal: "Imel sem enkratno priložnost, takega srečanja so deležni le redki. Leta 1981 je bila štirideseta obletnica taborišča v Bileći in bil sem izbran v delegacijo, ki je prisostvovala srečanju nekdanjih taboriščnikov. V delegaciji sta bila tudi Pepca Kardelj in Milan Apih, avtor Bilečanke. Zanimivo, da je Apih šele na tem srečanju zvedel kdo je pravzaprav prevedel njegovo Bilečanko. Štirideset let je bil namreč prepričan, da je to storil Moša Pijade, vendar je bil prevod delo Todorja Vujasninoviča, če se prav spomnim."
Viri:
- Aleš Kardelj: Spomini na Bilećo, Naša Skupnost 25 maj, Umetniška priloga, september 1981.
- Slavka Jerman (1976), Bileća 32 let v svobodi, Naša skupnost (Ljubljana), letnik 17, številka 10, str. 2.
- Ivo Gajič, objava na facebook strani Društva Bilećancev Slovenije, 12.4.2014.

* V Nedeljskem dnevniku so bila objavljena nadaljevanja Vasja Butina: Bilečanec Vasja:
* 23.novembra 2016 pod naslovom: Sredi pušk in bajonetov;
* 30.novembra 2016 pod naslovom: Na žensko še pomislil nisem;
* 07.decembra 2016 pod naslovom: Stažo priganja mlade pitomce;

Prirejeni odlomki so iz knjige Vasja Butine Bilečanec Vasja. Avtor je v njej opisal služenje vojaškega roka in svoje šolanje v šoli za rezervne pehorne častnike v Bileći. V drugem delu knjige govori o svojem delu rezervnega oficirja v partizanskih enotah in TO, tretji del pa prinaša opis dela v civilnem razporedu. Knjiga je temeljni pričevalec in tudi dokument pomembnega obdobja v preteklosti, ki so ga doživljali številni ljudje.
Naročite jo lahko pri avtorju na naslovu Vasja Butina, Spodnji Rudnik II 51.1000 Ljubljana, po GSM 041710366 ali e-pošti vasja. butina@gmail.com. Cena je 25 €.

https://www.facebook.com/SropBilecaSlovenija/posts/291710300987105
http://www.bilecaslo.si/vasjabutina2016.html
http://www.blizjiknjigi.si/Knjige/Ogled/12534-bilecanec-vasja
http://ozvvs-velenje.si/uploads/novice/2016/LetakPredstavitevBilecanecvasja.pdf
http://www.bilecaslo.si/

BILEČANKA

Sredi pušk in bajonetov, sredi mrkih straž
Se pomika naša četa v hercegovski kras.
Čuje se odmev korakov
Po kamenju hercegovskem
Heja ho, heja ho.
Daleč zdaj si domovina nas izgnali so
Ko da krivi smo zločina, ker te ljubimo.
Čuje se odmev korakov...
Ko brez pušk in bajonetov, prosta nam bo pot
Stopala bo naša četa, svobodi naprot'.
Čuje se odmev korakov...
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jMkoSwRRjMw

ŠROP BILEČANCI SLOVENIJA

Bilečanska 49.klasa

Bileća leta 2016

JLA? O ČEM GOVORIJO TI MOŠKI ?

Zakletva v Bileči

VEČER Z BILEČANCI

V Kosovelovem domu bodo jutri ob 18. uri predstavili knjigo Bilečanec Vasja. Njen avtor Vasja Butina je eden izmed približno 5.600 Slovencev, ki so med služenjem vojaškega roka v nekdanji Jugoslaviji obiskovali Šolo za rezervne častnike pehote v Bileći v Bosni in Hercegovini in so bili zato znani kot “bilečanci”.

Ob 60-letnici ustanovitve te šole je izdal knjigo s spomini na vojaščino in na čas, prebit v slovenski Teritorialni obrambi. Z njim se bo pogovarjal David Terčon, prav tako bilečanec, udeležence dogodka, ki ga prireja neformalna skupina bilečancev s Krasa, pa bosta pozdravila Dejan Stančič, predsednik Območnega združenja slovenskih častnikov Sežana, in Janez Pajer v imenu Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Krasa in Brkinov Sežana.
http://www.primorske.si/2017/01/12/Vecer-z-bilecanci

S KNJIGO JE OBUDIL ZGODBO O BILEČANCIH

Vasja Butina je šolo za rezervne oficirje pehote v Bileći obiskoval v letih 1972 in 1973. 230 strani dolga knjiga z 200 fotografijami resda temelji na osebni izpovedi, a hkrati celostno obravnava življenje bilečancev v času služenja vojaškega roka in v rezervi.
http://www.primorske.si/Novice/Srednja/S-knjigo-je-obudil-zgodbo-o-bilecancih

Z Vasjo Butino na levi strani, se je pogovarjal David Terčon, tudi sam Bilečanec

VEČER Z BILEČANCI - II.

Ob 60. obletnici ustanovitve PŠRO v Bileći  1956 - 1991 - 2016

Bilećanci vas prisrčno vabimo na predstavitev knjige
VASJE BUTINA " BILEČANEC VASJA"

V petek, 7.aprila 2017 ob 18.00
v večnamenskem prostoru OŠ Elvire Vatovec Prade
(Pobeška cesta 52, Prade/Koper)

* pozdravil nas bo g.Denis Meznarič, podpredsednik Občinskega združenja slovenskih častnikov Koper,
* zapela nam bo pevska skupina OŠ Elvira Vatovec: Prade, pod vodstvom zborovodje Aleksandra Maska,
* bralca Lea Kranjec in Maj Brlek, učenca OŠ Elvire Vatovec, nam bosta predstavila odlomke iz knjige,
* s piscem knjige se bo pogovarjal David Terčon,
Predstavitev knjige je omogočila OŠ Elvire Vatovec Prade.

Knjigo si boste lahko kupili po ceni 20€ za izvod!

Knjigo se lahko naroči tudi pri avtorju na naslov Vasja Butina, Sp. Rudnik II 51, 1000 Ljubljana ali po Mob.: 041 710 366
E-mail: vasja.butina@gmail.com

http://www.bilecaslo.si/

60 let ŠROP BILEĆA

Ob praznovanju 60.letnice šole za rezervne oficirje v Bileći posnel "pitomac" David Terčon iz Sežane:
17.–20. jun. 2016
https://photos.google.com/share/AF1QipM6Pb3p5uLd3GyG-6c0jP2Jp3AJ7R40RafWkC3Ceu9b6ykBdZeJoXrYxK9AxHTSVw?key=cTI2T3RESDFYWFBYTm9JamcxNm1vRzlBd1I1ZzlB

Srečanje Bileća 2017 (Bilečanci Slovenija)

Ob letošnjem srečanju v Bileći posnel "pitomac" David Terćon iz Sežane:
14.–17. junij 2017
https://photos.google.com/share/AF1QipOPsZyGOGLpn0B238klsIMNpzCbOMw7SJNfmMc-FtGCCWYuLCUVgFbbTldKcqdheA?key=VURtMWlIY0E0dXJSVlhFQWJpaVpFNlVoLTdkaURR

Ob letošnjem srečanju v Bileći posnel "pitomac" Jožko Čleković:   
https://photos.google.com/share/AF1QipNfRLvunwZLQLwc2kJ4dcl7b5MohnhrKvF_2_mKcvoHV-IUXwQ4juTrhFc52NwQYg?key=bnl5VXhSVFVMa09xWHZNY0ZyRTRTM1FwRFRZSWlB
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 347
REPUTACIJA : 5
Član od : 2013-04-08
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   20.07.17 15:01

Što se tiče sposobnosti pripadnika ŠRO Bileća, kada su u pitanju pješadinci, skidam kapu.
Imao sam jednog stažu u četi iz ŠRO Bileća,  u kasarni u Pirotu generacija 81/82 oktobarska klasa za kurs obuke komandira odjeljenja streljačke pješadije i mogu reći da sam se za tih 5 mjeseci i 20 dana uvjerio da je bio jako sposoban po svim pitanjima naše obuke za desetare..... salutiranje
Na vrh Go down
88klasa
Gušter
Gušter

Član od : 2017-09-21

KomentarNaslov komentara: Re: Bileća ŠRO   21.09.17 22:43

Ima li neko iz 88 klase da navraca ovde. Volio bih da se javi. Ja sam bio u vodu Saric Jasmina. 4 ceta. Prekomanda u Sombor da Jos trojicom staza. Cupic Aleksandar Goran Bregovic i Jos jedan Lala iz Tutina ne mogu da mu se sjetim imena. Bili smo dobri drugari svo vreme u Somboru.
Ja se zovem Momcilo Nikolic.
Pozdrav svima na forumu.
Na vrh Go down

Bileća ŠRO
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 10/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Bileća ŠRO
» Bileća 83
» SUSRETI
» bileča 90 102 klasa