FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Njih više nema...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Njih više nema...   06.08.11 13:08

Njih više nema...
Oni koji su služili u 126.-om inžinjerijskom puku u Kamenskom znaju o čemu pričam.

Oktobarska klasa 1983.g., desetar iz Smederevske Palanke smrtno stradao u kapetanovoj kancelariji
nespretno rukujući njegovim pištoljem tokom popodneva kada nije bilo oficira. Jedini svedok te
tragedije je vojnik Vujičić iz Nikšića, kasnije desetar mojoj klasi.

Aprilska klasa 1984. godine (moja klasa). Iz druge čete B bataljona se tokom organizovanog kupanja u reci
Korani davi vojnik iz Loznice. Prvi ga nalazi i vadi iz vode moj klasić Semir Buza iz Zenice, ali kasno. Na obdukciji
u vojnoj bolnici u Zagrebu su utvrdili da se ugušio od povraćaja hrane koja je delom ušla u pluća.

Svi su oni nosili uniformu kao i mi, i svi imali neke ideje i ciljeve u životu. Da su danas živi, možda bi bili članovi
ovog foruma i prisećali se dogodovština iz JNA. Danas sam ih se ja setio a verujem da ima još ovakvih (nažalost
tužnih) priča i da će se još neko setiti onih kojih danas nema. Treba ih pomenuti na ovom mestu, i zbog njih i
zbog njihovih roditelja. Poslali su mlade i zdrave momke u JNA a došao im metalni kovčeg sa zastavom i počasnom
stražom.

Slava im.
Na vrh Go down
malena
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 585
Član od : 2010-09-27
Dob : 37
M(j)esto drava-city

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   06.08.11 20:58

R.I.P.
Recpect na temi...
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   06.08.11 21:51

@Kaplar M (citat):
Njih više nema...
Oni koji su služili u 126.-om inžinjerijskom puku u Kamenskom znaju o čemu pričam.

Oktobarska klasa 1983.g., desetar iz Smederevske Palanke smrtno stradao u kapetanovoj kancelariji
nespretno rukujući njegovim pištoljem tokom popodneva kada nije bilo oficira. Jedini svedok te

Aprilska klasa 1984. godine (moja klasa). Iz druge čete B bataljona se tokom organizovanog kupanja u reci
Korani davi vojnik iz Loznice. Prvi ga nalazi i vadi iz vode moj klasić Semir Buza iz Zenice, ali kasno. Na obdukciji
u vojnoj bolnici u Zagrebu su utvrdili da se ugušio od povraćaja hrane koja je delom ušla u pluća.

Svi su oni nosili uniformu kao i mi, i svi imali neke ideje i ciljeve u životu. Da su danas živi, možda bi bili članovi
ovog foruma i prisećali se dogodovština iz JNA. Danas sam ih se ja setio a verujem da ima još ovakvih (nažalost
tužnih) priča i da će se još neko setiti onih kojih danas nema. Treba ih pomenuti na ovom mestu, i zbog njih i
zbog njihovih roditelja. Poslali su mlade i zdrave momke u JNA a došao im metalni kovčeg sa zastavom i počasnom
stražom.

Slava im.

!

neka im je prosto.....slava im svim znanim i neznanim!
!
Na vrh Go down
denisek123
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-06-29
M(j)esto Žalec

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   09.08.11 17:17

Slava jim.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   12.03.13 23:58

@Kaplar M (citat):
Njih više nema...

stražom.

Slava im.

Klasa siječanj 82",bivši pripadnik karaule Drenak,zbog problema u privatnom životu (egzistencija) izvršio suicid 2010 godine.
Goran Vukčević, jedan od najboljih ljudi koje sam sreo u životu!

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   13.03.13 12:31

Uvek su ti nesrecni dogadjaji kojih je u JNA bilo nosili visestruku tragiku...
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   13.03.13 22:57

Pokoj vjećni svima, znanima i neznanima, puno je mojih kolega, prijatelja i rodbine stradalo, dosta je moje generacije poćinilo suicid, u posljednjih šest mjeseci bio sam na 4 sprovoda + još tri kolege koji su umrli od posljedica nemilih događaja.

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   14.03.13 8:08

Nesto u zadnje vreme vise idem na sahrane i pomene nego na veselja!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   14.03.13 8:27

@dpuric (citat):
Nesto u zadnje vreme vise idem na sahrane i pomene nego na veselja!

I kao sto je moj pokojni otac rekao: " I tako sresti/videti familiju,prijatelje, to malo sto nas je ostalo " Sad
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 127
Član od : 2012-09-27
Dob : 52
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   15.03.13 9:27

@Kaplar M (citat):
Njih više nema...

Bio sam julska klasa 1983 u Kamenskom, pa se ne sječam, da bilo priče o kakvoj nesreči ?

Možda nisu pričali na sve strane.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   15.03.13 13:36

Ja sam bio april 1984. a prva nesreca koju sam opisao se desila klasi mojih desetara, dakle u periodu izmedju oktobra 1983. godine i naseg dolaska u aprilu mesecu. To smo iz price slusali a kasnije sam saznao da je u pitanju desetar iz Smederevske Palanke. Ovaj drugi slucaj, utapanje, se desilo momku iz nase klase (B 2) u julu ili avgustu 1984. godine.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   03.04.13 20:27

ni ja se ne sječam da se desila neka tragedija,hvala bogu
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   03.04.13 22:37

Na žalost sve je češće slušam i suza mora krenuti.

ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   27.01.14 8:51

" />

Nažalost,ni njega nema više........
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   27.01.14 11:27

Nešto pobliže ako nije isuviše tužno ili neprimjereno.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   27.01.14 12:25

Eto i ja sam putem ovoga Foruma saznao da je preminuo moj zapovjednik KIK Momir Garunović, starješina i oficir koji mi je predavao u ŠROA Zadar, izuzetan čovjek, drug i starješina, pokoj mu vjećni.

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   28.01.14 8:13

@purger (citat):

I jedno i drugo.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   28.01.14 11:29

@ZAGORAC (citat):
@purger (citat):

I jedno i drugo.

Tužno je sasvim sigurno ali neprimjereno ne može biti ni u kom slučaju. No 

Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   28.01.14 12:22

@ZAGORAC (citat):
 " />

Tko je taj momak?Reci Zagorec,pa da se pomolimo za njega.
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   28.01.14 13:04

@pukovnik (citat):
@ZAGORAC (citat):
@purger (citat):

I jedno i drugo.

Tužno je sasvim sigurno ali neprimjereno ne može biti ni u kom slučaju. No 

Mislio sam,neprimjereno za ovaj forum.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Njih više nema...   31.01.14 10:49

@ZAGORAC (citat):

Pripadniku karaule "Drenok" - V.P. 6052/9 - generacija 1982 / 1983.
Od vojnika graničara.!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   22.02.14 11:41

[quote="dražen"][quote="ZAGORAC"][img]<a href=[/img][img]http://img18.imageshack.us/img18/7786/xgde.jpg[/img]  " />

Nažalost,ni njega nema više........[/quote]
Tko je taj momak?Reci Zagorec,pa da se pomolimo za njega.[/quote]

Ešref Šehu, moj najčešći prvi pratioc. Sad
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   28.08.14 7:51

U 54-oj god starosti preminuo od moje macehe sin. Sad

Roditelji su nam se uzeli dok smo bili mladi pa smo odrasli zajedno. Bili smo kao braca. Very Happy

1978 kada sam posao da odsluzim JNA poveo ga sa sobom (imao tek 18 god). Sredili regrutaciju (regrutovan sanitetska sluzba) i isti dan otisli na odsluzenje vojnog roka. Pokojni otac dosao iz Svedske pa nas izpratio na Beogradski aerodrom. Mene za Ljubljanu njega za Dubrovnik pa dalje za Trebinje. Odande dobio prekomandu za Pulu.
Redovno odsustvo koristili u Julu 1979 god kada su nam roditelji dosli na odmor, odatle i ova slika. Tada upoznaje jednu curu sa kojom se venca 1980 samo par meseca posle skidanja.

Za sobom ostavlja suprugu, sinove i unucad.

SadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSad

SveJug: komentar modifikovan dana: 03.09.14 14:51; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   28.08.14 11:56

Neka počiva u miru!!!!

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   02.10.14 22:39

In memoriam Shkreli Gjon

Imao sam pre dva dana posla u Novom mestu, pa sam dok sam se vozio, pod utjecajem posta kojeg sam več stavio i vezan je na moje prijatelje, razmišljao i o mnogim drugim prijateljima, koji su imali veliku ulugo u mom životu. Prisjetih se mnogo njih, sa kojima smo bili u različitim periodima nerazdružljivi, a danas se skoro ne sretnemo, kako nas su obaveze i sudbina razdvojili, pa živimo svaki na svome kraju i ako sasvim blizu, kako je ceo svet postao mali. Ponekad mi se učini, da ima takvih prijatelja za karavanu od više autobusa, a za sve ima mesta u mojem srcu. Ti so moji prijatelji međusobno jako različiti, diapazon različitih karaktera, različitih, stana i različitog intelekta. Nikad nisam ljude delio po njihovoj nacionalnoj pripadnosti ili nečim sličnim - svakog, uz kojeg sam se dobro osječao rado sam prihvatio za prijatelja.

Sjetim se tada svog prijatelja Gjona, koji je živeo u Novom mestu. Sudbina nas razdvojila, kako je 2003 godine umro zbog raka. Bio sam mu na sahranu ali posle nikad više na groblju. Odlučio sam tog trenutka, da mu posle 11 godina idem na grob, ma da sam za tu vreme i sasvim zaboravio gdje je tačno sahranjen.

Gjonom smo bili isto godište, a upoznali se tri godine prije no što je otputovao u vječna lovišta. Gjon je nastavljao zlatarsku tradiciju svoje familije i bavio se zlatom te imao u svoje vreme više zlatarskih radnji širom bivše juge. U Splitu, Zadru, Novom mestu…, pa je tako otvorio radnju i u mojem zavičaju. Upoznali smo se iz sasvim poslovnih razloga u mojoj kancelariji, kako je trebao uslugu iz područja u kojem sam bio tad zaposlen. Sklopili i dogovorili smo posao, te ga poštovanjem poslovnih običaja zaključili uz čašu rujnog.

Postoje ljudi, u društvu kojih se dobro osječaš i odmah se primjeti ista frekvencija. Takva relacija se odmah prepoznala između nas dvoje i kasnije smo poslovno suradnju razširili i za kratko vreme postali ne samo izuzetno dobri poslovni prijatelji, več i osobni prijatelji. Gjon je bio uvjek vedar, iskuliran i smješkom na licu.

Pomogo on meni i ja njemu u svakom pogledu, pa smo znali zajedno zbog njegovog posla u Ljubljano, kad je trebao na ministarstvu neke papire, gde sam ja imao poznatih i tako u stvari poslovnim mreženjem istkali smo iskreno prijateljstvo. Na njega imam uspomenu zlatu narkuvco, koju mi je darovao, tek tako u znak radosti i prijateljstava. Sinu, koji mi je imao tada7 godina je darovao lančič sa priveskom. Nije se desilo, da bi bio u mom gradu, a da me nije posjetio, pa je tako bilo i jednog dana, kad sam ja bio prilično mamuran, kako smo prošlu noč drugovima zatulumarili u diskoteci u Metliki. Gjon to odmah primjeti, što više ispod oka bila mi mala ružičasto plava obojenost, pa me pita šta je bilo i ja mu pričam.

Pa bilo nas nekoliko prijatelja u disku i pričam sa jednom poznanom damom, a prilično udesena, meni sasvim ne poznata ličnost počne se obregati iz čista mira u mene, kad me odjednom zvizne. Pa ga zviznem i ja te skoče moji kolegi obore ga, a taj ne presta i počne vređati sve nas Kurdistancima (Između dva mala i bliska grada Črnomelj – Metlika od nekad je bilo rivalstvo, pa Metličani nas zovu Kurdistance, a mi njih Ruzance…). I ništa, onda Srečo – vlastnik diskoteke naruči redarima, da ga izbace, a meni se je izvinio za taj neprijatni slučaj i ispričao, da je ta osoba inače sasvim u redu ali da zna bit mnogo nepogodna, kad previše popije i da ima inače gostionu tu blizu Metlike.

Pita Gjon mene, znaš ti gdje je ta gostiona, bio si več u njoj? Pa znam gdje bi mogla biti, to ti je selo, pokraj Metlike, a nisam još bio u njoj i kažem ti da nikad prije nisam video tog modela. Kaže Gjon meni, ajdemo Toni mi sad na piče kod tog majstora.  Ma kakvi ni na kraj pameti mi ne dođe, kažem mu ja. On insistira, ajde Toni, čemo popričati malo njime, ali ako ti nečeš, ja ču onda sigurno sam, da da ga posetim, kad ču za Novo mesto iču ču preko Metlike. Zovne on nekoga telefonom, pa pričajo nešto po svoje i ubjedi me, da idemo zajedno, kako mu treba dati do znanja da je napravio veliko greško i da je slučajno nebi ponovio. Ništa samo čemo lepo i kulturno popričati, a doči če još jedan moj prijatelj.

I tako dođe za pola sata ta njegov prijatelj i idemo mi u to selo pokraj Metlike. Seoska gostiona bila je otvorena u njjoj su bila svega dva tri gosta, pa kaže Gjon, popite piče, pa možete iči, i piče je plačeno, kako čemo sa gazdom malo pruređivati gostionu. Ja strmim, nemogu, da verujem, kažem samo nemoj Gjon, a onaj njegov prijatelj, dok još gosti nisu ni otišli, počne lomiti sve oko sebe. Gazda se iza šanka sva prepao, ono malo gostiju na brzake napusti gostionu, a Gjon kaže gazdi natoči tri  Chivasa i dođi tu kod nas dok se malo preuređuje prostorija, a ti stani, da popričamo, kaže kolegu. Nemam Chivasa. Pa natoči onda koji imaš. I dođe on na drugu strano šanka, sav prestrašen. Gjon lepo mirno priča s njim i ispituje ga zna li šta je napravio, a taj se izvinjava, znam, bio sam pijan, pa šta čete sada razbiti svu gostiono zbog toga… Malo se atmosfera smirila, pa se gazda opustio, pa kaže pogrešio sam izvinjavam se, nisam znao ko je on (t.j. ja) ali neču dopusti tek tako, da mi zbog toga sad razbijete gostionu, neče to proči tek tako svu čete štetu platiti. Kad u tom momentu Gjon izvadi čakiju stavi je gazdi na vrat, sav bjesan kaže ubit ču te sigurno, Toni, da ga ubijem? Nemoj, nemoj Gjone, molim te nemoj. Sedeo sam ja več zbog umorstva i za tebe Toni ja ču ubiti tog nitkova! Nemoj, nemoj… Gazda se sav drhteči popišao se u gače doslovice, takvo nešto još nisam vidjeo, ja vičem nemoj, nemoj. Vrati Gjon čakijo i ošamari ga dva puta i kaže sad te je moj prijatelj spasio, a da nešto u vezi toga krivo poduzimaš, ubit ču te garant. Migne svom kolegu, a ta nastavi lomiti sve oko sebe. Kaže za kratak čas Gjon ajmo sad, pa postane i na tren zagleda se zapišanom gazdi u oči, takvom srdom, koji bi strelu slomio, okrene se i idemo. 

Sve se to desilo za manje od deset minuta, a iza nas je ostao lom i krš. Još u auto nismo sjeli, na Gjonovom licu več je smešak i sama opuštena dobrodušnost sije ponovo iz njega.  Vračamo se mi za Črnomelj, a ja sav zaprepaden, kako mi moj prijatelj nije bio poznat u takvoj dimenziji. Kaže Gjon; da nismo ništa poduzeli Toni, kakav bi ti bio renome, našla bi se opet neka budala i dozvolila si kakvu grešku. A da si mi rekao, ja bi ga zaista ubio. Pitam ga ja, zar imaš uvjek kod sebe čakiju? Pa imam i pištolj i izvadi ga iz ladice, ali je čakija bolja za napravit veči dojam…

Posle više od tjedan dana na benzinskoj pumpi iza mene slučajno dođe gazda gostione i počne mi se velikom rešpektom zahvaljivati i još jednom izvinjavati… Ipak sam se nekoliko osječao carski, mada mi takve metode mog prijatelja nimalo nisu bliske. Ne dugo za tom, nije prošla godina dana, Gjon me je saznanio sa svojom boleščom. Tad sam bio zaprepaden, niko mi još nije rekao, da če uskoro umrjeti i da se nemože više ništa napraviti. Prihvatio je on to i nije mu bila teška činjenica, da če preči u neku drugu dimenziju, žalio je samo zbog toga, što bi voleo da bi mogao biti duže vreme opora svoji sestri i znajuči, da če njegov odlazak nju jako pogoditi, kako su bili jedno drugom jako predani. On se tad samnom poslovio, želeo je da ga pamtim takvog ko što je bio tada i nije želo, da se više sretnemo. Nekako posle tri meseca on je preminio.   

Te i druge su uspomene oživele, dok se vozim. Kad obavim sve, parkiram pokraj groblja. Zastanem, nemam pojma gdje je grob mog prijatelja. Neka mirnost i spokojnost vodi me u nepoznatom pravcu i odjednom nađem se kod njegovog tihog doma. Postojim koju minutu bez misli, bez uspomena, sasvim ko lebdeči u beztežnostnom kozmusu objedinjenim pozitivnom energijom.

Polako se odpravim i razgledam se. Zapazim impozantan spomenik samo nekoliko koraka nastran od groba mog prijatelja. Idem kod njega i vidim, da je tu pokopan Božidar Jakac, poznati akademski slikar koji je više puta portretirao Tita i njegove reprodukcije su svoje vreme širom Jugoslavije imale mesto na stenama brojnih prostorija i urada, u školama i raznoraznim drugim zgradama. Zajedno sa njim, na istom mestu je pokopan i nedavno preminuli pjesnik Tone Pavček. Nije mi poznato kakvom relacijom, ali je sigurno, da su bili oboje velikani - umjetniki. Jedan virtuoz izražanja kroz sliku, a drugi kroz riječ.   

Sreću, kako je shvatam več jako dugo, Tone je ljepom i plemenitom rimom izrazio:

Sreća nije u glavi i ne u dalji,
ni ispod palaca skriveno blago.
Sreća je, kad se rad dobro obavi
i kad nekoga od srca voliš.

Pun raspoloženja i vere, koja je bogata tajanstvenom snagom nečega ljubaznog i neotipljivog, što nadilazi granice ljudskog razumevanja, otišao sam kod auta na parkiralištu i odveo se kuči. Imao sam osječaj, kao da sam se po dugom vremenu sreo sa starim prijateljima i sa njima razgovarao, ne da bi nam riječi opšte bile potrebne.

KomentarNaslov komentara: Re: Njih više nema...   Today at 18:52

Na vrh Go down

Njih više nema...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Njih više nema...