FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85

Go down 
AutorPoruka
rujka
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
REPUTACIJA : 1
Član od : 2010-06-22

KomentarNaslov komentara: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   07.08.11 18:03

Ovde Vojnik Rujka, zelo bi da se jave svi  koji su sluzili vojsku na Aerodromu Cerklje ob krki  84/85 godine. cheers
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 737
REPUTACIJA : 94
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   07.08.11 19:10

Rujka, dobro nam došao!
Na vrh Go down
rujka
Gušter
Gušter

Član od : 2010-06-22

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   07.08.11 19:36

@mgalic2 (citat):
Rujka, dobro nam došao!

Hvala druze Generale na dobrodoslici!!

Na vrh Go down
Kamikaza
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2012-02-19

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   19.02.12 17:49

@rujka (citat):
Ovde Vojnik Rujka, zelo bi da se jave svi  koji su sluzili vojsku na Aerodromu Cerklje ob krki  84/85 godine. cheers

Sluzio je moj pokojni brat  Crying or Very sad   bio je plavac poslije je presao u dom armije u Brezicama.

Na vrh Go down
aldebaran
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
REPUTACIJA : 0
Član od : 2014-05-17

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   17.05.14 22:48

Sluzio sam 83-e, godinu prije vas , bio sam plavac , kapetan prve klase mi je bio Zoran , ali nikako se ne mogu sjetiti prezimena i ako iko zna volio bi da mi javi , mislim da je prezime Milosavljevic ali nisam siguran , a jako bi ga volio pronaci i cuti se sa njim , bio je veliki covijek , pozdravljam sve na ovom forumu.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3452
REPUTACIJA : 964
Član od : 2012-02-13
Dob : 54

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   19.05.14 6:08

@aldebaran (citat):
Sluzio sam 83-e, godinu prije vas , bio sam plavac , kapetan prve klase mi je bio Zoran , ali nikako se ne mogu sjetiti prezimena i ako iko zna volio bi da mi javi , mislim da je prezime Milosavljevic ali nisam siguran , a jako bi ga volio pronaci i cuti se sa njim , bio je veliki covijek , pozdravljam sve na ovom forumu.

Sjećaš li se prezimena nekog od pilota?
Na vrh Go down
aldebaran
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   19.05.14 17:33

ne sjecam se ama bas nikoga kasnije sam se malo prisjetio i cini mi se sada da je mi je kapetan zoran se prezivao ne milosavljevic nego filipovic ali opet nisam ni to siguran , ja sam radomir djurasovic , zivio sam u dubrovniku ali sam sada izbjeglica i u trebinju sam , u mojoj bateriji sjecam se nekoliko vojnika , bio je slovenac bavdek , bilo je oko jedna cetvrtina albanaca , bio sam vezista , artiljerija .  bili smo na spratu cini mi se treca zgrada po redu od ulaza , davno je to bilo, samnom je i bio jedan iz rijeke damir mikulic, vrlo se malo sjecam imena , ali bez obzira na sve zelim da pozdravim sve vojnike koji su bili u cerklju.
Na vrh Go down
ZAGORAC

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3452
REPUTACIJA : 964
Član od : 2012-02-13
Dob : 54

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   19.05.14 19:54

Pitao sam za pilote jer je u Cerklju bio jedan fin gospodin i prava vojničina, po činu pukovnik.
Bio sam mu "šef" 90-tih. On je sad u mirovini a ja svoju još zarađujem.
84" je bio kapetan prve klase,pred polaganjem za majora.
Na vrh Go down
aldebaran
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   20.05.14 1:06

Ja sam se sreo sa mojim kapetanom u dubrovniku nekoliko godina iza zavrsetka vojske , dosao je na nekoliko dana sa porodicom na odmor i slucajno smo se sreli na stradunu i popili kafuu , obnovili uspomene , bio je strasan covijek i tako bi ga volio ponovo sresti i cuti se sa njim , ali ne znam kako doci do njega , posto znam da je u cerklju bilo gadno za vrijeme rata pa se nadam da nije nastradao u to doba , nemam nikakve dokumente iz vojske , knjizica mi je ostala u dubrovniku kad sam morao da bjezim otamo za vrijeme rata, tako da nemam nikave podatke , a ne mogu se sjetiti vaznijih detalja, imam lijepe uspomene iz brezica i cerklja lijepi su to dani bili.
Na vrh Go down
keva
Gušter
Gušter

Član od : 2015-12-17
Dob : 50
M(j)esto Kozarac / Prijedor / BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   17.12.15 22:59

Cerklje ob Krki Plavac martovska 87/88  najlepse provedeni dani, molim sve iz iste klase da se ovde jave...sanitet/ambulanta vozac vozila hitne pomoci.
Pozdrav za sve
Na vrh Go down
bosanacsa
Gušter
Gušter

Član od : 2018-01-22

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   22.01.18 15:52

@aldebaran (citat):
Služio 83/84 plavac vod veze, odjeljenje telefonista pri LPA divizionu komandir stariji vodnik Čeda. Javite se.
Na vrh Go down
draganvezista1
Gušter
Gušter

Član od : 2018-01-23

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   24.01.18 10:51

Vod veze i pozadine bio je na prizemlju a komandiri voda veze sigurno su bili Pavic Drago i Karauzovic Jusuf. Od vojnika bili su Stajic Ivan iz Beograda, MIjailovic iz Jagodine, Mulalic Kasim negde iz Bosne, Cakovic Vehbija iz Pazara. 
Ja sam Dragan Nedeljkovic iz Kline, Kosovo. Voleo bih da se javi neko iz 83/84 godine.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6435
REPUTACIJA : 85
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   24.01.18 18:30

Dobro došao, draganvezista1!

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   

Na vrh Go down

Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85
Na vrh 
Stranica 1/1