FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
rujka
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2010-06-22

KomentarNaslov komentara: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   07.08.11 20:03

Ovde Vojnik Rujka, zelo bi da se jave svi  koji su sluzili vojsku na Aerodromu Cerklje ob krki  84/85 godine. cheers
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   07.08.11 21:10

Rujka, dobro nam došao!
Na vrh Go down
rujka
Gušter
Gušter

Član od : 2010-06-22

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   07.08.11 21:36

@mgalic2 (citat):
Rujka, dobro nam došao!

Hvala druze Generale na dobrodoslici!!

Na vrh Go down
Kamikaza
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2012-02-19

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   19.02.12 18:49

@rujka (citat):
Ovde Vojnik Rujka, zelo bi da se jave svi  koji su sluzili vojsku na Aerodromu Cerklje ob krki  84/85 godine. cheers

Sluzio je moj pokojni brat  Crying or Very sad   bio je plavac poslije je presao u dom armije u Brezicama.

Na vrh Go down
aldebaran
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-05-18

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   18.05.14 0:48

Sluzio sam 83-e, godinu prije vas , bio sam plavac , kapetan prve klase mi je bio Zoran , ali nikako se ne mogu sjetiti prezimena i ako iko zna volio bi da mi javi , mislim da je prezime Milosavljevic ali nisam siguran , a jako bi ga volio pronaci i cuti se sa njim , bio je veliki covijek , pozdravljam sve na ovom forumu.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3419
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   19.05.14 8:08

@aldebaran (citat):
Sluzio sam 83-e, godinu prije vas , bio sam plavac , kapetan prve klase mi je bio Zoran , ali nikako se ne mogu sjetiti prezimena i ako iko zna volio bi da mi javi , mislim da je prezime Milosavljevic ali nisam siguran , a jako bi ga volio pronaci i cuti se sa njim , bio je veliki covijek , pozdravljam sve na ovom forumu.

Sjećaš li se prezimena nekog od pilota?
Na vrh Go down
aldebaran
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   19.05.14 19:33

ne sjecam se ama bas nikoga kasnije sam se malo prisjetio i cini mi se sada da je mi je kapetan zoran se prezivao ne milosavljevic nego filipovic ali opet nisam ni to siguran , ja sam radomir djurasovic , zivio sam u dubrovniku ali sam sada izbjeglica i u trebinju sam , u mojoj bateriji sjecam se nekoliko vojnika , bio je slovenac bavdek , bilo je oko jedna cetvrtina albanaca , bio sam vezista , artiljerija .  bili smo na spratu cini mi se treca zgrada po redu od ulaza , davno je to bilo, samnom je i bio jedan iz rijeke damir mikulic, vrlo se malo sjecam imena , ali bez obzira na sve zelim da pozdravim sve vojnike koji su bili u cerklju.
Na vrh Go down
ZAGORAC

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3419
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   19.05.14 21:54

Pitao sam za pilote jer je u Cerklju bio jedan fin gospodin i prava vojničina, po činu pukovnik.
Bio sam mu "šef" 90-tih. On je sad u mirovini a ja svoju još zarađujem.
84" je bio kapetan prve klase,pred polaganjem za majora.
Na vrh Go down
aldebaran
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   20.05.14 3:06

Ja sam se sreo sa mojim kapetanom u dubrovniku nekoliko godina iza zavrsetka vojske , dosao je na nekoliko dana sa porodicom na odmor i slucajno smo se sreli na stradunu i popili kafuu , obnovili uspomene , bio je strasan covijek i tako bi ga volio ponovo sresti i cuti se sa njim , ali ne znam kako doci do njega , posto znam da je u cerklju bilo gadno za vrijeme rata pa se nadam da nije nastradao u to doba , nemam nikakve dokumente iz vojske , knjizica mi je ostala u dubrovniku kad sam morao da bjezim otamo za vrijeme rata, tako da nemam nikave podatke , a ne mogu se sjetiti vaznijih detalja, imam lijepe uspomene iz brezica i cerklja lijepi su to dani bili.
Na vrh Go down
keva
Gušter
Gušter

Član od : 2015-12-17
Dob : 49
M(j)esto Kozarac / Prijedor / BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   17.12.15 23:59

Cerklje ob Krki Plavac martovska 87/88  najlepse provedeni dani, molim sve iz iste klase da se ovde jave...sanitet/ambulanta vozac vozila hitne pomoci.
Pozdrav za sve
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85   Today at 20:54

Na vrh Go down

Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Aerodrom Cerklje, intendantski vod 84/85
» Aerodrom Cerklje
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)
» Aerodrom Dubrave Tuzla