FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna ŠTIP

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
AutorPoruka
Sizif54
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2012-02-27
M(j)esto Goražde

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   16.06.14 22:21

=eab42d8c0051e71a6b667b741796d97d&cvf[1]=9b7fc4c74e7887ec2e7b6046a1c1877a&eval=plus&p_vote=76846]+
----
=a4860fe983dda949b5ed853788068d49&cvf[1]=dacef6e43a8dc9310afb3f08624fb4a5&eval=minus&p_vote=76846]-
Imam prijedlog nasem Generalstabu:
-anketirati članove foruma ili postaviti na ovaj forum ideju susreta nas veterana- bivših pripadnika JNA, na nacin da to nazovemo recimo- POSTROJAVANJE.Ideja se moze jos razraditi dok svi mi članovi foruma u toj anketi obogatimo ideju raznim prijedlozima i misljenjima i vidimo na kraju na sto ce to izaci i kakav ce oblik dobiti do kraja anketiranja, zadati rok do kada se mogu davati prijedlozi.

Stoga, neka Genaralstab izda po tom pitanju odgovarajucu naredbu..... tu smo, vjerujem nismo jos za odbaciti jos se mi drzimo, zar ne drugovi moji.

Ideja mi se u startu dopala. Naravno da nismo još za odbaciti, ali ne treba smetnuti s uma da vrijeme čini svoje: lagano starimo i usporavamo "tempus vitem", srce popušta... Zdušno podržavam prijedlog o organizovanju nekog vida veteranskog druženja, dok još imamo "damar" za onaj strojevi korak, što smo ga, istina, nevoljno uvježbavali, ali je u dnu duše ostao trag ponosa i osjećaja uzvišenosti, kada "prašinari" zadrmaju onako svojski: leva - leva- leva... Uvjeren sam da će se nešto mudro iskristalisati iz ovog prijedloga, samo napominjem da predlagači vode računa o nekoliko osnovnih faktora koji determinišu vojnička druženja: jednostavnost, neposrednost, racionalnost, humor, solidarnost, prisnost, a Boga mi, valja računati i na "kokuzna vremena" što nas sputavaju u nakanama, mimo vlastite volje.
Pozdrav svim forumašima, a naročito klase julske, godine 1981/82;  VP 7036/12, koja je, vidim, rijetka na oglašavanju, ali znam sigurno da nas još ima!

Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4306
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   16.06.14 22:41

Sizife , to je lepa ideja , ali Generalstab se ne moze baviti niti takvom anketom , niti organizovanjem susreta.
To je licna stvar i slobodna volja svakoga od nas.

Evo postoji i tema o svemu http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1024-susreti

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   25.06.14 9:11

Interesantna reportaza od osobe koji je sluzio u četu vojne policije 4444/3 (kasnije 7036/3) Štip klasa mart 87/88.

http://vp4444.blogspot.se/

Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2009-08-13
Dob : 50
M(j)esto Ruše/SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   11.09.14 13:09

@Slaviša Makso (citat):
@Kaplar M (citat):
Tačno, mesni naresci Gavrilović i Čoka, ali si zaboravio PIK Vrbovec i Carnex.

Meni je inače klopa u kasarni Štip bila čisto okej,jedino je ubitačan bio nekakav masni gulaš za doručak,hehe,pazi ono gulaš za doručak,

kasnije su to izbacili iz menija,

za marendu je znala biti čokolada,neki čudan oblik,ne mogu se sjetiti proizvođača,bila je superiška.

Par puta sam fino povračao od tog masnog gulaša (u stvari bila je to više neka ćorba sa rižem, što je lićila "kao" na gulaš), jer smo najprije išli na doručak u 5.30, a poslije 6.00 na fiskulturu i trčanje....ma u vojsci je sve bilo logično, zar ne?  lol! Ako si bio gušter u martu 1986, onda sma ja bio džomba, jer sam bio avgustovac 1985......kremipan je bila ta šećerna tabla, što je tada bilo daaaaleko od čokolade, ali nama je bila predobra....
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   11.09.14 17:34

Ako je to bio gulaš onda svka čast prije bi se to zvao drnč, to je bilo nešto nejestivo i izazivalo je uglavnom nagon na povračanje........uglavnom hrana u Štipu bila je nejsetiva!!!!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-10-07
Dob : 47
M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   07.10.14 22:11

Naletih slučajno na ovaj forum i odmah su tu neka sjećanja Smile Našao sam i vojnu knjižicu...Vojna policija, VP 7036-3, 88./89., septembarska klasa...Čini mi se da nisam vidio nikoga od mojih ovdje pa možda se netko i javi...
Pozdrav svim forumašima.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   07.10.14 22:15

Pozdrav i tebi PetarC i dobro nam došao cheers
Na vrh Go down
PetarC
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   07.10.14 22:18

Hvala Zagorac Smile
Na vrh Go down
ZAGORAC

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   07.10.14 22:21

Nemoj čekati,kreni sa sjećanjima...
Na vrh Go down
PetarC
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   07.10.14 22:25

Polako, sad pokušavam posložiti sve...puno toga je otišlo s vremenom dok nisam prije neki dan našao neke stare adrese pospremajući...Kad se samo sjetim da smo imali planove kad ćemo se kod koga naći nakon skidanja, a onda su došla sva ona sranja...
Na vrh Go down
caki
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-10-09
M(j)esto valpovo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   09.10.14 21:08

pozdrav svima od cakija iz čete veze, martovac služio 89/90
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   09.10.14 21:12

@caki (citat):
pozdrav svima od cakija iz čete veze, martovac služio 89/90
Caki pozdrav i dobrodošao na forum cheers

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   09.10.14 21:27

Dobro došao.Cool

Gušter
Gušter

M(j)esto valpovo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   10.10.14 14:48

VP 7036/41 četa veze  kapetan Nikolić, zamjenik poručnik Kocić Ivan, stariji vodnik Neđo Novosel, vodnik Grubišić iz Imotskog. bilo je još 2 starija vodnika alli im se odmakom vremena ne mogu sjetiti imena, lica se još i sjećam ali imena ne pa ako  je još netko u to doba služio u štipu možda se prisjeti
Na vrh Go down
caki
Gušter
Gušter

M(j)esto valpovo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   10.10.14 14:58

od moje martovske klase prisjećam se: Tomo Radovniković iz Vrgorca, Ante Carević i Krstičević iz Ploča, Zoran Trajkovski iz Bitole,Perica Marković iz Bjeljine,Željko Grahovac iz Vinkovaca, Stevo Gligić iz Borova,Đemo Agim s Kosova,David Rigler iz Slovenije mislim Vrhnika, vozač dajca Nenad Radojičić crnogorac, Rade Milovac iz Vojvodine alaj je taj mogao spavati, taj i na stoječki spavao. Imali smo mlađeg vodnika makedonca ali ime sam zaboravio i desetar Mate Botica iz Visokog
Na vrh Go down
RTG
Gušter
Gušter

Broj komentara : 49
Član od : 2012-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   20.10.14 11:59

Pozdrav Cakiju,
sjecam se vodnika Nedje Novosela.I meni je bio komandir.Znas li mozda gdje danas nas Nedjo zivi?
Na vrh Go down
caki
Gušter
Gušter

M(j)esto valpovo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   21.10.14 11:00

prijetelju nemam informacije o nijednom starješini koji su mi bili nadređeni. Puno je vremena prošlo pa se otrgnulo zaboravu dosta toga što sam prošao u vojsci a ovaj forum mi je malo oživio sjećanja na te dane
Na vrh Go down
Sizif54
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2012-02-27
M(j)esto Goražde

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   16.11.14 16:41

Pozdrav za sve forumaše,

Odavno se nismo čuli niti podsjetili na detalje iz vojnikovanja u mladosti. Bit će da se polako zaboravljaju čak i lijepe uspomene, jer zaista davno je bilo: klasa julska 1981;
7036/12 - „prašinari“.
       Danas hoću samo upriličiti jedno kratko sjećanje na izlaske u grad, iz tog doba. Naime, idući onom podugačkom, nagnutom cestom prema mostu, s lijeve strane ostaje neka vrbova šumica na obali Bregalnice, u kojoj se u veče oglašava ćuk. Lično sam to doživljavao s posebnim simpatijama na idilični urbani pejzaž sa kutkom istovremeno koegzistirajuće divljine, što je naročito osjećajno u noćnim satima, kada se (obavezno u kašnjenju, i sa „unučićima“ mastike u zadnjem džepu vjetrovke) vraćamo iz grada, nakon što smo tamo proveli nekoliko blaženih sati „slobode“ da damo oduška svojim „velikim željama“, svedenim u osnovi na tri značajne banalnosti: jedni žure „svojim ženskama“ tamo negdje u mrak iza kina, drugi preferiraju napijanje u hotelu „Astibo“, dok treći zalaze u omanju penzionersku kafanicu i uz džuboks  omiljene pjesme uživaju u gutljaju. Koliko nam je samo puta baršunasti glas Jončeta  Hristovskog ponavljao „ajd. zasvirite mi čalgiji“? Začudo, penzionerima u ono doba nismo bili antipatični, već smo i nebrojenih razgovora s njima počašćeni. Naročito je galantan bio neki zvani „Pop Džadžo“, a da li je stvarno bio pop, ko se sjeća?
Vidim, eto „Astibo“ je još uvijek atraktivan. Naši doživljaji su blijeda prošlost. Mi polako naslijeđujemo penzionere, a da li se ćuk još uvijek oglašava iz onog vrbaka, volio bih znati?
Na vrh Go down
pluton
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-30
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   09.02.15 16:25

@Kaplar M (citat):
Pamti li neko restoran "Braća Zafirovski" kod mosta na Bregalnici? Dobri ćevapi i jeftino pivo... a prvi restoran na samom ulazu u grad.
Pamtim izvrsne "vešalice" , super ćevape i salatu od paradajza Laughing
Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2012-12-26
M(j)esto SENJ

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   09.02.15 16:55

@pluton (citat):
@Kaplar M (citat):
Pamti li neko restoran "Braća Zafirovski" kod mosta na Bregalnici? Dobri ćevapi i jeftino pivo... a prvi restoran na samom ulazu u grad.
Pamtim izvrsne "vešalice" , super ćevape i salatu od paradajza Laughing
Pozz. svima, pa di ste vi svi koji ste prolijevali znoj po Makedoniji?

Inace , ja se sjecam nekoga restorana u centru grada , ali zaista neznam kako se zvao , samo znam da je uvijek bilo dosta vojske u njemu!
Meni je pasala hrana u gradu , u odnosu na ono sto smo dobivali u kasarni , a narocito u vrijeme renoviranja kuhinje ( srpanj i kolovoz 1983 ). 
Jos nesto , jeste li i vi koji ste sluzili u Stipu imali dojam da u gradu ima jako puno zena , ili se to meni onda samo tako cinilo?
Doduse , imao sam srecu tada , uz pomoc kap. Miroslava Bojcica ( I ceta ,bat. veze ),  koji je nas nekolicinu odabrao na  druzenje sa curama iz neke srednje skole da upoznam jednu vrlo finu ,kulturnu i dragu djevojku iz Stipa , sa kojom sam jos neko vrijeme poslije vojske ostao u kontaktu.
Ovdje jos jednom podvlacim , dakle , uljudna i otmjena , imam njene fotke i dan danas .
Pisite i Vi Dragi drugovi o Vasim eventualnim poznanstvima i simpatijama iz Stipa.
Na vrh Go down
pluton
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-30
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   09.02.15 17:08

Ja sam tamo bio 84-te od 4 do kraja 8  mj. . U gradu se sjećam dobro jednog kafića (ne sjećam se imena, u ulici do onog trga gdje je bila pošta) u kojem smo stalno visili i neke neugledne burekdžinice gdje je neka baba radila uz burek i fenomenalne sarme
Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2012-12-26
M(j)esto SENJ

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   09.02.15 17:27

@Sizif54 (citat):
Pozdrav za sve forumaše,

Odavno se nismo čuli niti podsjetili na detalje iz vojnikovanja u mladosti. Bit će da se polako zaboravljaju čak i lijepe uspomene, jer zaista davno je bilo: klasa julska 1981;
7036/12 - „prašinari“.
       Danas hoću samo upriličiti jedno kratko sjećanje na izlaske u grad, iz tog doba. Naime, idući onom podugačkom, nagnutom cestom prema mostu, s lijeve strane ostaje neka vrbova šumica na obali Bregalnice, u kojoj se u veče oglašava ćuk. Lično sam to doživljavao s posebnim simpatijama na idilični urbani pejzaž sa kutkom istovremeno koegzistirajuće divljine, što je naročito osjećajno u noćnim satima, kada se (obavezno u kašnjenju, i sa „unučićima“ mastike u zadnjem džepu vjetrovke) vraćamo iz grada, nakon što smo tamo proveli nekoliko blaženih sati „slobode“ da damo oduška svojim „velikim željama“, svedenim u osnovi na tri značajne banalnosti: jedni žure „svojim ženskama“ tamo negdje u mrak iza kina, drugi preferiraju napijanje u hotelu „Astibo“, dok treći zalaze u omanju penzionersku kafanicu i uz džuboks  omiljene pjesme uživaju u gutljaju. Koliko nam je samo puta baršunasti glas Jončeta  Hristovskog ponavljao „ajd. zasvirite mi čalgiji“? Začudo, penzionerima u ono doba nismo bili antipatični, već smo i nebrojenih razgovora s njima počašćeni. Naročito je galantan bio neki zvani „Pop Džadžo“, a da li je stvarno bio pop, ko se sjeća?
Vidim, eto „Astibo“ je još uvijek atraktivan. Naši doživljaji su blijeda prošlost. Mi polako naslijeđujemo penzionere, a da li se ćuk još uvijek oglašava iz onog vrbaka, volio bih znati?
Pozz. Sizife Tebi posebno , ne mogu vjerovati koliko se detaljno sjecas pojedinosti prilikom izlazaka i boravka u gradu.
Svaka ti cast , ja sam inace takodjer julska klasa , ali 1983  4447/ 2 , vezista RTG .

Posebno me se dojmi tvoj vjerni opis krajolika , i detalja dozivljenih u gradu.
Meni , zaista neki momenti iz vojnickoga zivota nikada nece napustiti sjecanje , ali moram priznati da sam dosta toga i zaboravio.
Dobro si rekao , neki su momenti stvarno " blijeda proslost" , i dok trepnes ostarismo , a kao da sam jucer bio npr. ucesnik manevara " Jedinstvo 83" !
Inace , Sizife , vjerovatno se jos uvijek cuje cuk iz onoga vrbika , vole sove takovo staniste.
Na vrh Go down
caki
Gušter
Gušter

M(j)esto valpovo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   12.02.15 12:32

pozdrav drugari, prijatelji iz svih rodova koji su služili u štipu! sad kad nabrajate sva ta mjesta i meni naviru razna sjećanja.koliko god da je bilo teških dana uvijeka se nekako čovjek prisjeti onih ljepših trenutaka. "vešalice i tuborg" omiljena kombinacija nas vezista kad smo izlazili u grad. današnja mladež ne može pojmiti da se nije moglo ići kući svaki vikend. ja sam nakon 10 i po mjeseci išao na vikend a služio 12 mjeseci.
Na vrh Go down
caki
Gušter
Gušter

M(j)esto valpovo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   12.02.15 12:37

3 puta bio na krivolaku razvlačio žicu kao telegrafista, imali ko jači? bio na nekoj velikoj združenoj vježbi bili čak i niški padobranci kao naši "protivnici", mjesec dana skupljaj i razvlači žicu po brdima! nezaboravno
Na vrh Go down
RTG
Gušter
Gušter

Broj komentara : 49
Član od : 2012-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   17.02.15 14:17

Druz mladji vodnice i ja se sjecam kapetana M.Bojčića, bio je onako mrsav,visok, izrazit nos, ali korektan, u moje vrijeme je bio zamjenik k-dantu bataljona veze kap.I klase Đorđu Matiću.

Bas me zanima zna li iko od forumaša da li su ova dvojica oficira živi i zdravi i šta danas rade (penzioneri vjerovatno).
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Today at 7:19

Na vrh Go down

Kasarna ŠTIP
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 15/16Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
» Šibenik VP 2407/3 kasarna 'Ante Jonić' dec. 88/89
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič