FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna ŠTIP

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorPoruka
gugi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2011-02-07
M(j)esto zadar

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   12.05.15 11:43

@RTG (citat):
Dok sam gostovao na nasem sajtu, pade mi na pamet jedan od poznatih starjesina naseg vremena, a to je bio major Spase Stoilkov, mislim da je postao major u Stipu negdje 1982. godine.
Poznat je bio po tome sto je njegova gospodja supruga drzala fotografsku radnju, pa je tako svaki vojnik koji se fotografiše vrlo brzo direktno u kasarnoj od majora Spase mogao dobiti fotose. Usluga je bila brza i kvalitetna,a nama vojsci znacajna jer nije se smjelo drzati privatni foto aparat.
Klasicći, sjeca li se iko ovog oficira i dzentlmena?
major spase... mali crni uvik ruke na guzici... king
u nekoliko navrata, kao vozač u izviđačkoj četi, osobno sam ga vozio po nekoj zabiti, uglavnom prema albanskoj granici. navodno iša skupljati informacije o "albanskoj iridenti", (sad je nažalost to aktualno) pa do nekih repetitora i releja, nebu pod oblake. bija je neki obavještajac il tako nešto. jedne prilike je tražije da on vozoi pincgauera, da mi pokaže kako on to čini... jebo te led, koda smo na reliju nekom, a makina nije spala ispod 3-4 keke obrataja... rasturije ga.
jako dobro smo se slagali, i uvik bi mi posla pijat domaćih delicija kad bi ga čeka po 2-3 ure u pincu, dok on "prikuplja informacije"...
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2011-02-07
M(j)esto zadar

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   12.05.15 11:47

@ado1 (citat):
Citao sam o Pazdrijanu I na ovom I na jednom drugom forumu, ali ja ga ne poznajem...naisao sam na podatak da je otisao iz Stipa 86-te.....
nije zasigurno otiša 86. bije je do ožujka 87. kad san se ja skinije
inače osta je upamćen ko neko kon ti pogledom čita misli i izdaje zapovidi... 
onda bi izabra nekog iz grupe vojnika, uvatije ga rukon za potiljak i lagano tapša... i sve bez riči, a vojnik "svršava" što je baš njeg tapša... Very Happy Very Happy Very Happy Razz
Na vrh Go down
montoya
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 200
Član od : 2010-12-01
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   12.05.15 22:20

Da zvao se major Spase muž od one suvopičaste kasirke u kantini Smile))) Dobro si se Gugi setio imena majora.. lol! Bio je Pazdijan sigurno do Septembra 1987

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-05-24

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   24.05.15 6:51

Sluzio sam u ABHO od septembra 1985 kod porucnika Nebojse Zivkovica  u vreme cuvenog Stjepana Pazdrijana. Nakon vojnog roka sam otisao u Vojnu Akademiju u Beogradu, 43. klasa
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   02.06.15 10:27

Na danasnji dan sam isprobavao civilku i spremao se da prespavam poslednju noc u Stipu... Vec sutradan (03.06.1985.g.) sam postao civil. Ko bi rekao da je proslo od tada cak trideset godina?!? Neutral
Na vrh Go down
sevic69
Gušter
Gušter

Član od : 2015-07-27

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   27.07.15 10:43

Protivoklopna četa, sezona 88/89, septembarska klasa. Bili smo mala jedinica, možda nas dvadesetpetoro-šestoro, polovina tobdžije, a polovina raketaši, valjda neka oznaka 9K11. Došao kao intendant, ali spletom sretnih okolnosti udomljen za bestrzajnim topom, pasmater. Malo toga sam zapamtio, meni je tih godinu dana definitivno najgori period u životu. Ostalo mi u sećanju beskonačno marširanje i teglenje beestea po makedonskim planinčugama za vreme pokretnih logorovanja. Još mogu da se prisetim odvratnog mirisa vojničke potkape, a i sav se stresem kad pomislim na tamošnju hladnoću. I ko je uopšte smislio tu foru o nenadjebivom vojničkom pasulju? Onaj koji sam ja jeo je bio teško sranje. Tada sam u telefonskoj govornici prvi put video švrljotinu "Slovenija moja dežela!" i nisam imao pojma šta to znači, a i da jesam verovatno me ne bi zanimalo, kao ni sada. Da, delili smo cigare, bilo je drugarstva, ali zajebi brale, godinu dana bačeno u ništa. Prvih 6 meseci kasarnom je komandovao kreten Ratko Mladić, a posle njega neki nizak Makedonac, valjda Trajkovski... S nikim nemam kontakt. Godinama posle mi je mladji vodnik Slovenac PM slao novogodišnje čestitke, mene je mrzelo da pišem, pa sam ga zvao telefonom. Oboje smo kasnije prestali s tim. E da, evo male zgode, ceo paviljom gde smo bili smešteni bio je išaran potpisom LJZ: u wc-u LJZ, u kuhinji LJZ, u spavaonici LJZ... i sad, skinuh se, prodje godinu-dve, zaposlih se u velikoj firmi, upoznajem kolege, kad ono LJZ, glavom i bradom. Jes' ti taj? - Jesam... Svojevremno sam pokušao da izguglam najboljeg drugara ŠH iz Zavidovića, ali bezuspešno... Svake godine propičim Makedonijom na putu ka Grčkoj i ne pada mi na pamet da skrenem do Štipa. Ima mnogo istine u onom: Šuti - Trpi - I - Pati!

Elem, želim vam iskreno sve najbolje, mada ako do sada niste ostvarili snove teško da i hoćete. Za mene su vojska i JNA predigra za sveopšte klanje koje smo zakuvali svega par godina nakon vraćanja duga otadžbini. Spremali smo se za puškaranje - to smo i dobili.
Na vrh Go down
Egon P.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-08-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   10.08.15 17:00

Poštovano društvo na forumu,

Prvi put se javjjam ovdje,  pa me interesira jer ima neko neke informacije o četvi veze 7036/25 generacije 1983/84.
Predpostavjeni g. Radovan Kocić. Hvala za sve info jer uspomene još žive u nama.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   11.08.15 7:38

Egon P., dobro dosao na forum. Neko ce se mozda javiti a dok se ne javi ima na forumu pribliznih generacija pa mozete evocirati uspomene.
Na vrh Go down
RTG
Gušter
Gušter

Broj komentara : 49
Član od : 2012-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   12.08.15 14:32

Ja sam bio u toj četi veze 7036/25 i vec sam na ovom forumu davao komentare.Komandir mi je bio g.Radovan Kocic, koji je ziv i zdrav i kao penzioner zivi u Leskovcu i naravno uvek je ostao strastveni ribolovac.
To mi je potvrdio njegov sin Dragan.
Na vrh Go down
gohome40
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-12-08

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   08.12.15 21:11

Pozdrav svim relejcima iz generacije septembar 89/90..
Na vrh Go down
zdravko vogrinec
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-22
Dob : 45
M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: re   22.02.16 9:25

@Kaplar M (citat):
@Sizif54 (citat):
Neko je gore napisao da je u kasarni Štip vojska bila nezadovoljna količinom  hljeba za ručak, te osjećam potrebu istaći jedan detalj koji je tome prethodio. U moje vrijeme su zaista stajale korpe pune hljeba s početka linije, i nije uopšte bilo zabrana poslužiti se koliko god je potrebno. Međutim pojedini nesavjesni vojnici su to zloupotrebljavali uzimajući previše, pa bi se onda bezobrazno gađali grudvicama hljeba, dok to nije komandi dozlogrdilo i, sjećam se, jedno jutro lično puk. Adžić
presrete desetak vojnika na izlazu iz restorana - naredi da se iznese na binu ped vojskom pokazati koliko se hljeba bespotrebno baca. Kratko i jezgrovito reče,
otprilike ovako: Vidite samo dio hljeba koji se svakodnevno baca; s ovim ogromno  koštamo društvo, i to se više ne može tolerisati !
Od sljedećeg jutra već je naređeno da se redovno dijele po dvije šnite hljeba, s tim da je dozvoljeno uzeti još, ukoliko neko zaista želi. Međutim, znate, kad se jednom sjede za trpezu, prođe vas volja da se ponovo ustajete, i tako je to valjda ostalo. Ilustracije radi, evo činjenice: Ja i moj kolega "Zemoja" (tako smo se zvali, iako on
iz Slovenije, a ja iz Bosne) znali smo nabrojati i po šesnaest šnita kod pojedinaca na tacni, od čega se založi sa dvije ili tri, dok se ostatak "rasprši".
Eto, pozdrav kolegi "Zemoji" iz Murske Sobote!
Secam se da smo samo jedan dan imali hleb u korpama na stolu... To je bilo kada nas je "posetila" GINA. E, tog dana su majori i potpukovnici obukli svoje radne uniforme, neke sam prvi put tada video sa 'titovkom" na glavi.
Kada je GINA prosla, opet je sve bilo po starom... Visoki oficiri u svecanim uniformama i sa sapkama, a u kuhinji su svi dobijali samo po jedno parce hleba.

Bok! Evo jos jedaan iz Murske Sobote služio u štipu 88/89 pvo a posle tri meseca bil šofer .Da se mozda netko seča kapetana Josip Sabo se zvao jao ovaj kapetan bil stvarno covjek ne mogu opisati rijecima. Dal se mozda netko seča onih svinjaka .
Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2012-12-26
Dob : 53
M(j)esto SENJ

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   26.02.16 8:50

@RTG (citat):
Druz mladji vodnice i ja se sjecam kapetana M.Bojčića, bio je onako mrsav,visok, izrazit nos, ali korektan, u moje vrijeme je bio zamjenik k-dantu bataljona veze kap.I klase Đorđu Matiću.

Bas me zanima zna li iko od forumaša da li su ova dvojica oficira živi i zdravi i šta danas rade (penzioneri vjerovatno).

Pozz. svima!

Evo me nakon duzeg vremena, pa da se osvrnem na kap. I KL. Miroslava Bojčića, naime , imam informaciju da je naravno u mirovini i da zivi u Valjevu . Nadam se da ovoga izrazito korektnoga covjeka sluzi zdravlje , sto mu ja naravno zelim.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Today at 21:25

Na vrh Go down

Kasarna ŠTIP
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 16/16Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Similar topics
-
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
» Šibenik VP 2407/3 kasarna 'Ante Jonić' dec. 88/89
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič