FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna ŠTIP

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next
AutorPoruka
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   15.10.11 19:21

Ma kud ih strpa ???
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2010-11-02
Dob : 56
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   15.10.11 19:24

Secas ga se? Ogromna stomacina, imao je sigurno preko 120kg
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   15.10.11 19:27

Nisam siguran jeli baš taj.....ali se sjećam jednog debeljka koji je jedva stezao opasač oko hlača.....?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   15.10.11 20:27

@bojan60 (citat):
Ha pa ko to nije cuo, kao i legenda da je Kapetan Samardzija kao dezurni oficir probao 17 cufti za rucak, pa ga kuvari tuzili Askrabicu. Very Happy

Hahahahaaaaaa... Pa otuda onda priča da su merili ko je teži, debeli Samardžija ili Pinzgauer? Kazu, da je Pinz bio teži 15 kila. Very Happy Very Happy Very Happy Posle hteli da ponove merenje jer kažu da je vozač ostao u njemu kada je išao na vagu!
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   17.10.11 17:15

lol! znaci Samardzija je opste poznat, kao i urbane legende o njemu. Inace je bio zamenik komandanta bataljona, kap. I klase Stojana Milicevica
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   22.10.11 9:14

@bojan60 (citat):
lol! znaci Samardzija je opste poznat, kao i urbane legende o njemu. Inace je bio zamenik komandanta bataljona, kap. I klase Stojana Milicevica

Jeste, ali milslim da je Isufi Šerif veća legenda od njega... Tu bih izdvojio i majstora Ljupčeta koji je radio u radionici kao građansko lice. Non-stop je bio kod nas inženjeraca zbog onih krševa od mašina koje smo imali.
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   26.10.11 20:18

Isufi Serif je najveca legenda
A porucnik Acovic, bezbednjak, mozes misliti!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   27.10.11 17:59

A sječa li se netko zastavnika zvali smo ga Đomba, nisam mu zapravo nikad ni čuo ime jer mu je nadimak bio nadaleko poznat....slikao nas je onako iz zarade i kako smo htjeli, mislim da je i on bio negdje artiljerac mislim da su bili iznad poligona smješteni
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

Broj komentara : 142
Član od : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   04.11.11 11:42

@Gringo (citat):
A sječa li se netko zastavnika zvali smo ga Đomba, nisam mu zapravo nikad ni čuo ime jer mu je nadimak bio nadaleko poznat....slikao nas je onako iz zarade i kako smo htjeli, mislim da je i on bio negdje artiljerac mislim da su bili iznad poligona smješteni

Mislim da smo i mi u PVO imali zastavnika kojeg smo zvali Đomba ali ne sjećam se iz koje baterije,

taj naš Đomba nije fotografisao koliko znam,hehe,

nego momcovi... nema nam u zadnje vrijeme nikog novog u temi,pa šta se nitko ne javlja Sleep

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   04.11.11 16:25

Uh opet sam pomiješao to je bio zastavnik iz Strumice, a ne iz Štipa,...eto vidiš kakav je to problem postavio sam dvije teme iz dvije različite vojarne, u kojima sam služio JNA, a od mojih klasića niti riječi .....pa gdje su svi ti ljudi.....??? Ajde klaso
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   05.11.11 21:22

@Gringo (citat):
Uh opet sam pomiješao to je bio zastavnik iz Strumice, a ne iz Štipa,...eto vidiš kakav je to problem postavio sam dvije teme iz dvije različite vojarne, u kojima sam služio JNA, a od mojih klasića niti riječi .....pa gdje su svi ti ljudi.....??? Ajde klaso

Nešto slično se i meni dešava... Pamtim događaje i mesta gde su se dešavala, ali ponekad se ne mogu setiti sa kim sam bio u kasarni u Štipu a sa kim u Karlovcu.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   15.11.11 10:05

Sad se setih da su do Štipa vozili autobusi Balkan Expres... Ali samo jedan polazak bio do Beograda i to valjda u 6 sati ujutru. Svi smo morali nekakvim relacijama da se domognemo Skoplja a posle je lakše išlo da se radosno nastavi put do kuće. bounce
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   16.11.11 1:35

Mislim da su išli autobusi svaki sat ili dva do Skoplja,ne znam točno,nije bilo tako loše,

loše je bilo kad sam išao iz Zagreba u krcatom vlaku 16 sati do Skoplja cijelo vrijeme na nogama do Kosovo Polja,tu se je vlak ispraznio pa smo do Skoplja malo i sjeli,

jednom sam išao iz Skoplja za Zagreb Niš-ekspresom samo za 12 sati,hehehe,to je bila mila majka u odnosu na vlak.

Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   16.11.11 7:16

Najbolja veza za Beograd je bila ujutru iz Stipa, autobus iz Strumice, u 4:30h, pa izadjes na aerodromu oko 5:30, trcanje do pristanisne zgrade, da bi uhvatio avion u 6:00, u Beogradu si u 7:00! A za povratak, uvece u 21:00 autobus za Strumicu, u Stipu si oko 6:00, pa ulazak kroz KPS!
Govorim iz iskustva, 132 dana kuci Smile))))
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   16.11.11 11:50

@bojan60 (citat):
132 dana kuci Smile))))

Moja 22 dana kod kuće su ništa u odnosu na tvojih 132,hehehe,i to mi je bilo dosta jer što sam bio više kod kuće teže mi se bilo vraćati nazad.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2011-11-16
Dob : 49
M(j)esto Dugopolje

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   16.11.11 22:50

@Kaplar M (citat):
@Gringo (citat):
Trpezariju nije davao ni bataljon veze i to sam siguran, a koliko vidim kasarna je i danas podijeljena  po istoj osnovi!!

Ni brigada nije davala trpezarce koliko se meni čini...

Makso, zar nisu ABH-ajci i policija bili u istom paviljonu, onom prvom do kuhinje?

Pozdrav,
tek sam se uključio na forum, pa izvinite ako se uplićem...
Točno je da su policajci i abehajci bili u istom paviljonu...
Abehajci na srednjem katu paviljona a policija iznad.
Bivši abehajac (1985-86)

Na vrh Go down
http://www.youtube.com/watch?v=GTFFYXHyTHA
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   17.11.11 0:19

@dugopoljac (citat):

Bivši abehajac (1985-86)

Pozdrav Dugopoljac,napokon neko novi stigao u Štip cheers ,

jel se sjećaš možda martovca Seada Čakarevića iz Rijeke,onako nižeg rasta ugodno popunjen,u trpezariji smo ga zvali Čiki,

možda se ti sjećaš koji je to oficir ujutro na smotri davao komande urlajući tako smiješno da su se svi smijali.

Gušter
Gušter

M(j)esto Dugopolje

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   17.11.11 17:38

@Slaviša Makso (citat):
@dugopoljac (citat):

Bivši abehajac (1985-86)

Pozdrav Dugopoljac,napokon neko novi stigao u Štip cheers,

jel se sjećaš možda martovca Seada Čakarevića iz Rijeke,onako nižeg rasta ugodno popunjen,u trpezariji smo ga zvali Čiki,

možda se ti sjećaš koji je to oficir ujutro na smotri davao komande urlajući tako smiješno da su se svi smijali.

Pozdrav ,
jako dobro se sjećam Seada Čakarevića. Ja sam bivši desetar Ivica Šimić iz Dugopolja kod Splita. Mnoge vojnike pamtim, mogu nabrojati 30-tak imena, al od oficira pamtim samo neke. (Živković Nebojša, Dragan Kostić...).
Iz gornje poruke ne mogu razaznati da li si ti Seade ovo pisao ili neko tko te poznaje, pa Te molim da mi to kažeš.
Pozdrav

Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   17.11.11 19:05

@dugopoljac (citat):

Iz gornje poruke ne mogu razaznati da li si ti Seade ovo pisao ili neko tko te poznaje, pa Te molim da mi to kažeš.
Pozdrav

Nisam ja Sead,njega poznajem jer smo zajedno bili neko vrijeme trpezarci i bili smo si dobri,ja sam bio paviljon do vas u PVO-u

inače od vas abehajaca bio je još jedan trpezarac sa nama ali ne sjećam se imena,sjećam se samo da je bio Bosanac iz Slovenije i non-stop je pjevao neku pjesmu od Nervoznog

Poštara dok je slagao tanjure na đuboksu,hahaha

Gušter
Gušter

M(j)esto Dugopolje

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   17.11.11 22:00

@Slaviša Makso (citat):

Nisam ja Sead,njega poznajem jer smo zajedno bili neko vrijeme trpezarci i bili smo si dobri,ja sam bio paviljon do vas u PVO-u

inače od vas abehajaca bio je još jedan trpezarac sa nama ali ne sjećam se imena,sjećam se samo da je bio Bosanac iz Slovenije i non-stop je pjevao neku pjesmu od Nervoznog

Poštara dok je slagao tanjure na đuboksu,hahaha
Mislim da se zvao Hrnjić Hajrudin, ali nisam siguran da je bio iz Slovenije...
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   18.11.11 0:00

@dugopoljac (citat):
Mislim da se zvao Hrnjić Hajrudin, ali nisam siguran da je bio iz Slovenije...

Mislim da je živio i radio u Koperu,tako nešto,uglavnom Slovensko primorje,bio je veseljak,krupnije građe,nije bitno.

Sead mi je ostao u jako dobrom sjećanju jer smo bili klapa nas 4-5 u trpezariji koje ću pamtit dok sam živ.

Nekog drugog od abehajaca nisam poznavao.

Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   18.11.11 18:06

@bojan60 (citat):
Isufi Serif je najveca legenda
A porucnik Acovic, bezbednjak, mozes misliti!
1984/85 godinu je bezbednjak bio kap. I klase Dvojakovski, žena mu radila u prodavnici do kantine pa nije "izbijao" od nje a poručnik Acović je bio kapetan i čini mi se komadir u četi vojne policije.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   21.11.11 18:58

@Kaplar M (citat):

1984/85 godinu je bezbednjak bio kap. I klase Dvojakovski, žena mu radila u prodavnici do kantine pa nije "izbijao" od nje a poručnik Acović je bio kapetan i čini mi se komadir u četi vojne policije.

A ja sam mislio da ta žena tamo samo čisti,ona nam je onomad dala pivo kad je već butiga bila zatvorena,hehehe,tu ženu pamtim dok sam živ,naravno zbog piva.

Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   23.11.11 23:47

@Slaviša Makso (citat):
@Kaplar M (citat):

A ja sam mislio da ta žena tamo samo čisti,ona nam je onomad dala pivo kad je već butiga bila zatvorena,hehehe,tu ženu pamtim dok sam živ,naravno zbog piva.

E, pivo si popio a kod bezbednjaka "Ušao u izveštaj"!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   24.11.11 0:48

@Kaplar M (citat):

E, pivo si popio a kod bezbednjaka "Ušao u izveštaj"!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Fala Bogu niti ne znam koji je to bio lik,hehehe,

na žalost dvojica iz moje baterije su ga možda upoznali,ja sam se skinuo u martu 87. pa ne znam kako su prošli Hasan i Metelko koji je išao na vojni sud,

nadam se da su se izvukli čim ranije.

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Today at 22:58

Na vrh Go down

Kasarna ŠTIP
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/16Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next
 Similar topics
-
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
» Šibenik VP 2407/3 kasarna 'Ante Jonić' dec. 88/89
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič