FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Travnik, jun '88.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
orkestar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-01-19

KomentarNaslov komentara: Re: Travnik, jun '88.   19.01.15 19:59

@Desetar cipelić (citat):
Pozdrav svima,
Ja sam septembarska klasa 1989/90 VP 2998/2 mehaničar za MU i MES. Komandir čete potporučnik Ramiz Prljača, komadir voda potporučnik Pašić Mirko. Posle obuke od 3 meseca ostao kao desedar do kraja roka. Sjajna ekipa i dok sam bio gušter a i kasnije desetari i druga stara vojska koja je ostala u kasarni. Mnogo dobro smo se zezali. U kantini Jelen pivo!? u gradu Sarajevsko pivo, bosanski ćevapi i mnogo lepe devojke. Baš mi je Travnik ostao u lepom sećanju. Kasarna je imala internu televiziju a ekipa iz ''studija'' je svako veče posle povečerija, za nas staru vojsku, puštala spotove u kabinetu mog prvog voda. Sećam se i sjajnog zastavnika Nikola Grbeša koji je bio glavni za internu TV. Uvek je bio spreman za zezanje. Skoro sam saznao da je poginuo u oktobru ili novembru 1992 i baš mi je bilo mnogo žao kada sam to čuo. Neka mu je laka zemlja. Ako ima nekog iz moje klase a i klasa od pre i kasnije voleo bih da uspostavimo kontakt. Pozdrav svim bivšim vojnicima koji su služili JNA u Travniku.
Pozdrav desetaru

Ja sam bio ista četa samo mi je vodnik bio Marčun Josip

Inače sam bio u orkestru i možda sam te dočekao na stanici kada si dolazio u vojsku ,ako si dolazio busom
Na vrh Go down
Desetar cipelić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-05-23
Dob : 48
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Travnik, jun '88.   28.01.15 11:03

@orkestar (citat):
@Desetar cipelić (citat):
Pozdrav svima,
Ja sam septembarska klasa 1989/90 VP 2998/2 mehaničar za MU i MES. Komandir čete potporučnik Ramiz Prljača, komadir voda potporučnik Pašić Mirko. Posle obuke od 3 meseca ostao kao desedar do kraja roka. Sjajna ekipa i dok sam bio gušter a i kasnije desetari i druga stara vojska koja je ostala u kasarni. Mnogo dobro smo se zezali. U kantini Jelen pivo!? u gradu Sarajevsko pivo, bosanski ćevapi i mnogo lepe devojke. Baš mi je Travnik ostao u lepom sećanju. Kasarna je imala internu televiziju a ekipa iz ''studija'' je svako veče posle povečerija, za nas staru vojsku, puštala spotove u kabinetu mog prvog voda. Sećam se i sjajnog zastavnika Nikola Grbeša koji je bio glavni za internu TV. Uvek je bio spreman za zezanje. Skoro sam saznao da je poginuo u oktobru ili novembru 1992 i baš mi je bilo mnogo žao kada sam to čuo. Neka mu je laka zemlja. Ako ima nekog iz moje klase a i klasa od pre i kasnije voleo bih da uspostavimo kontakt. Pozdrav svim bivšim vojnicima koji su služili JNA u Travniku.
Pozdrav desetaru

Ja sam bio ista četa samo mi je vodnik bio Marčun Josip

Inače sam bio u orkestru i možda sam te dočekao na stanici kada si dolazio u vojsku ,ako si dolazio busom
Pozdrav,

Ne znam da li si me dočekao ( ne sećam se baš najbolje dolaska u Travnik), dolazio sam busom, možda i jesi. Samnom je bio u vodu jedan koji je svirao u orkestru a septembarac je isto kao i ja. Zvao se Sava Jojić svirao je klavijature. Verovatno ga znaš? A vi muzikanti baš ste uživali kod Bože Stršena (Stršljena  Smile ). Sećam se da ste stalno imali produženo spavanje  Very Happy . Ti si bio drugi vod kod Marčuna?! Sećaš se tvojih desetara? Ja se sećam Vlade Delača(decembarc 88), Gregov Alberto iz Dubrovnika(martovac 89), Mirković iz Užica( ne sećam se imena a bio je junac 89) i moj klasić Petrović Darko iz Niša ( sa njim se još i danas čujem). Kako se zoveš? Možeš i privatnu poruku da pošalješ.
Na vrh Go down
orkestar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-01-19

KomentarNaslov komentara: Re: Travnik, jun '88.   28.01.15 18:13

Savo...plav momak mislim iz Beograda..koliko se sjećam

Delač je bio moja klasa
Gregov..mi ga zvali Tomba po onom skijašu..
Ja sam dočekivao sa još jednim tu septembarsku klasu na autobuskoj stanici, poslije podne do ponoći, kada je dolazio poslednji bus iz Sarajeva

Sve u svemu bilo je nezaboravno u Travniku tako da sam se jako ugodno iznenadio kad sam nabasao na ovaj forum.

Svaka čast
Na vrh Go down
Desetar cipelić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-05-23
Dob : 48
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Travnik, jun '88.   28.01.15 22:58

cheers .
Na vrh Go down
miroslav.maričić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-01-26
M(j)esto Хајдучица

KomentarNaslov komentara: Re: Travnik, jun '88.   26.01.16 22:46

У Травник сам стигао 06.04.1984. год, а скинуо се 15.03.1985. ВЕС је погонски манипулант, 12107. Био сам у ВП 2998/3, командир чете кап. Дошић Радољуб, командир мог I вода водник Дамир Шпољарић (звали смо га "Шпоки"), командири II и III вода су били водници Бевк и Велевски, командант касарне ппук. Бошко Пашић. Цео војни рок сам провео у Травнику, нисам ишао у прекоманду. Било ми је супер, у кантини је било "Никшићко" пиво, па "Плаве воде", хотел "Оријент"... А богами и ринтање на "Сљеменима" где смо морали да идемо пешке Laughing ... Ако има неко из тог периода, волео бих да се јави. Позз
Na vrh Go down
Gušterčina
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-06
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: Travnik, jun '88.   07.03.16 2:56

Srdačan pozdrav svima, posebno "Travnik 83/84".
Bio sam Julska klasa 1983, mehaničar za municiju i minsko ekspolzivna sredstva, Prva četa, prvi vod, kapetan Pavlović, moj desetar je bio Virijević (mislim da je bio iz Arilja), drugi desetar mislim da se zvao Aca Vučićević... od vojnika se sjećam samo nekih prezimena, Antić (Bg), Canić (Bg), Velkovski (Makedonija), Kujundžić (Kutina) Granić (Novi Sad), Bobarić (Doboj), Krišto (Osijek), momka kog smo zvali Splićo, samo su mu motori bili u glavi.... U to vrijeme bio je i desetar, mislim da se prezivao Ćerimagić, iz Sarajeva, bio je stara kuka, pred skidanje, po cijeli dan je kockice za Jumbo bacao...
Poručnik Subotić, brko gromkog glasa... Vježbali smo strojevi korak, dere se Subotić "VRLO DOBRO" mi se deremo "SLUŽIMO NARODU" a na to će Subotić iz sveg glasa "SLUŽITE VI MOM K***U" Laughing Laughing Laughing
Bojeva vježba na Ovčarevu, marširalo se na Sljeme, išlo se i na Sebešić (čini mi se kupine smo brali ili tako nešto)...
Plava Voda i jagnjetina a na povratku u kasarnu zadnje piće u kafiću "Dvojka" 20 metara prije kapije.
U Septembru 1983 nakon obuke sam prekomandovan za Beograd, kasarna na Kneževcu....
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Travnik, jun '88.   Today at 5:37

Na vrh Go down

Travnik, jun '88.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Travnik, jun '88.
» Travnik VP 2998
» Travnik - remontni zavod