FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
patak
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-12-15
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   21.12.13 10:56

U Pristini "Marsal Tito" 83/84 . sluzio nogometas Edmond Tomic iz NK Rijeka.Bio po VES-u izvidjac u mojoj ceti,gdje je sveukupno proveo 2-3 dana i prekomandovan u Vojnicki klub.Posle je redovno trenirao u NK Pristina.Kruzile su price da je vise proveo po gradu nego na treninzima,koji su bili pokrice,samo da nije u kasarni...
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   21.12.13 12:42

@more6 (citat):
U Puli je pred kraj 1984. godine došao Davor Tolja iz u to doba popularne grupe Denis&Denis.
A kad mu je u posjetu došla Marina Perazić tada i po pjevanju i po izgledu eksluzivna
cijeli Karlo Rojc bio je na ulaznoj kapiji.

Od malih nogu sam se "ložio" na Marinu, pre par meseci sam imao priliku da je upoznam, isto i dan danas obožavam stvari od grupe, te sam se rukovao sa njom, i ako su godine učinile svoje, ona je meni i dan danas nešto posebno. Isto je i sa pokojnom Ena Begović.

Na vrh Go down
Evidenticar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   21.12.13 20:27

U mojoj kasarni koliko znam jedini sam ja bio poznat,bio drzavni reprezentativac bivse nam zemlje..al tu tajnu nisam sirio..a i zasto bih Very Happy
a nista mi nije pomagalo samo mi stvaralo neprijatnosti.naime bio u reprezentaciji u streljastvu,i mozete misliti ocekivanja drugih,a o oficirima i njihovoj potrebi da budu bolji i da ne govorim Very Happy 
Na vrh Go down
Aurel
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2013-04-11
Dob : 52
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   22.12.13 0:48

U kasarni u Pirotu 1984/85 služio je Nebojša Radulović i kompletan sastav "Poslednja igra Leptira".
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   22.12.13 5:03

@Evidenticar (citat):
U mojoj kasarni koliko znam jedini sam ja bio poznat, bio drzavni reprezentativac bivse nam zemlje.. al tu tajnu nisam sirio.. a i zasto bih Very Happy
a nista mi nije pomagalo samo mi stvaralo neprijatnosti. naime bio u reprezentaciji u streljastvu, i mozete misliti ocekivanja drugih, a o oficirima i njihovoj potrebi da budu bolji i da ne govorim Very Happy 

scratch 
Nekoliko nelogičnosti je u ovom postu.
Bio si poznat, a nitko nije znao za tebe?  Very Happy 

Zar nisi imao potrebu za treningom za vrijeme služenja vojnog roka??

U čemu si bio reprezentativac?
Puška, pištolj? Koji kalibar?

Bavio sam se streljaštvom u osnovnoj školi, zračna i malokalibarska puška.  Very Happy 
Najveći uspjeh - treći na prvenstvu Dalmacije MK puška, junior.  Very Happy
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   31.03.14 11:56

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   31.03.14 11:56

Na vrh Go down
bata.todor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-04-18
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   18.04.14 17:57

Septembar 87/88 minobacacka baterija u Bitoli - sada poznati hrvatski golman Vlado Sola redovno je u vecernjim satima trenirao skok preko ograde  Very Happy
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 0:46

Godine 1983. u Puli je pokojni košarkaš Dražen Petrović kao pripadnik mornaričke pješadije završio obuku na Katarini.Nakon toga dobio je prekomandu u Beograd .Pretpostavljam da je promjenio i VES jer sam poprilično ubjeđen da u Beogradu nije bilo mornaričke pješadije.Pozadina ove prekomande koju sam na svoje uši čuo od kap.korvete Stankovića koji je u 5. VPS Pula bio zadužen za sportske aktivnosti bila ta da je kk Partitan želio vrbovati Dražena Petrovića nebi li po završetku vojnog roka iz kk Šibenke potpisao za njih.Tako je pokojni Dražen trenirao sa košarkašima Partizana.Naravno poslije je završio u Ciboni.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 0:54

@more6 (citat):
Godine 1983. u Puli je pokojni košarkaš Dražen Petrović kao pripadnik mornaričke pješadije završio obuku na Katarini. Nakon toga dobio je prekomandu u Beograd. Pretpostavljam da je promjenio i VES...

Pitanja u vezi ovoga bi bilo dobro postaviti oficirima na temu mornaričke pješadije.
Mogao bi se netko sjetiti kojeg zanimljivog detalja.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 1:33

Da Max bilo bi to zanimljivo pitanje ,samo jel bi oni znali odgovor na njega.Po pričanju kap.korvete Stankovića prekomanda Dražena Petrovića bila je inicirana direktno iz generalštaba iz Beograda i tu je bio kraj priče.Osim toga bilo je tu svakakvih namještanja kod prekomandi pogotovo kad su u pitanju bili poznati sportaši.Ti bi se možda mogao sječati košarkaške ekipe MNC Pula koja je 1986.godine prošla nekoliko kola u kupu Jugoslavije.Nekako su ""sasvim slučajno""zajedno vojni rok služili a i igrali za tu ekipu Veljko Petranović,Dražen Anzulović,Franjo Arapović,Petar Popović itd.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 2:18

@more6 (citat):
Ti bi se možda mogao sječati košarkaške ekipe MNC Pula koja je 1986. godine prošla nekoliko kola u kupu Jugoslavije. Nekako su "sasvim slučajno" zajedno vojni rok služili a i igrali za tu ekipu Veljko Petranović, Dražen Anzulović, Franjo Arapović, Petar Popović itd.

Sjećam se te košarkaške ekipe, a oni su bili na obuci u 'Karlu Rojcu' ako se ne varam.
Ne mislim da je bilo loše da su ih stavili skupa i da su nastavili s košarkom za vrijeme vojnog roka.
Vrhunskom sportašu bi teško pala godina pauze od sporta. Čemu to?

Bio sam jednom gledati tu ekipu negdje u dvorani u Puli, ne sjećam se protiv koga su igrali.
Organizirani kolektivni izlazak, zajedno sa desetarima, isključivo ciljano na utakmicu i nazad u kasarnu.
Nije mi se nešto svidjelo tako izlaziti van, a iskreno me nisu ni zanimale te utakmice, pa se sljedeći put kad su opet igrali, nisam ni javljao da bih išao, jer se išlo sistemom tko bi htio ići nek' se javi.
Uglavnom su išli svi koji bi se javili, ili je bila neka selekcija da ne idu isti svaki put, u magli mi je kako je bilo.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 2:37

Slažem se.Zato su i bili svi zajedno u komandi stana u Karlo Rojcu.Koliko je samo vojnika i mornara bilo kraj kojih je vojni rok prošao a da i nisu znali da su u vojsci.Zašto bi poznati i zaslužni sportaši onda bili zakinuti za treninge i barem kakvo takvo igranje da bi održali formu.A kad si spomenuo zajedničke izlaske meni se recimo nisu isto tako svidjeli zajednički izlasci u arenu na gledanje filmova za vrijeme Pulskog festivala.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 5:08

Iskreno drzava je ne samo vojnom obavezom vec i drugim merama ometala sportiste. Morali su da sluze vojni rok kada su bili na vrhuncu sportske karijere, a onda im je onemoguceno da odlaze u inostranstvo do 27me godine.Svi ostali su mogli da odu u inostranstvo kada zele osim sportista.
Koliko se secam Drazen je trenirao sa Zvezdinim kosarkasima u Pioniru.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 5:16

U pravu si .Kojeg li glupog pravila za sportaše oko dobne granice za odlazak u inozemstvo.Dražen je trebao otići u Partizan.Možda bi se to i desilo,ali brat mu je bio u Ciboni pa je to presudilo.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 5:31

Bilo je raznih prica u to vreme ali je on bio najperspektivniji igrac svih vremena. Posle njega,  pokusali da od Komazeca naprave isto ali ni blizu originalu. Secam se da sam plakao kao dete kada je poginuo.Sledeci put kada sam zaplakao zbog smrti negog sportiste je bilo kada je umro Mate Parlov.
Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 5:31

@bata.todor (citat):
Septembar 87/88 minobacacka baterija u Bitoli - sada poznati hrvatski golman Vlado Sola redovno je u vecernjim satima trenirao skok preko ograde  Very Happy

Sve je to bilo u sluzbi treninga. Very Happy
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 5:53

Pa onda i njegov odlazak u NBA ligu.Nepravedno je izgubio godinu možda i malo više jer za amere on nije bio taj,pa mu nisu dali šansu odmah.Koliko samo danas evropljana igra u NBA ligi i to ne sporedne uloge.Matu Parlova imao sam čast vidjeti dok sam bio u njegovom kafiću u Puli.Njegove mečeve gledao sam nažalost samo na TV-u.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 6:02

Izgubio je on mnogo vise od godine. Nedavno ga je LeBron James proglasio najboljim vanamerickim igracem. Naravno Leron nije bio izvidjac... Very Happy 
Zalosno je to sto se Drazen rodio u pogresnoj zemlji kao i Sabonis.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   11.05.14 6:16

A i majca mu visi visoko u dvorani Netsa,ne bez razloga.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   04.06.14 12:58

Seki staza i to iz Bileca!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 71
Član od : 2014-05-01
M(j)esto Lukavac

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   05.06.14 22:47

Glumac iz Beograda Nenad Nenadović decembarska klasa 1985 g. u Kičevu.
Obuka za vozača MV, nismo bili u istoj četi i neznam gdje je otišao u prekomandu
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   10.06.14 8:16

Sluzio u Nisu.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   17.06.14 11:46

(Fudbaleri koje se i dan danas rado secam)

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   18.06.14 0:23

Gde im je lopta Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Today at 10:39

Na vrh Go down

Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA
» Poznate ličnosti iz sveta kulture, umetnosti... sa područja bivše SFRJ
» Znamenite ličnosti moga kraja
» Generacija 86/87, komanda graničnog odseka Ohrid