FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   01.09.12 2:04

Sjetio sam se da je Bajaga bio u Kuzman Josifovski - Pitu ili našem naselju Đorđe Petrovu i još jedan veznjak iz Veleža ali se ne mogu sjetiti imena a netko će se već sjetiti,obojica su bili Intendanti.

Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   01.09.12 15:52

@Xanadu (citat):
Sa mnom je služio momak koji je igrao Kekeca u filmu o istoimenom junaku iu bajki..

Bolje bi bilo da je služila Mojca!!!

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   01.09.12 20:55

Znaci svaki put kad procitam otkinem se od smeha... Laughing Laughing Laughing Zamislite pricu unucima: "I tako je vas deda, mili moji, sluzio vojsku zajedno sa Kekecom..." Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.09.12 11:38

Ali nažalost unuci više ne znaju ni za Kekeca niti za mnoga i važnija književna djela kao ni pisce s ovih naših prostora koje smo mi učili i imali što naučiti!!!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-08-24

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   04.09.12 23:15

1986. u kasarni "Karlo Rojc" u Puli bilo dosta poznatih: košarkaši Franjo Arapović, Dražen Anzulović iz Cibone, Petranović i Popović iz Zadra, glumac Bane Vidaković, a godinu ranije i Dražen Petrović.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   05.09.12 0:07

IN MEMORIAM Pavle Grubješić (1953 - 2002)

U Bijeljini 1979. januarska klasa ,služio je Pavle Grubješić igrač Partizana. Bio je u prvoj spavaoni.Sretali smo se u
kasarni ,mada više u gradu.Bili na zdravo,zdravo,malo popričamo i tako. Znam da je trenirao sa igračima Radnika iz Bijeljine na
njihovom stadionu, koji je bio nedaleko od naše kasarne.Bio je vrlo skroman i jednostavan momak i nije glumio nekakvu "zvezdu".
A bio je jedan od najboljih napadača Partizana u to vreme. A ja okoreli Zvezdaš. JNA je zaista umela da spoji ljude.
Počivaj u miru, druže moj.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   15.09.12 21:52

Bio je kapiten te generacije Partizana.
Na vrh Go down
Relejac77/78
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-09-23

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   14.10.12 22:58

Kad sam bio regrut na obuci u Somboru , martovska 1977 , u mojoj ceti , 3065/14 se pricalo da je Dragan Dzajic isto sluzio tu armiju . Kao dijete sam volio Dzajica i Sekularca . Sad , jedan dan nas istjeralo u dvoriste i svi da klofamo ona tri dijela od slamarice, na kojem smo spavali .
Mozete zamisliti koliko smo se svi iznenadili kad sam ja okrenuo svoje slamarice i vidio potpis od Dzajica i kad je sluzio , haha .
Svi su dolazili da vide a neki su mi nudili novac da se zamjenimo za lezaj . Ja nisam dao . Eh , sad bi se moglo prodati lijepo na internetu takva stvar .
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   02.01.13 20:54

@Relejac77/78 (citat):
Kad sam bio regrut na obuci u Somboru , martovska 1977 , u mojoj ceti , 3065/14 se pricalo da je Dragan Dzajic isto sluzio tu armiju . Kao dijete sam volio Dzajica i Sekularca . Sad , jedan dan nas istjeralo u dvoriste i svi da klofamo ona tri dijela od slamarice, na kojem smo spavali .
Mozete zamisliti koliko smo se svi iznenadili kad sam ja okrenuo svoje slamarice i vidio potpis od Dzajica i kad je sluzio , haha .
Svi su dolazili da vide a neki su mi nudili novac da se zamjenimo za lezaj . Ja nisam dao . Eh , sad bi se moglo prodati lijepo na internetu takva stvar .

Krajem prosle godine, tacnije, 28. 12., Dragan Dzajic je proglasen pocasnim stanovnikom Uba. To je inace njegov rodni grad iz kojeg su potekli pored njega Dusan Savic, takodje igrac Crvene Zvezde, Radoslav Petronijevic bivsi igrac Partizana itd. Niti manjeg mesta niti vise odlicnih fudbalera. Nesto slicno se desavalo sa Drnisom u Hrvatskoj... Mogao si sastaviti gotovo celu kosarkasku reprezentaciju ondasnje Jugoslavije igracima rodjenim u Drnisu ili da su poreklom iz ovog malog grada u Dalmaciji.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   02.01.13 20:56

Mala ispravka, Radoslav Petrovic, ne Petronijevic.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   02.01.13 21:09

Sa mnom u bataljonu, ali ne ista četa, na temeljnoj obuci u Puli '86.g. je bio košarkaš Franjo Arapović.
Zaista je ogroman, viši od prosječnog košarkaša. Naravno da je neko vrijeme čekao uniformu, jer su mu je šivali po mjeri. A i nismo ga previše viđali, stalno je igrao i trenirao za Garnizon JNA.
Ne znam gdje je dobio prekomandu, mislim da je ostao u Puli. Kad je igrala momčad Garnizona , išli smo kolektivno navijati.... Very Happy
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2013-01-02
Dob : 46
M(j)esto Gracanica / Dortmund

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   02.01.13 22:54

@jun91 osijek (citat):
Najpoznatija ličnost samnom je bio dečko koji je bio komšija Tajčiju Very Happy Very Happy Very Happy

Znam da ovo ne spada u ovu temu, ali moram da pitam. Junac jesi li stvarno bio u Osijeku Juna 91. I ja sam bio Junac 90/91 u Osijeku u Bijeloj kao Vezista. To je bila ona prva zgrada, desno od ulaza na prijavnicu.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 0:59

Kada sam stigao u kasarnu Zalužani u prekomandu čuo sam da je pokojni Zoran Čava Dimitrijević (nekadašnji nogometaš Partizana i Dinama iz Zagreba) "sredio" da ga otpuste iz vojske. Ne sjećam se je li još bio u kasarni ili je već bio otišao. Uglavnom ja se ne sjećam da sam ga nekada sreo. Bio je tu i neki prvotimac Veleža iz Mostara, obrambeni igrač kojemu sam ime zaboravio.
Ono što mene stvarno zanima je u kojoj poznatoj beogradskoj grupi je svirao moj klasić iz ŠRO Antić koji je vodio vojnički klub u Zalužanima. Nažalost zaboravio sam i njegovo ime i ime grupe u kojoj je svirao. Znam samo da je svirao solo-gitaru!

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 1:15

prijatelju Boske, dali je možda bila riječ o Nebojši Antonijeviću zvanom Anton (svirao gitaru u beogradskim Partibrejkersima)

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 1:27

@bojnik (citat):
prijatelju Boske, dali je možda bila riječ o Nebojši Antonijeviću zvanom Anton (svirao gitaru u beogradskim Partibrejkersima)

Nije taj. On se sigurno prezivao Antić a grupe se ne mogu sjetiti kad bi me ubio. Znam samo da su u to vrijeme bili prilično popularni i da sam ih i prije vojske slušao. I naravno znam da je on bio rođeni beograđanin. Nije sa mnom bio u ŠRO u istom vodu ali smo ga svi dobro poznavali jer je i u ŠRO svirao u orkestru a i inače je bio pristupačan dečko uvijek spreman za zajebanciju.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 9:28

Ajde barem se sjeti jedne pjesme, kitice, note bounce

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 10:07

@bojnik (citat):
Ajde barem se sjeti jedne pjesme, kitice, note bounce

E da se mogu neke kitice sjetiti sjetio bih se valjda i naziva grupe. Tko zna možda su se tada i raspali a onda prođe 28 godina pa se ti probaj sjetiti confused Kod mene je najgore što sam ja prije ovog foruma, odn. do prije godinu dana malo razmišljao i rijetko razgovarao o JNA, odn. o ljudima koje sam tamo upoznao. Jedino kad se onako u razgovoru potegne tema gdje je tko služio onda kažem i ja gdje sam bio, koji rod (VES) i kako je bilo otprilike. Većinom sam slušao o dogodovštinama drugih (izmišljenim i stvarnim) Shocked Imena nisam nikada ni spominjao niti ih gdje upisivao.
A onda sam (prošle godine) ovdje u Austriji saznao od radnog kolege (otišao je ljetos u penziju) da je i on služio u istoj kasarni kao i ja (Zalužani). Čovjek služio 1969. godine i kad smo započeli priču o vojsci i kad je on saznao da smo bili u istoj kasarni onda je osuo podatke.
Rekao mi je i broj VP (koji sam ja naravno bio zaboravio) i ime i čin komandanta kasarne, bataljona, komandira čete...voda (naravno odnosi se na njegovo vrijeme u vojsci). Desetaru je znao i ime i prezime. Znao je i čak odakle je bio i što je bio po zanimanju. Pretresli smo po sjećanju i sve zgrade u kasarni i on je po mom opisu znao reći je li ta zgrada postojala u njegovo vrijeme ili nije. Ja sam ostao zapanjen jer čovjek je bio u vojsci 15 godina prije mene a sjećao se svega i svačega scratch

Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 10:20

Da nije Djordje Antic... Imas na You Tube "Djordje Antic- Pirates of the Caribbean (Guitar theme)". Ispod
klipa je objasnjenje u kojoj je grupi svirao (ili jos uvek svira).
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 10:57

@Kaplar M (citat):
Da nije Djordje Antic... Imas na You Tube "Djordje Antic- Pirates of the Caribbean (Guitar theme)". Ispod

Ovaj mi izgleda premlad. Antić o kojemu govorimo je, kao i većina poznatijih muzičara, došao nešto kasnije u vojsku. Sada bi on morao imati pedeset i neku godinu. Evo sad sam malo po netu pretresao bivšu Yu-rok scenu i teško je ući u trag jer su se grupe često raspadale, muzičari prelazili iz grupe u grupu a da nevolja bude još veća Antić je tako često prezime u Srbiji. Odustajem od potrage jer nije ni bitno toliko. Naiđu i neka nova poznanstva kao npr. poznanstvo sa Mladenom Bodalcem, frontmenom "Prljavog kazališta". Upoznali smo se na godišnjem odmoru prije 15-ak godina (njegov sin i moja djeca su otprilike iste dobi) i lijepo se obiteljski družili nekoliko dana. I on je također fin dečko koji se nije bio uzdigao u visine. Sjećam se da je više pričao o svom studiju prava negoli o muzici i "Prljavcima"!

Boske: komentar modifikovan dana: 03.01.13 11:28; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 11:16

Prijatelju Boske samo da te ispravim, Mladen Bodalec je zamijenio Davorina Bogovića u zagrebačkoj grupi Prljavo kazalište, frontmen Parnog valjka je Aki Rahimovski

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 11:26

@bojnik (citat):
Prijatelju Boske samo da te ispravim, Mladen Bodalec je zamijenio Davorina Bogovića u zagrebačkoj grupi Prljavo kazalište, frontmen Parnog valjka je Aki Rahimovski

Hebiga kud na "valjak" udari, naravno da je Bodalec u "prljavcima"! Valjda se nisam naspavao scratch Idem brzo ispraviti da mi Houra ne bi što zamjerio Evil or Very Mad

GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 13:19

@Boske (citat):
@Kaplar M (citat):

Ovaj mi izgleda premlad. Antić o kojemu govorimo je, kao i većina poznatijih muzičara, došao nešto kasnije u vojsku. Sada bi on morao imati pedeset i neku godinu. Evo sad sam malo po netu pretresao bivšu Yu-rok scenu i teško je ući u trag jer su se grupe često raspadale, muzičari prelazili iz grupe u grupu a da nevolja bude još veća Antić je tako često prezime u Srbiji. Odustajem od potrage jer nije ni bitno toliko. Naiđu i neka nova poznanstva kao npr. poznanstvo sa Mladenom Bodalcem, frontmenom "Prljavog kazališta". Upoznali smo se na godišnjem odmoru prije 15-ak godina (njegov sin i moja djeca su otprilike iste dobi) i lijepo se obiteljski družili nekoliko dana. I on je također fin dečko koji se nije bio uzdigao u visine. Sjećam se da je više pričao o svom studiju prava negoli o muzici i "Prljavcima"!

sigurno da poznajem kolegu Antica,ili znam nekoga ko ga zna, nije muzicki beograd toliko veliki....daj jos neki detalj da se raspitam kod ovih mojih starih rokera.

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 21:27

Ako će netko naći Antića u BG, naći će ga Kemo specijalac pirat

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 22:25

Sad ga sigurno nalazimo:

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   03.01.13 22:48

A da nije Pantic...? scratch
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Today at 6:43

Na vrh Go down

Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA
» Poznate ličnosti iz sveta kulture, umetnosti... sa područja bivše SFRJ
» Znamenite ličnosti moga kraja
» Generacija 86/87, komanda graničnog odseka Ohrid