FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Thu Jan 03, 2013 6:06 pm

@Kaplar M (citat):
A da nije Pantic...? scratch

Ili Šantić Very Happy

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Jan 04, 2013 10:31 am

@jun91 osijek (citat):
Najpoznatija ličnost samnom je bio dečko koji je bio komšija Tajčiju Very Happy Very Happy  Very Happy

a kdje si služio vojsku?
pozdrav
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-02
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Tue Jan 08, 2013 6:34 pm

@Kemo Specijalac (citat):
@Boske (citat):
@Kaplar M (citat):
Da nije Djordje Antic... Imas na You Tube "Djordje Antic- Pirates of the Caribbean (Guitar theme)". Ispod
klipa je objasnjenje u kojoj je grupi svirao (ili jos uvek svira).

Ovaj mi izgleda premlad. Antić o kojemu govorimo je, kao i većina poznatijih muzičara, došao nešto kasnije u vojsku. Sada bi on morao imati pedeset i neku godinu. Evo sad sam malo po netu pretresao bivšu Yu-rok scenu i teško je ući u trag jer su se grupe često raspadale, muzičari prelazili iz grupe u grupu a da nevolja bude još veća Antić je tako često prezime u Srbiji. Odustajem od potrage jer nije ni bitno toliko. Naiđu i neka nova poznanstva kao npr. poznanstvo sa Mladenom Bodalcem, frontmenom "Prljavog kazališta". Upoznali smo se na godišnjem odmoru prije 15-ak godina (njegov sin i moja djeca su otprilike iste dobi) i lijepo se obiteljski družili nekoliko dana. I on je također fin dečko koji se nije bio uzdigao u visine. Sjećam se da je više pričao o svom studiju prava negoli o muzici i "Prljavcima"!

sigurno da poznajem kolegu Antica,ili znam nekoga ko ga zna, nije muzicki beograd toliko veliki....daj jos neki detalj da se raspitam kod ovih mojih starih rokera

e pa ovako:

raspitao sam se kod starijih muzicara, kao i zivih hodajucih enciklopedija beogradskog RnR tih godina, ali se apsolutno NIKO ne seca gitariste sa prezimenom ANTIC...svi su mi trazili makar nadimak Smile; da sam ja znao da im kazem nadimak, nasao bih ga sam....

Tako da, molim za jos bilo koji najsitniji detalj...ako si ga slusao pre JNA, secas se bar jedne pesme....

Na vrh Go down
timjoness55
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-01-06

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Wed Jan 16, 2013 3:50 am

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18526
Član od : 2012-10-29
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Wed Jan 16, 2013 8:02 am

Zanimljiv link, hvala što si ukazao na njega!
I ostali prilozi su interesantni.... Very Happy

Timjoness, dobro došao na forum! cheers
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2012-12-14
Dob : 51
M(j)esto Koper

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Mar 15, 2013 3:14 am

Evo, sa mnom u VP 6062 Bosanski Novi je od decembra 1985 pa tamo negdje do aprila 1986 služio poznati slovenski pjevač, poznat i šire po Balkanu, MAGNIFICO, inače pravim imenom Robert Pešut iz Ljubljane. On u to doba kada smo služili nije bio još popularan, nisam znao ni da igra i pjeva. Tek kasnije dok sam studirao u Ljubljani počeo je in brzo postao jedan od najboljih. Evo par hitova:

http://www.youtube.com/watch?v=9bXl61Y5nlg

http://www.youtube.com/watch?v=7UhKVLha32Q

Baš sam ponosan što sam spavao u istoj sobi sa Magnificom Very Happy .

Jedna prigoda u to doba: usred najgore zime, u kasarni na Čerkezovcu, kada je temperatura bila ispod -20 stepeni, Magnifico obrijao glavu na nula. Bezbednjaki poludeli, haha

Magnifico, ako to čitaš ... NAJBOLJI SI!!

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Mar 15, 2013 6:44 am

U kasarni Boris Kidric LJubljana sa mnom u VP 2480/1 sluzila su dva brata blizanca koji su bili vrhunski sportasi ali za mene nisu bili poznati jer su se bavili tae kwon doo sportom.Oni su bili iz Zagreba i kad im je stigla prva posjeta pokazali su nam novine u kojima su osvajaci zlatnih medalja na republickim i drzavnim prvenstvima. Bili su i reprezentativci Jugoslavije na nekim Evropskim takmicenjima.Kao ljudi bili su pravi drugari i sve obaveze su izvrsavali kao i mi ostali.Ima jedna anegdota u vezi njih dvojice koji su licili jaje jajetu tj.nisi ih mogo prepoznati.Jedan se zvao Zoran a drugi Zdravko Fustin.Jedne prilike sam ih pito koja je razlika medju njima a oni su mi rekli pogledaj nas u obrve i vidjeces da su u jednog razdvojene a u drugog spojene sto je stvarno tako ali bez tog odgovora nikad nebi sam primjetio.Zanimljivo bili su i iste visine oko 180 cm tezine broja obuce ista kosa itd.Pricali su nam da su u srednjoj skoli podvaljivali profesorima oko prozivke tj. ispitivanja.Toliko o njima zelim im svako dobro u zivotu.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Tue Mar 19, 2013 8:25 am

Evo za puno nas veoma poznate osobe. Ako dobro vidim, ima nesto lepsu kosulju i kravatu? Ili?

Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Tue Mar 19, 2013 8:51 am

Jastrebarsko 1970g . Kemal Monteno bio u našoj pešadijskoj četi . Doduše još nepoznat , a pjevao je stalno u Domu JNA. Jedino ga je na Slunju malo najebo. Vozio se je jednom i na mom tenku , kad smo jih pokupili , da se po onoj vrućini ne vračaju pješice u logor.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Tue Mar 19, 2013 8:55 am

Poslije mu je bolje išlo pa je prešao u Titov automobil. Laughing

Very Happy
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Thu Mar 21, 2013 4:11 am

Negde sam procitao da su samo neke jedinice nosile petokraku sa srpom i cekicem. Jeli je i on mozda sluzio medju takvima? Question

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Thu Mar 21, 2013 4:13 am

Poznati kosarkas. Smile

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Thu Mar 21, 2013 8:05 am

@SveJug (citat):
Negde sam procitao da su samo neke jedinice nosile petokraku sa srpom i cekicem. Jeli je i on mozda sluzio medju takvima?  Question

VEC JE NEGDE NA FORUMU> Petokrake se srpom i cekicem nosili su pripadnici jedinica koje nastavljaju tradiciju proleterskih iz ratnog perioda

Na vrh Go down
azek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-03-18
Dob : 47
M(j)esto maribor

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Thu Mar 21, 2013 12:19 pm

samnom je u zemunu konjička kasarna u januaru 89 služio SEMIR TUCE fudbaler Veleža, a junska 88 služio STIPE BALAJIČ, koji je karieru u nogometu završio u Mariboru u ligi prvaka
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 355
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Mar 22, 2013 5:57 am

godine "82 kasarna Goce Delćev bio je Miloš Šestić i bokser Šačirović.
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Mar 22, 2013 4:08 pm

@SveJug (citat):
Poznati kosarkas. Smile

Praja (Dražen Dalipagić) je služio u Zrenjaninu.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Apr 05, 2013 6:34 pm

O MORNARU i DŽEMPERU

Služeći u JNA, Mika Antić je vojni rok proveo u mornarici, čime se neobično ponosio. U duši je zauvek ostao pomalo mornar. Jednom, dok je sa svojim drugom Ljubom šetao Dunavskim kejom, primetio je na mladim mornarima prelepe crne džempere, sa rol-kragnom.

— Sviđaju mi se ti džemperi! — ponavljao je, oduševljen i očito rešen da se jednoga nekako dokopa.

I, zbilja, već sutradan se šepurio u crnom mornarskom džemperu. Dobio ga je tako što je otišao pravo kod komandanta rečne flotile, admirala Petra Simurdića. Predstavivši se kao pesnik i mornar Miroslav Antić, iskreno mu rekao da bi žarko želeo da ima jedan mornarski džemper. Komandant rečne mornarice je našao načina da trebuje rolku za šarmantnog pesnika.

Tekst i fotografija pozajmljeni

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Apr 05, 2013 6:43 pm

East&West (citat):

Jednom, dok je sa svojim drugom Ljubom šetao Dunavskim kejom, primetio je na mladim mornarima prelepe crne džempere, sa rol-kragnom.

— Sviđaju mi se ti džemperi! — ponavljao je, oduševljen i očito rešen da se jednoga nekako dokopa.

I, zbilja, već sutradan se šepurio u crnom mornarskom džemperu.

Crni? Question
Tamno modri su bili, imam jedan..... Teteks Tetovo!

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Apr 05, 2013 6:57 pm

@Max Blitz (citat):
East&West (citat):

Jednom, dok je sa svojim drugom Ljubom šetao Dunavskim kejom, primetio je na mladim mornarima prelepe crne džempere, sa rol-kragnom.

I, zbilja, već sutradan se šepurio u crnom mornarskom džemperu.

Crni? Question
Tamno modri su bili, imam jedan..... Teteks Tetovo!

Max, znam i ja da su bili modri iliti rečeno JNA rečnikom: TPB-tamnoplave boje.  Pesnik i boem Miroslav Mika Antić  preminuo je 1986. godine, a ovo je sećanje jednoga od njegovih prijatelja. Ja samo pozajmio tekst.  Embarassed

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Apr 05, 2013 7:01 pm

East&West (citat):
Max, znam i ja da su bili modri iliti rečeno JNA rečnikom: TPB-tamnoplave boje. Pesnik i boem Miroslav Mika Antić preminuo je 1986. godine, a ovo je sećanje jednoga od njegovih prijatelja. Ja samo pozajmio tekst. Embarassed

Dobro ste ga pozajmili! Zašto ne.
Skužio sam to, a primjedba nije ni bila upućena vama nego autoru teksta, ali to nema nikakve veze.

Lijepa pričica. Very Happy
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Fri Apr 05, 2013 7:10 pm

@Max Blitz (citat):
East&West (citat):
Max, znam i ja da su bili modri iliti rečeno JNA rečnikom: TPB-tamnoplave boje. Pesnik i boem Miroslav Mika Antić preminuo je 1986. godine, a ovo je sećanje jednoga od njegovih prijatelja. Ja samo pozajmio tekst. Embarassed

Dobro ste ga pozajmili! Zašto ne.
Skužio sam to, a primjedba nije ni bila upućena vama nego autoru teksta, ali to nema nikakve veze.

Lijepa pričica. Very Happy

Mika je voleo lepe žene, dobro društvo, kafanu, dobru klopu i dobru cugu. Tako i njegovi prijatelji. Posle potoka špricera i burnih noći, nije bilo lako razlikovati crnu od TPB. king

Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
Dob : 51
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Sat Apr 06, 2013 3:45 am

Avgusta 1984godine u Slavonskoj požegi, sa mnom u vodu je bio Putanec Mladen fudbaler koji je bio igrač NK Zagreba ( u to vreme klub je bio u II-oj lizi zapad ). Na doobuci za vozača mv (služio vojni rok u Mariboru ), bio je Goran Mitrović prvotimac Radničkog iz Niša.Sećam se da mi je pričao da je po sportskim klubovima postojalo ljudi koji su u sardnji sa ljudima iz vojnog odseka slali sportiste u vojsku tamo gde bi mogli da treniraju.On je gotovo redovno trenirao sa igračima Maribora.Od njega sam čuo da je Dragan Stojković Piksi bio u isto vreme u vojsci i da je bio u Prištini.
U Karlovcu je samnom u četi bio Miljan Begović poznati klizač u bivšoj Jugoslaviji ( bio je reprezantativac ). U vreme kada sam bio u Karlovcu blo je karakteristično da dosta ljudi iz Zagreba ( pre svega deca istaknutih političara, mada je bilo i dece oficira JNA kao pripadnika SUP-a ), služi vojni rok u Karlovcu i skoro svakog vikenda su imali posete i odlazili kući.

Na vrh Go down
timjoness55
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-01-06

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Mon Apr 08, 2013 2:00 pm

Kako je snimana "Bitka na Neretvi" - Glumci na služenju vojske!

Tri poznata lica s velikog i malog ekrana u stavu »mirno« - Boris Dvornik, Kole Angelovski i Petar Kralj javili su se na »raport« našem uredniku, koji se zajedno s njima nalazi na odsluženju kadrovskog roka u Kombiniranom puku u Gornjem Vakufu...

http://yugopapir.blogspot.com/2013/04/kako-je-snimana-bitka-na-neretvi-1-deo.html

Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Mon Apr 08, 2013 2:17 pm

Marko Nikolic (Giga Moravac u Boljem zivotu) skoro citav vojni rok je proveo na snimanju Uzicke Republike
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Mon Apr 08, 2013 2:37 pm

@timjoness55 (citat):
Kako je snimana "Bitka na Neretvi" - Glumci na služenju vojske!

Tri poznata lica s velikog i malog ekrana u stavu »mirno« - Boris Dvornik, Kole Angelovski i Petar Kralj javili su se na »raport« našem uredniku, koji se zajedno s njima nalazi na odsluženju kadrovskog roka u Kombiniranom puku u Gornjem Vakufu...

http://yugopapir.blogspot.com/2013/04/kako-je-snimana-bitka-na-neretvi-1-deo.html

Odličan post timjoness55, veoma zanimljivo. Interesantan je i taj kombinovani puk, izgleda kao da je formiran za potrebe snimanja filma. scratch

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA   Today at 8:31 am

Na vrh Go down

Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA
» Poznate ličnosti iz sveta kulture, umetnosti... sa područja bivše SFRJ
» Znamenite ličnosti moga kraja
» Generacija 86/87, komanda graničnog odseka Ohrid