FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
vojniks
Gušter
Gušter

Broj komentara : 71
Član od : 2012-05-20

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   23.06.15 14:04

@Borna (citat):
Mislim da ne,ja sam koji dan prije dosa iz Bihaca s jednim Kosticem,neznam tocno kad samo znam da je 08.03.pao snijeg.Komandir cete bio kap.I klase Mirko Plavsic,svejedno te pozdravljam i zaista mi drago sjetiti se tih lijepih dana nase mladosti.Dobic a i Plavsic bili su dobri ljudi
Ja se sjećam da sam vidio na tv u kad  su roditelji bili u posjeti prilikom(ratnog stanja) vojnika iz ZG koji je davao intervju novinarima ,njega moraš poznavat, a bio je jedan vojnik iz  okolice Imotskog Mate i njegov je otac davao intervju, sa tim Matom sam bio dobar, Vojvodića znam , bilo je malo više Kostića u kasarni
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2015-06-22

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   23.06.15 16:24

Znam Matu(Bilic)
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   23.06.15 18:58

@Borna (citat):
Znam Matu(Bilic)
Je Bilić , sad sam se i ja sjetio, ja i ti i smo se sigurno sreli, je da je bilo par dana ali ja sam isto spavao gdje i osoblje iz kuhinje i mi i iz servisa
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   24.06.15 10:19

A vjerojatno jesmo...Pozdrav stari!!mozda se jos tko javi pa nam osvjezi uspomene na te dane...
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   24.06.15 14:06

Javio se jednom jedan iz Nikšića,taj je bio kad i ja ali nije nešto aktivan.Je li se sjećaš Malnara koji je bio sa stolarom , on se poslije mene skinuo , on je bio aprilska klasa, mi smo se stalno družili a i radili smo skupa u servisu.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2015-01-17

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   24.06.15 18:12

Da li su kapetan Cigulajkic i vodnik Kostic bili u 1478/2 iznad vas kada ste se skinuli 91?
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   24.06.15 21:34

@mongolac (citat):
Da li su kapetan Cigulajkic i vodnik Kostic bili u 1478/2 iznad vas kada ste se skinuli 91?
Da bili su , ja sam bio do  dolaska u pozadinu 1478/3, znači nasuprot njih.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   25.06.15 7:19

Hvala na odgovoru! Idem sluzbeno u Ljubljanu za par nedelja pa cu se slikati ispred kasarne ako mi dozvole!
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   25.06.15 10:52

Ne trebaš se trudit oko snimanja, ima na netu bezbroj slika , dovoljno je upisat u google vojašnica edvarda peperka , ima nešto i video zapisa, možeš imat probleme radi snimanja  pogotovu kao  strani državljanin. Ispred ulaza u kasarnu stoji znak zabrana snimanja.
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   26.06.15 22:04

Gdje nestade moj komentar?!
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   27.06.15 6:41

@Borna (citat):
Gdje nestade moj komentar?!
Nekome očito smeta, ne shvaćam ni ja da se nešto briše a da se na forumu nešto piše šta veze nema sa jna,ako nešto nije u redu onda se napiše zbog toga i toga post je izbrisan, ako je razlog onaj link o svjedočanstvu bivšeg vojnika  onde se pitam o slobodi govora , da nešto nije u redu google se prijavi link i onda na dnu piše da je uklonjeno zbog strogih pravila EU.Ja ti komentar tvoj nisam ni vidio samo me je interesiralo je li možda dotičnog iz svjedočanstva poznaješ.Eno na forumu o Željavi ima jedno svjedočanstvo  o tme kako je isto  jedan lik  jedva spasio glavu, šta je isto prošao kad je bilo ratno stanje pa to nikome ne smeta.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   28.06.15 18:18

Ko brise,taj nije normalan! Ponovi ti sta si napisao! Mi smo bili u toj kasarni i postujemo svakog ko je sluzio vojni rok u Ljubljana Polju!
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   28.06.15 18:38

Dao link u kojem je opisano svjedočanstvo jednog ex vojnika, čovjek je prošao ratne strahote poslije bježanja iz kasarne, došao je u Polje iz Bihaća,vjerojatno Borna zna o kome se piše,a to sve stoji na netu godinama i nekome to smeta da vidu drugi na forumu,jedino može bit razlog ime i prezime dotičnog da se to izbriše na forumu, netko ne shvaća da je rat odavno gotov
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   28.06.15 23:00

Napisao:poginuo jefan dasetar makefonac,posli toga ukrcaj dan i noc,velika seoba u Banja Luku,moj bijeg i evo ziv!
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   28.06.15 23:20

@mongolac (citat):
Ko brise,taj nije normalan! Ponovi ti sta si napisao! Mi smo bili u toj kasarni i postujemo svakog ko je sluzio vojni rok u Ljubljana Polju!

Administracija briše sve što nije u skladu s forumskim pravilima. Da si ih pročitao ne bi postavljao ovakva pitanja.
Ubuduće takvo što neće biti samo brisano već će biti i isključenje s foruma za postavljače takvih sadržaja.
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   05.07.15 17:39

@Borna (citat):
Napisao:poginuo jefan dasetar makefonac,posli toga ukrcaj dan i noc,velika seoba u Banja Luku,moj bijeg i evo ziv!
Nisi ti mene razumio ,ja sam dao link na vanjsku stranicu gdje je opisivana golgota jednog iz kasarne koji je došao u Polje iz Bihaća, e to je nestalo , očito ti taj tekst  nisi  vidio, mene je jedino zanimalo znaš li o kome se radi.Je li mi Galunić ostao do  kraja?
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   05.07.15 17:53

Vojniks,da li mozes da mi posaljes taj link na vladimir.k@domino.rs da ne bi bilo preblema na forumu!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   07.07.15 19:57

Bilo bi dobro da da saznam sta je bilo sa jedinicom!

mongolac: komentar modifikovan dana: 09.07.15 18:55; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   08.07.15 14:08

Neznam tog sa svjedocsnstvom,vjerojatno je bio pekar,cuftar nije bio,ni Galunica ti neznam,od starijih ostao Kolbl,Medjedovic,.koliko me sjecanje sluzi
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 62
Član od : 2015-02-01
Dob : 48
M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   24.11.15 21:54

hajde vojsko javljajte se evo zima jos malo pa da trosimo ovo vreme na secanja ix vojnickih dana
Na vrh Go down
krstevski
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-12-08
Dob : 45
M(j)esto DELCEVO RM

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   09.12.15 11:53

ja sam bio diverzant i tacno je mi smo prebaceni u zagrebu kasarna Marsal Tito .ako ima neko neka se javi.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   09.12.15 22:20

@krstevski (citat):
ja sam bio diverzant i tacno je mi smo prebaceni u zagrebu kasarna Marsal Tito .ako ima neko neka se javi.
koje godine i da li je bio marko mrkic sa vama
Na vrh Go down
krstevski
Gušter
Gušter

M(j)esto DELCEVO RM

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   11.12.15 16:21

@Rade Aksentic (citat):
@krstevski (citat):
koje godine i da li je bio marko mrkic sa vama
krajem 90tih smo prebaceni i Mrkic je bio sa nama a slovenac Volovlek Marko je ostao i pamtim kad se pozdravio sa na nama je plakao, dobar covek iz Celje.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   11.12.15 19:53

Sta je bilo posle sa Mrkicem?Koja si ti generacija tacno mart ,septembar i godina ja sam mart 88 komandir voda mi je bio porucnik Marko Mrkic
Na vrh Go down
krstevski
Gušter
Gušter

M(j)esto DELCEVO RM

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   12.12.15 8:39

@Rade Aksentic (citat):
Sta je bilo posle sa Mrkicem?Koja si ti generacija tacno mart ,septembar i godina ja sam mart 88 komandir voda mi je bio porucnik Marko Mrkic
ja sam mart 90/91 iz delcevo mk.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Today at 22:59

Na vrh Go down

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 7/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
» kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Karaule u HR
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič