FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   15.01.16 15:18

dg 4653,dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   16.01.16 8:31

Stigao sam u Ljubljanu u januaru 83, tamo nas je cekala julaska klasa koja je dosla iz Zagreba, dosta likova i imena sam vec zaboravio, jedino sam u kontaktu sa Makitan Tihomirom koji je tada bio st. vodnik, sada je u penziji i zivi u Pancevu, pa bi voleo da vidim sta se sve izdesavalo sa momcinama koji su zajedno sa mnom tada bili u DIVERZANTSKOM ODREDU, tada fizicki najspremnijoj grupi u devetoj Armiji.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 62
Član od : 2015-02-01
Dob : 48
M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   16.01.16 20:14

@dg 4653 (citat):
Stigao sam u Ljubljanu u januaru 83, tamo nas je cekala julaska klasa koja je dosla iz Zagreba, dosta likova i imena sam vec zaboravio, jedino sam u kontaktu sa Makitan Tihomirom koji je tada bio st. vodnik, sada je u penziji i zivi u Pancevu, pa bi voleo da vidim sta se sve izdesavalo sa momcinama koji su zajedno sa mnom tada bili u DIVERZANTSKOM ODREDU, tada fizicki najspremnijoj grupi u devetoj Armiji.
Pozdrav za diverzanta ali bili su tu jos i protiv teroristi i vojna policija a pt u moje vreme su bili momci za svako postovanje ,.
Imali smo jedno logorovanje od 4 aprila do 14 .1988 na vipavi glavom su otvarali vrata bunkera i gadjali jedni druge gumenim metkovima za svaku pohvalu a bili smo i mi diverzanti dobri ali oni su tad bili iznad nas za klasu i sa vipave uz planinu nanos  do postojne smo marsirali padala vojska... Sa 300met nadmorske visine na 800 m gde je postojna a od postojne do ljubljane vozilima,sve vreme sa nama Mrkic
Na vrh Go down
MajorL
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-01-18

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   18.01.16 0:54

Pozdrav za sve momke koji su sluzili u VP 1478/7 Ljubljana ;-)
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   18.01.16 8:47

Ovo je slika moga odreda posle jedne akcije, slikano je pored reke Save, sa nama je bio Zoran Todorovic iz Topole, odlican staresina, dobar covek i prijatelj. Inace struktura odreda je bila uglavnom iz sporta svih vrsta. Zoran je bio vrsni odbojkas, a ostali koliko se secam, bacaci kugle, fudbaleri, rvaci, karatisti, bokserii bodi bilderi. odlicna forma i fizicka sprema je bila glavna odlika celokupnog ODREDA te januarske klase, koju smo mi preneli na julsku klasu. Ako se neko prepozna, neka se javi. Pozdravljam sve koji su na forumu, koji je ODLICAN
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   18.01.16 18:34

ovo bi trebao biti samo 1 vod a odred je imao 3 voda oko 70 ljudim,tako je bilo u moje vreme
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   18.01.16 18:39

@Rade Aksentic (citat):
diverzanski odred 1988
ovde je ceo diverzantski odred mislim da smo bili na letnjoj alpinistici u Bohinskoj beloj,ovde su septembarci 1987 i martovci 1988
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   19.01.16 8:13

Jeste Rade u potpunom si pravu, tri voda i 70 do 80 ljudi, pozaboravljo sam te formacijske jedinice skroz, trideset i kusur godina je proslo. pozdrav i hvala na ispravci.
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   19.01.16 8:39

Prvi vod ODREDA 4653 na svecanom postrojavanju povodom dana JNA, 22. decembra, sa komandantom majorom Bogunovicem u kasarni BRATSVO I JEDINSVO. U to vreme 83/84 god ko god je poznavao cuvenog majora Bogunovica, govorio je za njega da je oficircina i vojnicki uzor mnogim staresinama. Zaista je bilo tako, mnogo je ucinio za ugled celog ODREDA i bio je nama vojnicima i oslonac i podrska.

Slikano u Bohinjskoj Beli, kasarna se zvala mislim ANDREJ ZVAN BORIS, sa obuke veranja i planinskih prepreka. Preko ovoga poligona smo prelazili nebrojeno puta dnevno, dok nismo uvezbali da ga zmureci predjemo. E mladosti i lepa vremena!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   19.01.16 9:56

Pozdrav iza tebe i mi smo imali ove prepreke pa smo posle se verali na stenama bila su 3 pravca po 40 metara visine a taj Todorovic da li je on bio vodnik po cinu  jer je on bio kada sam ja sluzio stari vodnik po cinu
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   19.01.16 10:24

@Rade Aksentic (citat):
Pozdrav iza tebe i mi smo imali ove prepreke pa smo posle se verali na stenama bila su 3 pravca po 40 metara visine a taj Todorovic da li je on bio vodnik po cinu  jer je on bio kada sam ja sluzio stari vodnik po cinu

Zoran Todorovic zvani ZENSO, iz Topole, inace profesor fizickog dosao je iz Bilece iz SRO, a sada da li je ostao pri vojsci ili ne to ne znam. Verali smo se i mi isto, sa nama je bio bas jedan verac slovenac, vodio nas je i na neku stenu 70 metara. secam se da smo stavljali kape i krpe ispod dupeta prilikom spustanja dilfer skokovima niz stenu od onoga prusik kanapa, jer smo pravili *gace* sa kanapom, a onaj gore sto te obezbedjuje upire nogama od korenje ili kamen. Prvi put nije svejedno, posle je lakse..
Na vrh Go down
giulio1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2016-01-06
M(j)esto Bečej

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   19.01.16 13:10

@mongolac (citat):
@giulio1970 (citat):
@Stanislav Katic (citat):
Nismo bili genići, dobri moj Djulijano, ali smo to nadoknadili posle, jel'da? A pričao sam ti, ne znam da li se sećaš, da sam video tvoje ime urezano u jedno drvo na straži kad sam bio u Škofljici.
Nismo bili genići ali može da se kaže da jesmo ,jer nakon vojske a za vreme bombardovanja smo se bogami družili koliko smo mogli ,i mogu da se pohvalim da sam našao dobrog druga .
 Pa bogami odstražario sam u Škofljici oko 40-tak dan i u kasarni nedelju dana ,a posle pravac Postojna .Bolje je bilo u Ljubljani u Postojni zima bila čak i u junu 89 morali u bluzama da se postrojavamo ujutro .
 Kako ste mi vi sada ,jel izlaziš na kraj sa Aboridžinima .Jesi li našao neke gene iz tvoje klase do sada?

Dragi prijatelji ja sam zbog Skofljice umalo nadrljo! Menjali smo Nastavnu bateriju koja je bila da li na Rtu Kamenjaku ili na nekoj vezbi! I sami znate kakav je rezim bio u Skofljici.Moralii su da se najave iz Ljubljane ko dolazi! Ja sam bio razvodnik straze pa sam danju uglavnom spavao i sto je najbolje nisam se uopste brijao! Jednog dana budi me moj genic,kaze dosli su po nas idemo u kasarnu.Ja sa 16-dnevnom bradom u 110-tku,vozac je priterao uz sam ulaz u zgradu samo da otrcim na prvi sprat,kad za inat naletim na Vrabica koji je tada bio major i bezbednjak!Nije mogao ocima da veruje!Drao se kao lud!Pozvao me na raport preko kapetana,sva sreca tada se u kasarni dogodila neka tuca i to bas kod nas u bateriji pa je zaboravio.Pozdrav svima od 87/88!
Ma Škofljica je bio zakon za nas iz Nastavne ,jedva smo čekali da odemo ,mir, tišina, nema starešina ,noću jedna straža (mislim trebalo je biti tri )ali ova dva su bila u trpezariji na toplom jer je nas septembarce hvatala zimska straža.Niko ne dolazi noću ,kažem milina .Jeste da su nas na početku poplašili sa onim diverzantskim upadom tu oko 70-tih(već se i ne sećam svega)ali čim postaneš džomba i vidiš da tu ne mrda ništa osim ježa nije bilo problema .Čak smo jednom pred novu godinu otišli i u disko lokalni ,i šta se desilo ,pa naravno tuča ,šta vojnika može da zadesi ?,mi se udvarali devojkama a slovenci nas počeli provocirati a imali smo blizance iz bosne martovce kojima nije trebalo puno (tri piva)i da vidiš kako lete batine,odmah se zvala policija ,ali smo mi zbrisali na vrema nazad do kasarne ,a sutradan se najavila poseta Vrabića sa našim LJupčetom.I propitivanje a mi složni nismo mi bili .E od tog dana su nas posećivali redovno čak i noću tako da me taj period straže i ne podseća na neški lep doživljaj(kada imaš svaki dan kontrolu),Ali bilo mesec dana i gotovo bilo .Kasnije su neki naši martovci pred kraj pogledali šta se nalazi u magacinima sa oružjem koje smo čuvali ,da vidiš pretresa u kasarni ,cela kasarna prevrnuta naopačke.Bilo je doživljaja tamo i lepih i manje lepih ali kada sada pogledamo unazad sve je to jedan lep doživljaj i uspomena.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2015-01-17

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   21.01.16 10:29

@giulio1970 (citat):
@mongolac (citat):
@giulio1970 (citat):
Nismo bili genići, dobri moj Djulijano, ali smo to nadoknadili posle, jel'da? A pričao sam ti, ne znam da li se sećaš, da sam video tvoje ime urezano u jedno drvo na straži kad sam bio u Škofljici.
Nismo bili genići ali može da se kaže da jesmo ,jer nakon vojske a za vreme bombardovanja smo se bogami družili koliko smo mogli ,i mogu da se pohvalim da sam našao dobrog druga .
 Pa bogami odstražario sam u Škofljici oko 40-tak dan i u kasarni nedelju dana ,a posle pravac Postojna .Bolje je bilo u Ljubljani u Postojni zima bila čak i u junu 89 morali u bluzama da se postrojavamo ujutro .
 Kako ste mi vi sada ,jel izlaziš na kraj sa Aboridžinima .Jesi li našao neke gene iz tvoje klase do sada?

Dragi prijatelji ja sam zbog Skofljice umalo nadrljo! Menjali smo Nastavnu bateriju koja je bila da li na Rtu Kamenjaku ili na nekoj vezbi! I sami znate kakav je rezim bio u Skofljici.Moralii su da se najave iz Ljubljane ko dolazi! Ja sam bio razvodnik straze pa sam danju uglavnom spavao i sto je najbolje nisam se uopste brijao! Jednog dana budi me moj genic,kaze dosli su po nas idemo u kasarnu.Ja sa 16-dnevnom bradom u 110-tku,vozac je priterao uz sam ulaz u zgradu samo da otrcim na prvi sprat,kad za inat naletim na Vrabica koji je tada bio major i bezbednjak!Nije mogao ocima da veruje!Drao se kao lud!Pozvao me na raport preko kapetana,sva sreca tada se u kasarni dogodila neka tuca i to bas kod nas u bateriji pa je zaboravio.Pozdrav svima od 87/88!
Ma Škofljica je bio zakon za nas iz Nastavne ,jedva smo čekali da odemo ,mir, tišina, nema starešina ,noću jedna straža (mislim trebalo je biti tri )ali ova dva su bila u trpezariji na toplom jer je nas septembarce hvatala zimska straža.Niko ne dolazi noću ,kažem milina .Jeste da su nas na početku poplašili sa onim diverzantskim upadom tu oko 70-tih(već se i ne sećam svega)ali čim postaneš džomba i vidiš da tu ne mrda ništa osim ježa nije bilo problema .Čak smo jednom pred novu godinu otišli i u disko lokalni ,i šta se desilo ,pa naravno tuča ,šta vojnika može da zadesi ?,mi se udvarali devojkama a slovenci nas počeli provocirati a imali smo blizance iz bosne martovce kojima nije trebalo puno (tri piva)i da vidiš kako lete batine,odmah se zvala policija ,ali smo mi zbrisali na vrema nazad do kasarne ,a sutradan se najavila poseta Vrabića sa našim LJupčetom.I propitivanje a mi složni nismo mi bili .E od tog dana su nas posećivali redovno čak i noću tako da me taj period straže i ne podseća na neški lep doživljaj(kada imaš svaki dan kontrolu),Ali bilo mesec dana i gotovo bilo .Kasnije su neki naši martovci pred kraj pogledali šta se nalazi u magacinima sa oružjem koje smo čuvali ,da vidiš pretresa u kasarni ,cela kasarna prevrnuta naopačke.Bilo je doživljaja tamo i lepih i manje lepih ali kada sada pogledamo unazad sve je to jedan lep doživljaj i uspomena.

Samo da te ispravim bila su dva strazarska mesta,jedno na kapiji a drugo na brdu iznad magacina! U selo smo i mi isli u nabavku Very Happy!
Gde je otisla VP1478 posle dogadjaja u Sloveniji?
Na vrh Go down
giulio1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2016-01-06
M(j)esto Bečej

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   23.01.16 0:22

@mongolac (citat):
@giulio1970 (citat):
@mongolac (citat):
@giulio1970 (citat):

Samo da te ispravim bila su dva strazarska mesta,jedno na kapiji a drugo na brdu iznad magacina! U selo smo i mi isli u nabavku Very Happy!
Gde je otisla VP1478 posle dogadjaja u Sloveniji?
Ne znam gde je otišla ,ja sam 1989 u martu otišao u postojnu u prekomandu sa dvojicom drugova i nisam se čuo ni sa kim od te generacije osim sa jednim koji je nakon vojske otišao u oficirsku školu i posle sam ga video u Nosom Sadu u kasarni na vežbi kada sam bio.A gde je prebačena ta 1478 zaista ne znam ,ni Katić mi nije rekao da li zna nešto o tome.
Na vrh Go down
Lazo30/2
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 222

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   23.01.16 23:15

Pozdrav, VP 1478 je posle dogadjaja u Sloveniji dislocirana u Banja Luku.
Na vrh Go down
Lazo30/2
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   09.02.16 17:54

@Lazo30/2 (citat):
Pozdrav, VP 1478 je posle dogadjaja u Sloveniji dislocirana u Banja Luku.
Dolaskom u Banja Luku, izvrseno je spajanje sa VP 5803 iz BL i od tada(12.08.1991) prestaje da postoji VP 1478 LJ.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2015-01-17

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   12.02.16 12:45

Da li znas kako su izasli iz kasarne,nadam se bez gubitaka?
Na vrh Go down
Lazo30/2
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   16.02.16 1:00

Da, naravno bez gubitaka, ali ne u kompletnom sastavu. Neki su otisli pre, neku su ostali taj dan u Ljubljani, a veci deo je bezbedno stigao na odrediste.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   16.02.16 18:40

Plavci super ste ali gde su ostali maslinasto zeleni
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2015-06-22

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   25.02.16 14:53

Di završiše moji ćuftari??!!ima li koga??
Ima li tko Dobićevu sliku.,što je snjim?
Na vrh Go down
BezzzO
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-07-11
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   25.02.16 19:26

cheers
@Rade Aksentic (citat):
Plavci super ste ali gde su ostali maslinasto zeleni
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   25.02.16 19:41

BezzzO,  dobro dosao na forum! Imas li tehnickih problema kod postavljanja postova ili ti samo radi tipka za smajlice?
Na vrh Go down
krstevski
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-12-08
Dob : 45
M(j)esto DELCEVO RM

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   07.03.16 23:52

@Riki Š (citat):
Diverzantski odred??? Ima li ko?
ako si ti Rikardo Skoric i ako si ti i jos neki zadnji  otisli za Zagreb u Marsal Tito a tamo su bili nasi diverzanti. poz.
Na vrh Go down
Danko
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-20

KomentarNaslov komentara: Budalina   20.10.16 18:25

@vladimir kostić beograd (citat):
87/88,septembarac,1478/2,20/3A4,kapetan Vojislav Cigulajkić,vodnik I klase Koštić,aktivni desetar Mahmudbegović Mevludin! Skoro sam bio u Ljubljani kasarna je dogradjena! Najači utisak na mene
je ostavio zastavnik Dobić koji je komandovao kuvarima! Kad je on bio dežurni od njegovog glasa se 
treslo celo Polje!

Drao se ko nenormalan.
Na vrh Go down
Danko
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-20

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   20.10.16 19:36

@giulio1970 (citat):
@igor klančnik (citat):
Pozdravljeni svi, ja sam bio u bratstvo i jedinstvo od marta 1988 do 1989 vp 1478 nastavna baterija, a onda na razglasu. ako me se neko seča javi se molim. Bilo nezaboravno vreme, nezaboravna godina..  Vladimire i ja se sečam zastavnika Dobića iz kuhinje i njgovih velikih komada mesa, da smo jih jedva videli..

Pozdravljam te Igore ja sam bio septembarska 88/89 u nastavnoj ,naravno fazan kada si ti već bio tamo ali te se nešto ne sećam 
 sećam se neke braće Bikić desetar je bio jedan a bio je i jedan mađar samo mu ne znam ime .Inače ja sam otišao sa još dva druga u prekomandu u Postojnu u martu 89.Drago mi je da sam eto nabasao na tebe na ovom forumu zaista je billa nezaboravna godina u nastavnoj ta 88/89.
Đulijano Kolompar??
Ja sam Danko iz Sarajeva. Sada živim u NS
Sjetićeš bili smo na straži u Škofljici, Mislim da sam te jednom prilikom isprepadao kada si došao na smjenu.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Today at 19:10

Na vrh Go down

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 9/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
» kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Karaule u HR
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič