FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
vojniks
Gušter
Gušter

Broj komentara : 71
Član od : 2012-05-20

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   31.12.14 12:31

Ja sam kuharima davao i primao odijela nova i za pranje, ako misliš na vodnika u staroj zgradi(magacin robe) iza komande znam tko je jer smo bili u kontaktu radi robe , ako misiš na nekog drugog   da  to nije bio Galunić iz Koprivnice koji je sa nama radio u servisu, sa  menom je prije dolaska u indendantski vod  u bateriji kod kap Krajoskog bio jedan iz Nikšića Rakočević.A kuhara GREGA vjerojatno se sjećaš?
Na vrh Go down
Desko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-12-30

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   31.12.14 19:01

kako te se ne sjecam moj dobri gene povezao sam neke kockice a rakocevica gledam i u niksicu mico mu je ime pa on je tada bio na liniju kad je dobic naletio i bacio tacnu.a znas li za ovo 22decembra kad je bila totalna zabrana izlaska u grad i svijetla samo ratna pobjegnem ja u grad bio sam nasao neku ribu i vracao se oko 1posle ponoci koliko je bilo mracno promasim tamo dje je bila niska ograda nego odem dje je bila visoka 3m.najmanje popnem se i taman kad sa htio da prebacim drugu nogu. Iz mraka cujem stoj pucacu ja se iz straha bacim dolje neznam ni dje ni kako uglavnom prodjem odlicno i taman se spremao da ustanem nesto mi pod vrat dovati ledno.kad sam jos cuo glas i shvatim da je kosovar i mîslim ubi me ovaj i jos ce dobit 15dana nagradnog.pola sata nikad duzih u zivotu ja mu kazem da me vodi dez.ali nece sve sam mislio gotov sam i na posletku me pustio ali dok nijesam prisao prvoj zgradi bojao sam se pucace mi u ledja.odakle si ono ti cime se bavis jesi zenjen i familiju jesi li formira.srěcni ti nastupajuci praznici tebe i tvojima.
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   31.12.14 20:08

A tek doček nove godine 90`91, vojnici iz auto jedinice totalno pijani ,dežurni bio Vrabič potpukovnik komandant kasarne danas u penziji slo vojske, izdao naređenje svi van u pidžamama  na čišćenje stakla , ne znam kolika je temp. bila ispod nule, nije bilo ugodno. santa Ako si u kontaktu sa Rakočevićem pitaj ga za neke detalje, je li se sjeća tko je sa njim bio u bateriji?
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2015-01-17

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   17.01.15 17:55

Ja sam otisao od Cigulajkica 88! Dobic i kuvari su bili sprat ispod! Nista nije lepse videti kako kuvari gaze strojevi korak  oko dva sata i ovaj se dere KURCINA ZEMLJACE! Ko je bio komanadant baterije iznad vas  90/91 i kako ste zavrsili sa povlacanjem! Vidim da je Slovenac u moje vreme bezbednjak major bio komadant kasarne, zna li neko kako se to zavrsilo! Prosao sam par puta skoro ,kasarna je tip top! Pitam ljude koji su bili od 88 do91! Pozdrav svima,najiskreniji!
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   17.01.15 18:24

Kad sam ja  bio  ,potpukovnik Vrabič  je bio komanadant, poslije sam na tv vidio kad je rat počimao da je komandirao jedan varaždinac , on je Vrabiču bio zamjenik, šta je bilo poslije ne znam , znam iz čitanja nekih foruma da je od te vojske nešto išlo u Bosnu, mislim  da je poviše bila vp 1478/2, ja sam do prekomande kod Dobića bio1478/3 hodnik nasuprot prije navedene(1kat) , bile su na tom katu 2 baterije trocjevnih topova ,poviše(2 kat) je bila jedinica kojom je zapovjedao jedan slovenac a to su bile strijele, 91 je dolazilo do nekih premještaja bile su pripreme za vojsku koja je trebala iz Vrhnike doć, diverzanti Mrkića su premješteni krajem 90 tih godina ,o  njima se  ništa nije znalo jedino se  po uniformi moglo zaključit da nije jedinica za pvo jer je kasarna i bila pvo i bio je raketni sistem neva instaliran(ovo je za one koji ne znaju za šta je kasarna bila namjenjena)
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 62
Član od : 2015-02-01
Dob : 48
M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   01.02.15 23:15

ima li neko od diverzanata mart 1988/1989?
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   02.02.15 20:30

vp/4653mart 88/89..komandir 2.diverzantskog voda marko mrkic porucnik po cinu
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   03.02.15 20:35

2. diverzanski vod leto 1988
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   03.02.15 20:37

diverzanski odred 1988

alexandar: komentar modifikovan dana: 08.02.15 17:03; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   03.02.15 20:48

2. diverzanski vod leto 1988

alexandar: komentar modifikovan dana: 08.02.15 17:04; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   07.02.15 10:13

87/88 u 1478/3 komadant je bio jedan nervozni brka,Makedonac,dok je Strelama komandovao jedan smesni Jagodinac( poznat po izjavi koju je stalno ponavljao Daj,cuj,vidi,resavaj).Po postovima zakljucujem da ga je nasledio Drago Dobrovc,jedan zajebani Slovenac,poznat da nas je terao da na -25 radimo jutanju fiskulturu napolju,naravno,goli do pojasa! Meni u 1478/2 je komandovao Vojislav Cigulajkic,pa me zanima da li je ostao 90/91?
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1902
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   07.02.15 10:54

@mongolac (citat):
87/88 u 1478/3 komadant je bio jedan nervozni brka,Makedonac,dok je Strelama komandovao jedan smesni Jagodinac( poznat po izjavi koju je stalno ponavljao Daj,cuj,vidi,resavaj).Po postovima zakljucujem da ga je nasledio Drago Dobrovc,jedan zajebani Slovenac,poznat da nas je terao da na -25 radimo jutanju fiskulturu napolju,naravno,goli do pojasa! Meni u 1478/2 je komandovao Vojislav Cigulajkic,pa me zanima da li je ostao 90/91?

Kolikor se spominjam tega leta v Sloveniji ni bilo tako nizkih temperature. Zelo je bila hladna zima 84-85.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   07.02.15 11:17

Nije bilo snega,ali je bilo hladno, posebno par dana,dobro se secam! Samo jednom je pao sneg!
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   07.02.15 11:29

@mongolac (citat):
1478/3 kap Krajoski,točno Dobrovc je bio u pitanju(umro je 2009nakon teške bolesti),a i Cigulajkić je bio u kasarni , znam te sve likove jer sam skinut 15.03.91
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   08.02.15 8:13

@Rade Aksentic (citat):
 Ako se dobro secam tebi je cata bio jedan visoki,mrsavi Beogradjanin!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   08.02.15 10:20

@vojniks (citat):
@mongolac (citat):
1478/3 kap Krajoski,točno Dobrovc je bio u pitanju(umro je 2009nakon teške bolesti),a i Cigulajkić je bio u kasarni , znam te sve likove jer sam skinut 15.03.91
Ali Dobic je bio nezaboravan,samo da znam da li je ziv! Jednom sam bio dezurni u bateriji a on kasarne! Jedino su on i zastavnik Zlatibor Markovic od nizih cinova bili dezurnii kasarne! Dolazi on u bateriju,vidi vire par cizama iz soske,pita,koji je ono k.....c zemljace! Ja mu kazem da ne mogu da udju jer su 56! Dizi tog sa nogama 56,pojavljuje se moj gene Zlicic Slobodan 213cm! Gleda ga Dobic i onda komentar,pa koliki ti je k.....c zemljace! uvek je bio cirkus sa njim! Osim jednog puta kada sam ga video uplasenog!Incident u kantini!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   08.02.15 14:58

@mongolac (citat):
@Rade Aksentic (citat):
I bio je jedan moj Beogradjanin,nabijen,kockasta faca,87 i drugi rumen snajperista!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   08.02.15 15:16

I najbolje gadjane na Rtu Kamenjaku i Straza u Skosljici!
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   08.02.15 15:34

@mongolac (citat):
I najbolje gadjane na Rtu Kamenjaku i Straza u Skosljic
I mi smo imali na kamenjaku gađanje, to je bilo predratno doba,tada je na vježbi bio čitav pvo 5 vojne oblasti jer je 6 flota bila u blizini, imali smo mi česta i noćna gađanja na črnom vrhu streljani koja je i danas u funkciji.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: KOJI JE OVO ROD VOJSKE   10.02.15 13:57

Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: KOJI JE OVO ROD VOJSKE?   10.02.15 13:59

Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: JESTE BIO JE SEPTEMBARAC 87 MNOGO DOBAR COVEK   10.02.15 14:02

@mongolac (citat):
@Rade Aksentic (citat):
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   10.02.15 21:03

@Rade Aksentic (citat):
@vladimir kostić beograd (citat):

Za one koji ne znaju metalni stup u pozadini iza leđa vojnika je služio za praćenje aviona, točnije bio je još jedan između kojih se sajla pomicala, topovima su se pratili avioni na toj žici (sajli)
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   11.02.15 18:18

@Rade Aksentic (citat):
Jun 88

Ovo smo septembarci 87 iz VP1478/2,inace bili smo na trocevcima,iza je zgrada gde ste bili vi(diverzanti),auto ceta,tehnicka sluzba i u uglu zgrade cvor veze plavaca! Slika je nastala negde krajem juna 88,znam da sam bio pomocnik dezurnog puka jer sam u cizmama! Na drugoj slici su i ljudi iz tehnicke sluzbe koji su sa nama bili u bateriji prvih 6 meseci! Kod njih smo se kupali u radionici kada smo hteli jer su nam davali kljuceve! Da,u pozadini druge slike se vidi legendarni toranj za pracenje meta! Pozdrav!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter

M(j)esto sabac,srbija

KomentarNaslov komentara: hvala u pravu si ovde smo mi bili a u prizemlju je abh vod,mozda jos nesto sto ti kazes veza,samo znam da je disciplina bila na visokom nivou i kasarna je bila kao nova,pozdrav   11.02.15 18:55

@mongolac (citat):
@Rade Aksentic (citat):
Jun 88

Ovo smo septembarci 87 iz VP1478/2,inace bili smo na trocevcima,iza je zgrada gde ste bili vi(diverzanti),auto ceta,tehnicka sluzba i u uglu zgrade cvor veze plavaca! Slika je nastala negde krajem juna 88,znam da sam bio pomocnik dezurnog puka jer sam u cizmama! Na drugoj slici su i ljudi iz tehnicke sluzbe koji su sa nama bili u bateriji prvih 6 meseci! Kod njih smo se kupali u radionici kada smo hteli jer su nam davali kljuceve! Da,u pozadini druge slike se vidi legendarni toranj za pracenje meta! Pozdrav!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Today at 9:11

Na vrh Go down

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
» kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Karaule u HR
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič