FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
AutorPoruka
titinudbas
Gušter
Gušter

Broj komentara : 90
Član od : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: Dugo me nije bilo. Dajem casnu pionirsku rec da cu od sada biti aktivniji..   08.12.12 0:48

Nije mi ova skica nesto jasna. U moje vreme, spavaone su bile i na levoj i desnoj strani, iduci na ulaz hodnikom levo. Moja spavaona je bila na levoj strani, i tu sam prespavao svo vreme dok nisam otisao u prekomandu na granicnu karaulu Kuzma. Mome komandiru druge cete,Porucniku Lukicu, ne secam se imena. Mnogo kasnije kroz razgovor sa mojim rodjakom Milenkom Todorovicem koji je u to vreme bio Kapetan neke klase, a bio je (mislim u Bistrici ??? nekoj kasarni) pricao o Porucniku Lukicu da je nakom par godina lecen i penzionisam zbog alkohola. Ako se neko seca, ili ga interesuje Kapetan Todorovic, on je sada penzionisani Pukovnik u penziji i zivi u BG od 1988 godine od kada su ga premesili iz Maribora u BG. Moram reci da me lepe uspomene i secanja vezu za tu kasarnu. U ostalom, ja sam svih ovih godina, bar dva puta godisnje prolazio kroz Maribor, upravo zbog lepih uspomena, i ako mi je pravi put preko Ljubljane. Sledece godine sam sebi zacrtao u plan da posetim KUZMU..... Pozdrav za sve Vas

http://speedy.sh/edgWT/Diploma-Folie1.JPG

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Dugo me nije bilo.   08.12.12 1:04

titinudbas

Zaista te nije dugo bilo, nisam ni znao da si već postovao, doduše pre sto godina. Dobrodošao po "drugi" put.
Ima li snega u Bijeljini? Laughing
pozdrav cheers
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   08.12.12 1:14

@missar (citat):
titinudbas

Zaista te nije dugo bilo, nisam ni znao da si već postovao, doduše pre sto godina. Dobrodošao po "drugi" put.
Ima li snega u Bijeljini? Laughing
pozdrav cheers

Hvala na dobrodoslici... Do sada snega nije bilo kod mene u Bjeljini, ali ga najavljuu od sutra. Pobegao sam ja jos prosle sedmice, na vreme, od Alpskog, Sentiskog i Bodense snega. Sta ima drug, grade li se gde nove kasarne, za buduca pokolenja. Pozdrav. Ziv i zdrav mi bio...

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   08.12.12 1:26

@titinudbas (citat):

Hvala na dobrodoslici... Do sada snega nije bilo kod mene u Bjeljini, ali ga najavljuu od sutra. Pobegao sam ja jos prosle sedmice, na vreme, od Alpskog, Sentiskog i Bodense snega. Sta ima drug, grade li se gde nove kasarne, za buduca pokolenja. Pozdrav. Ziv i zdrav mi bio...
Grade se kasarne ,samo tako ,ali vojske ni za lek.... Laughing
Zdrav i veseo bio, prijatelju.
cheers
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: Demant na sopstveni komentar....   12.12.12 19:25

@Kemo Specijalac (citat):
kako se zvao taj porucnik Lukic? u moje vreme (a to je tacno za 10 godina), 87, u Mariboru je bio potpukovnik Luka Lukic

Pisao sam o mom komandiru druge cete u kasarni Melje.... Sada, kada sam dobio pravu informaciju od sluzbe vojnih bezbednosti zelim reci prave podatke o kojemu se coveku radi. A to je, u to vreme, 1977 godine bio Porucnik LuCic Vlade. ( C, citati kao "carapa" Lucic Vlada je ziv i zdrav. Penzionisani Pukovnik Vojske Republike Srpske
koji zivi u Han Pijesak R:Srpska... Tek toliko da se na, da ne budemo u dilemi....

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988.   04.05.13 6:54

Ako je ovo slika sa svecane obaveze, onda sam i ja tu negde.

Specijalac.
Ovaj odgovor spada pod kasarnu Tone Tomšič.
Toliko malo podataka znam o ovoj slici da je to čudo.
Slika je nastala u jutarnjim satima dana 11.06.1988 godine u tvojoj kasarni Franc Rozman Stane ili kako smo je skraćeno zvali "Kadetnica".
Ovo je bilo polaganje svečane obaveze.
Ili kako ja imam naviku kazati potpisivanje ugovora sa Graničnim jedinicama JNA, he he he he....
Ovu sliku je slikao netko iz redova JNA.
Da JNA to nije organizirala nikda se ovoga ne bi mogao sjetiti.
Označio sam brojevima da se zna.
1. Naravno to sam ja.
Kada ovu sliku pogledam uvijek se sjetim kako mi u ovome trenutku nije kapa pala sa glave na stol, he he he he he he
Čudo da je ostala na glavi pod kojim je kutom stajala.
Pogledajte kako su mi oprtači razvukli košulju u stranu, opasač se podigao, he he he he
2. To je desetar iz moje čete, znam da je bio Srbin i drugo više ništa.
3. Ovaj nadobudni desetar nije iz moje čete.
Njega sam viđao u Mariboru kasarni Tone Tomšić ono u prolazu.
Nikada ga nisam vidio nasmijana.
Uvijek u nekoj žurbi i skoro uvijek sa ovim naočalama.
Interesantno je kako je gače visoko podigao tako je uvijek radio.
Mislim da je njegov posao u kasarni Tone Tomšić bio u komandi kasarne znam da kada bi prolazio pistom ili krugom kasarne je znao nositi neke bilježnice - knjige ili neke papirine u ruci.
Znao je imati bubuljičasto lice i sada se na ovoj slici vidi jedna crvena točkica.
4. Ovoga brkatoga zastavnika sam viđao u kasarni Tone Tomšić.
Gdje je i što je točno radio ne znam.
Znam sigurno da nije bio u mojoj četi.
5. Ovaj vojnik je iz moje čete, ime i prezime.!!!????
6. Ovo je vojnik Šetka Ahmet, on je iz Bosne i Hercegovine mislim iz Čapljine.
Naknadno je išao na kurs za razvodnike i desetare tako da je iz kasarne na granicu (mislim u Tolmin) otišao sa činom desetara.
7. Ovaj vojnik je također iz moje čete, ime i prezime...!!!!???

I ono naj zadnje gdje si ti tu negdje to je pitanje sada.
Vjerojatno negdje iza ovih ljudi.
U gužvi.
U poslu si bio.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   04.05.13 17:39

ja sam negde pored bine,cekam da potpisete pa da zasviramo...
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988.   06.05.13 18:59

Ja sam negde pored bine, čekam da potpišete pa da zasviramo...
Specijalac.
Onaj dimljak što se vidi iza ovih ljudi tamo, ako se ne varam menza, kuhinja ili tako nešto.!!!
Pošto si ti tamo bio kao kod kuće trebao bi to znati.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   06.05.13 19:24

Ovo je slika sa svecane obaveze klasi pre tebe - mart 88 - na istom mestu gde je bila i za tvoju svecanu obavezu...

Zgrada iza bine je trpezarija; pomenuti dimnjak je verovatno desno od bine...
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   18.05.13 20:06

Dana 18.05.1988. godine, srijeda, oko 21:00 sati uputio sam se vlakom prema Sloveniji, u grad Maribor, u kasarnu "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3, na odsluženje vojnog roka.
To je bilo prije 25 godine ili 9131 dana.
U kasarni sam se trebao javiti 19.05.1988. godine, četvrtak.
Prilikom ispraćaja milicajci su sa željezničkog kolodvora neke momke koji su me došli ispratiti priveli u milicijsku stanicu zbog pjevanja nekih pjesama.
Tako oni u miliciju ja u JNA.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   22.05.13 9:52

CRVENA JABUKA - INA NEŠTO OD SRCA DO SRCA

Znam da ovo nije mjesto za postavljanje pjesama na ovome forumu ali ovo sam tu morao postaviti.
Tko je u 5 mjesecu te 1988 godine došao u kasarnu "Tone Tomšič" imao je prilike slušati preko razglasa ovu pjesmu.
Ne znam tko je tada od vojnika radio u tom razglasu ali je ovu pjesmu od Crvene Jabuke puštao preko zvučnika i kroz jutro i poslije podne i od mila do nedraga.
Malo je falilo pa da i umjesto himne pusti ovu pjesmu dok se zastava dizala.
Ni danas je nemam običaj slušati.
Nemam je ni u kompjuteru.
Bilo mi je dovoljno da je slušam te 1988 godine.
Dovoljno do kraja života.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   22.05.13 12:49

@Vojnik Graničar (citat):

CRVENA JABUKA - INA NEŠTO OD SRCA DO SRCA

Znam da ovo nije mjesto za postavljanje pjesama na ovome forumu ali ovo sam tu morao postaviti.
Tko je u 5 mjesecu te 1988 godine došao u kasarnu "Tone Tomšič" imao je prilike slušati preko razglasa ovu pjesmu.
Ne znam tko je tada od vojnika radio u tom razglasu ali je ovu pjesmu od Crvene Jabuke puštao preko zvučnika i kroz jutro i poslije podne i od mila do nedraga.
Malo je falilo pa da i umjesto himne pusti ovu pjesmu dok se zastava dizala.
Ni danas je nemam običaj slušati.
Nemam je ni u kompjuteru.
Bilo mi je dovoljno da je slušam te 1988 godine.
Dovoljno do kraja života.
Pa vojniče zastava se nije dizala uz zvuke himne koliko se ja sječam.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   22.05.13 13:12

@šepa (citat):

Sigurno znam da himne nije bilo prilikom dizanja zastane u karauli "Ceršak".
Ali sad već nisam siguran da li je tako bilo u kasarni "Tone Tomšič".!?
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   22.05.13 14:32

@šepa (citat):

http://youtu.be/rIEDEqaIoas
Kažem nikad se nije dizala uz zvuke himne nego uz trubne melodije, ova je za dizanje zastave, ima i drugih na youtube-u
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   22.05.13 14:37

@šepa (citat):
@šepa (citat):

http://youtu.be/rIEDEqaIoas
Kažem nikad se nije dizala uz zvuke himne nego uz trubne melodije, ova je za dizanje zastave, ima i drugih na youtube-u
Sječaš li se kako je komandant Velimir Bajat ludio kad vojnik koji diže ili spušta zastavu ne učini to pravovremeno sa završetkom melodije?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   22.05.13 17:23

Seticu se ko je u tih meseci radio u Melju na razglasu i ko vam je zagorcavao zivot sa tom pesmom Smile ...

znam sigurno da je od septembra na razglasu radio vojnik Gorisek Dejan iz Zajecara
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   23.05.13 5:53

@šepa (citat):

Sječaš li se kako je komandant Velimir Bajat ludio kad vojnik koji diže ili spušta zastavu ne učini to pravovremeno sa završetkom melodije?

Šepa.
Toga se ne mogu sjetiti.
Možda nisam dobro obratio pažnju na to "pravovremeno spuštanje i dizanje zastave" pa nisam vidio reakciju kapetana I klase Velimira Bajata.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   28.05.13 13:01

Seticu se ko je u tih meseci radio u Melju na razglasu i ko vam je zagorcavao zivot sa tom pesmom Smile ...

znam sigurno da je od septembra na razglasu radio vojnik Gorisek Dejan iz Zajecara

Ne znam da li je JNA u kasarni imala svoje ploče i kasete sa glazbom ili je taj vojnik koji je to puštao preko razglasa donio nešto svoje glazbe pa je puštao preko razglasa ali je interesantno da mi nije u sjećanju ostala niti jedna pjesma iz recimo Srbije, Crne Gore, Makedonije, da ne spominjem Kosova toga pogotovo nije bilo.
Ali ova pjesma Crvene jabuke - Ima nešto od srca do srca, derala je od mila do negrada.
Nebi se iznenadio da taj vojnik koji je pušta nije bio iz krajeva gdje je palio i žario pjevač te grupe.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   28.05.13 13:29

muzika sa razglasa se pustala 99% sa kaseta.
Kasete su bile zaduzene od strane upravnika vojnickog kluba, a o tome sta ce se pustati odlucivao je na svoju odgovornost vojnik zaduzen za razglas tog dana (ako ih je bilo vise kao kod nas)
Ovo znam po tome sto je u vise navrata stigao paket (velicine boksa cigareta) sa 10ak kaseta, u zgradu vojnickog kluba;
u to vreme nismo zaduzili novi album Crvene Jabuke (bio je jako svez, tek izdat), ali smo ga i mi nabavili privatno, da bi neke pesme uvrstili u repertoar.
Verovatno je tako dosao do kasete i vojnik sa razglasa kod vas (ne secam se imena, mislim da je bio Crnogorac)

inace, sve sto nije stiglo JNA putevima u klub, moglo se pustati samo uz prethodno odobrenje nadleznog staresine;

Ja sam (kad je bio moj red u klubu) to pravilo postovao; da nisam, jednom prilikom sam mogao vrlo jako nagrabusiti Sad

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   28.05.13 14:27

Ne znam da li je JNA u kasarni imala svoje ploče i kasete sa glazbom ili je taj vojnik koji je to puštao preko razglasa donio nešto svoje glazbe pa je puštao preko razglasa ali je interesantno da mi nije u sjećanju ostala niti jedna pjesma iz recimo Srbije, Crne Gore, Makedonije, da ne spominjem Kosova toga pogotovo nije bilo.
Ali ova pjesma Crvene jabuke - Ima nešto od srca do srca, derala je od mila do negrada.
Nebi se iznenadio da taj vojnik koji je pušta nije bio iz krajeva gdje je palio i žario pjevač te grupe.
Znači ovaj Dejan Gorišek je meni puštao muziku, on je izgleda imao veći izbor jer se ja ne sječam pjesama sa razglasa osim ovih melodija sa podizanje i spuštanje zastave, ili mi nije bilo do muzike Laughing .
Sjetih se sad jednog drugog detalja, naime dok sam bio na obuci u Kasarni "Tone Tomšić", jedan vod vojnika koji nisu bili iz našeg bataljona, dolazio je jedan period (sedmicu-dvije) i uvježbavali su ispaljivanje počasne paljbe-plotuna kako se to zove.Zašto, je li bilo predviđeno da neko gine 1988. ne znam ali stotine plotuna je ispaljeno u krugu kasarne da bi zvučali ko' jedan. A našu kasarnu su koristili vjerovatno zato što je bila u industrijskoj zoni pa nisu mogli smetati građanima.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   28.05.13 14:59

Počasni plotun i nošenje medalja i ordena je bio dio protokola na sahranama boraca, penzionisanih i aktivnih vojnih lica (i možda još nekoga...) ukoliko porodica nije zahtijevala drugačije. Naravno taj zadatak je obavljala neka bolje obučena jedinica u lokalnom garnizonu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 17800
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   28.05.13 15:15

@šepa (citat):
Zašto, je li bilo predviđeno da neko gine 1988. ne znam ali stotine plotuna je ispaljeno u krugu kasarne da bi zvučali ko' jedan.

... Iz PS-a (1985.) (str. 271.):
Uz odavanje vojnih počasti, sahranjuju se: vojnici, vojnici po ugovoru, pitomci, lica iz rezervnog sastava koja izgube život na dužnosti, aktivne i penzionirane starješine, nosioci Partizanske spomenice 1941., španjolski borci, nosioci Karađorđeve zvijezde s mačevima, Belog orla s mačevima i Zlatne medalje Obilića.
Zatim, narodni heroji, Predsjednik i članovi Predsjedništva SFRJ, predsjednik Predsjedništva CK SKJ, predsjednik skupštine SFRJ, predsjednik SIV-a i drugi istaknuti funkcioneri.
Također i vojna lica stranih armija koja umru ili poginu u SFRJ, što se za svaki slučaj posebno regulira...
Znači, popis osoba koja su imala pravo na počasni plotun je bio poduži, a i često bi neki stari partizan umro, tako da je potreba za počasnim vodom bila veća nego što se možda misli.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   28.05.13 16:38

Verovatno su bili iz nase kasarne Kadetnica...

i u moje vreme, 87/88, preminulim vojnim licima, aktivnim i u penziji, su sledovale pocasti na sahrani - vrsta i kolicina prema cinu i rangu Sad

nekoliko puta sam bio zaduzen da odem pre sahrane i postavim mikrofon i manje ozvucenje (za govornike na sahranama preminulih vojnih staresina) ; uvek sam video i vod za pocasnu paljbu koji je opaljivao jedan ili nekoliko plotuna, ne secam se...
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   28.05.13 18:45

Pocasna paljba podrazumeva 3 plotuna sastav pocasne jedinice zavisi od cina - ranga preminulog (od odeljenja do mislim bataljona)
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   28.05.13 20:15

muzika sa razglasa se pustala 99% sa kaseta.
Kasete su bile zaduzene od strane upravnika vojnickog kluba, a o tome sta ce se pustati odlucivao je na svoju odgovornost vojnik zaduzen za razglas tog dana (ako ih je bilo vise kao kod nas)
Ovo znam po tome sto je u vise navrata stigao paket (velicine boksa cigareta) sa 10ak kaseta, u zgradu vojnickog kluba;
u to vreme nismo zaduzili novi album Crvene Jabuke (bio je jako svez, tek izdat), ali smo ga i mi nabavili privatno, da bi neke pesme uvrstili u repertoar.
Verovatno je tako dosao do kasete i vojnik sa razglasa kod vas (ne secam se imena, mislim da je bio Crnogorac)

inace, sve sto nije stiglo JNA putevima u klub, moglo se pustati samo uz prethodno odobrenje nadleznog staresine;

Ja sam (kad je bio moj red u klubu) to pravilo postovao; da nisam, jednom prilikom sam mogao vrlo jako nagrabusiti Sad

Specijalac.
Kada si upućen u glazbu i razglas evo jedno pitanje.
Zašto se recimo sa razglasa u kasarni nije puštala glazba od Slovenije do Makedonije, tako da za svakoga bude po nešto.
Nego kad se neko dokopa tog razglasa dere uvijek jedno te isto.
Recimo baš albanske muzike nikada nisam čuo, nisam čuo makedonske, slovenske....
Sad se pitam da li se na to gledalo u to vrijeme ili je opet bilo po onome kako kaže komandant bit će tako i nikako drugačije.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Today at 15:54

Na vrh Go down

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/16Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.