FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next
AutorPoruka
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   10.07.12 8:42

kod nas je bilo drugacije.gadjalo se iskljucivo iz lezeceg stava i to 3+6.prva 3 metka ispaljuju se u metu udaljenu 100m.Na taj nacin je trebalo utvrditi koliko je puska upucana i gde nosi u odnosu na centar mete.Moja je nosila gore desno, sva tri metka su zavrsila u gornjem desnom uglu mete. utvrdjerno je tako sto samo zajedno sa desetarima prisli meti i videli rezultate pogodaka. od ispaljenih 6 metaka za ocenu ja sam imao 5 pogodaka u metu ali su priznata 4 koji su grupisani u krugu od 16cm
Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 42
Član od : 2012-04-28
M(j)esto Mb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   10.07.12 9:08

U Radvanju nima više poligona i nema više strelišta .
Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter

M(j)esto Mb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   10.07.12 9:19

Moje iskustvo oko gađanja,

kada smo išli na gađanje bilo nas je oko 30 u redu u ležečem stavu. Pošto mi se nije dalo čistiti pušku odlučio sam, da neču pucati.

Ali dogodilo se neočekivano nakon prva tri metka koja su trebala da pokažu kako puška funkcionira, ja normalno nisam imao nijedan pogodak.

Kada smo krenuli sa pravim gađanjem imali smo, da ispucamo 10 metaka. A u mojoj meti našlo se dvanajst pogodaka i to sve jako blizu centra
iako sam ja u đepu imao svih 10 metaka i čistu pušku.

Tako sam zaradio tri dana nagradnog dopusta i još puška mi je bila čista. Pucali smo sa PAP om.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   10.07.12 9:21

@cxfan (citat):
Arrow U Radvanju nima više poligona i nema više strelišta . Exclamation Question

Arrow Arrow Arrow CXFAN...!!! sunny bounce Smile

Arrow Što se dogodilo sa strelištem i poligonom da ih više nama.!!??? Suspect Exclamation Question
Arrow Strelište je bilo jako dobro uređeno.!! Twisted Evil Shocked Smile Very Happy
Arrow Poligon na Radvanju mogu zamisliti da ga nema, šuma, ledina, ništa vrijedno ali strelište se moglo iskoristiti za potrebe Slovenske vojske..!!! Smile
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   10.07.12 9:36

Citat :
Arrow Arrow Arrow VLADIMIR...!!! sunny bounce

Kod nas je bilo drugacije.gadjalo se iskljucivo iz lezeceg stava i to 3+6.prva 3 metka ispaljuju se u metu udaljenu 100m.
Na taj nacin je trebalo utvrditi koliko je puska upucana i gde nosi u odnosu na centar mete.
Arrow Moja je nosila gore desno, sva tri metka su zavrsila u gornjem desnom uglu mete. Smile
Arrow Utvrdjerno je tako sto samo zajedno sa desetarima prisli meti i videli rezultate pogodaka. Smile

Od ispaljenih 6 metaka za ocenu ja sam imao 5 pogodaka u metu ali su priznata 4 koji su grupisani u krugu od 16cm.

Arrow VLADIMIR...!!! sunny bounce
Arrow Nikada nitko od vojnika, razvodnika, desetara, mlađi vodnika, vodnika.......,
nije otišao sa nama do mete da provjere što smo pogodili u meti.!!!! No Embarassed Suspect

Arrow NIKADA....!!! Embarassed pale No Suspect
Arrow Pisalo se bez veze, od oka, izmišljali su, lagali, maslali, kako hoćeš, kakvi oficiri takva i vojska a usput i država.... Twisted Evil Rolling Eyes Smile Very Happy
Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter

M(j)esto Mb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   10.07.12 9:39

Puno se toga izmenilo u 20 i kusur godina. Zemljište je bilo brzo nakon rata preneseno na opštinu. Pošto ja neznam baš tačno gdje je strelište bilo, ne mogu ti dat tačan odgovor što je sada tamo.

Mogu ti samo reč da su tamo u blizini niknuli hoteli i što šta - dođi pa vidi - bit ču ti vodič, a možeš i prespavati u bivšoj kasarni - kod mene ako hočeš.

Inače moram da ti kažem da sam ja posjetio prije mjesec dan kasarnu gdje sam ja služio i bio jako razočaran. Dom JNA srušen, mjesto u razsulu a u kasarni brdo brdo brdo gvođurije i skoro ništa vojnika.

Kada sam služio bilo je gostionica, slastičarni i slični stvari na svakom koraku a sada sam jedva našao gostionicu da pojedem ručak.

Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   10.07.12 19:12

Kakvo je to bojevo gadjanje kad neznas koliko si puta pogodio metu? ZEZANJE?
Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter

M(j)esto Mb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   10.07.12 19:57

Bilo kako bila ali ova tri dana su bila fantastična pa makar sam jih izgubio kasnije zbog kazne.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   12.07.12 8:31

@vladimir (citat):
Arrow Kakvo je to bojevo gadjanje kad neznas koliko si puta pogodio metu? ZEZANJE? Exclamation Question Suspect No Embarassed pale

Arrow VLADIMIRE... sunny bounce
Nije do mene niti do vojnika iz moje II motorizovane čete iz Maribora - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988..

Tada je sve dokumente JNA falsificirao tadašnji podporučnik JNA, REDŽA NAIM ili kako se piše na Albanskome REXHA NAIM.
Arrow Možeš ga vidjeti ovdje na slici drugi sa desne strane: Arrow http://www.kosovopolice.com/repository/docs/UPRAVAZAJAVBNIRED.pdf.
Arrow Arrow Arrow On je sada Policijski podpukovnik u kosovskoj policiji.!!! Smile Very Happy bounce
Arrow Lagao je državu Embarassed , lagao je JNA Embarassed , lagao je kapetana kasarne Embarassed , lagao je nas Embarassed , lagao je sebe i sve oko sebe Embarassed No pale ....
Ja nisam mogao vjerovati kako on to laže da nisam slučajno bio prisutan kada je izvještavao kapetana VELIMIRA BAJATA.
Kažem ti nitko od nas nije došao do mete i vidio što je pogodio u meti, nitko nikada...
Rexa Naim ili Redža Naim je ocjene iz gađanja izmišljao tako da ti službeni dokumenti JNA iz tog vremena su prava izmišljotina..
Pada mi na pamet ako je on kao podporučnik tako izmišljao kao su to tek radili oni što su po činu jačio od njega...!!!???
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 47
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Gađanje na Radvanju   12.07.12 16:52

@Vojnik Graničar (citat):
@vladimir (citat):
Arrow Kakvo je to bojevo gadjanje kad neznas koliko si puta pogodio metu? ZEZANJE? Exclamation Question Suspect No Embarassed pale

Arrow VLADIMIRE... sunny bounce
Nije do mene niti do vojnika iz moje II motorizovane čete iz Maribora - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988..

Tada je sve dokumente JNA falsificirao tadašnji podporučnik JNA, REDŽA NAIM ili kako se piše na Albanskome REXHA NAIM.
Arrow Možeš ga vidjeti ovdje na slici drugi sa desne strane: Arrow http://www.kosovopolice.com/repository/docs/UPRAVAZAJAVBNIRED.pdf.
Arrow Arrow Arrow On je sada Policijski podpukovnik u kosovskoj policiji.!!! Smile Very Happy bounce
Arrow Lagao je državu Embarassed , lagao je JNA Embarassed , lagao je kapetana kasarne Embarassed , lagao je nas Embarassed , lagao je sebe i sve oko sebe Embarassed No pale ....
Ja nisam mogao vjerovati kako on to laže da nisam slučajno bio prisutan kada je izvještavao kapetana VELIMIRA BAJATA.
Kažem ti nitko od nas nije došao do mete i vidio što je pogodio u meti, nitko nikada...
Rexa Naim ili Redža Naim je ocjene iz gađanja izmišljao tako da ti službeni dokumenti JNA iz tog vremena su prava izmišljotina..
Pada mi na pamet ako je on kao podporučnik tako izmišljao kao su to tek radili oni što su po činu jačio od njega...!!!???
Čitam ovo i iako smo gađali na istom poligonu ne sječam se kako su se brojali pogodci. Mi smo na Radvanju gađali i mete koje padaju kad ih pogodiš, te se povremeno pojavljuju i nestaju kao vojnik (silueta).Posebna priča je bilo noćno gađanje, e to je bilo rasipanje municije.Sječam se da je bilo užasno hladno, decembar u Mariboru, dok smo u podnožju strelišta čekali na red, posmrzavali smo se tako da je por. Šokec u jednom momentu naredio da trčimo lagano u krug jer nismo mogli rukovati sa oružjem od hladnoće.Mete za noćno gađanje su takođe siluete koje mala svjetlost povremeno obasja kao plamen iz cijevi, kao da pucaju, tada treba reagovati i brzo nanišaniti, ali malo koja meta je pala, osim silueta mitraljesca koje budu malo duže osvjetljene jer on kao puca rafalno.E sad zadatak za vojnika graničara, mi smo išli na vježbu tokom koje smo izveli i usiljeni marš mislim oko 50 km jer smo cijeli dan i skoro cijelu noć pješačili, sada se jednostavno ne mogu sjetiti gdje smo išli da li je to bio Ptuj ne znam, spavali smo u sali osnovne škole, pa ako si išao na taj marš zaviri malo u svoj dnevnik.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   13.07.12 7:48

Citat :
Arrow Arrow Arrow ŠEPA - KARAULA "ŠPIČNIK"...!!! sunny bounce

Čitam ovo i iako smo gađali na istom poligonu ne sječam se kako su se brojali pogodci.
Mi smo na Radvanju gađali i mete koje padaju kad ih pogodiš, te se povremeno pojavljuju i nestaju kao vojnik (silueta).
Posebna priča je bilo noćno gađanje, e to je bilo rasipanje municije.
Sječam se da je bilo užasno hladno, decembar u Mariboru, dok smo u podnožju strelišta čekali na red, posmrzavali smo se tako da je por.
Šokec u jednom momentu naredio da trčimo lagano u krug jer nismo mogli rukovati sa oružjem od hladnoće.
Mete za noćno gađanje su takođe siluete koje mala svjetlost povremeno obasja kao plamen iz cijevi, kao da pucaju, tada treba reagovati i brzo nanišaniti, ali malo koja meta je pala, osim silueta mitraljesca koje budu malo duže osvjetljene jer on kao puca rafalno.
E sad zadatak za vojnika graničara, mi smo išli na vježbu tokom koje smo izveli i usiljeni marš mislim oko 50 km jer smo cijeli dan i skoro cijelu noć pješačili, sada se jednostavno ne mogu sjetiti gdje smo išli da li je to bio Ptuj ne znam, spavali smo u sali osnovne škole, pa ako si išao na taj marš zaviri malo u svoj dnevnik.

Arrow ŠEPA..!!! sunny bounce
Ovo je poligon za gađanje na kojem smo bili u mjestu Radvanje (to su ovih 5 travnjaka nanizanih jedna iznad druge).!!!
Arrow Arrow Arrow https://maps.google.hr/maps?hl=hr&ll=46.533477,15.609233&spn=0.010672,0.019205&t=h&z=16 Smile Very Happy bounce
Mada na karti piše da se službeno to mjesto zove "RAZVANJE" a do poligona za gađanje vodi ulica koja se zove "STRELIŠKA CESTA"...

Arrow Arrow Arrow Ja se sjećam da dok smo mi čekali red za gađanje u podnožju poligona za gađanje bili smo gladni ajme, pojeo bi kruha staroga 10 dana samo da ga je bilo.
Tu ispod poligona za gađanje je bila jedna privatna kuća i ispred te kuće je bilo ograđeno dvorište u kojemu je bilo nekih voćaka.
Ja više nisam mogao izdržati od gladi i ušao sam u to dvorište i ubrao nekoliko tih voćaka (sada se ne mogu sjetiti što je to bilo) mada su bile zelene i neukusne ja sam ih jeo samo da zavaram glad.
Kasnje nas je vidio vlasnik tih voćaka i prijavio nas je podporučniku REXHI NAIMU ili REDŽI NAIMU da smo mu ušli u dvorište i brali u njegovu dvorištu voće.
REXHA NAIM ili REDŽA NAIM nas je odmah okupio i zabranio da više ulazimo u taj voćnjak i beremo to voće jer da će uskoro iz Maribora doći kombi sa hranom te da se malo strpimo.

Kako su se brojali pogoci kod mene, ja sam to dobro zapamtio, također tko je odgovoran za brojanje pogodaka i evidentiranje svega toga, to je bio REXHA NAIM ili REDŽA NAIM, podporučnik moje II motorizovane čete u Mariboru, kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988.
Sve što je upisano da smo pogodili je izmišljeno..!!!
Ovo što spominješ noćno gađanje, to je istina, pucalo se bez veze, samo da pucaš, niti znaš ušto pucaš niti jesi li pogodio niti na kojoj je udaljenosti.
Dobro si rekao R A S I P A N J E - M U N I C I J E ....
A što se tiče ovog tvoga "usiljenog marša od 50 kilometara", nisam ja tu bio niti sam ja tu išao, niti smo spavali u sali osnovne škole.!!! Exclamation Rolling Eyes

Arrow I za kraj Arrow ŠEPA evo ti jedan Arrow + za tvoj "usiljeni marš od 50 kilometara" te ti reputaciju podižem sa Arrow 8 na Arrow 9.!!! Smile Very Happy
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 47
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Melje   13.07.12 19:14

@Vojnik Graničar (citat):
Citat :
Arrow Arrow Arrow ŠEPA - KARAULA "ŠPIČNIK"...!!! sunny bounce

Čitam ovo i iako smo gađali na istom poligonu ne sječam se kako su se brojali pogodci.
Mi smo na Radvanju gađali i mete koje padaju kad ih pogodiš, te se povremeno pojavljuju i nestaju kao vojnik (silueta).
Posebna priča je bilo noćno gađanje, e to je bilo rasipanje municije.
Sječam se da je bilo užasno hladno, decembar u Mariboru, dok smo u podnožju strelišta čekali na red, posmrzavali smo se tako da je por.
Šokec u jednom momentu naredio da trčimo lagano u krug jer nismo mogli rukovati sa oružjem od hladnoće.
Mete za noćno gađanje su takođe siluete koje mala svjetlost povremeno obasja kao plamen iz cijevi, kao da pucaju, tada treba reagovati i brzo nanišaniti, ali malo koja meta je pala, osim silueta mitraljesca koje budu malo duže osvjetljene jer on kao puca rafalno.
E sad zadatak za vojnika graničara, mi smo išli na vježbu tokom koje smo izveli i usiljeni marš mislim oko 50 km jer smo cijeli dan i skoro cijelu noć pješačili, sada se jednostavno ne mogu sjetiti gdje smo išli da li je to bio Ptuj ne znam, spavali smo u sali osnovne škole, pa ako si išao na taj marš zaviri malo u svoj dnevnik.

Arrow ŠEPA..!!! sunny bounce
Ovo je poligon za gađanje na kojem smo bili u mjestu Radvanje (to su ovih 5 travnjaka nanizanih jedna iznad druge).!!!
Arrow Arrow Arrow https://maps.google.hr/maps?hl=hr&ll=46.533477,15.609233&spn=0.010672,0.019205&t=h&z=16 Smile Very Happy bounce
Mada na karti piše da se službeno to mjesto zove "RAZVANJE" a do poligona za gađanje vodi ulica koja se zove "STRELIŠKA CESTA"...

Arrow Arrow Arrow Ja se sjećam da dok smo mi čekali red za gađanje u podnožju poligona za gađanje bili smo gladni ajme, pojeo bi kruha staroga 10 dana samo da ga je bilo.
Tu ispod poligona za gađanje je bila jedna privatna kuća i ispred te kuće je bilo ograđeno dvorište u kojemu je bilo nekih voćaka.
Ja više nisam mogao izdržati od gladi i ušao sam u to dvorište i ubrao nekoliko tih voćaka (sada se ne mogu sjetiti što je to bilo) mada su bile zelene i neukusne ja sam ih jeo samo da zavaram glad.
Kasnje nas je vidio vlasnik tih voćaka i prijavio nas je podporučniku REXHI NAIMU ili REDŽI NAIMU da smo mu ušli u dvorište i brali u njegovu dvorištu voće.
REXHA NAIM ili REDŽA NAIM nas je odmah okupio i zabranio da više ulazimo u taj voćnjak i beremo to voće jer da će uskoro iz Maribora doći kombi sa hranom te da se malo strpimo.

Kako su se brojali pogoci kod mene, ja sam to dobro zapamtio, također tko je odgovoran za brojanje pogodaka i evidentiranje svega toga, to je bio REXHA NAIM ili REDŽA NAIM, podporučnik moje II motorizovane čete u Mariboru, kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988.
Sve što je upisano da smo pogodili je izmišljeno..!!!
Ovo što spominješ noćno gađanje, to je istina, pucalo se bez veze, samo da pucaš, niti znaš ušto pucaš niti jesi li pogodio niti na kojoj je udaljenosti.
Dobro si rekao R A S I P A N J E - M U N I C I J E ....
A što se tiče ovog tvoga "usiljenog marša od 50 kilometara", nisam ja tu bio niti sam ja tu išao, niti smo spavali u sali osnovne škole.!!! Exclamation Rolling Eyes

Arrow I za kraj Arrow ŠEPA evo ti jedan Arrow + za tvoj "usiljeni marš od 50 kilometara" te ti reputaciju podižem sa Arrow 8 na Arrow 9.!!! Smile Very Happy
Spustio sam se ovom satelitskom snimkom od Radvanja do Melja, i zamisli naša pista se sada zove "Trg izgnancov" ili Izbjeglički trg", mogu si misliti ćemu je kasarna služila tokom ovih "naših ratova"

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988   25.08.12 8:08

Citat :

CXFAN...!!!
Nikako da mi odgovoriš što se nalazi u objektu pod brojem 12.!!!???

@cxfan (citat):
DOBRO JUTRO - ENO NIJE ME BILO NEKO VRIJEME.
u BROJU 12 NALAZI SE ILI SE JE NALAZILA PEKARA. PROSTOR JE MALO POVEČAN I MALO PRODUŽEN.
A DALI TA PEKARA SADA RADI ILI NE NEZNAM JE NEŠTO BAŠ NE MIRIŠE U POSLJEDNJE VRJEME IZ NJE.
CXFAN

Arrow Arrow Arrow CXFAN...!!!
Taj objekat je i bio namjenjen za prehranu, to je bila menza JNA, ili trpezarija JNA, kako hoćeš, tako da me ne čudi Rolling Eyes Suspect što su to prenamjenili za pekaru.!!!
Znači sad radiš u sred kasarne bez mogučnosti da nabaviš komada kruha u blizini. Smile Very Happy Rolling Eyes Wink
A nekada se tu tako dobro jelo Twisted Evil , a vrlo rijetko smo imali mogučnost da se najedemo.!!!
Tek kad smo otišli na karaule došli smo do dobre hrane i mogli jesti koliko nas je volja pa i uzimali iz skladišta bez znanja i dozvole...
Na vrh Go down
nokru
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-09-20
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   20.09.12 20:19

Pozdrav! ovaj forum me nekako bacio u sjetu hehehe! ja sam bio u toj kasarni 87/88 septembar,prilikom dolaska boravio sam u zgradi 1 zatim u zgradi 9 pa nakraju u zgradi br 2. mene zanima dali se netko sjeća i zna nešto o jednom slovencu mislim da se preziva Orel ili tako nešto,on se skinuo u 5mj '88.bio je desetar u zgradi br 2! evo pratim ovaj forum i fakat mi budi sjećanja uh!hehehe Very Happy Smile
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   20.09.12 22:39

Pozdrav, Nokru, i dobrodosao na forum...

bili smo ista klasa, ali druga kasarna...u Melju mi je ostao u secanju jedan ogromni vojnik, kome nisu mogli naci cipele...Smile hodao je u patikama dok mu nisu napravili cizme

Je li vasa ceta bila u oktobru 87, posle zakletve, na Pivki (zdruzena takticka vezba Jesen 87) ?
Na vrh Go down
nokru
Gušter
Gušter

Član od : 2012-09-20
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   21.09.12 12:41

hvala! hahaha jel to ono di smo spavali u klaustrofobičnim šatorima nas 100?? znam da sam se probudio usred noći i nisam znao di sam jer smo bili natiskani ko sardine,fakat me uhvatila panika hehehe Laughing
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   22.09.12 1:50

jedna ceta iz Melja je bila sa nama iz (tada) Klavore na tom terenu, kao fazani...mi nismo imali sator za 100, nego vise satora po 5-6 ljudi...secam se samo da sam u svom satoru jedini ja govorio neki slovenski jezik Smile
Na vrh Go down
bubamara
Gušter
Gušter

Član od : 2012-10-29
Dob : 48
M(j)esto Valjevo

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   29.10.12 17:35

pozdrav za forumaše...ja sam bio pripadnik 2. čete...u kasarni tone tomšić...generacija septembar 87/88...inače sam iz Valjeva...vozač kamiona...Kapetan Fazlija šabanović mi je bio prvi komadnir čete,a,komandir voda je bio aktivni vodnik Kipić Zlatko....tek kasnije dolazi p.por.Redža Naim,za komandira voda...interesantan je bio susret kap.Šabanovića i Redže Naima,kad se Redža tek javio na dužnost....Kap.Šabanović,bio je jedan boem,možda više alkoholičar,nego boem..al je bio šmeker..jedini je ona na posao dolazio u civilnom odelu..kad mu se hoće,oblačio je uniformu...svi su mu sve tolerisali...inače,sva odela koja je nosio,bila su firmirana...znači,onaj stari šmeker..kaldrmaš...koga je alkohol upropastio...!..dolazi Redža,javlja se Šabanoviću na dužnost...a,ovaj ga gleda,i pita-koji si ti?..šta si ?...Redža mu se predstavlja,da je p.por..itd...ovaj ga gleda i kaže...znaš šta ja radim p.poručnicima...vako ih skidam sa Qurca...ima dosta interesantnih detalja o njima...al,eto..nekom drugom prilikom...inače,por.Šokeca,izuzetno cenim...vozio sam ga dosta puta.pričali smo o privatnim stvarima,i smatram da on i por.Milošević,iz 1. čete su imali najveću širinu...oni su vojsku doživljavali,kao nauku..Šokec je imao jedan normalan,i sređen život...u to vreme,je imao troje dece...!..on je došao u 2. četu,a,Redža je mislim otišao u minobacački vod...inače,ja sam bio u spavaonici,gde smo bili samo nas četvorica...Krašnja Igor,vodnik...Milan Timek,četni evidentičar,iz Beogradaja kao vozač...sa Krašnjom je bio haos..svako veče ga prskam dezodoransom,jer je spavao blizu mene...inače,je isto bio sasvim ok lik...on je iz Nove Gorice,slovenac...eto,samo ukratko..drugi put više...podatak,za Vijnika Graničara,da je kap.Milića žena,radila u kantini..i dal se seća,kad su došli,kao fazani,kad su se prijavljivali,ko ima položen vozački ispit....pravio se spisak...e,posle su ti sa spiska,išli kad treba da se radi nešto u auto parku...mažu gume kamiona imalinom,čiste kamioni,nose akumulatori..itd...Wink

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   31.10.12 0:37

bubamara...dobrodosao na forum...

kao i u prethodnom slucaju, bili smo u isto vreme u istoj klasi u istom gradu u istom rodu vojske u razlicitim kasarnama

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   02.11.12 15:32

Bubamara pozdrav! cheers

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   02.11.12 18:39

Bubamara!!!

Gušter
Gušter

Član od : 2012-10-29
Dob : 48
M(j)esto Valjevo

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   05.11.12 10:59

ima jedna zanimljiva priča,kako je kap.Šabanović ispalio Redžu....pošto se četni magacin godinama nije sređivao,najavljen je bio dolazak GIN-e,u kontrolu...i naravno,Šabanović naredi Redži,da se sredi magacin...stanje u magacinu haos..i viška..i manjka...Redža uzme par vojnika,i oni su bukvalno danima od ujutro do kasno uveče sređivali...brojali..ma,haos...!..Šabanović se ni jednom nije pojavio za to vreme..!..Dolazi inspekcija..gledaju magacin..oduševljeni...i čestitaju Šabanoviću,kako mu je sređen magacin....a,Šabanović se zahvaljuje,i kaže,jbg...trudio sam se..a,malo mi je i p.por. Redža pomogao....ovaj hteo da pukne od muke..tresao sa ko jeb...na zečica...!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   05.11.12 15:27

Vojna hijerarhija, što češ uvijek u životu netko pokupi nečije lovorike, kao što netko maora iza nekoga počistiti govna!!!

Gušter
Gušter

Član od : 2012-12-02

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   02.12.12 0:40

Vojnik Mehmedovic Senad kasarna tone tomsic 4 Ceta radio u kotlovnici
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   02.12.12 0:43

Dok ti se ne pridruži neko koga znaš, pogledaj druge postove i slobodno se pridruži gdje ti je zanimljivo. Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Today at 17:39

Na vrh Go down

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/16Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna 'Tone Tomšič' 17.09.1986 - 17.09.1987
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.