FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kratke priče

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Kratke priče   04.10.11 10:31

Devojka:Idem na operaciju srca... jako se bojim!
Momak:Biće dobro ljubavi.
Devojka:Sada idem na operaciju, volim te jako!
Momak:(počne plakati) Volim i ja tebe... biće sve u redu mila!

Operacija je uspešno izvedena...

Devojka: Gde je on???
Majka: Zar ti nisu rekli ko ti je dao srce!
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re;kratke price   07.10.11 20:55

Ja cu kaplare, a sta drugo nego o ribolovu.(statisticke i jos neke podatke sam koristio iz tekstova Mise Djonica velikog zaljubljenika u prirodu i riibolov,)
ALASI(ribari)
Covek se ribolovom bavi od svog postanka.Najvise alasa koji su ziveli od ovog posla je bilo u Zemunu.I sada se ovim poslom bave tek njih nekolicina sa podrucja Beograda.Postoji podatak da je pre jednog veka bas u Zemunu bilo najvise alasa,odnosno preko 500 porodica su se bavile iskljucivo, ovim poslom.ALAS-recni ribar,je rec madjarskog porekla odomacena kod nas.Nemci sa Dunava su alase zvali-fisher.A ribari kazu,"alas nije covek,on je alas"Dunavski ribari po definiciji su bili individualci,radili su sami.Udruzivali su se jedino kada su radili posebnim alatima kad se lovi u Apatinu.Ranije je svaki pojedinac u grupi imao "svoj komun" i kuvao je za sebe,a u skorije vreme po nekoliko njih kuva zajedno , a za duzi posao na reci obavezan je kotlic.Od alasa se moza mnogo nauciti: kuvanje, specijaliteti,razne prirodne pojave,zivot zivotinja i riba.....
Vec sam rekao da je u davnije vreme kad su ljudi ziveli od ribarenja, najvise njih bilo u Zemunu i Beogradu, zbog Pancevackog rita koji je obuhvatao 40000 hektara pod vodom.Cak su i apatinski Nemci, poznati ribari, u sezoni lovili u Ritu.Ribari koji se nisu pridrzavali nepisanih pravila o lovu ribe proterivani su sa tog podrucja od strane drugih ribara.Ukoliko bi se usprotivili, dolazilo je do fizickog obracuna pa se govorilo da su ovi nelojalni ODNELI LITIJU,tj.dobili batine.
mozda nije kratka, ali verujem lepa prica cheers

aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 27.10.11 13:39; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   07.10.11 23:28

Potpisujem!

KomentarNaslov komentara: Re   07.10.11 23:37

ali da cujemo i tvoju pricu o barbama....brodicama ....rivi...morskim pasima... Wink
Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   07.10.11 23:44

Ajd kad nađem malo vremena biće i koja slika tongue

KomentarNaslov komentara: Re: kratke price   09.10.11 20:00

Neki se čovek zaustavio ispred cvećare kako bi naručio i poslao cveće za svoju majku, udaljenu 320 kilometara. Kada je izašao iz automobila primetio je uplakanu devojčicu koja je sedela na ivici trotoara. Upitao ju je u čemu je problem, a ona je odgovorila: “Htela sam da kupim crvenu ružu za mamu, ali nemam dovoljno novca.” Čovek se nasmešio i rekao: “Dođi, kupićemo ružu za tvoju mamu.” Naručio je cveće za svoju majku i kupio ružu devojčici. Na izlazu iz cvećare ponudio joj je da je odveze majci. Devojčica je rekla: “Prihvatam, ako možete. Povezite me.” Na to ga je vodila do groblja gde je položila ružu na svež grob. Čovek se vratio u cvećaru, opozvao isporuku, uzeo cveće koje je platio i odvezao se 320 kilometara do kuće svoje majke. Smile
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   09.10.11 20:12

Ova prica je o vojniku koji se nakon nekoliko godina provedenih u ratu konacno vraca kuci svojoj porodici. Odmah nakon sto je saznao tu vest javio se svojim roditeljima.
- Mama, tata, vracam se kuci! Ali pre toga moram da vas zamolim za jednu uslugu. Imam prijatelja koga bih doveo sa sobom.
- Naravno, odgovorili su roditelji odusevljeni sto ce konacno nakon toliko godina videti svog sina. - Slobodno dovedi svog prijatelja, bili bismo srecni da ga upznamo.
- Postoji samo jedna stvar na koju moram da vas upozorim pre nego sto dodjemo. On je dosta tesko povredjen u ratu. Zgazio je na nagaznu minu i izgubi jednu ruku i jednu nogu. Medjutim, on nema gde drugde da ode, a ja zelim da dodje da zivi sa nama.
- Zao nam je sto to cujemo. Mozda bismo mogli da mu pomognemo da nadje gde ce ziveti.
- Ne, mama, tata, ja zelim da on zivi sa nama!
- Sine, ti ne razumes sta trazis od nas. Osoba sa takvim hendikepom bi bila ogromna obaveza za sve nas. Mi imamo nase zivote i sopstvene probleme i ne mozemo dozvoliti da takva stvar pocne da nas sputava. Mislimo da bi se ipak trebao vratiti kuci sam i zaboraviti na svog prijatelja. Snaci ce se on vec nekako.
U tom trenutku sin je prekinuo vezu. Roditelji ga vise nisu culi. Nekoliko dana kasnije, primili su poziv iz policije. Njihov sin je poginuo prilikom pada sa zgrade. Policija veruje da je samoubistvo u pitanju. Roditelji su otisli da identifikuju telo. Prepoznali su ga, ali na njihov uzas takodje su otkrili i nesto sto nisu znali. Njihov sin je imao samo jednu ruku i jednu nogu.
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   09.10.11 20:17

Započevši sliku "Tajna večera", Leonardo da Vinči se suočio sa velikim problemom: trebalo je naslikati Dobro-u Isusovom liku i Zlo-u liku Jude; prijatelja koji ga za vreme večere odlučuje izdati. Prekinuo je usled posla, dok ne pronađe savršene modele.
Jednog dana, slušajući crkveni hor, neki mladić mu se učinio stvorenim za lik Hrista. Pozvao ga je u svoj atelje, te izradio niz skica i studija njegovog lica.
Prošle su tri godine. "Tajna večera" bila je gotovo završena-a da Vinči još uvek nije pronašao zadovoljavajući model za Judu. Kardinal, odgovoran za uređenje crkve, počeo ga je pritiskati, tražeći da odmah dovrši fresku.
Nakon dugotrajne potrage, slikar je zapazio nekog prerano ostarelog mladića, u dronjcima, koji je pijan ležao u jarku. Zatražio je od svojih pomoćnika da ga odnesu u crkvu, jer više nije imao vremena da ponovo izradi skice.
Odrpanca su tamo odneli u besvesnom stanju; pomoćnici su ga održavali na nogama, dok je da Vinči preslikavao crte bezbožnosti, greha, sebičnosti, tako izražajne na njegovom licu.
Kad je dovršio, skitnica je-već donekle otrežnjen-otvorio oči i ugledao sliku pred sobom. Sa nevericom i tugom u glasu, izgovorio je: "Pa ja sam već video tu sliku!"
-"Kada?" - upita iznenađeno da Vinči.
-"Ima od tada tri godine, pre nego sam izgubio sve što sam imao. Život mi je tada bio sazdan od snova; pevao sam u crkvenom horu i jedan me je umetnik pozvao da mu poziram za lik Isusa."

*Znači, Dobro i Zlo imaju isto lice; sve zavisi od toga u kom će nas životnom razdoblju presresti na putu.

Iz romana "Demon i gospođica Prym" Paula Koelja
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   09.10.11 20:22

Sad je Vreme
Jednu malu devojcicu cesto su slali u podrum po krompir koji je trebalo pripremiti za veceru. Jednog dana dok je birala krompir, sisao je i njen otac u podrum
"Sta to radis?" - upitao je.
"Pokusavam da nadjem najsitnije krompire koje cemo iskoristiti za veceras. Krupnije i bolje krompire iskoristicemo kasnije."

Otac se smesio dok je iz njene ruke uzimao sud i sitan krompir izrucio nartag na gomilu.
"Ako tako postupas uvek cemo jesti samo sitan krompir. Izaberi najveci, najbolji krompir za danas, pa cemo uvek jesti najbolji krompir!"

Ono sto najbolje mozemo da ucinimo svojim bliznjima ne treba da cuvamo za neko buduce vreme. Ta buduca prilika mozda nikada nece doci. Ako se trudimo da sada zivimo najboljim zivotom i sada budemo ljudi dobre volje, onda nije potrebno da brinemo o tome da li cemo biti takvi i u buducnosti.
Izaberite sada samo ono sto je najbolje i uvek najbolje.
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   09.10.11 20:32

Nekada davno je deda svome unuku ispricao jednu životnu istinu.
U duši svakog čoveka se vodi bitka. Kao borba izmedju dva vuka. U duši svakoga od nas.
Jedan vuk predstavlja zlo. Predstavlja bes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivicu, greh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...
Drugi vuk predstavlja dobro. Predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrotu, srdačnost, darežljivost, istinu, saoosećanje i veru.

Unuk se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vredno usmeri u dubinu dedovih reci, pa ga upita;
-Koji vuk na kraju pobedi?
Deda odgovori sa smeškom na svom starom licu:
-Pobedjuje uvek onaj koga hraniš...
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: RE   09.10.11 20:43

"Ovo je prica o dvojici drugara koji su se setali zajedno po pustinji.

Odjednom uz put su poceli da se raspravljaju, i jedan je udario drugog.
Udareni se osetio povredjen, ali bez reci napisao je ovo na pesku..."DANAS SAM DOBIO UDARAC OD MOG NAJBOLJEG DRUGA"

Produzili su tako sve dok nisu nasli jednu oazu gde su odlucili da
se okupaju. Onaj sto je dobio udarac zamalo sto se nije udavio
kupajuci se, ali zivot mu je spasio onaj drugi.

Kad je dosao sebi taj sto se zamalo nije udavio, izgravirao je na jednom kamenu:
"DANAS MI JE NAJBOLJI DRUG SPASIO ZIVOT!"
Drugar koji je udario svog najboljeg prijatelja pitao ga je: "Kad
sam te udario ti si napisao na pesku, a sad graviras na kamen,

Zasto?"

Drugar mu je odgovorio:
"Kad neko napravi lose, to treba da zapisemo na pesku da bi
vetrovi izbrisali, ali kad neko uradi dobro, to treba da
izgraviramo na kamenu da nista ne moze da ga izbrise!"
NAUCI SE DA ZAPISUJES "RANE" NA PESKU, A "SRECU" UGRAVIRAJ NA KAMEN
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   09.10.11 20:49

Stara kraljica je na samrti svom sinu poklonila medaljon, uz sledece reci: "Dragi sine, kada ti bude najteze, kada mislis da se sve rusi oko tebe, kada ti se ucini da su ti sve ladje potonule, ti otvori ovaj medaljon. On ce ti pomoci da lakse prebrodis tu teskobu."
Kraljica je umrla, a godine su prolazile i mladi kraljevic je ziveo srecno i spokojno. Vreme mu je prolazilo u radosti i veselju, i nikako nije nailazio taj posebno tezak tenutak da bi on mogao da otvori medaljon. Sve vise i vise ga je mucilo sta pise u njemu i zato se jednom, u vreme svoje najvece srece, odlucio da ipak otvori i da vidi sta pise. Nasao je sledece reci: I ovo ce proci...
Posle izvesnih godina dosle su na red i nedace, ratovi, teska vremena. Tad je ponovo otvorio medaljon, i ponovo procitao: I ovo ce proci...
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   09.10.11 20:56

11 ljudi visi na sajli helikoptera: 10 miškaraca i jedna žena. Pošto sajla nije dovoljno jaka da izdrži 11 ljudi jedna osoba mora da odustane i skoči, jer će u protivnom svi da nastradaju. Niko nije hteo da se žrtvuje, sve dok nije jedina žena održala potresan govor i dobrovoljno se prijavila, jer su žene naviknute na ćrtvu, sve za muža i dete, žrtvuju se ceo život i ne dobijaju ništa za uzvrat... Kada je završila sa govorom, svi muškarci krenu da aplaudiraju...

Poenta: Nikad ne podcenjuj žensku pamet.
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   09.10.11 22:33

STARICA NA PLAŽI

Jedna porodica uživala je na plaži. Deca su se kupala u moru i pravila kule u pesku, kada se pojavila neka starica u prljavoj i iscepanoj odeći; njena seda i raščupana kosa vijorila se na vetru. Mumlajući nerazumljive reči, sakupljala je nešto iz peska i trpala to u kesu. roditelji su pozvali decu i rekli im da se klone ove starice. Kada je prošla pored njih, osmehnula im se, ali oni nisu uzvratili na njen pozdrav. Tek pred povratak, posle nedelju dana, doznali su da ta starica uvek skuplja komadiće stakla na plaži, da se deca ne bi posekla.
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   09.10.11 22:43

U drevnoj Indiji, jedan čovek osuđen je na smrt. Kada je kazna izrečena, pao je pred noge svog kralja i zatražio milost. »Gospodaru, ako mi poštedite život«, rekao je, »u roku od godinu dana naučiću vašeg konja da leti.«

»Privremeno si slobodan«, rekao je kralj. »Ali ako u roku od godinu dana konj ne poleti, presuda će biti izvršena.«

Kada su ga kasnije članovi porodice zabrinuto pitali kako misli da ostvari svoje obećanje, čovek je spokojno odgovorio: »Za godinu dana može da umre kralj, ili da umre konj, ili da umrem ja, a na kraju krajeva, možda taj konj stvarno i poleti!«
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   10.10.11 8:09

Došao je kraj svemu.
Planeta zemlja je ostala pusta.
Nigde ničega i nigde nikoga.

... a onda neko zakuca na vrata.
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   10.10.11 18:17

Bakšiš

Desetogodišnji dečak seo je u poslastičarnicu. Konobarica mu je prišla.
"Koliko kosta porcija sladoleda".
“50 centi” odgovorila mu je konobarica.Dečak je izbrojao svoje novčiće.
“A koliko košta ovaj sladoled u čašici ?”
Tada su u poslastičarnicu počeli da dolaze drugi gosti i konobarica je polako gubila strpljenje. “35 centi” grubo mu je odgovorila.
Decak je još jednom prebrojao novčiće i odvratio: “Donesite mi onda sladoled u čašici."
Konobarica mu je donela sladoled i račun. Dečak je pojeo svoj sladoled, platio račun na blagajni i otišao. Kad se konobarica vratila do stola da pokupi posude, počela je da plače. Na rubu tanjirića dečak je ostavio 15 centi bakšiša.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   10.10.11 19:51

(Prepisao sa Facebook profila mog drugara akcijaša Senada Mahmutčehajića iz Zenice)

"Jadan je čovjek sine, koji mora barem jednom u danu reći nekome HVALA."

To su reči njegove rahmetli nene (pokojne bake), a on je ispod dodao: Tek sada shvatam
težinu tih riječi i zašto mi je to rekla.

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   11.10.11 23:10

Ribolov,pecanje.......za neke dosada,za nekoga ubijanje vremena,nekome hobi,ranije ozbiljan posao,za mene velika ljubav i hobi od ranog detinjstva.Naucen sam da se pridrzavam pisanih i nepisanih pravila,ali zadnjih 20ak godina ribokradice su ozbiljno desetkovale riblji fond verujem na rekama i moru podjednako.Evo zanimljivosti o prvoj jugoslovenskoj uredbi o ribarstvu.
Krajem 1939.godine,u "staroj Jugoslaviji" doneta je prva Uredba o ribarstvu.Do tada nije postojalo ama bas nikakvo ogranicenje ulova ribe,ni po velicini ni u vreme mresta.Na svim rekama Uredbom o ribarstvu odredjen je lovostaj, za sve vrste riba, u trajanju od 45 dana, a uvedena je i zabrana hvatanja sarana manjeg od 20cm, kao i soma, smudja i kecige manjih od30cm. ukoliko bi u ribarskoj barci inspekcija i zandari nasli samo jednu ribu ispod mere, pustao bi se ceo ulov u reku Exclamation niz godina posle kazne su bile simbolicne medjutim sada je vec stvar pod kontrolom a sto se tice mora hajdemo PURGERU,MATRIX,SEGO..... Smile
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   12.10.11 23:26

Stavila je još jedan jastuk pod glavu, usmerila svetlost lampe na knjigu i malo utišala muziku. Vazduh u toploj sobi je mirisao na "felce azzurra" shower gel.Tada je cula zvono.
Stajao je pokisao, promrzao i neobrijan, nikakav i niciji, u mracnom hodniku
"Mogu li da udem?"
"Jesi li ih kupio?" - pitala je coveka koji je trknuo da kupi cigare pre dve godine, cetiri meseca, pet dana i šesnaest sati.
Rezignirano se, kao, nasmešio: "Hoceš li me pustiti da udem da ti objasnim?"
Iz jakne, okacene u predsoblju, izvadila je sto dinara.
"Molim te, idi kupi i meni jedno paklo." Exclamation
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   14.10.11 16:35

Lektor

Neko je ukrao list iz knjige, iz nekog dobrog, poznatog romana. Neko, ko je bio potpuno nepismen, svojim nepogrešivim njuhom procenio je da je baš taj list suvišan.
Pismenom coveku trebaju decenije da spozna delic suvišnosti, nepismenom je dovoljan sekund da ispravi grešku pismenog.
Recite mi, molim vas, kada bi se pismen covek, dosetio da u list od knjige, zamota jedan dobar cigar duvana
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   14.10.11 16:58

Jedan regrut dobio je zadatak da strazari na ulazu u kasarnu i ne propusta nikoga bez posebne propusnice.U jednom trenutku naisao je automobil u kome se vozio neki general, koji je naredio vozacu da ignorise strazu i prodje u kasaranu. Na to je regrut stao ispred vozila i spokojno se obratio generalu:

"Oprostite, nov sam u ovom poslu. U koga treba prvo da pucam - u vas ili u vaseg vozaca!"

Velicina se dostize kada zaboravimo rang onoga ko je iznad nas i kad se isto desi u vezi s onim ko je ispod nas.
Kada covek nije nadmocan u odnosu na ponizne, niti ponizan u odnosu na nadmocne

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   16.10.11 21:38

Bila jednom cetiri coveka, po imenu Svako, Neko, Biloko i Niko.
Trebalo je obaviti jedan vrlo važan posao i Svako je mislio da ce ga Neko obaviti. Biloko je to mogao uciniti, a Niko nije hteo . Neko se zbog toga naljutio jer je to bio posao za Svakoga. Svako je opet mislio da bi ga Biloko mogao obaviti, ali Niko nije shvatio da ga Neko ne želi obaviti. Na kraju je Svako krivio Nekoga, jer Niko nije ucinio ono što je mogao uraditi Biloko. Smile
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   17.10.11 19:06

Potrazila je zena od svog duhovnika savet ,sta da radi ?
Vratio joj se covek posle 10 godina sa ratista. Sve to vreme zivela je u bedi i nemastini. Jedva sastavljala kraj sa krajem, decu sama odgajala uz to zaleci coveka za koga je mislila da je poginuo na ratistu.Najgora stvar je sto se on sve to vreme provodio i ziveo sa drugim zenama u luksuzu.
-Ako se vratio sa kajanjem sve mu oprostite- rece duhovnik!
Zena u cudu sva iznenadjena uzviknu:
-To nije moguce !
-Pa, dobro- rece duhovnik - vi ga onda ne volite dovoljno da bi mu oprostili.
-Naravno da ga volim, i to najvise na svetu, ali ne postoji ni jedna zena koja bi mu ovo oprostila i presla preko takvih stvari. Ako mi nadjete jednu zenu kojoj to ne bi bilo vazno ja cu mu sve oprostiti. Bilo koju zenu na svetu koja ce reci da nije vazno gde je bio odmah cu mu sve oprostiti.
Duhovnik se nasmeja i rece:
-Postoji jedna zena kojoj nije vazno gde je bio.
Sad se zena zbuni:
-Ne verujem, ko je ona?
-Njegova majka.- odgovori duhovnik

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   17.10.11 19:10

Domaci zadatak prvaka u jednoj osnovnoj školi u Užicu na temu "Crvenkapa".

"...Pošla Crvenkapa u šumu i zavrljala. Vrljala ona tako vrljala i trevi je vuk. Pita nju vuk: "Kud si pošla 'vuda, majku ti krvavu jebem..."

(Preporucuje se citanje naglas i u društvu!)

Nakon pregleda domacih zadataka uciteljica pita djaka da li je sam to uradio ili mu je neko pomagao; a djak kaže da mu je tata pomagao.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Today at 5:01

Na vrh Go down

Kratke priče
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/9Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Kratke priče iz moga kraja...
» Kratke priče
» Vojničke priče
» BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....
» Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk