FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Život poslije JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.01.15 7:53

@vladimir (citat):
pa vidis da ima. trazili su mi vojnu knjizicu na uvid  I na neki meni nepoznat nacin utvrdili da im sada dugujem 7900din  iz razloga sto se odmah po odsluzrnju vojnog roka nisam prijavio na posao ,vec sledeci dan. ja se nesecam da je takva obaveza uopste postojala.
Možda ti firma u kojoj si radio prije odsluženja plačala mirovinsko i zdrastveno i u vrijeme službovanja u JNA Very Happy ,pa ti to dođe kao posao,tj izostanak s posla.
Sad za jedan dan da ti izračunali skoro 70€ duga scratch ,mora da si imao dobru plaću Laughing .Ili ti možda zaračunali kamate za te godine do zahtjeva za penziju Suspect

Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.01.15 8:01

@lacoš (citat):
@vladimir (citat):
pa vidis da ima. trazili su mi vojnu knjizicu na uvid  I na neki meni nepoznat nacin utvrdili da im sada dugujem 7900din  iz razloga sto se odmah po odsluzrnju vojnog roka nisam prijavio na posao ,vec sledeci dan. ja se nesecam da je takva obaveza uopste postojala.
Možda ti firma u kojoj si radio prije odsluženja plačala mirovinsko i zdrastveno i u vrijeme službovanja u JNA Very Happy ,pa ti to dođe kao posao,tj izostanak s posla.
Sad za jedan dan da ti izračunali skoro 70€ duga scratch ,mora da si imao dobru plaću Laughing .Ili ti možda zaračunali kamate za te godine do zahtjeva za penziju Suspect
ne ne ne nije se plaćalo, i za taj period niko nije imao M4 jer se taj podatak radio u računovodstvi i to putem računara, već samo odjava / prijava u RF PIO.
Tada se posebno vršilo odjavljivanje i prijavljivanje na tri mesta, RF PIO, Zdravstvo i Zavod za zapošljavanje, a kurir ako izgubi usput
neki dokument preskoći ili ga što je u 21.maj bgd bio najćešći slučaj ni ne dobije ga iz kadrovske slušbe koje tada nisu bile opremljene 
računarima već se sve pisalo rukom. Zamisli sada 21.maj sa "fluktuacijom" od oko 100 do 150 radnika nedeljno a ne mogu ni da zamislim 
kolika je bila fluktuacija u FAPU koji je imao preko 8.000 radnika u Priboju, a tek izdvojeni pogoni....

Dakle sigurno nije imao evidentiran staž već postoji neusaglašenost prijava i odjava sa evidentiranim stažom.
Malo poduže objašnjenje ali to mu  je šta mu je i tako mora biti.
Ja npr. imam u privatnoj firmi za 91' godinu kada se transformisala iz zanatske radnje u firmu, evidentiran rad od 1 meseca više nego što
su M1 i M2 a isto je upisano i u radnu knjižicu.

lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.01.15 8:10

@013gonzo (citat):

ne ne ne nije se plaćalo, i za taj period niko nije imao M4 jer se taj podatak radio u računovodstvi i to putem računara, već samo odjava / prijava u RF PIO.
Tada se posebno vršilo odjavljivanje i prijavljivanje na tri mesta, RF PIO, Zdravstvo i Zavod za zapošljavanje, a kurir ako izgubi usput
neki dokument preskoći ili ga što je u 21.maj bgd bio najćešći slučaj ni ne dobije ga iz kadrovske slušbe koje tada nisu bile opremljene 
računarima već se sve pisalo rukom. Zamisli sada 21.maj sa "fluktuacijom" od oko 100 do 150 radnika nedeljno a ne mogu ni da zamislim 
kolika je bila fluktuacija u FAPU koji je imao preko 8.000 radnika u Priboju, a tek izdvojeni pogoni....

Dakle sigurno nije imao evidentiran staž već postoji neusaglašenost prijava i odjava sa evidentiranim stažom.
Ja npr. imam u privatnoj firmi za 91' godinu kada se transformisala iz zanatske radnje u firmu, evidentiran rad od 1 meseca više nego što
Znam kolega da si ti stručnjak u tom fahu,ali moram te demantirati.U firmi u kojoj sam prije radio plačalo se mirovinski fond za radnike koji su bili na služenju u JNA, a radili su prije služenja u toj firmi
.Ljudi koji su se zapošljavali odmah poslije srednje škole a za vrijeme školovanja bili su praktikanti u toj firmi(na neki način firma ih je stipendirala) ostvarivali su to pravo.E sad dali je to bilo obaveza firme ili neki interni dogovor neznam.U to sam 100% siguran, jer je par kolega otišlo u penziju sa priznatim stažem iz služenja u JNA.

Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.01.15 8:13

@lacoš (citat):
@013gonzo (citat):

Znam kolega da si ti stručnjak u tom fahu,ali moram te demantirati.U firmi u kojoj sam prije radio plačalo se mirovinski fond za radnike koji su bili na služenju u JNA, a radili su prije služenja u toj firmi
.Ljudi koji su se zapošljavali odmah poslije srednje škole a za vrijeme školovanja bili su praktikanti u toj firmi(na neki način firma ih je stipendirala) ostvarivali su to pravo.E sad dali je to bilo obaveza firme ili neki interni dogovor neznam.U to sam 100% siguran, jer je par kolega otišlo u penziju sa priznatim stažem iz služenja u JNA.
propust referenta / pravnika u PIO, ili možda u hrvatskom zakonu o PIO se ne traži taj dokaz tj. vojna knjižica.
Jupi pa vi ste stvarno izjednačili muškinje i ženskinje !!! bounce

lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.01.15 8:18

@013gonzo (citat):

propust referenta / pravnika u PIO, ili možda u hrvatskom zakonu o PIO se ne traži taj dokaz tj. vojna knjižica.
Nažalost prijatelju meni ne priznaju,a zaslužio sam Laughing (Kosovo 81/82)

Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.01.15 8:34

@lacoš (citat):
@013gonzo (citat):

Nažalost prijatelju meni ne priznaju,a zaslužio sam Laughing (Kosovo 81/82)
proveriću sutra kod naših pravnika stručnih za PIO BJR (Bivših Jugoslovenskih Republika) pa kačim odgovor. bounce

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.01.15 9:12

radi se o sadasnjih 7900din ili oko 70eur.  ta ista sluzbenica je pre mesec dana pokusala da me ubedi da ja nemam nikakva prava da se prijavim na biro za nezaposlene I primam novcanu nadoknadu u visini od 15000din mesecno koja mi inace zakonski pripada. cela ova glupa prica je pocela prosle godine kada sam zatrazio izvod iz poreske uprave I upis radnog staza zbog odlaska u Canadu. uslov  za dobijane posla je bio upisan radni staz u knjizicu I izvod iz PIO fonda kao dokaz da posedujem radno iskustvo. to je kod ovih budala iz poreske uprave izazvalo pravi sok I nevericu. kad ti ja budem izdala poresko uverenje nijedna ti ambasada nece izdati vizu ,, to je bila reakcija sluzbenice poreske uprave. iako je zakonska obaveza 15dana  ja sam taj papir dobio posle 2.5 meseca kad su svi moguci rokovi prosli. od odlaska u inostranstvo ja nisam odustao ali nisam verovao da je toliko dug I naporan put  upisati radni staz u radnu knjizicu. juce sam dobio resenje o isplati nadoknade za 6meseci I 17 dana po 15000 mesecno sto I nije mala suma otprilike 1000usd  kao I pravo na zdravstveno osiguranje za taj period.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.01.15 13:54

@vladimir (citat):
To je zavisilo od firme do firme, a zakonski rok u kome nisi mogao da izgubiš posao je bio 30 dana po odsluženju vojnog roka.
Radni staž za vreme služenja vojnog roka je mirovao i u tom periodu nisu se plaćali doprinosi za PIO i ZO.
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   08.01.15 20:47

Daklem pitao danas pravnika koji se razume u PIO zakone BJR i njegovo profesionalno tumačenje se poklopilo sa mojim laičkim.
Ni u jednoj BJR se ne priznaje u penzijski staž služenje u JNA (redovan rok).
Ako neko NIJE bio odjavljen za vreme služenja roka u firmi gde je bio zaposlen i ako mu je za taj period UPISAN M4 
(tj evidentiran staž) onda je to greška prvo firme a drugo odgovornog referenta / pravnika koji nije proverio iz vojne knjižice ili potvrde vojnog odseka.
To važi za sve BJR, jedina razlika je u Sloveniji i nije vezana za služenje vojnog roka već za studiranje.
U Sloveniji se priznaje studiranje sa POLOŽENIM ZAVRŠNIM ISPITOM (diplomski ili kako se već zove) u radni staž za računanje staža ali taj staž se ne priznaje za ostvarivanje prava.
Sličan status ima materinski staž u Srbiji. Za treće dete dobija majka dve godine staža za izračun ali ne za ostvarivanje prava.

Još bih napomenuo svim forumašima koji su nekada radili / bili prijavljeni da rade u drugoj BJR.
Podnesite u svojoj lokalnoj filijali PIO zahtev "Za priznavanje staža u inostranstvu" ili u nekim BJR je "Zahtev za priznavanje staža u BJR".

Neka se to odradi i vama stigne potvrda o evidentiranom i priznatom stažu. 
To će se sigurno uraditi i po službenoj dužnosti kada podnesete zahtev za penziju ali i tada bi to trajalo mesecima kao što će i sada trajati.
Ako je taj staž uslov za penziju onda se sve vreme neće moći da donese rešenje dok druga BJR PIO ne potvrdi taj staž.

Ovo pišem iz ličnog iskustva bio prijavljen u Sloveniji šest meseci i to sam čekao skoro osam meseci da stigne odgovor i potvrda.
Sada ta potvrda stoji u mom dosijeu i kada podnesem zahtev za penziju odmah je sve tu.

013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   20.01.15 19:40

Vreme je relativna stvar u zavisnosti sa koje strane ga meriš.  bounce
Najupečatljiviji primer je minut pred zatvorenim vratima wc-a.
Ako si unutra to je kratko, ali ako čekaš napolju da uđeš joooj ...
Ove relativosti protoka vremena sam se setio danas, zato što se dobar drug 
vraća iz banje gde je otišao 26.12.14. i kaže mi da se vraća krajem ove nedelje.
Ja ga pitam zar je već prošlo četiri nedelje, a on odgovori da ti ???? sve po spisku,
pa tebi je već a meni nikako da prođe.
A taj razgovor me podsetio kada se vratiš iz vojske svi te dočekaju, ej pa kao da si juče otišao ....
a ti precrtavao dane, nedeljem mesece i nikako da prođu, pogotovo na kraju...

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.01.15 22:59

Posle JNA dvije godine mira a potom uzasni rat.
Na vrh Go down
oggy
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2015-03-24
M(j)esto BJ

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:01

ŽIvot poslije: 4 mjeseca nakon izlaska dobio posao u MIORH, sadašnji  Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, jerbo sam završio pravnu školu. Nakon 6 mjeseci, umjesto mene, posao "za stalno" dobila kćer lokalnog tadašnjeg političara, a i sadašnjeg, ja otišao na burzu. Počinje rat, javljam se u ZNG, prošao sito i rešeto po dvije tadašnje republike. Izašao poslije "Oluje" s činom narednika pješaštva iz jedne profesionalne brigade. Nakon par dana, stradao u prometnoj nesreći, gotovo ostao bez desne noge. Nakon oporavka, na vlastiti trošak, od četiri-pet mjeseci zapošljavam se kojegdje, jedno od mjesta i grobar na lokalnom groblju u Bjelovaru, gdje i sada živim. Nakon toga, sve i svašta, a sada sam programer u jednoj privatnoj firmi, također u Bjelovaru, gdje i sada živim. Tu namjeravam dočekati i mirovinu. Ako....
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:10

@oggy (citat):
ŽIvot poslije: 4 mjeseca nakon izlaska dobio posao u MIORH, sadašnji  Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, jerbo sam završio pravnu školu. Nakon 6 mjeseci, umjesto mene, posao "za stalno" dobila kćer lokalnog tadašnjeg političara, a i sadašnjeg, ja otišao na burzu. Počinje rat, javljam se u ZNG, prošao sito i rešeto po dvije tadašnje republike. Izašao poslije "Oluje" s činom narednika pješaštva iz jedne profesionalne brigade. Nakon par dana, stradao u prometnoj nesreći, gotovo ostao bez desne noge. Nakon oporavka, na vlastiti trošak, od četiri-pet mjeseci zapošljavam se kojegdje, jedno od mjesta i grobar na lokalnom groblju u Bjelovaru, gdje i sada živim. Nakon toga, sve i svašta, a sada sam programer u jednoj privatnoj firmi, također u Bjelovaru, gdje i sada živim. Tu namjeravam dočekati i mirovinu. Ako....
oggy, godine ludila su mnogima od nas ostavile velike oziljke. Svi smo izgubili. Skoro da nema nikog u mom kraju ko nije uzgubio nekog bliskog. Oziljke na ovom forumu ne pokazujemo. Ovdje smo zbog sjecanja na ono sto je bilo manje-vise lijepo u periodu prije toga, dok je JNA bila JNA.

oggy
Gušter
Gušter

M(j)esto BJ

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:12

@PORUCNIK (citat):
@oggy (citat):
oggy, godine ludila su mnogima od nas ostavile velike oziljke. Svi smo izgubili. Skoro da nema nikog u mom kraju ko nije uzgubio nekog bliskog. Oziljke na ovom forumu ne pokazujemo. Ovdje smo zbog sjecanja na ono sto je bilo manje-vise lijepo u periodu prije toga, dok je JNA bila JNA.
Ma sve jasno, samo faktografski, onako na brzinu kako je bilo. Ipak sam već skoro pa djed, od 45 godina... Godine prolaze tako brzo...
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:31

Ova tema je i otvorena pod ovakvim naslovom pa smo do sad relativno svi napisali što nas je dočekalo poslije.Ja sam svoje napisao kao i ostale kolege iz SR,BIH-a,SLO i CG.Na žalost večina je prošla ovaj us*ani rat a nekom je dobro došao nekom ne.Tu mislim kao što sam davno rekao za one koji nisu bili lizoguzi.Ja sam pogriješio kad sam pisao jer sam proveo godinu u JNA i 13 u HV-u odakle sam ne svojom voljom nego odlukom liječničke komisije poslan u mirovinu/penziju.Znači 14 godina u vojničkim čizmama.Nisam bio lizoguz,bio sam korektan i nekima čak nisam išao na ruku ali oni su tek danas niko i ništa u očima svih nas a ja mirne duše i čista obraza spavam.Mirovina/penzija mi je takva kakvu smatram da bih je trebao imati po činu i dužnosti te invalidnosti.Kao što smo kolega Dpurić i ja na prethodnim stranicama napisali čovjek padne u depresiju kad ga takoreći u najboljim godinama,kondiciji i znanjem pošalju u staro željezo.Ipak uz razne zanimacije čovjek gura dalje.Možemo pisati o svemu samo da ne uvodimo ratne priče i ne dižemo tendencije prije svega a tko je bio u HV,VS,Armiji BIH-a sad je sasvim nebitno dok nema vrijeđanja a nadam se da ih neće biti.

@oggy tvoja priča mi je od nekud poznata,to sa prometnom i poslom na groblju ali kako bilo drži se jer ima i gorih sudbina od tvoje.

oggy
Gušter
Gušter

M(j)esto BJ

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:34

@Matrix (citat):
Ova tema je i otvorena pod ovakvim naslovom pa smo do sad relativno svi napisali što nas je dočekalo poslije.Ja sam svoje napisao kao i ostale kolege iz SR,BIH-a,SLO i CG.Na žalost večina je prošla ovaj us*ani rat a nekom je dobro došao nekom ne.Tu mislim kao što sam davno rekao za one koji nisu bili lizoguzi.Ja sam pogriješio kad sam pisao jer sam proveo godinu u JNA i 13 u HV-u odakle sam ne svojom voljom nego odlukom liječničke komisije poslan u mirovinu/penziju.Znači 14 godina u vojničkim čizmama.Nisam bio lizoguz,bio sam korektan i nekima čak nisam išao na ruku ali oni su tek danas niko i ništa u očima svih nas a ja mirne duše i čista obraza spavam.Mirovina/penzija mi je takva kakvu smatram da bih je trebao imati po činu i dužnosti te invalidnosti.Kao što smo kolega Dpurić i ja na prethodnim stranicama napisali čovjek padne u depresiju kad ga takoreći u najboljim godinama,kondiciji i znanjem pošalju u staro željezo.Ipak uz razne zanimacije čovjek gura dalje.Možemo pisati o svemu samo da ne uvodimo ratne priče i ne dižemo tendencije prije svega a tko je bio u HV,VS,Armiji BIH-a sad je sasvim nebitno dok nema vrijeđanja a nadam se da ih neće biti.

@oggy tvoja priča mi je od nekud poznata,to sa prometnom i poslom na groblju ali kako bilo drži se jer ima i gorih sudbina od tvoje.
Pozdrav, ma ja se ne žalim, kak' sam kuh'o tak' i kusam... Elem, gdje sam stao... da, priča o tome što je bilo o svakom nakon izlaska iz JNA-e i nakon. Ja sam svojevoljno otišao iz HV-a i mogu reći nije mi žao, uvijek sam volio biti svoj gazda... Kako mi je-tako mi je. Hehe... Neg, ak se smije znati, se znamo možda?
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:36

mnogo loseg je preslo preko nasih ledja za sve ove godine. nekako se sve to slomilo na nasoj generaciji. neka da bog da nasa deca zive u miru kad se nama vec nije dalo.
Na vrh Go down
oggy
Gušter
Gušter

M(j)esto BJ

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:38

@vladimir (citat):
mnogo loseg je preslo preko nasih ledja za sve ove godine. nekako se sve to slomilo na nasoj generaciji. neka da bog da nasa deca zive u miru kad se nama vec nije dalo.
Gospodine Vladimire, meni je najsmješnije kad današnja "djeca", od 25+ kusur godina blijedo gledaju kad im pričam kao stric Albert: "during the war...". Ništa to ne zna o povijesti. Ni ne zanima ih...
Da editiram: ili o vremenu kad smo svi, gotovo svi, išli u vojsku... Fasciniralo me, prije desetak godina je u Hrvatskoj, bio trend "civilnog služenja vojnog roka". Za popišati se, pitam neke od tih dječaka gdje služe vojsku: u gradskoj knjižnici, u staračkom domu.... Smile
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:43

@vladimir (citat):
Amin! Bitno je da covjek bude i ostane COVJEK, bez obzira na sve... I da ne diramo rane.

Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.03.15 22:44

@vladimir (citat):

Da vladimire,iskreno se nadam da će nam djeca živjeti bez "loma" što se nama desilo.

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   25.03.15 0:29

Manjinu od nas poslije JNA zivot je milovao a vecinu od nas bogami nije i to ono u pravom smislu te rijeci nije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18511
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   25.03.15 1:06

@oggy (citat):
Za popišati se, pitam neke od tih dječaka gdje služe vojsku:... u staračkom domu.... Smile

Ovo nije bila šala (negdje).
Brinuo bih se o nepokretnim starcima jedino za veliku plaću, ako mi nije najbliži rod pa moram.

A od pokretnih..., pojedini su.... Mad
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   25.03.15 9:52

@oggy (citat):
@Matrix (citat):

Pozdrav, ma ja se ne žalim, kak' sam kuh'o tak' i kusam... Elem, gdje sam stao... da, priča o tome što je bilo o svakom nakon izlaska iz JNA-e i nakon. Ja sam svojevoljno otišao iz HV-a i mogu reći nije mi žao, uvijek sam volio biti svoj gazda... Kako mi je-tako mi je. Hehe... Neg, ak se smije znati, se znamo možda?

Za Matrixsa nisam siguran ali je vrlo vjerojatno da se mi znamo obzirom na grad koji spominješ.Cool

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   25.03.15 10:00

zivot ide dalje ,samo da nas zdravlje sluzi.
Na vrh Go down
oggy
Gušter
Gušter

M(j)esto BJ

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   25.03.15 10:03

Pucaj... mislim pričaj Wink
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   Today at 21:11

Na vrh Go down

Život poslije JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Život poslije JNA
» Kasarna Mika Mitrović - juni '88. ili '89. (Šabac), a poslije prekomanda na Dedinje i SSNO
» Kakav je bio život u kasarni početkom 90ih?
» Život je nastao 5 i pol milijardi godina prije nastanka Zemlje?!
» Ljubavni život u JNA