FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Život poslije JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 848
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.11.15 20:55

Za razliku od nekih kolega ja sam otišao i vratio se iz armije u još mirnom dobu tako da sam iskreno napisao taj period od te dve godine tj. od 88-90 i osećaj po dolasku i integrisanju u civilni život. Služio sam 12 meseci i nisam ipak mogao zamisliti, te promene koje će se desiti, da od jednog stalnog društva gde smo bili nas 6-7, gde smo izlazili, išli na fudbal, posećivali se, čekali nove godine..od svega toga ostao sam usamljen i lunjao tražeći sebe..Posle dve godine, ja sam uradio što i oni pre mene, tj. oženio sam se i sve je krenulo u drugim smerom. Ako izuzmem mobilizacije, ušao sam u političke vode, rodilo se dvoje dece, rad u firmi do privatizacije i sve je to bilo podnošljivo do neke 2005 godine, onda se dosta toga menja, što zbog problema oko firme, i prelaska u ruke jednog gazde, pa druogog, nesigurnost do problema u privatnom životu...razvod, gubitak posla i prelazak u Petrovaradin 2008 godine i novi posao koji sam jedva dobio jer teško osobe blizu 50 g su primali. Sada sam radnik obezbedjenja i igra slučaja, eto, to što sam bio u ŠRO dalo mi je blagu prednost pri prijemu. Posle neke dve nedelje, zvali su me da zadužim opremu i evo već 6 godina radim taj posao..Nadam se da nećete zameriti, što sam išao u detalje ali tako je bilo.
Na vrh Go down
Aladaar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2010-01-17
Dob : 47
M(j)esto Цирих / Zürich

KomentarNaslov komentara: О животу после ЈНА   07.11.15 23:51

После ЈНА било је овако: „скинуо“ сам се септембра (рујна) 1989. Затим сам уписао факултет и завршио га у року (4 године). Онда сам почео да радим код приватника и накупио сам 7 месеци радног стажа у СРЈ. За то време поднео захтев за исељење у једну прекоморску земљу. Иселио се у октобру (листопаду) 1994. Од тада почиње мој живот у емиграцији. Октобра (листопада) 2004. вратио се у Европу и настанио се негде ближе центру Европе. Зарађујем за хлеб насушни у зноју лица свога као програмер.

Успело ми је да нађем неколико бивших другара из војске, што на Лицокњизи (Facebook), што „онако“. Ако то већ нисам негде нагласио, служио сам војни рок у понтонирској инжењерији у Шапцу, мирнодопске 1988/1989. године.
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   16.11.15 19:17

@Aladaar (citat):
После ЈНА било је овако: „скинуо“ сам се септембра (рујна) 1989. Затим сам уписао факултет и завршио га у року (4 године). Онда сам почео да радим код приватника и накупио сам 7 месеци радног стажа у СРЈ. За то време поднео захтев за исељење у једну прекоморску земљу. Иселио се у октобру (листопаду) 1994. Од тада почиње мој живот у емиграцији. Октобра (листопада) 2004. вратио се у Европу и настанио се негде ближе центру Европе. Зарађујем за хлеб насушни у зноју лица свога као програмер.

Успело ми је да нађем неколико бивших другара из војске, што на Лицокњизи (Facebook), што „онако“. Ако то већ нисам негде нагласио, служио сам војни рок у понтонирској инжењерији у Шапцу, мирнодопске 1988/1989. године.
Plusič za odličan prevod  cheers bounce
Ovakav još nisam čuo.

Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   01.10.16 0:21

@Matrix (citat):
I da ne zaboravim OVU TEMU SAM OSOBNO JA otvorio kad su se na drugim(na jednoj itekako i već davno) počeli međusobno prepucavati i vrijeđati i to moji nekadašnji vojnici zbog razbacivanja vreća s civilkama  Rolling Eyes .Jednom tužnom pričom tvog sunarodnjaka kojeg su izrevoltirali toliko da je i on napustio forum a njegovu priču znam i priča je za plakanje.Danas je koliko-toliko uspješan čovjek s obitelji u CG i čujemo se jako često.Također je i na ostalim temama bilo bespotrebnih svađa i totalno neprimjerenih riječnika i ideja od ljudi za koje sam najmanje vjerovao da im i danas smetaju istine a kao i večina  svi su blizu i oko 50-tak godina.Tad ih je dosta otišlo a baš se ubrzo vidilo TKO je kakav bio prije JNA nakon JNA i danas.Neki su i ostali sasvim sretni što su ovi nesretni otišli.Vuk dlaku mjenja ali ćud nikad.Na ovoj temi se nitko nije "zakačio" kao na ostalim i to mi je jako drago pa vjerujem da će tako i ostati.
Meni je jako drago kad pročitam iskren i jednostavan post koji su neki ljudi baš tu ostavili a nikad se kasnije nisu sukobili s bilo kojim članom na forumu.
Toliko od mene i nemojte što zamjeriti,tema ide dalje kao i prijašnji i sadašnji život a ja ću sa svakim popričati o bilo čemu vezano za period ludila ali ne na forumu.Ugodna vam večer svima a također i sutrašnji dan.Hoće li tko što još pisati na ovoj temi bolje je da tu piše a ne da kao i do sad  napravi nered na temi gdje je služio JNA i koje moderatori moraju upozoravati,davati opomene,banove i za kraj čistiti te nesuvisle postove..

Istina,etika,moral,činjenice,ljudi pokvarene mašte i prljavih strasti su samo dio onog što je došlo nakon odsluženja regulalnog vojnog roka dok je postojala Ex JNA.Najžalosnija stvar je što ljudi misle da su samo oni u pravu,tužno je kad prije par godina saznaš istinu o večini ljudi na forumu - onih koji su još tu i oni kojih više neće biti kao ni mene.Ono što Max uzalud uspoređuje fejs i ostale forume je glupost kao i sam on koji i dalje prepisuje a ni sam ne zna što.I moj forum i ostali forumi i dalje rade kako sa novim tako i sa starim članovima.Brišem,baniram,savjetujem ali ne selektivno kao tu.Na nečiju radost ili žalost meni je sasvim dobro u životu.Nisam kao što sam već ranije spominjao od vodoinstalera nastao časnik/oficir u HV-u,školovao se(ne drage volje)i nisam na ovaj forum došao nikom prodavati pamet niti se dokazivati kao večina nedorečenih ali umišljenih.Da nikad ne lažem o onom što sam pisao tu vide oni koji su ostali prijatelji sa mnom bez obzira na narodnost,vjeroispovjest i boju kože.
Hvala Dpuriću na medalji ali mi nije nikad trebala pa je slobodno možete dati mom kolegi Milutinsu jer je iskreni nacionalista pa nek se i s još jednom okiti.Nedavno pričam sa Staziom i dolazimo uvijek do istog zaključka,hbga ili si čovijek ili nisi i ne pišaj mi iza leđa i ne govori mi da pada kiša.
Nastavak i završetak onog zbog čega sam svratio slijedi sutra..

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   Today at 9:35

Na vrh Go down

Život poslije JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 8/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Život poslije JNA
» Kasarna Mika Mitrović - juni '88. ili '89. (Šabac), a poslije prekomanda na Dedinje i SSNO
» Kakav je bio život u kasarni početkom 90ih?
» Život je nastao 5 i pol milijardi godina prije nastanka Zemlje?!
» Ljubavni život u JNA