FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Život poslije JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   24.04.12 3:09

- Ubrzo posle JNA , odoh u veliki grad na fakultet

- terao uspesno fakultet do III godine

- onda, dodje ono vreme kad pametni zacute, glupi progovore, a fukara se obogati....a normalan covek gubi volju za svim sem za golim opstankom

- zapostavio malo fakultet, vratio se zanatu i tamburi

- nasao zaposlenje u firmi sa obecanim boljim radnim mestom kad diplomiram

- nisam nasao sebe u toj vrsti posla

- dao zadnji ispit

- jednog jutra diplomirao u 10, u 12 dao otkaz u firmi Smile , u 21 bio na putu za morsku tezgu

- tamburu na rame pa na put do dana danasnjeg....i nikad se nisam zalio Smile

tako da se moze reci da mi je koristilo nesto iz JNA

Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   24.04.12 15:05

Citat :
KEMO
...........................tako da se moze reci da mi je koristilo nesto iz JNA

Da je "sretno" vreme, priznalo bi se to Kemo ili za penziju ili u radni staz Wink
PS: bez svedoka.... Wink

Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   25.04.12 15:46

Generale slažem se sa tom izrekomali ipak............i ja bih znao baratati sa silnom lovom,čovek postane pametan kad ima love study bom ,puno prijatnije bi mi bilo u mercedesu nego u puntu Very Happy .Neka ovo mi život doneo posle vojske i tako je kako je
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   25.04.12 16:07

Hahaha.......ali obicno pamet i novac , ne idu zajedno u ovo vreme Exclamation

Da li iko moze da se seti, kada to vremena nisu bila teska i kada novaca nije bilo malo? Wink Wink Wink

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   26.04.12 7:38

@jun91 osijek (citat):
Generale slažem se sa tom izrekomali ipak............i ja bih znao baratati sa silnom lovom,čovek postane pametan kad ima love study bom ,puno prijatnije bi mi bilo u mercedesu nego u puntu Very Happy .Neka ovo mi život doneo posle vojske i tako je kako je

Statistika je pokazala: 70% dobitnika velikih iznosa na lutriji u USA, (milion i vise dolara) zavrsi bankrotom, rasturenim brakom, u zatvoru, u ludnici, proseci na ulici, ubiju se od droge i alkohola, a nekad ih bogami i rodjena familija ucmeka zbog para. Ovdje se stvarno vrte velike pare npr. prosli mjesec tri dobitnika su podijelila 650 miliona $.
Neki naprave vrlo "pametne" poteze. U medijima se vrti slucaj djevojke koja je zivjela na socijalnoj pomoci, kupila lutriju, ubola milion, slikala se za tv, novine, internet i svako bozije sredstvo javnog informisanja, i...nije otkazala socijalno. Neko se sjetio da je prijavi Shocked Laughing Najmanji problem su joj pare koje mora vratiti, prijeti joj zatvor pa ce najvjerovatnije ostatak para podijeliti advokati da je iscupaju. Njena izjava je bila: "ja sam mislila da i dalje mogu da uzivam socijalu jer sam nezaposlena No No
Nije to bas tako, evo para evo i pameti.
Najbolju izjavu je dala zena, u svojim sesdesetim i do tada cistacica u skoli. Na standardno pitanje sta ce da radi sa 80 i kusur miliona odgovorila je: ne znam. A kako i da znam kad nikad u zivotu nisam imala para.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: "Život poslije JNA"   26.04.12 20:41

Citat :
Arrow Arrow Arrow KEMO SPECIJALAC - BOOGRAD.!!! sunny bounce

- onda, dodje ono vreme kad pametni zacute, glupi progovore, a fukara se obogati....a normalan covek gubi volju za svim sem za golim opstankom
- dao zadnji ispit
- jednog jutra diplomirao u 10, u 12 dao otkaz u firmi , u 21 bio na putu za morsku tezgu
Arrow - tamburu na rame pa na put do dana danasnjeg....i nikad se nisam zalio
Arrow SPECIJALAC.!!! sunny bounce
Arrow Ma ovo me interesira "tamburu na rame pa na put do dana današnjega". Rolling Eyes
Arrow Je li ti to doslovno tako misliš na taj instrument ili samo slikovito kažeš. Rolling Eyes
Arrow I kažeš "i nikada se nisam žalio". Very Happy Smile Laughing Evil or Very Mad
Arrow Je li tu u pitanju dobra zarada ili je u pitanju lagan posao i dobar provod...!??? scratch Rolling Eyes Shocked
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   26.04.12 21:09

Citat :
"tamburu na rame pa na put do dana današnjega".
Je li ti to doslovno tako misliš na taj instrument ili samo slikovito kažeš.

Pazi, gitara je dosta slicna tamburi, tako da moze i pod "doslovno" da se uzme Smile ....a i pored gitare baratam sa nekim drugim tamburama i tamburicama (grcke, turske, vojvodjanske, slavonske, dubrovacke, splitske)....uglavnom, slikovito...znas kako su nekad muzikanti isli od kafane do kafane, sela, vasara, sabora i slavlja - instrument na rame pa pesice ili na biciklu

Citat :
Je li tu u pitanju dobra zarada ili je u pitanju lagan posao i dobar provod...!???

Sve to detaljnije:

- najpre je u pitanju posao koga volis, za koji si se od malena spremao kroz hobi i muvanja curica u parku i na ekskurzijama

- posao kroz koji mozes da napredujes ako si dobar, i da izrazis neke svoje misli i emocije

- posao koji ne moze da radi svako, a kroz koji naucis dosta psihologije i borbe za opstanak, a pruzi ti puno lepih trenutaka kojih u drugim zanimanjima ima manje ili nema uopste

sto se zarade tice, nije lose ako nemas velike prohteve tipa Jahta i Mercedes, avioni kamioni tompusi itd Smile . Sa krizom je i posao malo opao, ali je ipak bolji od vezivanja kravate svakog dana

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: "Život poslije JNA"   26.04.12 22:32

Citat :
Arrow Arrow Arrow KEMO SPECIJALAC - BEOGRAD...!!! sunny bounce

Arrow Što se zarade tice, nije lose Arrow ako nemas velike prohteve tipa Jahta i Mercedes, avioni kamioni tompusi itd . Sa krizom je i posao malo opao, ali je ipak bolji od vezivanja kravate svakog dana.

Arrow Ima jedna izreka u narodu koja kaže................ Suspect

Arrow Arrow Arrow Nije sretan onaj tko ima puno, nego je sretan onaj kome treba malo.!!! Very Happy Smile Laughing

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   26.04.12 22:40

Citat :
Ima jedna izreka u narodu koja kaže................

Nije sretan onaj tko ima puno, nego je sretan onaj kome treba malo.!!!

Druze Vodnice, potpuna istina...samo ti objasni to danasnjem narastaju, na nacin da te shvate pravilno

Uvek sam se drzao te teorije i prolazio dobro u zivotu

Ne valja uvek u zivotu zeleti Nosorozi i Zirafe za jelo Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: "Život poslije JNA"   26.04.12 23:01

Citat :
Arrow Arrow Arrow KEMO SPECIJALAC - BOOGRAD.!!! sunny bounce

- dao zadnji ispit
Arrow - jednog jutra diplomirao u 10, u 12 dao otkaz u firmi , u 21 bio na putu za morsku tezgu. Rolling Eyes
- tamburu na rame pa na put do dana danasnjeg....i nikad se nisam zalio
Arrow Arrow Arrow SPECIJALAC...!!! sunny bounce

Arrow Zanima me da li je to baš bilo ovako kako si napisao sve u jednom danu.!!!
Arrow U 10 sati diplomirao.!!! Very Happy Suspect
Arrow U 12 sati dao otkaz u firmi.!!! Very Happy Suspect
Arrow U 21 sat bio na putu za morsku tezgu.!!! Very Happy Suspect
Arrow I još me zanima kad si spomenuo ovu Arrow "morsku tezgu".!??? Exclamation Question
Arrow Da li si sa te Arrow Arrow Arrow "morske tezge" kada jeo prstace, jer tvoj posao se i oko takvih stvari vrti.!!! Very Happy Smile Laughing

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   26.04.12 23:21

@Vojnik Graničar (citat):

Arrow Zanima me da li je to baš bilo ovako kako si napisao sve u jednom danu.!!!
Arrow U 10 sati diplomirao.!!! Very Happy Suspect
Arrow U 12 sati dao otkaz u firmi.!!! Very Happy Suspect
Arrow U 21 sat bio na putu za morsku tezgu.!!! Very Happy Suspect
Arrow I još me zanima kad si spomenuo ovu Arrow "morsku tezgu".!??? Exclamation Question
Arrow Da li si sa te Arrow Arrow Arrow "morske tezge" kada jeo prstace, jer tvoj posao se i oko takvih stvari vrti.!!! Very Happy Smile Laughing [/color][/b]

nema razloga da bi bilo drugacije, inace ne bih napisao, zato se i secam tih dogadjaja, jer je bila cudna hronologija Smile

...seticu se i datuma, za sada se secam da je bio letnji dan , jula '95

Morska tezga je bila ranije pogodjena, slucajno sam zakazao diplomski bas tog dana, a otkaz je bio logicna posledica....

sto se tice skampi, prstaca, jastoga, lignje dagnje jagnje i ostalih morskih plodova....

Ne, nisam neki ljubitelj...probao jesam...ali, medju mojim prijateljima i kolegama je cuvena moja izreka da NE JEDEM NISTA NA 2 NOGE I STO PLIVA Smile Smile Smile

Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   26.04.12 23:24

Ti Kemo, k'o moj pokojni djed. On je govorio: jebo meso koje kurac nije pravio lol!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: "Život poslije JNA"   26.04.12 23:43

Citat :
Arrow Arrow Arrow PERA 84...!!! sunny bounce
Arrow Ti Kemo, k'o moj pokojni djed. On je govorio: jebo meso koje kurac nije pravio lol!

Arrow Arrow Arrow Pera 84, kažeš li ti kada tim Arrow Amerikancima koju našu Arrow Balkansku domaću izreku.!!!???
Arrow Ili oni imaju neke izreke bolje od naših.!!! Rolling Eyes Shocked bounce
Arrow Kao ona kineska: "Brza hrana brza smrt".!!!

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   02.05.12 1:19

[quote="Vojnik Graničar"]
Citat :
"Brza hrana brza smrt"

ja brzo jedem sporu hranu Smile
Na vrh Go down
HP 35
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2012-07-16
M(j)esto Munze Konza

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   20.07.12 17:30

Ja sam izgleda u odnosu na vreme u JNA i ono kasnije napravio salto mortale . U JNA bio sam protivavionac a vec gotovo 30 godina radim u aviokompaniji . Very Happy
Uvek se setim jednom prilikom kad sam dobio vikend a kapetan mi kaze u zezanju da mi se ne isplati da pola vremena provedem u putu . Odgovorio sam kao iz topa : idem na Brnik , imam let za Beograd u 17:30 . On ce na to : pa nece te primiti u avion jer si protivavionac ! Odem ti ja lepo na Brnik a magla pada sve vise i vise da bi oko 17:00 spiker objavio : letalisce Brnik je zaprto zaradi magle . Nazad u Ljubljanu pa na gvozdenjak u 22:30 i celu noc se drndao po prugama , psovao i kapetana- malera i maglu i JAT ne sluteci da ce mi to biti kompanija sve ovo vreme . Cool
Od svega sto sam postigao najvrednije je sin od 27 godina , ciste ruke i obraz u prljavim vremenima . Cool

Pozdrav svima !

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   19.08.12 7:12

@HP 35 (citat):
Ja sam izgleda u odnosu na vreme u JNA i ono kasnije napravio salto mortale . U JNA bio sam protivavionac a vec gotovo 30 godina radim u aviokompaniji . Very Happy
Uvek se setim jednom prilikom kad sam dobio vikend a kapetan mi kaze u zezanju da mi se ne isplati da pola vremena provedem u putu . Odgovorio sam kao iz topa : idem na Brnik , imam let za Beograd u 17:30 . On ce na to : pa nece te primiti u avion jer si protivavionac ! Odem ti ja lepo na Brnik a magla pada sve vise i vise da bi oko 17:00 spiker objavio : letalisce Brnik je zaprto zaradi magle . Nazad u Ljubljanu pa na gvozdenjak u 22:30 i celu noc se drndao po prugama , psovao i kapetana- malera i maglu i JAT ne sluteci da ce mi to biti kompanija sve ovo vreme . Cool
Od svega sto sam postigao najvrednije je sin od 27 godina , ciste ruke i obraz u prljavim vremenima .
Cool

Pozdrav svima !
Pozdrav i tebi imaš + od mene za post,jedan od rijetkih ali vrijednih pa me i začudilo da ti nitko nije ništa odgovorio..

HP 35
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2012-07-16
M(j)esto Munze Konza

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   20.08.12 9:28

@Matrix
Znas , uvek se sa nostalgijom setim tog vremena - kad imas 19,20,21 godinu , mlad si , od zivota ocekujes mnogo a ljubav i prijateljstvo imaju tada onaj najlepsi , opijajuci miris i mislis da ti se sva vrata otvaraju . E , treznjenje dolazi kasnije ... Sad
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.12 20:20

@HP 35 (citat):
@Matrix
Znas , uvek se sa nostalgijom setim tog vremena - kad imas 19,20,21 godinu , mlad si , od zivota ocekujes mnogo a ljubav i prijateljstvo imaju tada onaj najlepsi , opijajuci miris i mislis da ti se sva vrata otvaraju . E , treznjenje dolazi kasnije ... Sad
Nostalgija,.... sjeta...... uspomene.....za prohujalim vremenom.........kako mi to poznato zvuči ....... Sad

Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2011-08-15
M(j)esto Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   05.10.12 22:45

@Kemo Specijalac (citat):
Citat :
Ima jedna izreka u narodu koja kaže................

Nije sretan onaj tko ima puno, nego je sretan onaj kome treba malo.!!!

Druze Vodnice, potpuna istina...samo ti objasni to danasnjem narastaju, na nacin da te shvate pravilno

Uvek sam se drzao te teorije i prolazio dobro u zivotu

Ne valja uvek u zivotu zeleti Nosorozi i Zirafe za jelo Very Happy

Ne vidim kako to mislite da nas naučite nečemu, kada neki iz vaše generacije tj. naraštaja je načinio neke postupke, da smo mi ponekad ili prinuđeni ili jednostavno ispada da to jedino i znamo da radimo.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   07.10.12 19:07

@mlinar (citat):

Ne vidim kako to mislite da nas naučite nečemu, kada neki iz vaše generacije tj. naraštaja je načinio neke postupke, da smo mi ponekad ili prinuđeni ili jednostavno ispada da to jedino i znamo da radimo.

Je li ovo u vezi prelaska sa rok i zabavne muzike od pre JNA na narodnu muziku posle JNA? Very Happy

Kolege muzicari moje i slicnih generacija su to masovno radili...borba za hleb...
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   28.10.12 22:09

Poslije JNA 3 godine borbe za odgovarajuće radno mjesto (radio sve i svašta) i natezanja sa inflacijom odlučio sam se na pečalbu. Moju odluku je ubrzao i sve intezivniji miris rata a ja sam već tada (iako prilično mlad) slutio što će on donijeti. Oženio sam se, osnovao obitelj (dvoje djece u tinejdžerskoj dobi) i izgradio solidnu egzistenciju. Nisam bogataš ali imam sve što mi treba osim rodne grude i starih prijatelja iz mladosti. Nekada je neki mudar čovjek rekao da ne možeš imati sve u životu Cool

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   28.10.12 23:32

Pametno zboriš čestitam, a sad Domovina je tamo gdje ti je Dom i obitelj i kruh svagdašnji, ne znači ako smo se rodili negdje da tamo moramo i umrijeti i ne znači da su nam roditelji dobri samo zato što su nam roditelji!!!
Na ovaj svijet nismo donjeli ništa niti ćemo s njega išta ponjeti, a rodnu grudu uvijek možeš posjetiti, s prijateljima i popiti koju, a da si ostao možda ti i više ne bi bili prijatelji, na kraju je sve dobro, ako nije dobro znaš da nije kraj..

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   29.10.12 12:36

Posle JNA - fakultet, 4 godine rada u gimnaziji, malo kod Vojske, malo u zatvoru(radio) i u 38.g. penzionisan (ne svojom voljom, tako je to kad pi.aš uz vetar) , Mada se mnogo nisam ni bunio.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   29.10.12 13:45

Uživaj onda!!

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   30.10.12 11:02

@Gringo (citat):
Uživaj onda!!

Hvala

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   Today at 9:36

Na vrh Go down

Život poslije JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Život poslije JNA
» Kasarna Mika Mitrović - juni '88. ili '89. (Šabac), a poslije prekomanda na Dedinje i SSNO
» Kakav je bio život u kasarni početkom 90ih?
» Život je nastao 5 i pol milijardi godina prije nastanka Zemlje?!
» Ljubavni život u JNA