FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Život poslije JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
ja i opet ja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-04-23

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   02.12.13 9:35

@Kaplar M (citat):
Naravno, poštujući privatnost, neću se baviti ličnim imenom i prezimenom člana JA I OPET JA... Nas dvojica smo bili u istoj jedinici (inž. četa u Štipu) i bili smo dobri drugari. Ali, nisam mogao da odolim i da ne podelim jedan zanimljiv podatak sa ostalim članovima foruma. Imali smo za Novu 1985. godinu lutriju sa malim i simboličnim nagradama. Glavna nagrada je bila 7 dana nagradnog odsustva. Osvojio je upravo član JA I OPET JA. Svima je bilo drago zbog toga, jer je stvarno bio dobar drug i prijatelj i smatrali smo da je nagradu izvukao neko ko je zaista i zaslužuje.

Svaka cast Kaplar M imas dobro pamcenje.Ja sam u ono vreme jos bio gustercina (ne celih 5 meseci u vojsci,a sluzio 15) nisam se mogao time hvaliti jer su svuda okolo bile dzombe,ali sam stvarno bio presrecan.Sobzirom da nisam koristio redovno odsustvo tih 7 dana mi je dobrodoslo.
A posto clan SveJug misli da prvo ja trebam nesto o sebi reci ,mislim da je u pravu.Ukratko:Sve sto je lepo kratko traje.Nisam neki veliki uspeh imao pa otiso "Trbuhom za kruhom".pozzz

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   02.12.13 10:37

@ja i opet ja (citat):
Mozda bi ova tema i zanimljiva bila.Ko se kako posle sluzenja vojnog roka snasao,ko je sta u zivotu uspeo.Mislim do dana danasnjeg.Ali moramo na privatnost obratit paznju.Nek pravilo bude:MOZES SVASTA PITATI. ALI NEMOJ NA SVAKO PITANJE ODGOVOR OCEKIVATI(dajmo prednost privatnom zivotu).Na ideju sam dosao misleci da bi neko nekom mogu na neki nacin i  pomoci.bilo na koji nacin.pozzz
Kolega, ja i opet ja, poslusacu te pa cu postaviti 2 pitanja:

1. Ako sam dobro svatio po tvom postu, i ti si negde daleko od domovine?
2. Ako smem znati, gde?

Pozdrav Smile
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-04-23

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   02.12.13 14:47

Dobro si shvatio SveJug:
1.Daleko od doma.
2.CH
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   02.12.13 16:07

Odmah nakon JNA otisao na studije u inostranstvu. Nakon studija, "pos'o-kuca", sto bi rekao Ekrem Jevric.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   02.12.13 17:18

Citat :
Odmah nakon JNA otisao na studije u inostranstvu

Vidi se po ležernosti tvojih postovima apsolutno nema ničeg između redaka!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   04.12.13 0:33

Da sam znao šta će se sve izdešavati par godina po izlasku iz JNA vratio bi se sa prijavnice nazad...jer je to vreme kada sam zadnji put bio bezbrižan
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

Broj komentara : 129
Član od : 2013-03-14
Dob : 47
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   06.12.13 0:10

Svaka ti je ka' Njegoseva , ipak su to bile zadnje godine neke bezbriznosti .Posle onog sto je usledilo vojni rok  je izgledao kao vreme odmora i zajebancije jbg No
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   06.12.13 10:42

Delboy šta da ti kažem...kad me krene..krene Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   29.08.14 22:54

@Matrix (citat):
Da se ne traži,svoja iskustva u "novom životu"nakon odsluženja JNA možete nastaviti na ovoj temi.
Politiku ostavite sa strane
 Cool

Kako sam danas ponovno pisao u drugoj temi možda malo preškakljivo ali ništa lažno nego istinito pišite o svemu a ovo bacite sa strane kao i ovaj na snimci iako i sam zalutam ali u politiku NE.

Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   30.08.14 0:12

@Matrix (citat):
@Matrix (citat):
Da se ne traži,svoja iskustva u "novom životu"nakon odsluženja JNA možete nastaviti na ovoj temi.
Politiku ostavite sa strane
 Cool

Kako sam danas ponovno pisao u drugoj temi možda malo preškakljivo ali ništa lažno nego istinito pišite o svemu a ovo bacite sa strane kao i ovaj na snimci iako i sam zalutam ali u politiku NE.

Meni si sasvim u redu i ništa preškakljivo pisao u onoj drugoj temi, čak bi se u veliko i podpisao pod sve ono s pripomjenom, da bi ja još nekoliko više izrazio poštovanje prema maršalu. 

A posle JNA, šta da pričam? Ja sam bio uvjeren kako takvih modela, da ne kažem "budala"neču više nikad sresti u životu. No ja se prevario. I posle JNA, ima danas tu JNA. Ali ipak razlikom, da tad največe budale nisu imale neku pozicuju, to su bili ipak prosti ljudi - vojnici i tu itamo koji desetar i po koji oficir. A danas ima još večih "budala" na ključnim pozicijama, to su rukovodioci u državnim firmama i mnogim drugim funkcijama. Tako da je uopšte ne osječam, da sam se skinuo ili se mi tako samo čini.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 68
Član od : 2013-10-26
M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   30.08.14 0:14

Kad sam izašao iz JNA 1989 zaposlio sam se u brodogradilištu. Nisam mogao izdržati u zatvorenom prostoru pa sam podnio zahtjev za MUP. Bio primljen prvo u pričuvu pa u aktivni sastav i tako vojevao do kraja rata. Poslje sam radio u dežurstvu  IGP LPS ,planirao tu dočekati mirovinu sve dok u ispostavu u kojoj sam radio nije za zapovjednika došao sociopat DŽ iz Duge Rese. I tako sam tamo radio dok on u dežurstvu jednom Kurdu nije natukao pištolj u usta. Taj dan sam došao doma otvorio bolovanje,operirao dva puta kičmu,poslje dobio i dijabetes i eto sprdili me u mirovinu.

Dinosaurus ovdje reče:
Da sam znao šta će se sve izdešavati par godina po izlasku iz JNA vratio bi se sa prijavnice nazad...jer je to vreme kada sam zadnji put bio bezbrižan..

Ovdje sam već neko vrijeme, načitao sam se puuuno postova, ali ovaj me pogodio. Zaista baš tako. Sve je nakon vojske otišlo u tri pi*** materine većini oko mene.......

Dinosaurus ne znam je li ti izletilo ili si ovo negdje čuo no ne možeš biti više u pravu nego što jesi s ovom izjavom.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   30.08.14 16:59

@Maks1969 (citat):
Kad sam izašao iz JNA  zaposlio sam se u brodogradilištu. Nisam mogao izdržati u zatvorenom prostoru pa sam podnio zahtjev za MUP. Bio primljen prvo u pričuvu pa u aktivni sastav i tako vojevao do kraja rata. Poslje sam radio u dežurstvu  IGP LPS ,planirao tu dočekati mirovinu sve dok u ispostavu u kojoj sam radio nije za zapovjednika došao sociopat DŽ iz Duge Rese. I tako sam tamo radio dok on u dežurstvu jednom Kurdu nije natukao pištolj u usta. Taj dan sam došao doma otvorio bolovanje,operirao dva puta kičmu,poslje dobio i dijabetes i eto sprdili me u mirovinu.

Dinosaurus ovdje reče:
Da sam znao šta će se sve izdešavati par godina po izlasku iz JNA vratio bi se sa prijavnice nazad...jer je to vreme kada sam zadnji put bio bezbrižan..

Ovdje sam već neko vrijeme, načitao sam se puuuno postova, ali ovaj me pogodio. Zaista baš tako. Sve je nakon vojske otišlo u tri pi*** materine većini oko mene.......

Dinosaurus ne znam je li ti izletilo ili si ovo negdje čuo no ne možeš biti više u pravu nego što jesi s ovom izjavom.

Imamo donekle sličan put Maks Laughing
Nisam pročitao nigde,jednostavno posle svih ovih godina mislim da je to stvarno bio kraj bezbrižnog života kakav sam vodio..

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   30.08.14 18:13

Jevrejska kletva: "Imao, pa nemao!"
Tako je kod mene, nekako.

Vojnik vozač
Gušter
Gušter

Broj komentara : 71
Član od : 2014-05-01
M(j)esto Lukavac

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   30.08.14 22:51

Nakon JNA 87 zaposlio se u jedinoj fabrici sode bivše SFRJ
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 7:38

pre odlaska u JNA  radio sam privatno kao RTV serviser I tim poslom sam se nastavio baviti posle JNA.tek  ove nedelje sam saznao da taj deo mog zivota uopste nepostoji. osim onog dasam bio u JNA I odsluzio vojni rok
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 7:41

@vladimir (citat):
pre odlaska u JNA  radio sam privatno kao RTV serviser I tim poslom sam se nastavio baviti posle JNA.tek  ove nedelje sam saznao da taj deo mog zivota uopste nepostoji. osim onog dasam bio u JNA I odsluzio vojni rok
Kako to mislis?

Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 8:02

Misli gluposti jer kao da nije bilo Juge ne bi bilo ni njega, njegovog servisa...niti života,....pa ljudi živjeli smo tu gdje jesmo i tu smo se školovali i radili bili smo dio sistema kao što su bili i naši preci dio monarhije, carstava i tko zna čega još ne....??? kao što bismo bili mi da je Hitler porobio pola EU!!!
Ili tko zna što sve ne???

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 8:22

@Gringo (citat):
Misli gluposti jer kao da nije bilo Juge ne bi bilo ni njega, njegovog servisa...niti života,....pa ljudi živjeli smo tu gdje jesmo i tu smo se školovali i radili bili smo dio sistema kao što su bili i naši preci dio monarhije, carstava i tko zna čega još ne....??? kao što bismo bili mi da je Hitler porobio pola EU!!!
Ili tko zna što sve ne???
Po tome sudeci, i ti mislis da si se razvio tek kad se raspala juga, a JNA ti je bila kao dio detinjstva, je li?
Postujem te, Gringo, ali imam utisak da ti danas nije dan za toleranciju i druzenje. naidje tako covjeku...
Zelim ti prijatan dan, a 'caskacemo' kad se probudim salutiranje

Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 8:28

Nitko nije prestao živjeti nestankom jedne države, pa tako je bilo i za vrijeme vladavine u AU monarhije, kako ni za Kraljevine tako ni za Juge sad kad živimo u svojim zemljama, živimo isto i bavimo se istim ili sličnim, ne vidim problem niti razlog prestanka nečeg ako je nestala zemlja svojim imenom mi i dalje živimo na istom mjestu ili prostoru bavimo se nečim čim smo se bavili!!!!
Gdje je tu problem???
Pa probudi se prijatelju,....doista se probudi!!!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 8:45

Ko kaze da je problem, prijatelju?
Nije rijec o prestanku zivljenja, nego 'brisanju' i negiranju zivota od prije, u SFRJ, osim u JNA.
Ako sam dobro shvatio druga Vladimira. Ako nisam, izvinjavam se!

Doduse, i tema je 'Zivot poslije JNA'.

Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 8:52

Nitko ništa ne negira, život poslije JNA ne briše se, kao ni život poslije prestanka Juge, opet je život i rad!!
Znači postojao je vremenski do raspada iste,......!!

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 10:04

neradi se uopste o tome. ovih dana  pokusavam upisati radni staz  u radnu knjizicu,jer na to imam pravo. iako  imam papire  dasam obavljao delatnost trebaju mi potvrde od ministarstva finansija  da sam izmirio obaveze prema drzavi. takvi podaci u terminalima kompjutera pre 1992 uopste nepostoje . traze se u nekakvim kartotekama rucno I ko zna gdese to nalazi.vreme provedeno na odsluzenju vojnog roka se neracuna u radni staz I dokazuje se vojnom knjizicom. vojna knjizica JNA  I danas necemu sluzi.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 10:22

@vladimir (citat):
neradi se uopste o tome. ovih dana  pokusavam upisati radni staz  u radnu knjizicu,jer na to imam pravo. iako  imam papire  dasam obavljao delatnost trebaju mi potvrde od ministarstva finansija  da sam izmirio obaveze prema drzavi. takvi podaci u terminalima kompjutera pre 1992 uopste nepostoje . traze se u nekakvim kartotekama rucno I ko zna gdese to nalazi.vreme provedeno na odsluzenju vojnog roka se neracuna u radni staz I dokazuje se vojnom knjizicom. vojna knjizica JNA  I danas necemu sluzi.
Ako si bio zaposljen u nekom OUR-u prije odlaska u JNA, vojni rok se racunao u radni staz, koliko mi se cini, u vrijeme JBT.

zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 480
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 12:09

@PORUCNIK (citat):
@vladimir (citat):
Ako si bio zaposljen u nekom OUR-u prije odlaska u JNA, vojni rok se racunao u radni staz, koliko mi se cini, u vrijeme JBT.
Mislim, da je Vladimir u pravo. Vojni rok se ne računa u radni staž. Ako si bio zaposlen u nekoj firmi, radni odnos se nije prekidao ali je bio u mirovanju. U radni staž ti ide bez vremena vojnog roka.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   31.08.14 12:11

@PORUCNIK (citat):
@vladimir (citat):
Vojni rok nije se računao u radni staž, već se priznavao u mirovinski, sada i to ništa ne znači jer treba imati starost od 65 godina za punu mirovinu!!!
A ostalo je ništa!!!!

KomentarNaslov komentara: Re: Život poslije JNA   Today at 4:45

Na vrh Go down

Život poslije JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Život poslije JNA
» Kasarna Mika Mitrović - juni '88. ili '89. (Šabac), a poslije prekomanda na Dedinje i SSNO
» Kakav je bio život u kasarni početkom 90ih?
» Život je nastao 5 i pol milijardi godina prije nastanka Zemlje?!
» Ljubavni život u JNA