FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18499
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   25.07.14 0:26

Ispred broda su, ali nisam siguran da su mornari, vjerojatno da.  Smile 

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   02.08.14 18:30

Danas kad se nabacila pokoja kila više,svima bi dobro došla ta nekad mrska jutarnja gimnastika.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   11.08.14 19:47

Najbolji, ali najnepopularniji dio vojnicke obuke bijeg
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   22.08.14 2:11

U VoGi je gimnastika bila prije dorucka... To mi je bilo logicno, jer poslije nje je islo umivanje i ddorucak. Za mladog covjeka, najbolji nacin da se razbudu i pocne dan. Ali, koji bi to, rado, ostavio jastik i trcao, skakao i sl. Nismo bili svjesni vaznosti fiskulture, pogotovo jutarnje.
Na akademiji je bilo drugacije. Uveli su pravili da komandiri izvode jutarnju, zajedno sa pitomcima. Obavljala se poslije umivanja i dorucka (kad smo 'opterecenog' zeluca doruckom). bilo je, malo nezgodno, znojan ici na nastavu, ali - mlad covjek sve lako izdrzi.
Na Visu i u Kninu sam imao mnogo nacina da, kao k-dir izbjegnem jutarnju, narocito jer sam imao potcinjene mladje oficire i to sam cesto koristio. Naravno, vojnici, k'o vojnici, i oni su se trudili da to izbjegnu. Uglavnom, jutarnja se izvodila pod nadzorom i komandom dezurnog jedinice.
Kad bih zakljucio da to postaje previse uocljivo, to izbjegavanje, na nekoliko dana bih preuzeo vodjenje 'jutarnje'.
Tada je bilo minimalno zabusavanja, jer buh iskamcio za svakog vojnika je li na radnom mjestu i treba li tamo da bude, ima li postedu ili ne...
kako to ide - prvo propisano trcanje i hodanje po odredjenoj dionici, a onda, najcesce "prvi kompleks prostih vjezbi".
Kao starjesina, brojao sam i radio iste vjezbe, zajedno s njima.
Sad dolazi dio koji moze i da se prebaci na temu 'kazne'.
 Very Happy

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   22.08.14 2:54

E, a ovo moze i u 'anegdote'.

U Kardeljevu, u komandi garnizona, starjesine su, takodje, imale obaveznu jutarnju fiskulturu.
Komandant bi,obicno nekog od mladjih (po godinama) oficira odabrao da vodi fiskulturu, a njegove komande su slusali sv i, i on i ostale starjesine.
Jutarnja fiskultura starjesina je pocinjala pocetkom radnog vremena, dakle, poslije vojnicke i [poslije njihovog dorucka.
Dok smo trecali oko sporskog poligona, nasao bi se neki vojnik, seret, da u taktu trcanja dobaci:

- U-ko-rak!

Cesto bi iz grupe starrjesina neki od nas odgovorio:

- U-ku- ra*!

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 848
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   07.01.16 15:48

U Zadru, pa još pitomci došli u Školu rez.oficira, kao kadrovi iz svojih Opština... Nema govora da je bilo vrdanja i izmišljanja. Znao se redosled i ustaljeni ritam rada svakog jutra, te na pistu u K-1 pa na vežbice.
Ipak je ŠRO... ŠRO i nema tu muvanja, svi na pistu i aktivni oficiri su trčali i vežbe radili a kamoli mi da zabušavamo. Nikome to nije padalao na pamet.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   10.02.16 23:41

Divulje 1991.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   11.02.16 1:05

@Max Blitz (citat):
Divulje 1991.

Ostav, zbog nejednoobraznosti Mad

slikarB
Džomba
Džomba

Broj komentara : 125
Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   20.04.16 1:36

hm  Evil or Very Mad ! Jedini put kad mi bilo bogom danom da izbegnem jutarnju fiskulturu kao gušter i da na miru odležim NIJE MI SE NI TAD DALO !!!!

Naime, februar mesec, zima skopska, ja se razboleo.Grlo, temperatura...Moja četa baš se spremala za zimski teren, a ja u ambulantu. Dadoše mi poštedu 7 dana i od terena, nisu me poslali u stacionar jer nije neka zaraza, upala, samo jača prehlada ( a realno gledano i grip je u to vreme bio bezazlena stvar-to danas i gripovi mutiraše u kojekakve viruse tipa A, B, C....pa postaše alarmantni po ljudski rod ). Četa otišla na teren sve spavaone zaključane, kancelarije na našem spratu, samo prva spavaona sa par vojnika koji će ( ne sečam se zašto ??? dal zbog neke obuke, predavanja ???? koji dan kasnije na teren )-e tu mi rekli da se smestim. Ti momci ode 5.00 idu po svojim klasičnim radnim obavezama, ja ostajem sam, stignem na doručak, ručak, večeru sve preko reda pa u ambulantu po injekciju i uglavnom u krevetu....

....I onda jedno jutro u vreme jutarnje fiskulture upade neki zastavnik, pomočnik dežurnog kasarne i ZAPANJEN vidi ja u največe spavam.Probudi on mene, "....SPAVAŠ !!!! ...NISI NA FISKULTURI !!!!!...." izgalami se on na mene kao da sam državni neprijatelj broj jedan !!!!! Ja jedva uspeh da mu kažem da sam bolestan, da sam na poštedi....da su moji na terenu a ja ostao jer sam bolestan...Ma jok, sumnjivo njemu to, ja bolestan a nisam u bolnici !!! I tera on po svome " USTAJ DRUŽE VOJNIČE !!!!! NA SVEŽ VAZDUH !!!! TO ČE TE IZLEČITI !!! RAZMRDAJ SE MAALO!! HAJDE !!!!!
I eto, čik se objasni sa takvim čovekom ( pojma nemam ko to beše, zaboravio sam, znam samo da nije bio ni izjedne obližnje čete. I tako ja tog jutra ustadoh iz kreveta, pa u hladno februarsko jutro " DA ME OJAČA "  Evil or Very Mad fiskutura  Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad !!!!!

UH !!! Što sam bio jaaaaak posle.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad !!! Ma mogao sam sam ponton jednom rukom da podignem Evil or Very Mad Ma otkud znaju doktori kako se leče partizani, kakvi lekovi i sl.!!!! Možda bih bio JOŠ jači da je eto tako nekome palo na pamet da tu fiskulturu treba da odradimo do pojasa goli !

Eto borci recepta za momentalno ozdravljenje-samo jutanja fiskultura po mogučstvu što ranije i u što hladnije jutro!!!!

I sad se ljutim kad se toga setim  Evil or Very Mad, ali moram priznati da mi je sa ove distance pomalo i smešan sada taj ceo događaj  Smile. Eto tako se kalio " ČELIK " i tako nastaju anegdote  Smile.

pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   20.04.16 15:43

@slikarB (citat):

Naime, februar mesec, zima skopska, ja se razboleo.Grlo, temperatura...Moja četa baš se spremala za zimski teren, a ja u ambulantu. Dadoše mi poštedu 7 dana i od terena, nisu me poslali u stacionar jer nije neka zaraza, upala, samo jača prehlada ( a realno gledano i grip je u to vreme bio bezazlena stvar-to danas i gripovi mutiraše u kojekakve viruse tipa A, B, C....pa postaše alarmantni po ljudski rod ).
scratch
Pandemija gripa nazvanog "spanska groznica" od 1918-e do 1920-e ubila je po procjenama svjetske zdravstvene organizacije izmedju 50 i 100 miliona ljudi sirom svijeta.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

Broj komentara : 125
Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   20.04.16 18:19

@pera84 (citat):
@slikarB (citat):

Naime, februar mesec, zima skopska, ja se razboleo.Grlo, temperatura...Moja četa baš se spremala za zimski teren, a ja u ambulantu. Dadoše mi poštedu 7 dana i od terena, nisu me poslali u stacionar jer nije neka zaraza, upala, samo jača prehlada ( a realno gledano i grip je u to vreme bio bezazlena stvar-to danas i gripovi mutiraše u kojekakve viruse tipa A, B, C....pa postaše alarmantni po ljudski rod ).
scratch
Pandemija gripa nazvanog "spanska groznica" od 1918-e do 1920-e ubila je po procjenama svjetske zdravstvene organizacije izmedju 50 i 100 miliona ljudi sirom svijeta.

mora da nisu radili fiskulturu.

pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
London_calling
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2011-06-04
Dob : 47
M(j)esto UK

KomentarNaslov komentara: jutarnja fiskultura   19.09.16 2:01

trazim po ovim temama nesto o tim famoznim jutarnjim vezbama u JNA ali nista nisam mogao da nadjem. 
jel se seca iko svih tih vezbi, kako su se zvale i njihov opis, tj. kako su se odradjivale?!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.09.16 2:09

@London_calling (citat):
trazim po ovim temama nesto o tim famoznim jutarnjim vezbama u JNA ali nista nisam mogao da nadjem

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t913p100-jutarnja-gimnastika-da-li-ste-hvatali-krivine-i-kako

Na vrh Go down
London_calling
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2011-06-04
Dob : 47
M(j)esto UK

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.09.16 2:16

Yep.... videh ali tek posle postavljanja nove teme Embarassed
Hvala ti druze Max u svakom slucaju  Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   Today at 9:37

Na vrh Go down

Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?
» Jutarnja smotra
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...
» OFICIRSKE SABLJE U JNA