FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   15.11.11 21:57

HAHA ...pa sam ostavljas trag.. Arrow Mesas boje u pisanju pa je uocljivo Exclamation
A tvoj post ce sigurno neko procitati....ako je dobar Question Nemoj se strasiti........samo opusteno Suspect
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   16.11.11 20:37

jes' ti "Granicar" bio granicar il' evidenticar lol!

ja se ne sjecam sta sam juce jeo Laughing
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Jutarnja gimnastika - Dali ste hvatali krivine i kako ?   18.11.11 11:27

Citat :
Stariji Vodnik pera84 : jes' ti "Granicar" bio granicar il' evidenticar.!?

ja se ne sjecam sta sam juce jeo.!?

Stariji Vodniće pera84. bounce

Znam da vas sve to zanima kako tako puno detalja u tim mojim događajima..!?

Jednostavno.!!! bounce

Imao sam tu sreću da sam slučajno sačuvao dnevnik koji sam vodio u JNA.

Opisani su detaljno događaji koji su se dogodili dok sam bio u Mariboru u

Kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3
- godina 1988 kao i događaji koje ću još
pisati a tiču se
Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski
granični odsjek Jugoslavensko- Austrijska granica, godina 1988-1989.!!!

U vojsci je svatko imao bar 10 minuta vremena za voditi svoj dnevnik događanja ako ga je želio imati.
Ja sam baš želio zapisati neka događanja koja su se događala meni i ostalima u JNA.
Nakon toliko vremena i meni je zanimljivo pročitati neka događanja a mislim i ostalima koji to čitaju.!!!
Pa tko voli neka izvoli.!!!
bounce

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 25.11.11 16:47; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   18.11.11 15:03

Moram priznat da je i meni sada žao što nisam bilježio neke stvari kao i što nisam sačuvao ni jedan spomenar iz osnovne škole,danas bi to bilo štivo za poludit lol!

Džomba
Džomba

Broj komentara : 142
Član od : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   23.11.11 15:55

@pera84 (citat):
deveta vjezba u drugom spletu; jel se ono zvalo "gusterov let" Laughing

12. vježba iz prvog spleta ilitiga poskoci iz čučnja je bila fazanov let,hahaha,barem kod nas u jedinici,najjača vježba i danas se smijem kad se sjetim te vježbe i njezinog imena.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Dali ste hvatali krivine i kako ?   27.11.11 22:19

Vojnik Graničar
stvarno bi trebao napisati knjigu Dnevnik Granicara JNA.Ovo najozbiljnije mislim.Mnogi nisu u pocetku pridavali ni vaznost Dnevniku Ane Frank ali ta knjiga je postala svedocansto o jednom vremenu i progonu jevreja. Jna je odavno gurnuta pod tepih istorije na koji je pala debela prasina.voleo bih ako je napises daje procitam od pocetka do kraja.samo napred sa pisanjem.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Jutarnja gimnastika - Dali ste hvatali krivine i kako ?    27.11.11 23:28

Citat :
Džomba Vladimir: bounce

Vojnik Graničar
stvarno bi trebao napisati knjigu Dnevnik Granicara JNA.Ovo najozbiljnije mislim.Mnogi nisu u pocetku pridavali ni vaznost Dnevniku Ane Frank ali ta knjiga je postala svedocansto o jednom vremenu i progonu jevreja. Jna je odavno gurnuta pod tepih istorije na koji je pala debela prasina.voleo bih ako je napises daje procitam od pocetka do kraja.samo napred sa pisanjem.

Prvo bounce Vladimire da se dobro nasmijem, ha ha ha ha ha bounce Twisted Evil Rolling Eyes Wink .!!
Drugo
bounce ne zam šta si to dobro vidio u tom mome pisanju o jutarnjoj gimnastici tj. što te je to toliko dojmilo u svemmu tome ali nema veze ako je tebi dobro onda je i meni dobro.!!!
Treće
bounce ne znam hočeš li vjerovati ali ja i imam dnevnik graničara JNA od prvoga dana do zadnjeg dana (s v a k i - d a n).!!
Ima u njemu toliko dobrih stvari i toliko loših stvari da ja ne znam kako sve to svrstati za ovaj forum.
Četvrto bounce pisanje knjige kao (Dnevniku Ane Frank), to mi se ne da niti imam volje za to.
Još će se naći neki koji će snimiti novi film "KARAULA" sa događajima koje sam ja doživio.

Peto bounce Twisted Evil evo ti jedan plus sa moje strane što si me pretrpio sa mojim pisanjem.
Ima nekoliko dana me progoni
degradirani zastavnik Aleksandar Obradović da na forum postavljam ta događanja postepeno i odvojeno i on sve to čita i komentira malte ne progoni me, bojim se da će i ovo pročitati i komentirati, danas je komentirao moj novi AVATAR.!
Vladimire uskoro ću napisati događaj o "Spavanje na straži" Sleep baš me zanima hoče li ti se to dopasti.!!
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   28.11.11 0:14

Citat :
Ima nekoliko dana me progoni degradirani zastavnik Aleksandar Obradović da na forum postavljam ta događanja postepeno i odvojeno i on sve to čita i komentira malte ne progoni me, bojim se da će i ovo pročitati i komentirati, danas je komentirao moj novi AVATAR.!

PRVO citanje je dobra i korisna osobina... Smile
DRUGO imam prava na komentar....pogotovo ako ti neko to trazi.... Wink
TRECE ne znam zasto imas strah da ti ja procitam post.....a sve ovo je toliko virtualno da o PROGONU nema reci... Wink
I na kraju ,posto ne znam kako da shvatim ovo,.......ipak je u nekim slucajevima "NAJBOLJA UPOTREBA RECI....CUTANJE" cheers

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Jutarnja gimnastika - Dali ste hvatali krivine i kako ?   28.11.11 6:53

Citat :
Degradirani zastavnik Aleksandar Obradović: bounce

PRVO citanje je dobra i korisna osobina...
DRUGO imam prava na komentar....pogotovo ako ti neko to trazi....
TRECE ne znam zasto imas strah da ti ja procitam post.....a sve ovo je toliko virtualno da o PROGONU nema reci...
I na kraju ,posto ne znam kako da shvatim ovo,.......ipak je u nekim slucajevima "NAJBOLJA UPOTREBA RECI....CUTANJE"

Degradirani zastavniče Aleksandar Obradović. bounce
Nadao sam se da me nećeš pronaći danas ali sam se prevario.! Evil or Very Mad
Nema foruma gdje te nema, nema komentara koga ne komentiraš, nema teme koju ne otvoriš,
i zato samo želim da dodam:
Aleksandar Obradović. bounce MANU PROPRIA.!!!

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 06.12.11 3:01; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Dali ste hvatali krivine i kako    28.11.11 8:23

@Vojnik Graničar (citat):
ne znam hoćeš li vjerovati ali ja i imam dnevnik graničara JNA od prvoga dana do zadnjeg dana (s v a k i - d a n).!!

ti knjigu netreba da pises vec je imas napisanu.ako je dnevnik jednog robijasa knjiga Papillon mogla biti zanimljiva celom svetu i po njoj snimljen film  ili knjiga jednog mornara koji je proveo izvesno vreme na napustenom ostrvu  nevidim razlog zasto bi tvoj dnevnik bio nezanimljiv.mnogi koji su sluzili JNA iz tog perioda imaju samo sliku iz vojne knjizice i nista vise ali se i dan danas rado secaju tih dana.

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   28.11.11 10:48

Citat :
VOJNIK GRANICAR GUSTER
Sveprisutni degradirani zastavniče Aleksandar Obradović................

lol! lol! lol! NASTAVAK "SVEPRISUTNIH" KOMENTARA, SLEDI U "PERICINOJ" KANTINI...... Wink DOK SE RADI FISKULTURA NE PRICA Se....... Wink lol! lol! lol!

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   01.09.12 21:37

U Banja Luci nije bilo sanse da se izbegne, vezbalo se i trcalo i po cici zimi, dusevniji i pametniji oficiri bi nam na minus dvadesetak i kusur stepeni dozvoljavali da nosimo dzempere, a oni nedokazani, sto bi se reklo u Bosni - zeljovine, su insistirali na skidanju do pojasa, premija je bila kad bi neko od tih suludih dozvolio da se vezba i trci u kosuljama, tada smo mogli ispod njih da obucemo dzempere, kao sto se npr. oblace fudbaleri ispod dresova. Ljudi medju oficirima bi nas i upozorili: "Momci, polako, zaledjeno je sve, pazite."
Posle odlaska na staziranje opet nisam mogao da se izvlacim, morao sam da se bakcem sa gusterima i da trckaram uporedo sa njima, dok su moji gentosi uzivali u dubokom snu pravednika i potom ispijanju jutarnjih kafa, i tako sve dok nije zaratilo i dok kasarnu nisu preplavili rezervisti, tada vise niko nije insistirao na fiskulturi.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   03.11.12 15:25

Kao što je kolega Bogart napisao na obuci u ŠRO to je bila neizbježna obaveza ali ja sam to i u prekomandi s vojskom najčešće prakticirao (iako se dalo i eskivirati). Bilo je dobro za kondiciju i zdravlje!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 80
Član od : 2009-05-14
Dob : 44

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   03.11.12 16:34

Dok je trajala obuka fiskultura je bila neizbezna. Nisam bas stigao u vojsku bez kondicije, ali znam da sam zbog upale svoh bozijih misica prvih par dana jedva hodao.
Ko desetar i cato nisam duzio svoju vojsku, ali sam ipak svakog jutra vodio vezbe. Trcao sam i radio vezbe sa gusterima iz vrlo jednostavnog razloga. Bilo mi je smesno, jer sam video da "umiru" po pisti, bas kako sam i ja umirao pola godine ranije.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   18.04.13 20:42

Po meni jutarnja gimnastika nije bilo nesto lose da bih je eskiviro.Kao guster na obuci nisi mogao osim ako nisi bolestan eskivirati a kasnije u prekomandi mogao si ona zadnja tri mjeseca kao najstarija klasa da ostanes u krevetu a svi ostali idu van.Ja to ljencarenje nisam volio i do zadnjih pet dana skidanja isao sam sa svojim drugovima na trcanje lagano i razgibavanje.Posto mi nismo imali desetara u teh vodu to eskiviranje je bilo moguce ali kad postanes najstarija klasa vojnika.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18522
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   07.05.13 17:11

Nije JNA! Very Happy
Ovo je jutarnja gimnastika kineske vojske, morao sam stavit. Very Happy
Što bi rekli da smo ovako morali? I bit ovako fizički spremni...

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   07.05.13 21:03

dok sam imao obuku nije bilo šansi da izbjegnem fiskulturu,kad sam otišao u prekomandu tamo je bilo sasvim drukčije.jako rijetko sam bio na fiskulturi.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   07.05.13 21:29

@Max Blitz (citat):
Nije JNA! Very Happy

To je na Bačvicama,kakva Kina!!!!!Igraju picigin......fazanov let.......

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   07.05.13 21:30

Onaj drugi slijeva će na "dasku".......
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   12.05.13 0:47

To ja zovem gušterov let! Laughing

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   12.05.13 1:36

Max, pojma ti nemaš. Ovo su severno korejski vojnici koji sede u nevidljivom transportnom avijonu What a Face
Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   12.05.13 4:11

@Max Blitz (citat):

Sve su to muda od labuda. Moze skakati kad ga nema pedeset kila sa sve kalasom i transportnom vrecom. Volio bih ja vidjeti tog Kineza da mazne litru "stocka" i pedeset cevapa ko sto je cica Petar znao kad izadje u grad. To je bila "kondicija".  Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   12.05.13 4:54

@pera84 (citat):
Moze skakati kad ga nema pedeset kila sa sve kalasom i transportnom vrecom.

Hm, ali taj Kinez i od 20 i 50 godina jednako skače uvis, a mi ne. Sad Razz
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   12.05.13 8:03

@pera84 (citat):
@Max Blitz (citat):

Sve su to muda od labuda. Moze skakati kad ga nema pedeset kila sa sve kalasom i transportnom vrecom. Volio bih ja vidjeti tog Kineza da mazne litru "stocka" i pedeset cevapa ko sto je cica Petar znao kad izadje u grad. To je bila "kondicija".  Laughing

slažem se sa tobom pera84,nek samo proba litru stocka i čevape.Teško vjerujem da bi smogao?Al nikad se nezna kod kineza?
Na vrh Go down
ludi slovenac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 53
Član od : 2011-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.05.13 23:00

I te kako smo hvatali krivine umesto fiskulture od meniskusa pa do bola u zubu SmileSmile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   Today at 0:56

Na vrh Go down

Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?
» Jutarnja smotra
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...
» OFICIRSKE SABLJE U JNA