FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Hajdehajdemilovanjemoje
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2013-04-17

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   20.05.13 1:21

Smile
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
Dob : 51
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   22.05.13 10:43

S obzirom da sam bio u autočeti, kod nas skoro niko nije radio jutarnju gimnastiku a i većina je i izbegavala jutarnju smotru.Ustajali smo u 6 sati, u pola sedam do sedam nam je bio doručak a u sedam sati postrojavanje i jutarnja gimnastika.U kasarni na Luščiću bilo je malo vojnika a kuhinja i restoran su bili ogromni ( tu se spremala hrana za ostale kasarne u Karlovcu ), tako da smo bez čekanja odlazili na doručak i tempirali vreme da završimo sa doručkom pre postrojavanja.Uzimali smo ključeve od vozila i skoro svi odlazili u auto park i kao fol pegledavali vozila pre upotrebe ( dobar deo tog dana nije imao nikakvu vožnju a pojedini su je imali ali tek posle 8 časova ).
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   03.06.13 1:35

Nisu se komandiri na vreme dosetili, da je bilo KIKI (svuda) ne bi se bežalo sa jutarnjeg vežbanja! cheers

Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 414
Član od : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   09.08.13 14:00

Za vreme obuke,prvih 6 meseci, nije bilo eskiviranja. U početku su i sva 3 vodnika bila sa nama a kasnije po 1 na smenu. Sakrivanja i hvatanje prečica su bila pojedinačna i retka.
Ostalo mi u sećanju 1 slučaj kada je jedan pitomac,sitnije gradje, ostao u krevetu ( oni sa federima) utonuo u njega i zategao plahtu/čaršav preko sebe i niko ga nije primetio dok nije ustao.
Trčanje je bilo ( odmah posle ustajanja, pa posle umivanje i kreveti) u čizmama,kasnije u januaru i sa gas maskama da bi nas što bolje spremili za marš do logora Avtovac 50 km udaljen.
Kada sam kao staža prešao u śkolsku četu,desetari su vodili vojsku na fiskulturu a mi smo čekali u našoj kancelariji.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 18497
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   07.09.13 0:46

Nije baš jutarnja gimnastika, ali je fiskultura u JNA:

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18497
Član od : 2012-10-30
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   07.09.13 17:08

Izgleda da je vani bilo hladno... scratch

Na vrh Go down
cato8687
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2013-09-11

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   13.09.13 14:48

Da, u prvih 6 mjeseci mlada vojska nije baš imala šansu za krivinu.
A kako se drugih 6 mjeseci izbjegavalo, vidi moj današnji post od 14:40 u Kantini/Anegdote.
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   18.04.14 20:48

Pravu jutarnju gimnastiku imao sam prilike gledati na Albanskoj granici u Prizrenu, odnosno na karauli Gorožup. Ali ne naše vojske, nego Albanske na njihovoj karauli u selu Pogaj. U principu oni su imali naglasak na noćno čuvanje granice, pa su duže spavali od nas, ali kad bi izlazili iz njihove karaule, jedan po jedan izvodili bi vježbe na ručama i prečki, to smo mi mogli raditi samo u snu. Možda ni onda. I onda klasika, sklekovi, trbušnjaci i ostalo. Sam sebi nisam vjerovao što gledam. Svaka im čast.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   18.04.14 21:14

@vargas (citat):
Pravu jutarnju gimnastiku imao sam prilike gledati na Albanskoj granici u Prizrenu, odnosno na karauli Gorožup. Ali ne naše vojske, nego Albanske na njihovoj karauli u selu Pogaj. U principu oni su imali naglasak na noćno čuvanje granice, pa su duže spavali od nas, ali kad bi izlazili iz njihove karaule, jedan po jedan izvodili bi vježbe na ručama i prečki, to smo mi mogli raditi samo u snu. Možda ni onda. I onda klasika, sklekovi, trbušnjaci i ostalo. Sam sebi nisam vjerovao što gledam. Svaka im čast.

A mi bili šesta vojna sila na našem starom kontinentu po veličini,i spremnosti.

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   18.04.14 22:32

Spremnosti za što? Iz vlastitog iskustva znam da poslije osnovne obuke većina vojske ulazi u laganicu, ono, ništa mi se više ne radi. Pogotovo fiskultura. odlaskom u prekomandu, mislili smo da smo đombe. Malo sutra, u graničnom vodu opet sam bio gušter januarcima. Naj ljepše je bilo što su i oni ponavlajli obuku zajedno sa nama majcima. Mi opet sa septembarcima. Radili smo fiskulturu, ali u odnosu na Albance koje smo gledali mi smo za njih bili obične balerine. Rijetki od nas su mogli raditi dizanja na prečki, a za ruče da i ne govorim.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   18.04.14 23:32

@vargas (citat):
Spremnosti za što? Iz vlastitog iskustva znam da poslije osnovne obuke većina vojske ulazi u laganicu, ono, ništa mi se više ne radi. Pogotovo fiskultura. odlaskom u prekomandu, mislili smo da smo đombe. Malo sutra, u graničnom vodu opet sam bio gušter januarcima. Naj ljepše je bilo što su i oni ponavlajli obuku zajedno sa nama majcima. Mi opet sa septembarcima. Radili smo fiskulturu, ali u odnosu na Albance koje smo gledali mi smo za njih bili obične balerine. Rijetki od nas su mogli raditi dizanja na prečki, a za ruče da i ne govorim.

O spremnosti svakog pripadnika (čast izuzetcima)JNA da eskivira jutarnju gimnastiku,to sam ja malo ironično napisao.I sam pišeš o razlici gimnastike kod vas i preko kod Albanaca.Pa onda ako su većina spremni eskivirati vježbe,gimnastiku i ostale aktivnosti dobro jesti,što duže spavati o kakvoj kondicionoj pripremljenosti možemo pričati.?

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   18.04.14 23:59

JNA je ipak bila ozbiljna armija...nije bilo vremena za pentranje po drveću i skakanju u dalj.. Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 0:09

@dinosaurus (citat):
JNA je ipak bila ozbiljna armija...nije bilo vremena za pentranje po drveću i skakanju u dalj.. Rolling Eyes

Upravo tako,kakva fiskultura i skakutanje u dalj kad moras da tokom dana prepesacis 20 km,a o skakutanju da ne goivorimo Wink
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 0:26

Dobro je da smo na kraju zaključili da je jutarnja gimnastika bila nevažna i da su je vojnici jako obožavali.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 0:28

@ercov54 (citat):
Upravo tako,kakva fiskultura i skakutanje u dalj kad moras da tokom dana prepesacis 20 km,a o skakutanju da ne goivorimo Wink

Mi smo bili odbrambena armija,nema povlačenja Cool ....
Fiskultura je više za one leteće armije,njima treba preživljavanje na palmi,skakanje sa bambusa...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 0:40

@more6 (citat):
Dobro je da smo na kraju zaključili da je jutarnja gimnastika bila nevažna i da su je vojnici jako obožavali.

Kome je do trčanja i vežbi u 5 sati ujutru Very Happy
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 0:46

Pa još goli do pasa,a temperatura blizu nule,magla i ostale radosti.A ti trčiš,radiš sklekove a u glavi ti se motaju misli šta te sve još čeka u toku dana a tek je 5 sati ujutro kako kažeš.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 0:56

@more6 (citat):
Pa još goli do pasa,a temperatura blizu nule,magla i ostale radosti.A ti trčiš,radiš sklekove a u glavi ti se motaju misli šta te sve još čeka u toku dana a tek je 5 sati ujutro kako kažeš.

Cenim po komentaru,jos si tazi vojnik,jos uvek u secanju i sitni detalji Rolling Eyes
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 0:58

@more6 (citat):

Jednostavno i tačno Very Happy ....
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 1:08

@ercov54 (citat):
@more6 (citat):

Cenim po komentaru,jos si tazi vojnik,jos uvek u secanju i sitni detalji Rolling Eyes

Pa da pamtim dosta detalja,događaja imena i puno toga.Dobro da je tako.Inače bio sam otprilike 10-ak godina iza tebe u vojsci ako si ti bio73/74,što znači gušter sam za tebe ali svejedno je prošlo dosta godina već.

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 1:21

@more6 (citat):
Pa da pamtim dosta detalja,događaja imena i puno toga.Dobro da je tako.Inače bio sam otprilike 10-ak godina iza tebe u vojsci ako si ti bio73/74,što znači gušter sam za tebe ali svejedno je prošlo dosta godina već.

U mojim godinama i dan cini razliku a kamoli deset godina,i jesi guster  Very Happy  Wink ,vec sam veteran,samo sto mi taj minuli rad ovde ne priznaju,kazu ima jos par drugova sto jaci od mene,tako je to samnom u zivotu,uvek neko iza mene,i neko ispred mene,i nikad da budem prvi,uvek negde u prikrajku Twisted Evil

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 1:31

@vargas (citat):

Vargas Ti poznaješ kap.Salibašića...znao je doći u kasarnu u 5 sati ujutru da proveri kako radimo jutarnju fiskulturu.
Samo se pojavi iz mraka...2 puta je navatao nas desetare i dzombe da smo na sebi imali košulje a mlada vojska u majicama..
2 puta!!!!...trećeg nije bilo.. Laughing

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 1:36

Samo se ti drži kolega Ercov54.Važno je da si tu negdje živ i zdrav.Ponekad nije dobro ni biti na vrhu,dok padneš jako boli ha..ha.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 6:59

Kod odbrandbenih armija prioritet je brzina trcanja....
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   19.04.14 13:12

Da, brzina trčanja, samo u kojem smjeru u odnosu na neprijatelja. Na obuci u Peći često smo na jutarnjoj gimnastici trčali noseći svoje naoružanje. Znači tko je bio kakve sreće takvu je makinu nosio sa sobom. Ja sam dužio PM M53, znači 12,5 kg, pa dva kruga po cijeloj kasarni s tim da je kasarna bila na brdovitoj kosini, ajde ravno i dole niz brdo je još i bilo dobro, ali uz brdo mi je PM imao sto kila. Usput smo radili i vježbe razgibavanja, pa onda svaka jedinica na svoju pistu i deri dalje sklekove i ostalo. Osobno sam dobro podnosio napore jer sam u vojsku došao u maju, a u civilstvu sam igrao nogomet pa sam u odnosu na neke druge imao kondicije ko nosorog. U Prizrenu je krug trčanja bio dosta duži i strmovitiji nego u Peći, ali na našu sreću i ponos, sve smo odradili što se tražilo od nas, pa se sad možemo lijepo sjećati kako nam je bilo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?   Today at 18:52

Na vrh Go down

Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Jutarnja gimnastika - da li ste hvatali krivine i kako?
» Jutarnja smotra
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...
» OFICIRSKE SABLJE U JNA