FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Črnomelj 1978 - 1990

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Črnomelj 1978 - 1990   08.08.09 21:46

Bio sam oficir JNA u Črnomelju od 1978-90 godine.
Pozdrav svim članovima vašeg foruma sa Drugovi vojnici ZDRAVO!
Poseban pozdrav dvojici članova koje poznajem lično.
I na kraju, pozdrav svim vojnicima koji su zapamtili Kolodvorsku cestu.

Na vrh Go down
gardist
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2009-05-19
M(j)esto RS

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   09.08.09 15:05

dobro došao druže črnomelj,hvala na pozdravima
Na vrh Go down
ppsupercop
Džomba
Džomba

Broj komentara : 130
Član od : 2009-05-04
Dob : 63
M(j)esto kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   09.08.09 15:56

Hvala na pozdravu i dobrodošao na forum kolega Črnomelj!

ppsupercop
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
Dob : 48
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   09.08.09 19:37

zdravo drugar črnomelj ! cheers

budi molim te toliki drugar pa se ulogiraj da te ne gledamo kao gosta
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Logovanje   09.08.09 22:55

Не памтим ништа лијепо, избио сам години дана живота са неспособним дебелим официрима, који нису били способни ни своје жене смирити да се не крешу са другима, а камоли нас....и кад им жена не да коке, обично ујутро дођу и све нас постројавају..

Hvala na pozivu mad-max
Samo za 12 godina trupe sa mojim vojnicima, deleći i dobro i zlo, pocepao sam 10 pari čizama. Iskopali smo preko 100 km rova za centralni telefonski kabal, oko 60 km vodovoda.......... Pojeo sam oko 2000 SDO i još oko tonu konzervi ( bilo je i sa isteklim rokom trajanja). Bio stereotip oficira: strog i pravedan.

I sada kada na forumu vidim citirani komentar svađao bih se, a svađa i prepucavanje na ovom forumu je najmanje potrebna. To mi je jasno i da ne čitam pravila foruma.
Zbog toga bih (ako dozvolite) još neko vreme bio gost.
Ukoliko nešto i prokomentarišem (u temama gde je dozvoljeno i gostima), nastojaću da to bude objektivno i dobronamerno.

Pozdrav

Na vrh Go down
roker
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2009-06-09
Dob : 49
M(j)esto St.Gallen/CH, Modrica/BiH (RS)

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   10.08.09 10:31

dobro nam dosao crnomelju ( jebote da mi je nekad neko reko da cu oficira da oslovljavam sa ti...)
Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Na ti   11.08.09 0:04

dobro nam dosao crnomelju ( jebote da mi je nekad neko reko da cu oficira da oslovljavam sa ti...)

Pa kolega rokeru u JNA je to zadovoljstvo bilo rezrvisano samo za vojnike albanske nacionalnosti Wink

Na vrh Go down
roker
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   11.08.09 9:56

hahaha dobro si to napisao, ako mi kazes koji si cin imao u vojsci ja cu od danas da te (vas) oslovljavam sa druze "cin" i strogo na vi, po PS razumije se Very Happy
Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   11.08.09 13:33

Kolega rokeru, ti me "provociraš" pa ću se još i registrovati na ovaj forum.
Eto, za period JNA koji mi ovde obrađujemo bio sam niži oficir=176 cm. Malo šale. Znači, bio sam KIK.

U to vreme bio kod mene jedan major, viši oficir= 166 cm, zvali smo ga mali mrav i jedan zastavnik= 54 g i 188 cm=mlađi oficir.

Jesi ti čuo pesmu M.Ilića " Naljutićeš me ti". Znači ni slučajno vi. Smile

Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   11.08.09 14:26

"rokeru" vidi čime se kapetan de luxe sada zabavlja Smile

Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   11.08.09 14:30

Što ovo ne otvara priložene linkove?
photobucket.com/zeki_2009

Na vrh Go down
roker
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   11.08.09 16:57

Na vrh Go down
roker
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   11.08.09 16:59

e svaka ti cast druze kapetane jesi ga picno, sav se sjaji Very Happy
Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 17:05

Malo da zadovoljimo komplekse mladosti.
Na vrh Go down
gardist
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2009-05-19
M(j)esto RS

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 18:42

odlično je urađen,ja sam imao tu čast da se malko vozim sa njime
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 19:24

Nije što sam ja lud za francuskim autima, ali (koliko vidim po slikama) "repaš" je u odličnom stanju. Svaka čast! cheers
Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 20:37

Odosmo u Off sa ovim mojim hobijem.
Da se vratimo temi:
Črnomelj-malo mesto u SLO, na granici sa Hrvatskom.
Kada sam posle Akademije dobio raspored u Ljubljanu imao sam osmeh sa ukusom limuna. Kada su mi u Ljubljani rekli da idem u Črnomelj, kolege me tapšu po ramenu: Bravo, Črnomerec, to ti je deo Zagreba. Kad ono, međutim. Nije Črnomerec već Črnomelj. Neznam gde je, uzmem kartu i vidim. Na karti onaj mali crni kružić, kao neko selo. Ja sam sa sela ali moje selo oko crnog kružića ima još jedan. Dođem tamo, ono jedna ulica: Kolodvorska cesta. Javljam se na dužnost, srce mi se steglo, u grlu knedla: Pa zar od cele Yuge baš ovde, bogu iza nogu. Spopadnu me posle nekoliko dana moji Beograđani-stare kajle: E potporučniče, mi ćemo izdržati ovde godinu dana, kako ćeš ti. Nisi valjda bio toliko  loš "đak" da su te poslali u ovaj kažnjenički garnizon? Taj pojam sam tada prvi put čuo. Posle mesec dana, uzreo krompir. Mene pošalju sa vojskom na vojnu ekonomiju da sakupljamo krompir. Da mogu, ujeo bih se za
jajca. Moji starci u Sremu sami sakupljaju krompir, a ja državni. Ali šta ću, ko mi je kriv-u Akademiju sam otišao dobrovoljno. Dođe jesen i one sumorne kiše. U Črnomelju posle 22,00 ne radi ništa-tuga. A i da radi, svi te poznaju, pa te šef ujutro pita: gde ste bili,šta ste pili, koje su ono ribe sa vama ........Tada sam se već zbližio sa starijim kolegama koji su imali auto, pa preko Kupe u život.  Pa od Karlovca, Riječkom cestom, kafana koliko hoćeš. 1001 noć mi ostala u uspomeni. Muzika trešti, narodnjaci- kao na Ibarskoj magistrali. Stignemo bogami i do Rijeke i Opatije. I posle svega ujutro pravo na posao. Znači, već posle tri meseca se lakše se disalo. Kasnije, kako je vreme prolazilo bivalo je sve bolje i bolje.

Continues

Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 22:06

svaka ti dala kapetane !

sad ću da ti sline nateram , imam za tvoj auto POTPUNO NOVI nikad namontirani kromirani prednji branik i prva svjetla sa krom prstenovima !

branik je iz 3 dela , dva su tvornički upakovana u najlon (krajevi) a sredinu sam morao raspakovati. ne sećam se više iz kojeg razloga , bilo je to davno .
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 23:10

Druže kapetane, aj se ti lipo registriraj. Nećemo mi da nam neki gosti Smile pišu po forumu. Koliko sam skužio, ti si jedini oficir (za sada) na forumu, pa da malo ovu bandu dovedeš u red. Nemoj da ja tražim kakvog majora da te pretekne.
lol!
Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 23:14

uspeo si, što jeste jeste
"gardist" će ti poslati moj mail, da ne opterećujemo ljude ovde,
Pozdrav

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 23:35

@črnomelj, sad ozbiljno.
Ja sam bio jedinac, i pregrmio sam vojsku. Šta bi sad trebao, plakati, kriviti se?
Bilo je gorkih, ali (kako sam već napisao u drugoj temi), ipak je to bila vojska a ne dječji vrtić.
Ne obaziri se na mamine maze, pusti pse nek laju.
edit: Za takve kao što ti je ovaj pisao, je bio civilni vojni rok, samo bih (da se mene pitalo) im dao da služe 10 godine.

mgalic2: komentar modifikovan dana: 12.08.09 23:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 23:38

"roker"-u  moram malo sačekati, dok snimim situaciju.

Meni je sa septembarcima bilo najlakše: istih godina, svi završili srednju školu, tek izašli  iz klupe i lako ih uterati u red Smile
Martovci i Junci (junci) živce da pogubiš, neki došao iz doma za maloletnike, neki odlagao dok je mogao, neki došao iz Nemačke, nezna reč s/h, neki ostavio kući ženu i 2-3 dece, nije ni obukao uniformu, već traži odsustvo ..... neke je i milicija dovodila na služenje, ma svašta.....

E sada šala na račun ovog foruma: Kako ja, na primer, da pravim red u "kantini". Dok sam radio, kada uđem u kantinu, moja vojska mrtva ladna, jedino se Mile kantinjer plašio, jer sam mu odmah kontrolisao rokove trajanja hrane i pića, vraćanje kusura i naplatu kaucije za flaše Wink

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   12.08.09 23:42

Joj, što ja nisam imao bar jednog takvog oficira, svi moji bili strogo po PS-u? Very Happy
Imam osjećaj da bi s tobom mogao služiti 10 godina!
Na vrh Go down
?rnomelj
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   13.08.09 0:25

"mgalic2"
Pa i ja sam radio po PS, ali sam imao i svoje PS.
Pazi, u četi je uvek bilo 2-3 problematična tipa koji su pokušali ostalim vojnicima nametnuti svoj autoritet. Osim njih je bilo još 8-10 koji su ni tamo ni ovamo.
Ostali su bili OK momci.
U takvoj situaciji, ukoliko je komandir previše krut (sve radi po PS) ili previše mek ili plašljiv, pretila je opasnost da mu ona trojica, uz pomoć one osmorice preuzmu autoritet i da faktički cela četa "pođe" za njima.
Smisao je u sledećem: Pravednošću, razumevanjem, strpljenjem i da ne nabrajam, ali sve u skladu sa PS, pridobiti OK momke, koji pridobiju one kolebljive i onda komandiru ostane vremena da se "bori" sa ona 2-3 problematična. Najčešće uspe u potpunosti ili ih bar delimično smiri. Bilo je slučajeva koji su, na žalost, završili i na vojnom sudu, ali drugačije se nije moglo.

Tako sam i svoju decu vaspitavao: bez preterane i nepotrebne strogosti, ali i bez preteranih izliva nežnosti, za dobro urađen posao sitna pažnja, a ne preterana i neprimerena nagrada, za loše urađen posao mala kritika, tek da se zna, a ne neka drakonska kazna.

Kad moj vojnik na raportu pocrveni i obori pogled, momentalno su prestajale moje "pridike" i ispitivanja. To je bilo dovoljno da shvatim da je čovek.

Mnogo sam napisao, a nisam siguran da li sam bio jasan? Tako sam i za vreme službe preispitivao svaki svoju reč i svoj postupak.
Nikada nisam voleo da radim (mada se dešavalo-šta ćeš živ čovek) ono zbog čega ću se posle kajati.

Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   13.08.09 8:48

..... znači sad bi ja tebe trebao držati u stavu MIRNO dok ti slova na nicku ne pocrvene i lagano se objese prema dole , nakon toga ćeš se valjda registrovati kao član ovog forma.......
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Črnomelj 1978 - 1990   Today at 20:47

Na vrh Go down

Črnomelj 1978 - 1990
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Črnomelj 1978 - 1990
» POSTOJNA, kasarna Milovan Šaranović 1978.
» Split - Dračevac 1990/91
» Sinj - Tadija Anušić 1990/91
» Ptuj 1990/1991