FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3415
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   24.02.12 14:10

Nisi dao točan odgovor,opet provjeri to pitanje, usput vidim da i njuška onaj što bi stalno bio na sudu.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 -   24.02.12 17:45

M-63 mi smo zvali rup-3/ m-63 je obican indukcioni telefon vidi se na slici mesto gde se prikljucuju zice a rup-3 je radio uredjaj to su dve potpuno razlicite stvari
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   24.02.12 20:55

@vladimir (citat):
M-63 mi smo zvali rup-3/ m-63 je obican indukcioni telefon vidi se na slici mesto gde se prikljucuju zice a rup-3 je radio uredjaj to su dve potpuno razlicite stvari

Ti si u pravu, ali ja sam rekao da smo mi to zvali rup-3,nama je bila bitna funkcija,kad si "zavrtio" dobio si vezu i to je bilo to!
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   28.02.12 14:03

@Vojnik Graničar (citat):
Citat :
Arrow Arrow Arrow Graničar Zagorac.!!! sunny bounce

Arrow Točno,sve prema sposobnostima, he, he,..
Arrow Što je sa osnovnim naoružanjem?

Arrow Naoružanje na karauli "Karauli Ceršak V.P. 5457".!!!
Arrow Mislim da se je naoružanje svodilo po svim karaulama Mariborskog graničnog odsjeka na isto.!!!
Arrow Lako naoružanje, kalibar 7,62 mm i snajperka 7,9 mm.!!!

"OSNOVNO"naoružanje na karauli Drenak je bilo ono naoružanje koje je svaki zadužio.
"Vatrena moč" svake patrole,zasjede,rejonskih stražara se nastojala pravilno rasporediti,bilo je jednostavnije da zamjenimo
naoružanje nego da netko ima "zgusnut"raspored.To se uredno evidentiralo u knjizi dnevnih zapovjedi i dežurstva.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina   28.02.12 14:29

Citat :

Arrow "OSNOVNO"naoružanje na karauli Drenak je bilo ono naoružanje koje je svaki zadužio.
"Vatrena moč" svake patrole,zasjede,rejonskih stražara se nastojala pravilno rasporediti,bilo je jednostavnije da zamjenimo
naoružanje nego da netko ima "zgusnut"raspored.
To se uredno evidentiralo u knjizi dnevnih zapovjedi i dežurstva. bounce Rolling Eyes Wink Very Happy

Arrow Na mojoj "Karauli "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina", svatko je morao na teren nositi svoje naoružanje. Twisted Evil
Arrow Nije bilo No kako ti kažeš "pravilne raspodjele", komandir karaule zastavnik I klase Spasković Radoje nije gledao na to koliko će nas biti na osiguranju granice, kao ni to kakvo naoružanje nosimo. No Evil or Very Mad
Arrow Također se to nije Evil or Very Mad kako ti kažeš "uredno evidentitalo u knjizi dnevnih zapovjedi i dežurstva".
Arrow Jedino smo vodili Twisted Evil knjigu patrola i zasjeda koji su se nalazili na granici, od koliko do koliko sati, tko je bio, gdje je bio, što je patrola uočila i što se dogodilo tokom obilaska granice.!!! Twisted Evil bounce Wink Very Happy Exclamation
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   28.02.12 17:32

@Vojnik Graničar (citat):
Citat :

Arrow "OSNOVNO"naoružanje na karauli Drenak je bilo ono naoružanje koje je svaki zadužio.
naoružanje nego da netko ima "zgusnut"raspored.
To se uredno evidentiralo u knjizi dnevnih zapovjedi i dežurstva. bounce Rolling Eyes Wink Very Happy

Arrow Na mojoj "Karauli "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina", svatko je morao na teren nositi svoje naoružanje. Twisted Evil
Arrow Nije bilo No kako ti kažeš "pravilne raspodjele", komandir karaule zastavnik I klase Spasković Radoje nije gledao na to koliko će nas biti na osiguranju granice, kao ni to kakvo naoružanje nosimo. No Evil or Very Mad
Arrow Također se to nije Evil or Very Mad kako ti kažeš "uredno evidentitalo u knjizi dnevnih zapovjedi i dežurstva".
Arrow Jedino smo vodili Twisted Evil knjigu patrola i zasjeda koji su se nalazili na granici, od koliko do koliko sati, tko je bio, gdje je bio, što je patrola uočila i što se dogodilo tokom obilaska granice.!!! Twisted Evil bounce Wink Very Happy Exclamation

Očito da nije bila samo razlika u kilometrima između Nas u Makedoniji i Vas U Sloveniji.To se odnosi i na zapovjednike.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina   29.02.12 11:01

Citat :

Arrow Očito da nije bila samo razlika u kilometrima između Nas u Makedoniji i Vas U Sloveniji.
To se odnosi i na zapovjednike. bounce

Arrow Graničar Zagorac, mislim da je bila razlika između karaule i karaule a ne samo između graničnih odsjeka Makedonije i Slovenije.!!
Arrow Također mislim da tu ništa nije mogao utjecati ni komandir moje karaule Zastavnik I klase Spasković Radoje, jer on nije mogao uvoditi nešto bez znanja komande Mariborskog graničnog odsjeka.!!
Arrow Ja sam imao prilike gledati kada ga je "peglao" poptukovnik iz Mariborskog graničnog odsjeka Zdravko Cverlin u karauli "Ceršak".!!
Arrow Kidao mu je raspored patrola i zasjeda u hodniku karaule a Spasković Radoje je mučao ko zaliven.!!
Arrow On se je očito držao one narodne izreke "Veži konja gdje gazda kaže, pa makar nogu slomio".!!!
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   29.02.12 11:10

Vjerojatno nešto nije štimalo sa rasporedom.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina   29.02.12 11:24

Citat :

Arrow Vjerojatno nešto nije štimalo sa rasporedom. Evil or Very Mad

Arrow Štimalo ili ne štimalo sa rasporedom tako je bilo.!!! Twisted Evil Rolling Eyes Wink Very Happy
Arrow U JNA se svak svakoga bojao, mi graničari smo se bojali zastavnika Spasković Radoja, zastavnik Spasković Radoje se bojao
potpukovnika Zdravka Cverlina a onda svi skupa svak svakoga, ha ha ha.!! Very Happy Smile Laughing Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   29.02.12 11:28

Stvarno zanimljivo društvo.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4308
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   29.02.12 12:58

Svaka cast Vama dvojici.......Zagorac i Splite,...vidi se da ste vi granicari, bili vojnici posebnog kova..... Wink

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina   29.02.12 13:16

Citat :
Arrow Arrow Arrow General potpukovnik Aleksandar Obradović.!! sunny bounce

Arrow Svaka cast Vama dvojici.......Zagorac i Splite,...vidi se da ste vi granicari, bili vojnici posebnog kova..... Wink

Arrow Pa general potpukovniće, šta da kažem No , ima ona narodna izreka "Nije se rodio ko bi svima ugodio".!! scratch Rolling Eyes Evil or Very Mad No
Arrow A ja i Graničar Zagorac Wink , eto imamo malo volje da jedan drugoga pitamo za događanja na granici, karauli pa mi to polako ima dana... Twisted Evil .
Arrow A mene baš zanima Twisted Evil ta "tvrda" No Albanska granica. No Evil or Very Mad Shocked
Arrow Da vidim kako se to živilo i radilo na tom graničnom odsjeku a Graničar zagorac Twisted Evil mi je trenutno jedini izvor informacija.!!! Very Happy Smile Laughing

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   29.02.12 13:26

Svakako , vrlo zanimljivo "stivo" na Forumu......Tek sada mi je jasno da je u stvari dan na karauli imao mnogo vise sadrzaja, bio je mnogo dinamicniji i zanimljiviji od dana u kasarni kada se zatvori kapija i gotovo No Naravno da nije bilo lako, ali su zato tu bile patrole,"brnjo", zastavnik,susreti sa pogranicnim stanovnistvom i patrolama,i ko zna sta jos....... Wink Samo napred cheers

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   29.02.12 13:28

aleksandar obradovic (citat):
Svaka cast Vama dvojici.......Zagorac i Splite,...vidi se da ste vi granicari, bili vojnici posebnog kova..... Wink

I onda se biralo...
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   29.02.12 13:37

Citat :
zagorac
I onda se biralo...
E sada si me podsetio na jednu stvar koju sam davno hteo da pitam. Kazes biralo se.......Vidis,gotovo svi oni koje poznajem iz mog grada, a bili su granicari, imali su brata.... Exclamation Verujem da se mozda odabir vrsio po tom kljucu, znate iz kojih razloga.....
To bi nam najbolje objasnio neki "personalac"....ali... Wink

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   29.02.12 13:54

aleksandar obradovic (citat):
Citat :
zagorac
I onda se biralo...
E sada si me podsetio na jednu stvar koju sam davno hteo da pitam. Kazes biralo se.......Vidis,gotovo svi oni koje poznajem iz mog grada, a bili su granicari, imali su brata.... Exclamation Verujem da se mozda odabir vrsio po tom kljucu, znate iz kojih razloga.....
To bi nam najbolje objasnio neki "personalac"....ali... Wink

Ja osobno mislim da je to sa bratom, samo jedan od "ključeva".
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   10.03.12 0:07

Daj mi reci Splite,kakav je bio običaj ispračaja vašeg kolege granićara koji se "skidao"???
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   10.03.12 9:48

Citat :

Daj mi reci Splite,kakav je bio običaj ispračaja vašeg kolege granićara koji se "skidao"???

Arrow Pa Zagorac ovako.!!! sunny bounce
Arrow Prvi problem je bio taj a i sam znaš da je sa karaule non stop neko bio na terenu, u patroli, u zasjedi, na straži, neko je spavao jer se vratio iz noćne smjene, nekoga je Zastavnik I klase Spasković Radoje najurio na teren da uređuje puteve, čisti teren od smeća itd...
Arrow Znači uvijek je netko falio od vojske u bulo koje doba dana.!!!!
Arrow A kad bi se netko skidao iz JNA, dan prije bi ga opskrbili mi koji ostajemo sa stvarima koje su mu trebale a nije ih imao za razdužiti u Mariboru.!!
Arrow Zatim komandir karaule Spasković Radoje naredio da od onoga vojnika koji odlazi uzmeno one stvari o odjeću koja je bila novija i bolja od one koju smo mi imali koji ostajemo na karauli, što je bilo pametno i dobro.!!!
Arrow Zapisivali bi podatke tj. adresu od vojnika koji odlazi jer je to zadnja prilika da ga vidiš a i on nas.!
Arrow Karaula se uvijek napuštaja u jutro, otišli bi do obližnje tvornice gdje bi čekali autobus i sa njim u pravac Maribor.
Arrow Oni koji odlaze sa karaule "Ceršak" Zastavnik I klase Spasković Radoje bi ga ponovno pregledao da ne bi kome palo na pamet da sa sobom ponese nešto što ne bi smio imati (kratko rećeno) mislio je da nebi netko nešto ukrao iz karaule.!!!!
Arrow Tako je i mene pregledao zadnje jutro.!!!
Arrow Onda bi svi izišli koji bi bili u karauli ispred karaule i tu bi se pozdravili oni veseli Very Happy Smile Laughing što odlaze a mi tužni što još ostajemo Sad No .!!!
Arrow Nije bilo napijanja, opijanja, lumpovanja, niti neke ustaljene i propisane procedure kad se karaula napuštala.

Arrow Ja i Šabani Ilijaz smo zadnje jutro sa prozora svoje sobe po pisti ispred karaule bacali novac od 10, 20, 50, 100 dinara..!!!
Arrow Evo slika na kojoj strelica pokazuje prozora moje sobe.!! bounce Very Happy Smile Laughing

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   18.03.12 6:15

Citat :
ZAGORAC - KARAULA "DERNAK".!!!

Pusti ti SDO, nego ti meni reci kako ste "drpali" eurokrem,voče,salame i ostale stvari iz skladišta namirnica?

Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Krađa hrane na karauli „CERŠAK“.‼! Very Happy Smile Laughing Twisted Evil bounce scratch

Arrow Karaule su posebni objekti JNA, graničari su posebne jedinice JNA.
Arrow Ma gdje god se nalazile te jedinice i ti objekti na bilo kojoj strani Jugoslavije očito da nije bilo velike razlike između karaula i ponašanja graničara, samo je pitanje želje da li netko to želi priznati ili ne..
Arrow Ovo je primjer sa moje Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.
Arrow Pratite što se desilo na karauli „Drenak“ u Makedoniji kod graničara Zagorca.!

Graničar Zagorac sa karaule „DRENAK“, je postavio pitanje kako se to izvodilo na karauli „CERŠAK“.

Prije nego to ispričam moram reći zašto sam donio odluku o krađi hrane iz skladišta karaule.
Jednoga dana sam vidio kad je komandir karaule zastavnik I klase Spasković Radoje utvrdio da naš skladištar Stanoje Radmanović u skladištu ima viška hrane te se je tada na njega izderao i rekao mu : „Podjeli vojsci sve što je viška hrane u skladištu u skladišti ne smije biti ništa viška“.
To je bio trenutak kad sam donio odluku i počeo kovati plan.

Postojalo je više načina kako smo krađi hranu u karauli.!

Arrow Arrow Arrow Prvi način je bio naj jednostavniji a to je da si se trebao dobro sprijateljit sa skladištarom kao što sam ja napravio tada.
Skladištar je bio moja klasa i zvao se je:
STANOJE RADMANOVIĆ mislim da je on bio Srbin a živio je u Bosni i Hercegovini mislim negdje blizu Banjaluke.
On bi mi uvijek kada bi imao prilike dao nešto za jesti iz skladišta karaule.

Arrow Arrow Arrow Drugi način kako smo krali hranu na karauli „Ceršak“ je bio sljedeći.
Kada bi došla na karauli „Ceršak“ dostava hrane trebalo je tu hranu prebaciti iz kamiona u skladište karaule koje se je nalazilo u podrumu na jugo-istočnoj strani.
E tu je bila prilika, umjesto da hranu, sokove, slatkiše… nosiš prema skladištu samo skreneš plutanju i odneseš dio toga u svoju sobu ili nekome ko se zatekne u hodniku daš da dio hrane sakrije negdje u karauli.
Međutim dostava hrane na karaulu „Ceršak“ nije bila svaki dan, nije bila svaku sedmicu, zato je trebalo smisliti nešto bolje kako doći do hrane iz skladišta.

Arrow Arrow Arrow Treći način sam ja izmislio, isplanirao i organizirao a bio je i naj teži način.
Radi se o tome da sam ja „mobilizira“ dvojicu vojnika u koje sam imao naj više povjerenja u tome trenutku i to:
vojnik HESEIN HADŽIĆ sin Sulejmana,rođen 12.06.1968. god. on je musliman iz Bosne i Hercegovine, kod Cazina, 77226 Ćoralići, mjesto Šišići broj 123.
te vojnik DENIS PUŠKADIJA iz Hrvatske, živi kod Novoga Marofa.
Kako sam iskovao plan.!???
Skladište hrane je bilo u podrumu, skladište je imalo dva prozora, jedan sa južne strane a jedan sa istočne strane.

Arrow Strelica 1 - pokazuje prozor skladišta sa južne strane karaule "Ceršak".
Arrow Strelica 2 - pokazuje mjesto gdje se nalazi prozor sa istočne strane iza ugla karaule "Ceršak" (nevidi se na slici) Arrow kroz taj prozor smo Arrow ulazili u Arrow skladište karaule "Ceršak".! Very Happy Smile Laughing

Dolazio je u obzir samo prozor sa istočne strane, jer bilo ko ako iziđe ispred karaule mogao nas je vidjeti kako mutimo nešto oko prozora skladišta sa južne strane.
Prozor sa istočne strane je bio sa desne strane karaule (iza ćoška) te je ta strana bila dosta mračnija od ove ispred karaule.
Uglavnom prozori su bili zatvoreni te se sa vanjske strane nije mogao otvoriti.
Jednostavno, kada se je donosila dostava hrane u skladište karaule u trenutku kada u skladištu nije bio niko ja sam otvorio prozor i zatim sam otvorio željezne mi smo to zvali kapke.
Da sam ostavio otvoren prozor to se nije moglo primijetiti jer je to izgledalo kao da ostaviš otključana vrata stana, nitko ne zna da su vrata otključana dok neko ne pokuša otvoriti vrata stana.!
Kada je teren bio pripremljen mogli smo krenuti u akciju.
Uvijek bi gledati da je na dan akcije netko od nas trojice na straži ispred karaule tako da stražar usput čuva karaulu a i čuva onoga tko ulazi u karaulu.
Dogovor je također bio ako netko iziđe slučajno iz karaule da ga ova dvojica zagovaranjem drže sa zapadne strane karaule da ne otkrije što radimo.
Dogovor je bio da u skladište ulazimo samo noću, jer je tada bilo naj sigurnije.
Ja kao planer akcije imao sam tu „čast“ da prvi uđem u skladište hrane kroz prozor skladišta.
Otvorio bi metalne kapke (kapci su se otvarali prema vani), zatim sam otvorio prozor (prozor se otvarao prema unutrašnjosti skladišta) i onda bi skinuo čizme jer nisam smio ostaviti neki trag na zidu priliko spuštanja u skladište.
Kad sam ušao u skladište, osjećao sam se kao u trgovini, možeš birati što hoćeš uzeti.
Jedan problem No je bio taj da vrata skladišta su u gornjoj polovici imala staklo No tako da sam ja vidio iz skladišta hodnik podruma karaule No , tako da je netko slučajno došao do tih vrata skladišta mogao je mene vidjeti No u skladištu.
Zato sam morao biti vrlo tih da čujem da li se netko spušta niz stepenice u podrum karaule jer bi u tome trenutku morao brzo izići iz skladišta da me ne uhvate u skladištu.
Pa sam se dao na posao, uzimao sam hranu po naruđbi, tj. tko je što želio.
Hranu bi dodao vojniku koji bi stajao kod prozora i posao je bio gotov.
Trudili smo se da uzimamo svega po malo da se baš ne primijeti da nečega baš fali u većim količinama.
Onda sam vidio da nas nitko nikada nije mogao otkriti pa sam moju tajni plan rekao još nekolicini vojnika iz karaule kao što su:
vojnik graničar NUKA NEĐIM, Srbin iz Beograda,
vojnik graničar GUŠIĆ (ne mogu se sjetiti imena) iz Bosne i Hercegovine,
desetar graničar ZDENKO BLAŽEVIĆ, Hrvat iz Konjica, Bosna i Hercegovina.….
Tako jednu noć kad sam ja bio dežurni karaule, na straži je bio mislim Puškadija Denis u skladište je ušao Nuka Neđim.
Ja na prvom katu u dežurani sjedim za stolom kod telefona i radio stanica usput osluškujem da li naš skladištar ili netko od nepouzdanih vojnika smuca po karauli da nas ne bi ometao na našem „službenom zadatku“.
Čujem niz hodnik netko šeta i zvuk se približava dežurani.
Kad u dežuranu uđe Gušić i ispod jakne mi izvadi mesni doručak, sira, soka, nekakvog suhoga mesa…..
Ovom prilikom pozdravljam sve one graničare karaule „Ceršak“ koji su sudjelovali u ovoj besprijekorno organiziranoj akciji pod mojim vodstvom.
Vaš VOJNIK GRANIČAR..
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   18.03.12 12:56

Posle ovog komentara ce svakako biti pro et contra.....misljenja nedju clanovima Foruma.....
Moj licni stav je da i u onim uslovima, i u ono vreme, i na onom mestu.......ovo ne treba shvatati kao "delo". Doduse plan je postojao, ali da svega toga nije bilo u izobilju u magacinu, da sve to magacioner nije mogao opravdati i dovesti u red, ne bi se "Splitska grupa", Wink ni odlucila za tako nesto.....Svi znamo da svaka vojska "kuburi"sa hranom, slatkisima......razumljivo.....
Po onoj izreci ko priznaje SVE mu se oprasta Wink .....Splite evo jedan + Smile

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3267
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   18.03.12 19:04

Granicar, dobar si co'ek, al' drago mi je da nisam s tobom sluzio. Ti otkucavas ko taster. Nedaj Boze da se vrati stara vlast, pola foruma bi zaglavilo na robiji zbog tebe . lol!
Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3267
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   18.03.12 19:08

I ne vjerujem da je Nuka Nedjim srpsko ime, al' dobro je da su se lopovi skupili kao u CK SKJ - po "nacionalnom kljucu" lol! lol! lol!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   19.03.12 13:12

Citat :
Arrow Arrow Arrow PERA84.!!! sunny bounce

Arrow Granicar, dobar si co'ek, al' drago mi je da nisam s tobom sluzio.
Ti otkucavas ko taster.
Arrow Arrow Arrow Nedaj Boze Embarassed da se vrati stara vlast No , pola foruma bi zaglavilo na robiji zbog tebe No Twisted Evil .

Arrow I ne vjerujem da je Arrow Nuka Nedjim srpsko ime, al' dobro je da su se lopovi skupili kao u CK SKJ - po "nacionalnom kljucu". bounce

Arrow Pa PERA84.!! bounce
Arrow Bio ja dobar ili ne, tako je bilo, na nama su štedili u kasarni u Mariboru, na nama su štedili na karauli, pa dokle tako...
Arrow Kad se treba noću, po snijegu, kiši, blatu, vjetru, smrzavati na prvoj crti obrane Jugoslavije, ajmo, to će odraditi granične jedinice JNA.
Arrow Kada treba za te granićne jedinice nešto dobro napraviti nema nigdje nikoga.!!
Arrow A PERA84 kod tebe u "Vojvodini - Bačka Topola septembar 84-85", nisu ruže cvjetale.
Arrow Pa kažeš:
Citat :
U mojoj kasarni se vozile splacine na ekonomiju i davale svinjama. zatvoren krug: svinje-vojska-svinje, a moze i obratno, na isto izadje.
Arrow A buniš se što smo mi uzimali hranu iz skladišta karaule "Ceršak".!!
Arrow Uzimali smo je baš zato Twisted Evil Very Happy Smile Laughing Arrow Arrow Arrow da ne budemo Arrow svinje.!!! bounce
Arrow A što se tiče Srbina NUKE NEĐIMA iz Beograda.!?
Arrow Pa volio bi da to njemu kažeš da nije Srbin tj. da se vas dvojica dogovorite ko je No Srbin ko nije No Srbin.!! Twisted Evil

Arrow Kod mene ovdje u gradu ima jedan momak ima oko 18 godina i on je crnac pa mi kaže da je on Hrvat. Embarassed No
Arrow Je da dobro govori Hrvatski a da li je on Hrvat.!!??? Embarassed No

Arrow Hajde mu to kaži ti, ja ili bilo tko, on tvrdi da je.!!! bounce

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 19.03.12 17:04; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   19.03.12 15:06

Citat :
ZAGORAC - KARAULA DRENAK.!!!

Kruške i jabuke bile su najbolje kad su se čuvale u zobi i sijenu.Tko nezna prednosti takvog čuvanja neka pita djeda i baku.
Osim toga,kontrolu nad "drpanjem"imalo je nas četvoro i to se poštivalo.
U kasete nismo stavljali,jer sa Gavrom nikad nisi smio biti opušten.
Salama i kobasica uvijek smo uzimali onoliko koliko smo mislili da čemo pojesti,nikad nismo stvarali zalihe.
Arrow Nismo pretjerivali, "drpali"smo kontrolirano!

Arrow Znam za čuvanje jabuka u sijenu, to smo i mi radili na Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.
Arrow Nosili smo ih u potkrovlje karaule i stavljali ih u sijeno koje bi nam dali neki seljaci iz sela Ceršaka.!!
Arrow Što se tiče čuvanja hrane u kasetama No , pa ni mi nismo bili baš opušteni No što se tiče našega komandira karaule Spasković Radoja, ni kod njega nikada nisi bio siguran No pale što će napraviti, ali pokazalo se da nikada Evil or Very Mad nije gledao u naše vojničke kasete.
Arrow Kažeš da ste jeli kontrolirano.!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Sjetio sam se one izreke iz crkve: Arrow Arrow Arrow "Umjerenost u jelu i piću". Crying or Very sad Rolling Eyes Wink
Arrow Vi kao da ste svi bili pobožni po tom pitanju, ha ha ha ha ha Smile Very Happy Laughing bounce
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak   19.03.12 19:48

] Arrow Znam za čuvanje jabuka u sijenu, to smo i mi radili na Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.
Arrow Nosili smo ih u potkrovlje karaule i stavljali ih u sijeno koje bi nam dali neki seljaci iz sela Ceršaka.!!
Arrow Što se tiče čuvanja hrane u kasetama No , pa ni mi nismo bili baš opušteni No što se tiče našega komandira karaule Spasković Radoja, ni kod njega nikada nisi bio siguran No pale što će napraviti, ali pokazalo se da nikada Evil or Very Mad nije gledao u naše vojničke kasete.
Arrow Kažeš da ste jeli kontrolirano.!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Sjetio sam se one izreke iz crkve: Arrow Arrow Arrow "Umjerenost u jelu i piću". Crying or Very sad Rolling Eyes Wink
Arrow Vi kao da ste svi bili pobožni po tom pitanju, ha ha ha ha ha Smile Very Happy Laughing bounce
[/b][/quote]

Rekao sam da smo "drpali",a ne jeli kontrolirano,što znači da smo kontrolirano vršili posjete skladištu!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Today at 22:23

Na vrh Go down

Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor