FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next

koliko si puta zbriso ?
a)nijednom
63%
 63% [ 5 ]
b)1-5 puta
13%
 13% [ 1 ]
c)vise od 5 puta
24%
 24% [ 2 ]
Ukupno glasova : 8

AutorPoruka
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   13.08.09 15:15

Evo, kolega ppsupercop je ponukao na ovo, pa da ukratko opišem.
U Prizrenu je ambulantu i vojarnu dijelila cesta. Uz ambulantu je bilo par trgovina. Da bi se došlo u ambulantu, trebalo se javiti na KPSt (jesam li dobro zapamtio skraćenicu?), ko fol, "Idemo u ambulantu", a ovi s KPSt-a kažu "Nema problema", a njih zaboli đon kuda će vojska preko ceste.
I tako, ja i moj stažo jedno popodne, gladni k'o isparani, otići ćemo do trgovine, tj. "u ambulantu". Naravno, ovi na KPSt-u ne sumnjaju ništa, di će desetar i stažo preko žice!
Ušli smo u krug ambulante i preko njene žice u jednu od tih trgovina. Kupili šta smo trebali i izašli, i vraćavši se u krug ambulante, ugleda nas stražar oko vojarne, tj. preko puta. Straža u vojarni nije nosila bojevu municiju na puškama već u RAP-ovima. Frajer stražar repetira pušku s praznim okvirom i viče "Stoj". Vidimo mi oba da je zatvarač ostao na pola, ali, opet, vrag ti zna s tim puškama, a tko zna kakva budala drži pušku. Stadošmo mi, zovnu on dežuranu i sprovedoše nas dvojicu kod VP na ulazu u vojarnu. Ono što ja tada nisam znao, stažo se grebao za redovno. On nervozan, a ja poravnao, šta ću sad. Jesam, priznam i gotovo.
Ujutro kod komandira postrojavanje sve u 16, opada boja s plafona. Sve u svemu, prošli nas oba bez pritvora, a i stažo otišao na redovno.
Eto, to je moje prvo i zadnje iskustvo izlaska preko žice "na crno".

Na vrh Go down
antote
Džomba
Džomba

Broj komentara : 115
Član od : 2009-05-03
Dob : 50
M(j)esto SLO

KomentarNaslov komentara: preko žice   13.08.09 21:28

Pošto sam do kuće imao preko 1000 km, nisam ni pomislio na vikend ili noćno bežanje kući - ali zato više puta u grad. Kao dežurna jedinica i u ulozi VP, zvanično smo imali izlazak u grad ponedeljkom i četvrtkom umesto subote i nedelje. To je u praksi značilo, da smo kao đombe izlazili ponedeljkom, sredom, četvrtkom, subotom i nedeljom (dozvolu za izlazak smo obično izpunili sami). Ali oko 5 dana pre kraj vojnog roka pri povratku uvatio me dežurni oficir i terao da pokažem dozvolu. Na pitanje, ko je izdao dozvolu smislio sam ime jednog kapetana iz komande stana - ali dežurni ne veruje pa me opet pita ...
posle malog natezanja sam popustio i priznao ... evo ... rekoh ... sam sam je napisao i sam potpisao ...
A dežurni oficir se smije ... ajde znam ja dobro tu foru - sada beži u jedinicu, da te ne pritvaram!

To je bilo to - manja kasarna, svi smo se znali!
Na vrh Go down
ppsupercop
Džomba
Džomba

Broj komentara : 130
Član od : 2009-05-04
Dob : 63
M(j)esto kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   13.08.09 21:56

Davne 1978.godine,kasarna''Slobodan Princip-Seljio''Sarajevo,Lukavica,ispred komande kasarne.
Ponedeljak.
Ja se skockao za grad,imam dozvolu za izlazak u grad radnim danom.
Dežurni kasarne,vrši smotru,ja imam sve po PS-u(čuvena IKOM kombinacija).
Valjda samo da bi me pitao i pkazao autoritet(onako kako je on mislio da treba)kapetan I klase
Đoko Radojković me pita:''A šta ćeš ti vojniče radnim danom u grad?''
Ujedem se za jezik da ne pitam ja njega:''A koju ćeš ti p.materinu uopšte u gradu?''
Od tad me ni kapija ni prijavnica više gledale nisu.
Bio sam ćata u četi,kod mene stajale sve dozvole,imao i potpisanih za vanredan izlazak u grad,a ja hteo
da sve bude po PS-u.Posle toga,bilo je i vikend putovanja kući,i svakodnevnih izlazaka,bilo jesvega ali ovaj vojnik
više nikad nije stao pred KIK Radojkovića,jer se možda jednom ne bi mogao da ujede za jezik...

Na vrh Go down
gardist
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2009-05-19
M(j)esto RS

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   13.08.09 22:02

i ja sam kao kolega ppsupercop bio čata,tako da mi nije trebalo bežati u grad.Imao sam stalnu dozvolu za redovan izlazak u grad čak sa slikom na njoj.A pre nego što sam postao čata znači prvih pet meseci obuke nije nam a znači ni meni padalo na pamet da bežimo u grad.Kazne su bile mnogo opasne i zajebane.
Na vrh Go down
roker
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2009-06-09
Dob : 49
M(j)esto St.Gallen/CH, Modrica/BiH (RS)

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   17.08.09 15:11

Moje iskustvo sa letenjem preko zice je jako skromno.
Na obuci u Vranju sam imao tu srecu da sam prije vojske bio u inostranstvu i jos pored toga roker (slusam samo rok muziku) upoznao sam dzombu iz Skoplja koji je imo jos dva mjeseca do kraja vojnog roka, frajer je bio u mojoj ceti ali je uvijek bio u izlaznome odijelu i tako preko naseg muzickog ukusa udjemo malo dublje u pricu i ja ga pitam odakle to da je uvijek tako nalickan, kaze on meni da radi u domu JNA u gradu u biblioteci, ima propusnicu sa slikom u dzepu itd, i jos mi kaze da zastavnik treba sada da pocne da trazi zamjenu za njega jer se on skida polovinom avgusta.
Na moju srecu zastavnik je trazio nekoga ko ne samo da zna da tipa na pisacoj masini nego mu je trebo jos neko ko ima nekoga u inostranstvu kod koga bi mogo da mijenja dinare za devize...
Tako sam ja posle mjesec ipo dana obuke poceo da radim u domu JNA, imo sam propusnicu za grad, dobio jos jedno izlazno odijelo itd. do rucka sam bio u domu a posle rucka sam otvarao nasu biblioteku u kasarni, uzivo sam ko mali bog, izbjego Krivolak itd.
Polovinom septembra moja klasa zavrsava obuku i razilaze se u prekomande, normalno bi bilo da ja ostanem u Vranju ali posto sam taj poso dobio preko veze, nije nikada bila napisana naredba za mene i taj moj "posao" tako da odlazim u Skoplje u kasarnu "Goce Delcev".
Kad sam tamo dosao bio je to pravi shok za mene, tu su bili sve nekakvi problemi koji nisu bili nigdje pristali, zivjeli smo u krugu kasarne u jednome cosku imali smo tri barake gdje smo zivjeli ili bolje receno uzivali, imali smo svoje sportske terene za fudbal,odbojku, kosarku,rukomet itd imali smo svog dezurnog oficira, moja vojna posta nije imala komandanta nego upravnika, tj pedpukovnik Najdov a sve to skupa se nazivalo nekakva "baza", nismo bili cak ni pozadina vec nesto jos dalje od pozadine...

Do tih nasih baraka je bio nas vozni park, imali smo tri kamiona i jedno trista malih prikolica onih obicnih sto mozes da prikopcas za auto, i odma do njih je bila ograda od kasarne sa strazarskim mjestom broj jedan. Tu ogradu su bili srusili jer se tu pravile nekakve zgrade sa stanovima za oficire, odmah preko puta je bila jedna prodavnica gdje smo isli u nabavku, tako kada bi bila smjena straze odlazili bi do njih da vidimo ko je na strazi i da ga upoznamo sa pravilima ponasanja, objasnjavali bi strazaru da mi idemo u prodavnicu a da on mora da pripazi da ne naidje neko.
Nikada nije bilo problema jer se to tako godinama vuklo i prenosilo sa klase na klasu, cak su i desetari kad su strazu razvodili dolazili do nas da cugnu po neki gutljaj ili zameze sa nama.
Negdje u januaru su se pojavili neki momci koji nikada do tada nisu bili na strazi, mi smo po obicaju otisli na "provjeru" ali desetar nije htio ni da cuje da oni "paze" dok smo mi vani, jednu vece idemo ja i mish (Kosanovic Zdravko iz sela Djurdjevac - Zagorje) bilo je za vrijeme vecere, idemo da kupimo neku salamu i flashu dvije vodke i flashu vina, sacekali lijepo da prodje smjena straze, kada su se ona trojica vratili prema kapiji mi smo izasli napolje i znamo da imamo sigurno jedno deset minuta vremena jer onaj strazar mora da oda prvo na suprotnu stranu pa da se vrati nazad, oni sa smjene su otisli na veceru a ne treba nam vise od dva tri minuta, ulazimo u prodavnicu kupujemo "robu" pakujemo sve to u dzepove a za nama ulazi jos jedan vojnik iz baze, neznam mu ime bio je Rom iz prishtine, dolazi tip sa kjesom punom flasha za "kauciju" imali su jos jedno dva dana do skidanja i pravili su pravu zurku, ja i mish pretrcavamo preko puta, od prodavnice pa do "zice" odnosno one gradjevine je mozda 8 - 10 metara, mi nismo ostali vise od dva minuta, ulijecemo medju one zgrade kad se zacu "stoj! ko ide!" mi stadosmo ko ukopani, frajeri su nam postavili zasjedu, bilo je njih petorica, postavise nas uza zid, pitaju sta smo kupovali mi kazemo "malo salame, hljeba i teglu krastavaca kiselih i flachu vodke" kaze nama onaj desetar da nismo slucajno pisnuli cekaju jednoga koji je otisao sa kjesom punom praznih flasa.
U tome momentu nailazi nas mali Rom sa 6-7 flasa vina, kad nas je ugledo onako "zarobite" spusti kjesu na zemlju i poce da zapomaze kako sitno broji, kazu oni nema problema jedna flasa ide njima a ostalo moze da zadrzi, ja i mish isto tako, ali ovaj poce da kuka kako to nije samo njegovo kako je kupio za po baze pice, nece mu vjerovati da su mu oduzeli, kaze imat ce problema jer ce ovi da kazu kako je pare smuvo jer je cigan itd. medjutim oduzeli su mu valjda dvije ili tri flashe jer je bio malo vise bezobrazan, uglavnom nisu nikoga prijavili.
Za ona tri i po mjeseca koliko sam jos imo da budem u vojsci nisam nikada vise imo problema.

Jebote ali ja oduzi sa ovim Very Happy

Na vrh Go down
gardist
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2009-05-19
M(j)esto RS

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   17.08.09 15:34

Very Happy Very Happy jeste ga odužio ali vrlo zanimljivo iskustvo,
Na vrh Go down
roker
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2009-06-09
M(j)esto St.Gallen/CH, Modrica/BiH (RS)

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   17.08.09 15:38

a jooooj imam ja jos dosta toga da ispricam, pogotovo sa tim nasim "voznim parkom" ali moram prvo da se svega prisjetim, imam jednu zanimljivu pricu o jednom mome drugu Veselinovicu iz Lapova Very Happy
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   18.08.09 17:52

vjerovali ili ne ali nikad nisam ni dobio volju da begam preko žice jer mi je bilo lagano muka više od grada i lutanja gradom .

ja sam naime bio vozač , dužio sam stojadina za svaki dan , puha za povremeno kad bi se puki htio kurčit i range rovera 78. godinu V8 benzinca 3500 kubika za one dane kad Simović nije mogao kući da jebe .

znalo se dogodit da sam po dva vojnika stavio u auto i elegantno ih autom odvezao u grad na pivo , ostavio bi ih u gradu a ja bi se vratio u kasarnu.

poznavali me kao onoga koji stalno nekoga negdje voza i navaža , čak sam bio kod kuće jednom u Zagrebu sa službenim autom ,sjećam se bjela ascona 1.6 dušu su joj iščupali i batom umlatili , jedva je išla sirota.
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
mad-max
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 417
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   18.09.09 20:27

OVO MOŽETE UVEĆATI , ISPRINTATI I KORISTITI ZA IZLASKE PREKO ŽICE U DANAŠNJE VRIJEME

Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
drug član
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2010-02-03
M(j)esto Opovo,Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   03.02.10 22:36

ŽICCCCa,pa upražnjavao sam tu rabotu ,ne tako često jer su me cinkarili pa mi se nije baš isplatilo.Dok sam bio u Kičevu sam kidnuo dva puta i umalo ne najebah.To je bio uspeh jer tamo nije bilo baš rupa.Kasarna je bila opasana visokom žicom a malo je mesto da bi bio nevidljiv.U bitolju je to redovna pojava bila.Najbolje je bilo da kidneš u sred dana na par sati.
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 326
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   04.02.10 14:15

Jednom sam zbrisao kuci 7 dana s bugarske granice, i to tako da niko nije primjetio.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   06.02.10 11:56

Meni se nije dalo preskakivat žicu,ja sam preko veze nabavljao propusnice.
Krivotvoreni potpis i sl. Basketball

Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2010-07-04
Dob : 52
M(j)esto beograd

KomentarNaslov komentara: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   20.07.10 8:13

mad-max dasi bio samnom u brodu bezao bi preko zice svaki dan.jun,jul,avgust dva otvorena olimpiska bazena,reka sava,kafici,devojke i slobodnog vremena. e brate toje bio zivot.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   20.07.10 11:34

@obradovic (citat):
mad-max dasi bio samnom u brodu bezao bi preko zice svaki dan.jun,jul,avgust dva otvorena olimpiska bazena,reka sava,kafici,devojke i slobodnog vremena. e brate toje bio zivot.

A ko nebi?
Čovjek bi odmah posumljao da nije možda...... lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 36
Član od : 2011-03-29
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   01.04.11 22:56

U Čačku je u kasarni preko puta bolnice iza stražarnice kod kapije bila rupa u žici. Poslije podne pred večeru kad nema zaduženja imali smo običaj odšetati do kafane koja je bila na dva metra od rupe. Uglavnom su svi znali za tu rupu a ni stražari se nijesu puno śekirali oko nas samo da nas ne vide direktno. Imala je jedna rupa i ispod poligona za praćenje aviona ali je bila daleko i bilo je nekog žbunja pa tamo nijesamni išao. Ali u kafani je bilo super. Na svako piće koje naručiš dolazila su dva od naroda okolo. Tamo sma se naučio da uz Čačansku ljutu šljivu mezim i ljute paprike feferonke. To u Crnoj Gori nije običaj ali su mnogi poslije probali kad su viđeli što ja činim. I nije loše.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   04.04.11 15:46

e jebiga, ja vec napis'o komentar na drugom mjestu Evil or Very Mad
Na vrh Go down
pera84

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   04.04.11 20:07

lakse je bilo u vecim gradovima. jos ako imas nekoga da drzis civilku pa kad smugnes, samo se presvuces...."sirok Dunav, ravan Srem...." manja mjesta, znaju te mjestani po imenu a dzaba ti starjesine Laughing od pet kafana, mora bit' jedan oficir u svakoj, da jebe oca. Evil or Very Mad
Na vrh Go down
FORMICA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 36
Član od : 2011-03-29
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   04.04.11 22:43

Very Happy Very Happy Very Happy Ovo ti je živa istina Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
ludi slovenac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 53
Član od : 2011-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   25.07.11 0:55

DRUGARSKI POZDRAV
Hm narvno,da se je preskakalo žicu.Imali smo poljski wc i tamo se je preskakalo svao vece.Znalo se,da na strazi nije smelo biti cigara ali kako izdržati.Snasli smo se.Ja i moj drug Roman iz Maribora smo legli u travu i cekali kad ce neko preskocit ogradu.Naravno nismo imali namjere nikog zajebat ali kad je prekocio ogradu si na prazno repetirao SmileSmile: i to je bio dobar znak dolazile su cigarete.Znam,da za vreme moje straze nisam nikog ocinkario ali imali smo uvjek cigare na zalihi.
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   21.11.12 23:18

Nisam izlazio na kvarno posto sam bio osvedoceni baksuz po tom pitanju. Jedan jedini put kada sam bez odobrenja napustio objekat u kome smo boravili na terenu uhvatise me dusmani. Desilo se to na gadjanju u nekim "zaguzanima" u juznoj Srbiji (iz tog kraja su Ceca i Dacic, u sred sela bio je kao neki parkic u kome su mestani napasali stoku, tako da se od goveda i ovaca nije moglo uci u lokalnu postu smestenu na kraju parkica, zesce ruralne scene Laughing), otisao sam uvece sa par gentosa na pivo u neku improvizovanu seosku kafanicu da odahnemo malo iscrpljeni od visednevnog boravka u tenkovima na temperaturama od plus cetrdeset, i nadje nas tamo zastavnik, zamenik komandira cete, neki Vogrin, posrbljeni Slovenac, neopevani ljigavko, notorni alkos, i sam je krenuo da se naloce, pa naleteo na nas, i besan sto se nije ozidao pokupio nas i prijavio da smo pobegli s poligona. A u tom momentu u krugu strelista nije bilo nikog od vojaka, svi su bili furnuli negde u selo, i jedino nas taj skot ocinkari. Sreca sto je komandir nase cete bio kul lik, tako da je skontao koliko bi bilo besmisleno da trenira strogocu na nama kad mu je citava ceta pobegla u provod. Taj nas kapetan, Smail Kunalic, mislim da je bio iz okoline Doboja, je bio faca, kapirao je vojsku na najbolji moguci nacin, steta sto je i on bio rob alkohola poput svih ostalih staresina nase cete.
U Banja Luci se na jednoj strani kasarne nalazio otvoren prostor, i to bas kraj zgrade u kojoj smo bili stacionirani, nasa zgrada je bila na samoj ivici kasarne, iza nje je sevalo tzv. Banjalucko Polje, poljana izrovana gusenicama i nacickana preprekama i zaklonima, koja je koriscena za izvodjenje takticke obuke. Prilazi na to polje su bili pokriveni strazarskim mestima, ali strazari nisu sprecavali moje gladne drugove da predju preko polja i u obliznjim prodavnicama kupe nesto za jelo, obicno bi odlazila u pazar po dvojica, trojica nasih drugara i kupovali su hranu za citav vod.

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   21.11.12 23:39

Sjećam se da smo ja i još jedan stažo jedanput sa ekipom otičli preko žice na muziku u Trn iako smo imali dozvole (mislim na nas dvojicu stažista, drugi naravno nisu imali dozvole) Cool Na povratku sam odlučio da idemo svi na kapiju jer je iza žice bila neka uzorana blatnjava njiva a mi svi pijani pa bi zasigurno u onom mraku padali po oranici i totalno bi se umrljali. Nije bilo problema jer sam bio dobar sa dežurnim oficirom a i njegov pomoćnik je bio moj klasić. Dežurni oficir je isto bio budan i nije pravio nikakve probleme, samo nas je upozorio da idemo odmah na spavanje. Valjda se bojao da ne počnemo randalirati po kasarni Twisted Evil

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   21.11.12 23:46

@pera84 (citat):
lakse je bilo u vecim gradovima. jos ako imas nekoga da drzis civilku pa kad smugnes, samo se presvuces...."sirok Dunav, ravan Srem...." manja mjesta, znaju te mjestani po imenu a dzaba ti starjesine Laughingod pet kafana, mora bit' jedan oficir u svakoj, da jebe oca. Evil or Very Mad

Upravo tako, i oni su gresnici cugali za spomenicu. :lol:Nisu promasivali kafancuge. Laughing
Istini za volju veca mesta su bila opasna zato sto je u njima bilo dosta vojne murije, a poznato je i da je iz svake jedinice poneki oficir dobijao zaduzenje da u slobodno vreme obilazi lokale po gradu i pazi na svoju vojsku. Jednom sam u Nisu zaglavio na bilijaru sa nekim artiljerijskim potporucnikom iz nase brigade, on je u civilu cesljao kafice po duznosti, bio sam u drustvu sa stazama iz njegovog diviziona, pa smo zajedno otisli na bilijar, potporucniku je to bilo zabavnije od lova na vojsku bez dozvola. Cesto sam i u Banja Luci i u NIsu sretao staresine iz moje jedinice na mestima gde se vojska okupljala, naravno i u onim lokalima koji su bili zabranjeni za vojsku. Laughing

Na vrh Go down
Atila
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2012-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   22.11.12 9:31

Preko žice, pa tko to nije pokušao, barem jednom!!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   22.11.12 16:13

Da samo jednom....mašala!!! affraid

Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2011-11-22

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   23.11.12 9:54

ja sam bježao preko žice svaki put kada bi bio gladan , i vikendom kada nisam znao šta bi sa sobom u kasarni
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   Today at 15:14

Na vrh Go down

Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"
» Imate li gay prijatelje
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Prvi susreti sa televizorom
» Moje radno mesto