FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next

koliko si puta zbriso ?
a)nijednom
63%
 63% [ 5 ]
b)1-5 puta
13%
 13% [ 1 ]
c)vise od 5 puta
24%
 24% [ 2 ]
Ukupno glasova : 8

AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   13.04.14 13:20

@Marduk (citat):
Lipo!

Jedino ako se može smatrati bježanjem iz JNA a to je kada bi iz karaule otišao na telefon u centar cela Ceršak a da za to nije znao dežurni karaule.
(nekih oko 800 metara zračne linije)
I onda me tamo opet vidi komandir karaule, he he he he...
I opet nikome ništa.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   13.04.14 22:42

@Vojnik Graničar (citat):

Moji nisu bježali iz partizana a nisam ni ja.!

Ne mozes pobjeci iz necega u cemu nisi.  lol!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   13.04.14 23:03

@Vojnik Graničar (citat):
@Marduk (citat):
Inace u nasoj familiji je bizanija iz vojske redovna pojava.
I brat je bizao iz vojske, a on je bio u mornarici.
A stric, koji je bio u bitci na Neretvi, je takodjer bizao iz partizana.
Jedino caca nije bizao, on je strasiv.
On je cilo vrime bio u partizanima.

Moji nisu bježali iz partizana a nisam ni ja.!

I ja mislim na moj deo u JNA

u kasarni nikad nisam išo preko žice, možda što niko od nas nije to radio, bili smo daleko od žice i stražu su davali neki nama sasvim nepoznti.

Na karauli nije bilo bežanja. Selo je bilo malo, dost daleko, saznalo bi se da smo otišli. Autobusi za dalje su bli redki, pa još trebalo da se vrati... niko od nas nije ni pokušao.

Kad sam ja bio đomba/vođa patrole, uvek smo odlazili na rejon. Odradili smo svoje častno i pošteno.

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   14.04.14 21:06

@Marduk (citat):

Inace u nasoj familiji je bizanija iz vojske redovna pojava. I brat je bizao iz vojske, a on je bio u mornarici.
A stric, koji je bio u bitci na Neretvi, je takodjer bizao iz partizana.
Jedino caca nije bizao, on je strasiv. On je cilo vrime bio u partizanima.

'Ko je srušio most????
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   14.04.14 21:12

Yul Brynner, zar nisi gledao?  Laughing 
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   14.04.14 21:13

Šta gledao,bio tamo..
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   23.04.14 4:20

Najbolji su mi bili likovi koji su mogli ići u grad skoro svaki dan,po dužnosti,službi itd.ali moralo se još i preko žice.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4101
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   10.08.14 16:50

East&West (citat):
Pitomci VA su imali izlaz u grad sredom, subotom i nedeljom. Posle druge godine oni koji su imali vrlodobar prosek imali su stalnu dozvolu. Ali, što reče "Matrix" zabranjeno voće je slađe. Tako smo i mi bežali kroz žicu, najčešće kroz Voždovačku šumu i pravo u restoran "Kovač" (moraću im tražiti nadoknadu za reklamu). Taj put-stazu zvali samo "Ho ši minov put". Ipak mi smo dobro  sarađivali sa stažistima-komandirama straže, koji su nas obaveštavali ako je neki zaguljeni stražar na dužnosti na  stražarskom mestu kritičnom za nas. Naime, dešavalo se da Načelnik akademije ponekada nagradi sa sedam dana odsustva stražara koji "uhapsi" pitomca. Neki su to preozbiljno shvatili i revnosno čekali priliku. Ostali su bili kooperativni tako da je posao završavala kutija cigareta, pivo u kantini ili mogućnost da se okupa u pitomačkom kupatilu.

U drugoj polovini školovanja u grad  sam bežao "gospodski". Sačekam na parkingu kad starešine idu kući, izaberem model automobila i kulturno zamolim: Mogu li sa Vama do grada. Viši oficiri su bili ubeđeni da imam urednu dozvolu, a civilna lica i naši dobri zastavnici su znali za caku, ali nas nikada nisu izdali.

Kod vas je i inace bila 'kaubojska' disciplina.
I ja sam znao za 'Ho Si Minov put', ali sam ga rijetko koristio. nekoliko metara ponize kapije je neko drvece pravilo sjenku na zidu, pa sam to cesce koristio. A nekad i na blef, mrtav-'ladan zaapucam na kapiju i nadam se da me na prijavnici nece zaustaviti.
Na vrh Go down
Pejnovic Branko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-09-14

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   16.12.14 14:22

U Puli nisam bezao imao sam posete cesto sestre od strica su zivele u Vrsaru,tako da sam cesto dobijao i prenociste.U Zemunu je vec druga prica,devojka mi je bila tri stanice grackim busom,pa kad ona nije mogla da dodje lepo i pristojno sam izlazio na kapiju,samo nesto da da kupim u marketu,u povratku se kulturno javim,sutra me vojnik s prijavnice nadje u kantini,castim koje pivo i svima dobro.Bezo sam i kuci kad dobijem prenociste,pa se desilo da jednom do Novog Sada putujem sa kapetanom,on covek kreno kod svojih u Backu Topolu,Taj put sam se vratio prvim busom u kasarnu i posle dva dana dobrovoljno javio za teren sa cetvrtom baterijom,samo da nedocekam kapetana Zaklana.Keva mi je jednom rekla kad sam vec preterao sa bezanjem kuci,sine aj ti budi malo vojnik.Bilo je skupo moje bezanje.
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 230
Član od : 2012-03-31
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: bjeg preko zice    29.02.16 13:10

Ajde sada da budemo iskreni i da svako pokusa da objasni kako i kad je zbrisao preko zice ...nadam se da ce biti interesantnih momenta
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   29.02.16 13:13

da budem iskren zbriso sam preko zice jedno 3 puta u vreme krize za zenskim drustvom ..nije mi bilo lako posao sam obavio na kapiju br 2 odma iza komande u kasarni SRO u karlovcu ..i danas bi zbriso ako bi bio u istoj situacii
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   29.02.16 13:19

@Mladjo (citat):
Ajde sada da budemo iskreni i da svako pokusa da objasni kako i kad je zbrisao preko zice ...nadam se da ce biti interesantnih momenta

Sta podrazumijevas pod "brisanjem"? Bas ono preko zice? Ili se tu racuna i laznjak dozvola?
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   29.02.16 15:04

Eh,teško je nabrojati onih laganih prolazaka kroz rupu u žici iza 22:00 u potrazi za ženama,pićem i dobrom zabavom a kroz istu rupu u povratku ili izlasku naletiš na jednog od starješina-neprocjenjivo lol! Lažnjaci su se rijetko upotrebljavali ali je i to bilo lako-opet veza starješina koji voli slobodu Laughing

Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   01.03.16 7:15

podrazumeva se svaki ilegalni prelazak kapije ili zice ...
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   01.03.16 16:19

@Mladjo (citat):

U tom slucaju, nema dovoljno mjesta da se upise cifra. Laughing

Omiljena taktika, doktorska torba ( ambulanta ) i samo mahnes onom na kapiji, "patronazna posjeta". cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   01.03.16 17:13

@Mladjo (citat):

Ima takva tema....

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t95-moje-iskustvo-s-izlaskom-preko-zice-na-crno
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1194
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   01.03.16 22:01

Ja licno nikad nisam SMEO da begam preko zice a takodje i moji drugari jer smo imali takvu disciplinu-moze se reci gvozdenu-da nam nije smelo pasti napamet za tako nesto.. Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   02.03.16 6:22

nijesam znao zivota mi 
stražar
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   02.03.16 11:17

Zašto se preskakala žica kada se moglo polu legalno,kroz prijavnicu sa belom dozvolom...
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 480
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   02.03.16 12:04

@dinosaurus (citat):
Zašto se preskakala žica kada se moglo polu legalno,kroz prijavnicu sa belom dozvolom...
To stoji, ali zabranjeno je najslađe...
Sam se toga nisam posluživao jer nije bilo potrebe.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   02.03.16 19:38

@zokika (citat):
@dinosaurus (citat):
To stoji, ali zabranjeno je najslađe...
Sam se toga nisam posluživao jer nije bilo potrebe.

U Prizrenu sam koristio par puta belu dozvolu,jednom i uhvaćen na delu..
a u Zaječaru gde sam bio na kursu mesec dana,nisam poznavao ćatu pa sam 
više puta preskakao ogradu,ali samo da bi otišao do prodavnice..
Na vrh Go down
peglica
Džomba
Džomba

Broj komentara : 132
Član od : 2013-11-30

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   02.03.16 20:39

Sam nisam niti jednom ali sam preko kapije prevezao bezbroj kuhara jer sam svakog dana izvozio iz kasarne smeče.Zato je jedna kaseta u spavaoni bila puna raznih konzerva a kruh sam uvjek dobivao friški(svježi).

Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   04.03.16 13:06

Bela dozvola je bila odlicna ide a ali nije radila kosd nas u SRO ..preko zice ,ispod zice ,iznad zice
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   06.03.16 18:15

ajde primerni vojnici ,pitomci i ostali ...ko je kad i kako zbriso preko zice
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4101
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   06.03.16 20:30

@Mladjo (citat):
ajde primerni vojnici ,pitomci i ostali ...ko je kad i kako zbriso preko zice
Mislim da sam nesto pisao na temi koju je pomenuo Max. Ne vidim razlog za dupliranje. Predlozi adminima da ih spoje, ako ti bas nije stalo da budes osnivac teme. Arrow

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"   Today at 5:40

Na vrh Go down

Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Moje iskustvo s izlaskom preko žice "na crno"
» Imate li gay prijatelje
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Prvi susreti sa televizorom
» Moje radno mesto