FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Pozdrav svima

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    20.02.13 10:34

Veliki pozdrav za Slobodansto i boris51. cheers
Na vrh Go down
Slobodansto
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2012-12-28

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    20.02.13 11:18

Opet zdravo svima. Pa evo odgovoriću na pitanja to je mislim najbolje, pa ću kasnije ili sutra da nastavim sa pričom ako me ne ukine administrator. Imam i nekih fotografija ali ću morati malo da izučim kako to ide sa postavljanjem.  Što se tiče vojnog roka najduže se služila Ratna mornarica -dve godine. Redovan vojni rok je bio za sve ostale rodove  godinu i po dana. Polaznici vojnih škola za rezervne oficire a bilo ih je za sve rodove )pešadiju, oklopne jedinice, artiljeriju, avijaciju itd./ morali su imati po pravilu višu ili visoku školsku spremu, ali i ako su studenti , ali redje služili su godinu dana i to pola godine u školi a pola godine u trupi gde ga bace , ali nekako uvek što dalje od mesta stanovanja. Ako je u porodici on bio hranitelj ili imao jednog samo jednog roditelja onda je i takvo lice služilo godinu dana. Recimo ja sam bio student prava i dobio sam Bileću, ali moram priznati trenirao sam gimnastiku i rvanje u Radničkom na Crvenom Krstu u Beogradu i kod regrutacije su uvek pitali kao nešto "ostala znanja, veštine, sport itd." i to mi je bilo očigledno presudno mada kada sam rekao gde idem svi su odmahivali glavom i govorili: bolje dve godine laganice negde u nekoj selendri nego u Bileću. Inače bilo je slučajeva kada se pokazalo da je neki pitomac " promašio" adresu i tada je išao na neku komisiju pa pravac trupa na 1,5 godinu. To se dešavalo i u slučajevima teških disciplinskih prekršaja i sl. Moram reći da je velika prednost bila ako si se bavio nekim sportom, jer su tada svake godine održavane armijske i svearmijske igre za celu JNA. Mi - škola smo bili u 3 armijskoj oblasti i svaka je armija imala svoja pred takmičenja mislim u deset disciplina a onda najbolji na svearmijsko takmičenje-ne znam sad baš tačan naziv. Da se pohvalim, ja sam u gimnastici u parteru i na spravama bio drugi u armijkoj oblasti ali je na takmičenje na nivou JNA išao samo prvi. Svejedno dobio sam diplomu i zahvalnicu i medalju od tadašnjeg komandanta /ili zamenika/ generala Steve Tepšića. Naravno to mi je mnogo pomoglo kasnije. Samo da spomenem gereaciju pre mene to je valjda XVII klasa tu u Bileći je služio Šekularac . Kažu da je pravio haos, mislim u pozitivnom smislu. Kod mene u vodu je naprimer bio košarkaš - centar iz banjalučkog borca, zaboravio sam ime, visok crn lep dečko nosio je naočare, sjajan drug. Komandant kasarne je bio narodni heroj general major Danilo Jauković , bez jednog oka i sa deformisanom rukom iz rata. Jedna ljudina od čoveka umeo je da se "prišunja" nekoj jedinici na vežbi  i ako je čuo neku žalbu ili slično onda nam je ispričišao neku anegdotu iz rata, ponekad veselu ponekad tužnu, ali nam je dao " gas " da bi mogli odmah ići  " u rat".
Načelnik generalštaba JNA je bio general potpukovnik Ljubomir Vučković, čiji je sin , za neverovanje bio u mom vodu pa smo bili stalno svi pod prismotrom. E taj je zašalio što je došao u Bileću , znate kako je to u vojsci, merilo mu se kolika mu je porcija, kakve su mu cokule, krevet, ćebad. Znam samo da nijedan paket nije pojeo jer smo mu sve bukvalno oteli a bilo mu je paketa često. Malo mi je nekad bilo i šao zbog sitnih vojničkih pakosti, ali šta da se radi. Starešine su se tresle ako su trebale nešto da mu narede ili slično ali zato smo ga mi drilovali. Sretao sam se posle vojske sa njim, ostao je normalan.
Bilo je još poznatih, književnik ili režiser Vuk Vučo prvi muž Olivere Vučo posle Olivere Katarine. E ona je došla jednom u posetu sa novinarima iz Ilustrovane politike, kakav dogadjaj : mi smo napustili svi ručak i trk na plac jao kakav žena mini suknjica, gore kruškice, duga kosa, a mi jedno dva tri meseca nismo videli žensku u živo, jer kada smo dobijali propusnice za grad sve živo je bežalo sa ulice. Kada smo je videli napravili smo jedan krug oko nje  i balavili, svaki drugi je držao ruku u džepu, ma ludilo jedva su je policajci sklonili, hteli smo da provalimo u klub. To je sada ona da kažem baba što se čuje na TV a i glumila je skoro u nekom filmu vešticu, ali onda, jao deco mislim da bih bio gotov samo da sam mogao da je prstom dodirnem. E sad da spomenem hranu koja je bila oskudna u "repertoaru" ali količinski koliko ko hoće. Najbolji naravno pasulj sa konjetinom, Atomski kupus /vakumirani sušeni listovi kupusa koji se potope u vodu i nabubre do ujutro/ svaki ponedeljak doručak popara i čaj, ali sa nekim fenomenalnim sirom tako da je bio ok. Ostalo već klasika: grašak, boranija, neki gulaš, prženice od starog hleba, kuvano jaje i sardina,džem.... Bilo je za dršavne praznike pečenja jagnječeg i svinjskog, flaša piva na čoveka ili pola litre vina, ali i više. Mesečno smo dobijali platu, eto za neke sitne potrebe žilete, brion, sapun za brjanje , cigarete i dopisnice... Dobijali smo i mesečno cigarete JNA, pakovane u kartonske kujice po četiri komada pa dva pakovanja po 16 kutijica. To je bilo iz onih "lanč" paketa za teren. Za svaki dan na terenu jedna dobra kutija sa svim potrebama neka štanglica kafe koja se lomila na tzri dela - za tri kafe koja se stavljala u vruču vodu, konzerva od valjda 200 grama mesni narezak svinsjki ili govedji ili dve kutije sardine pa se menjalo ko šta hoće, cigare, dva male čokoladice ko palac, dvopek, pilule za dezinfekciju vode pošto u onom kršu i kamenjaru smo vodu vadili bukvalno iz kamena iz rupa i ulegnuća ili topili sneg. Eto toliko za danas. Pozdrav svima kažite mi kada počnem da "gušim".
Slobodansto

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18499
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    20.02.13 13:04

@Slobodansto (citat):
Imam i nekih fotografija ali ću morati malo da izučim kako to ide sa postavljanjem.

Samo naprijed Slobodane, čitamo s a zanimanjem, koga ne zanima preskočit će, mada sumnjam da će takvih biti. Ne bojte se administracije.... Very Happy
Za postavljanje slika proučite ove upute. Izgleda komplicirano, ali u stvari nije, iako ima više načina postavljanja slika. Malo to izvježbajte, kasnije ćete stavljati fotografije zatvorenih očiju. Very Happy

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1582-postavljanje-slika-na-forum-2

Na jednoj od tema smo raspravljali o vojnicima koji su odbijali zadužiti oružje iz vjerskih uvjerenja. Najčešće se radilo o pripadnicima manjih vjerskih zajednica ili nepriznatih sekti. To je naročito postalo popularno krajem 80-tih, a bilo je i zloupotreba i manipulacija u vezi toga. Kasnije su takvi služili vojni rok dvije godine bez oružja. Iako osobno smatram da ih je u tišini i bez velike pompe i medija trebalo osloboditi vojnog roka. Vjerojatno nekima od njih ne bi odgovarao tako tih način rješavanja problema, jer mnoge manje sekte žele medijsku pažnju i strku zbog samoreklame i promocije stavova i uvjerenja na taj način.
E, pa sad vas ja hoću pitati kako je s tim bilo u 60-tima? Je li se kod vas pojavio netko takav i jeste li uopće čuli da je tada bilo onih koji su odbili zadužiti oružje?

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    20.02.13 14:07

@Slobodansto (citat):
Mesečno smo dobijali platu, eto za neke sitne potrebe žilete, brion, sapun za brjanje , cigarete i dopisnice... Dobijali smo i mesečno cigarete JNA, pakovane u kartonske kujice po četiri komada pa dva pakovanja po 16 kutijica. To je bilo iz onih "lanč" paketa za teren.

Pozdrav Slobodansto, tekstovi su vam odlični, kao stranice nekog dnevnika ili hronike, sumnjam da ih neko preskače. (jedan plus i od mene)
Na jednoj temi smo raspravljali o vojničkim (pitomačkim) platama i koliko su realno vrijedile. Interesuje me koliko je ta plata mogla "pokriti" osnovne troškove vojnika u vaše vrijeme?
Zanimljivo mi je i to da ste dobijali cigarete, jer u kasnijim vremenima toga nije bilo ni na terenu ni u kasarni. cheers
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2012-11-22
Dob : 65

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    20.02.13 15:36

Svaka ti čast starešina! Baš si me podsetio na neke stvari za koje smo i u moje vreme u armiji imali potežkoća ali je vojnička birokratija dobro se snalazila. To je bio problem oko primanja naoružanja za one koji to nisu prihvatili. U glavnom su to bili popovi i duhovniki (župniki) kako njih nazivamo u Sloveniji! Ali bilo je rešenja i za njih. Vojsku su služili u trpezarijama, ambulantama ili kuhinji. Imali su i neka druga zaduženja npr kao kuriri ili telefonisti. Koliko se ja sećam niko nije tih momaka zezao zbog toga!
Kada sam došao iz prekomande u zubnu ambulantu na Banjicu (Bg) mene je učio za zobnog asistenta baš neki mlađi duhovnik iz Hrvatskog Zagorja. Moram da kažem da je bio vrlo dobar i strpljiv, tako da sam se brzo naučio tog zanata!
Slobodansto podsetio me još na na jednu zanimljivo stvar oko hrane! U Zrenjaninu jeli smo još iz aluminijastih tanjura koji su bili svi potučeni i različitih oblika zbog upotrebe ko zna koliko generacija vojnika. Ali za mene najgadnjije jelo bila je - popara! Stari kruh poparili su u vručoj vodi a na njega naribali neki stari sir! Kad se sve to sljepilo nisi mogao da progutaš!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    20.02.13 16:45

@Slobodansto (citat):
Što se tiče vojnog roka najduže se služila Ratna mornarica -dve godine.

Moj otac je služio u JRM od 1953.-1956., pune tri godine, u dan!
Postoje neke slike, ali ih ne uspijevam pronać, šteta bi bilo da su se zagubile, a on je umro.
Bio je na Visu cijelo vrijeme.... sjećam se nekih njegovih priča, o tome ću na drugoj temi. Very Happy
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    20.02.13 22:24

Slobodansto, dali ste mi razlog i povod da ispitam svog tasta (oca moje zene ) ...

on je takodje sluzio SRO Bileca, prekomanda Vipava (skinuo se '64)

pricao je dosta o danima na staziranju, ali o obuci nikad nista...
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar

Broj komentara : 280
Član od : 2013-03-09
Dob : 56
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    09.03.13 21:45

Pozdrav svima na forumu
Kao što rekoše prethodnici, kako nema posebne stranice za pretstavljanje, učinilo mi se najzgodnijim da ovdje nabacim nešto o sebi. Završio sam MTSVŠ u Splitu, 1979 godine, XXVI klasa, brodostrojarsko usmjerenje, plovio na minolovcima iz Ploča (Kardeljeva) do 1984, kad sam svečano najuren iz JNA. Bilo je lijepih i ružnih dana, uspomena, a preko fejsa i drugih foruma sam uspio obnoviti dosta kontakata. Uglavnom me zanima mornarica i sve o njoj, to ću najviše i pratiti. Hobi mi je brodomodelarstvo, čak sam vidio svoj razarač Split na topicu o brodovima JRM. Zasada toliko, dosta se toga sječam, a kako kažu ljudi dva magarca znaju više od jednog, pa zajednički možemo dosta toga osvježiti.
Još jednom, sve pozdravljam, Minolovac
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    09.03.13 21:51

Pozdrav Minolovac, dobro došao. cheers
Nadam se da ćeš na forumu naći dovoljno prostora za sebe na mornarici, modelarstvu ali i drugim temama gdje imaš nešto reći.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    09.03.13 23:43

Minolovac, pozdrav od mornara! Very Happy
Dobro došao na forum! cheers
Inače se forumaši predstave tako da otvore temu koja odgovara njihovom služenju vojnog roka, ili pronađu već postojeću koja im za to odgovara na nekom od podforuma.
Slično vrijedi i za bivša aktivna vojna lica.... Very Happy
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    09.03.13 23:54

@Minolovac (citat):
Pozdrav svima na forumu
Kao što rekoše prethodnici, kako nema posebne stranice za pretstavljanje, učinilo mi se najzgodnijim da ovdje nabacim nešto o sebi. Završio sam MTSVŠ u Splitu, 1979 godine, XXVI klasa, brodostrojarsko usmjerenje, plovio na minolovcima iz Ploča (Kardeljeva) do 1984, kad sam svečano najuren iz JNA. Bilo je lijepih i ružnih dana, uspomena, a preko fejsa i drugih foruma sam uspio obnoviti dosta kontakata. Uglavnom me zanima mornarica i sve o njoj, to ću najviše i pratiti. Hobi mi je brodomodelarstvo, čak sam vidio svoj razarač Split na topicu o brodovima JRM. Zasada toliko, dosta se toga sječam, a kako kažu ljudi dva magarca znaju više od jednog, pa zajednički možemo dosta toga osvježiti.
Još jednom, sve pozdravljam, Minolovac

A što si ti "jadan" Bogu zgriješio kad su te šutnuli. scratch

Gušter
Gušter

Broj komentara : 13

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 2:44

Lijep pozdrav svima!
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 12:59

Dobrodošli cheers

Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 13:29

Ma sa 20 godina misliš na potpuno drukčiji način nego sa 50. Napisao sam zahtjev za prevođenje u rezervni sastav 1980, nisu me pustili, nisam baš bio "Primeran starešina", uspio sam i u Niš u zatvoru odslužiti dva mjeseca i na kraju dobio dvije negativne ocjene i automatski pedalu iz JNA 1984. Olimpijadu u Sarajevu sam pratio iz Crveni krst u Nišu Very Happy
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 13:41

@Minolovac (citat):
Ma sa 20 godina misliš na potpuno drukčiji način nego sa 50. Napisao sam zahtjev za prevođenje u rezervni sastav 1980, nisu me pustili, nisam baš bio "Primeran starešina", uspio sam i u Niš u zatvoru odslužiti dva mjeseca i na kraju dobio dvije negativne ocjene i automatski pedalu iz JNA 1984. Olimpijadu u Sarajevu sam pratio iz Crveni krst u Nišu Very Happy

Nisam dobro razumio  Suspect
Završio si akademiju i shvatio da to ne želiš?
Daj malo podrobnije razlozi,zašto takva odluka....?

Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 13:51

Završio sam srednju vojnu školu. Nije bilo problema sa brodom, motorima, plovljenjem. Mučile su me službe na sidrištu, politička nastava, partijski sastanci i nikakve slobode. Jedan dan si službena smjena i cijeli dan na brodu, drugi dan slobodna smjena i "samo" radno vrijeme na brodu. I to kad si u matičnoj luci. Kad se plovi ionak nemaš slobodno. Smjene su bile ublažavane kad nismo bili u bojevoj gotovosti, ali prednost su imali oni sa familijama, a mi jebivetri smo bili predodređeni za cjelodnevni boravak...
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 14:15

Ok što se tiče razloga shvačam.
Ali šta nisi bio svjestan mogućeg odricanja,i svega ovoga što si naveo?

Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 14:27

Čega si svjestan sa 15 godina?
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 14:43

Sa puno tih razloga susreo si se i u samom skolovanju,politički dril,ograničena sloboda...i da ne nabrajam.
Eto baš me zanimalo,čista znatiželja i ništa više.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 15:06

Prvo pozdrav Minolovcu a drugo nije bio jedini.Dva moja poznanika su napustili jedan srednju a drugi akademiju.Prvi zbog neke sitne krađe a drugi zbog prekomjernih izostanaka i neadekvatnog ponašanja Laughing .Znam samo da su im se starci dobro naplačali za svaku godinu školovanja a i oni su se nakrampali lol!

purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 15:25

Bomba spamaš! No

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 15:34

I od mene prvo pozdrav i dobrodošlica Minolovcu.

Koliko sam ja shvatio on je, kao što sam reče svečano najuren iz JNA. Znači završio školu i radio neko vreme, pretpostavljam da posle "najurenja"  nije trebao vraćati nikakve troškove školovanja?

"Matrix", kod ovih što su napustili školovaje prve dve godine računale su se kao služenje vojnog roka, za to vreme položi bi vozački B,C i E kategorije, završili obuku u plivanju, smučanju, mornari recimo i u vođenju čamca-brodice. Mnogi su to koristili i posle ovog vremena napuštali su školu. Posle 84( tu negde)  vrh JNA se dosetio i ovu granicu pomerio na tri godine, to je već bilo malo zahe...

Jeste da su vraćali troškove školovanja, umanjeno  za deo koliki su troškovi služenja vojnog roka, ali su ta dva razreda u vojnoj školi priznavana i u civilstvu, tako da su  mogli nastaviti školovanje u nekoj srodnoj civilnoj srednjoj školi.

Rezime: Za dve godine završiš dva razreda srednje škole, položiš vozački ispit takoreći za profesionalnog vozača, stekneš još korisnih veština i uz put odslužiš vojsku.

Posle ove distance, moglo bi se reći da je  bio pametan potez napustiti  SVŠ posle dva razreda.. Ali što reče Minolovac, sa 15-2o godina????

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 15:55

East&West (citat):
...
"Matrix", kod ovih što su napustili školovaje prve dve godine računale su se kao služenje vojnog roka, za to vreme položi bi vozački B,C i E kategorije,
...

Ovo je važilo do '83, kada je promenjen savezni Zakon o bezbednosti saobraćaja (ili kako se već zvao) i ukinute vojne vozačke dozvole, koje su se po ZoBS iz '72 prevodile u civilne dozvole B, C i E kategorije.
Posle toga se redovno polagao vozački ispit pred komisijom u kojoj su bila dva civilna člana i jedan vojni i SUP u gradu gde je bio centar u kome je vršena obuka je izdavao civilnu vozačku dozvolu B i C kategorije. Znam da su '80 godine 26A i 27 klasa polagale ispite po starom zakonu, jer sam već u leto '80 imao dozvolu B,C i E kategorije, na kojoj je pisao datum polaganja 24.04.1980. godine, a polagao sam u Čapljini (26A klasa je kompletna polagala u Čapljini), a 27 po ostalim SbNC (Kraljevo, Kovin, Slavonska Požega, Rijeka, a ne znam da li je neko išao i u Kičevo). Prevođenje u civilnu dozvolu je koštalo cenu lekarskog pregleda na medicini rada u mestu gde je vršeno.
P.S. Zakon je predivđao tri kategorije vojnih vozača: A - motociklisti, B - vozači m/v točkaša svih vrsta (uključujući i borbena m/v točkaše) i C - vozači guseničara svih vrsta (borbena i neborbena vozila i radne mašine).

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 18:55

E&W i Zastavniče za ovo sam znao do '83 godine ali ova dvojica su inače bili glupi a takvi kao oni ipak najbolje prođu.Danas su obojica na dobrim funkcijama sa jako velikim primanjima a kad im kažem da su obični Homo-Sapiensi uvrijede se,toliko o njima Laughing

dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    10.03.13 20:48

Uvredi ih kada im se kaze da su Homo-Sapiensi? A na funkcijama. lol!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pozdrav svima    Today at 9:36

Na vrh Go down

Pozdrav svima
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Osnovne komande vojsci
» Pula kasarna Vladimir Gortan
» Travnik, jun '88.