FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Svilajnac 1988/89

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
bekan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-07-12
Dob : 53
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   12.07.14 15:32

[img][/img]

bekan: komentar modifikovan dana: 12.07.14 15:36; prepravljeno ukupno 4 puta
Na vrh Go down
staza intendant
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-11-15

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   15.11.14 0:52

Stazirao sam u Svilajncu od septembra '88 do marta '89, 2.ceta (kuvari), komandir porucnik Petar Vujic, ja sam bio komandir 3.voda. Voleo bih da se javi neko od vojnika, oficira, kolega staza ili desetara sa kojim sam proveo tih lepih sest meseci.

Verovatno ce me se vecina lako setiti, jer sam bio (Hvala Bogu, i jos uvek sam  Very Happy) natprosecne visine, 210 cm...

Posle zavrsene vojske, u Svilajncu nisam bio 10-tak godina, i akda sam prvi put otisao, nisam mogao da ga prepoznam...od klasicne srpske palanke posta je lep gradic, sa pesackim zonama, trznim centrima (sto u vreme mog obilaska nije bilo uobicajeno). U kasarni je jos bilo vojske i pukovnik Miletic Zmajko me se setio i lepo smo se ispricali (u vreme mog boravka u vojsci bio je major).

Pozdrav za sve intendante iz Svilajnca!!!
Na vrh Go down
žaki
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2013-03-30
Dob : 47
M(j)esto LENDAVA

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   29.11.14 13:16

@žaki (citat):
pozdrav žaki lendava služio 1987 88 pekar intendanstki vood
Na vrh Go down
silcek
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-11
Dob : 50
M(j)esto Ljubljana; Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   11.01.15 10:39

pozdrav,

Evo i ja sam bio u Svilajncu,  VP 1709/14 ; 1986/ sep - decembar. Pekar,
Pozdrav iz Slovenije
Na vrh Go down
redboybgd
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-24

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   24.01.15 1:09

Pozdrav svima,

sluzio sam u Svilajncu u 4 Nastavno Hidrotehnickoj Pekarskoj Ceti...VP 1709/14..slucajno sam nabasao na ovaj forum,i drago mi je,imam puno slika kasarne,moracu ih skenirati i postaviti ovde,pa ko se prepozna nek se javi...lepi dani bijahu tamo,bio sam da vidim kasarnu u jesen 2010g,sta da vam kazem tuga,nigde nikoga sve zaraslo...kafana "Kocijas"...Dom Jna...koliko sam samo uglja istovario..i sudova oprao u "Dz-boxu"...ali i to su uspomene...pozdrav za sve moje pekare i kuvare...gde god da ste zivi i zdravi bili...
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4635
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   24.01.15 1:14

@redboybgd (citat):
Pozdrav svima,

sluzio sam u Svilajncu u 4 Nastavno Hidrotehnickoj Pekarskoj Ceti...VP 1709/14..slucajno sam nabasao na ovaj forum,i drago mi je,imam puno slika kasarne,moracu ih skenirati i postaviti ovde,pa ko se prepozna nek se javi...lepi dani bijahu tamo,bio sam da vidim kasarnu u jesen 2010g,sta da vam kazem tuga,nigde nikoga sve zaraslo...kafana "Kocijas"...Dom Jna...koliko sam samo uglja istovario..i sudova oprao u "Dz-boxu"...ali i to su uspomene...pozdrav za sve moje pekare i kuvare...gde god da ste zivi i zdravi bili...

Dobro došao na Forum. Tvoje slike će nam dobro doći, ali zbog tehničkih ograničenja novi članovi ne mogu postavljati slike dok ne prodje
sedam dana od njihove registracije na Forum. Stoga se strpi malo sa slikama, u medjuvremenu razgledaj i ostale teme na Forumu i
prokomentiraj neke od njih.

salutiranje
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1190
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   31.01.15 22:00

@Yoshi (citat):
Jako sam veseo što sam našao ovaj forum.
U Svilajncu sam služio 88/89, Intendantska služba, rod kuvar. Posle obuke, pravac u Beograd na Topčider.
Rado se sečam tih mojih lepih dana u Svilajncu, super je bilo....ali nažalost ne sečam se imena i prezime mojih suvojnika, niti desetara, komandira....sigurno imam negde obeleženo sve to...ali nači to Wink
Inače sam Slovenac, Saša.

Ako se me neko seti...neka mi se javi, slobodno.
Nesto interesantno sto se desilo 88 godine sam trebao ici u Svilajnac kao intedant-kuhar ali sam odlozio vojni rok mislim zbog skole tako da sam vojnik postao naredne godine i otisao daleko od rodnog kraja u Debar,neznam mozda i za kaznu hehe,ipak pozdrav nesudjena generacijo Very Happy
Na vrh Go down
feliks
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   16.02.15 19:42

Pozdravljeni,
Novi sam na forumu,moje ime i prezime Srečo Oštir.U Svilajncu sam služio vojni rok od 9.4 1981-15.5.1982 vojna pošta 1709/16 kuvar.Posle obuke ostao sam u kasarni ali su me slali na odkomande, VOŽDOVAC,KRALJEVO i KUPARI-vojno odmaralište kod Dubrovnika.Rado se sečam ovih vojničkih dana a i ljudi,nisu znali šta bi ti dali i na selu i u mestu.U kuhinji smo imali civilnog majstora ,zvao se Glišović Glišo iz Svilajnca ,i mlađi vodnik prve klase Mujo.Za oizlaze išli jesmo u hotel ili restoran Evropa,ajoj koliko se tamo popilo Very Happy  a i u domu jna.A išli smo i u neki restoran kod Resave van iz grada (neznam kako se zvao) a tamo se je dobro jelo.A i u kantini je bilo živo,tada su u njoj radile dve zgodne žene iz grada
Na onoj slici na ulazu u kasarnu i prijavnica,(još se živo sjećam dana kad sam dolazio na služenje vojnog rok) ona zgrada iza prijavnice-tamo su bili vezisti i kancelarija komandanta Savića.
a nas je imao kapetan prve klase Vojnović
Ako ima ko poznati neka mi se javi,pozdrav svima .
Srečo.
Na vrh Go down
darko006
Gušter
Gušter

Član od : 2015-08-07
M(j)esto Danmark

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   08.08.15 2:42

Poz svima,ja sam sluzio 92god u Svilajncu ali samo 2 meseca dokle je trajala obuka.1 ceta a komadant kasarne je bio Miletic Zmajko a komandir cete Djukic.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Svilajnac 1988/89   Today at 12:35

Na vrh Go down

Svilajnac 1988/89
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Svilajnac 1988/89
» Pirot 1988/89 VP 8297
» Rogoznica, 1988/1989